Tematika: Vampiri

ah, Anne Rice, the One and Only.... :heart:

bar prije ovog vremena kada je izgubila mozak i predala se hriscanstvu

dakleM,
VC je a must, prvih pet djelova bar, svi su sjajni na svoj nacin
sa shestim, Memnoch je vec bila pocela jace da gubi mozak, bar sto se kraja knjige tice...
od ostalih, tih manjeg kvaliteta, izdvajam Armanda jer sam slasherka :) ....te ostale knjige su uglavnom dobre zbog kulture vremena u kom "zive" glavni junaci i divnih opisa iste

od drugih autora, izdvojila bih Sheridan Le Fanu i njenu Karmilu, blago lezbejski nastrojenu knjigu
just the way I like it
sa jednim minusom zbog citave price oko imena glavne junakinje

zatim Jim Shepard za Nosferatu

stokerov drakula mi se ne svidja...

i to bi bilo to... manje vise... suck on
 
Vampiri su deo horora i to bitan. Čemu odvojena tema. Osim toga, već postoji veoma opširna tema o vampirima, trebalo je samo malo potražiti i eventualno dići nju iz "mrtvih" (kako odgovarajuće za vampire :D).
Tako da... ova tema nema razloga da postoji, bar ja tako mislim.

Dodatak, našao sam tu temu (za 'celih' 10')
http://forum.krstarica.com/threads/91483
Zaključana je ali lako će je Oksi ili Master odtarabiti.

U toj temi je obrađeno verovanje da vampiri postoje, a vaš razgovor o književnoj obradi bi upotpunio temu.
Predlažem da se ova tema spoji sa tom starom.
(izvinjavam se što se mešam u horor, koji ne pratim)
 
Poslednja izmena:
Temu sam otvorio da bih znao koju knjigu da kupim sledeci put kada budem posetio neko od knjizara u Beograda, ne radi rasprave o tome da li vampiri postoje ili da li spadaju u horor ili fantaziju.

Za sada sam dobio ceo jedan validan odgovor.

Apsolutno me ne interesuje da li cete otvarati ovu, zatvarati drugi ili radjati trecu temu, dok god...

mozemo lepo da diskutujemo o onome shto nas zanima ;)

I da, ima mnogo pricha i knjiga o vampirima (setite se filmova usput) koji ovu temu ne obradjuju na konvencionalan nachin iz ugla o krvosisajucim chudovishtima. Hvala njima, zbog toga i postoji tolika opijenost ovim mitskim bicima.

Who wants to live forever?

Sada vas molim... .... knjige... koje... ste.....chitali...... ova ili druga tema, svejedno je.
 
Slazem se sa Dan-om, da su Vampiri horor ikone. I nista vise.

Svoju tvrdnju obrazlazem time da samo njihovo postojanje (mitsko) izaziva strah u normalnog coveka.
Takodje, njihove akcije protiv uma i tela normalnog coveka takodje izazivaju takvu reakciju.
Sva dela (ranija) koja obradjuju Vampire, su smestena u horor okruzenje..ili scenografije, ili same radnje ili oboje.

Naravno, ima izuzetaka (kao onaj Twilight, na primer), ali u svakom izuzetku se te horor ikone koriste da bi zapetljali osnovni zanr dela, (u ovome slucaju, ljubavni).

Sam Blejd vrvi od horor elemenata (ne mislim pri tome na samu vamp ikonu), iako mu je akcenat na akcionom zanru.

Znaci, po mom kontu, Vampiri su i ostaju horor ikone, koje se povremeno koriste u drugim zanrovima, sa ili bez horor elemenata.
 
Ajd' da pomognemo čoveku što se knjiga tiče.

Kako ja ne čitam horor, ne mogu iz prve ruke ništa da preporučim, ali zato pratim druge SF forume, a tamo je Gula nahvalio knjigu "Fotofobija" Marka Piševa.
Može se pogledati kratka vest na sajtu Art-Anima.

Baš me interesuje šta će reći VisionOfDisorder kada je pročita.
Čisto da uporedimo sa hvalospevima Gula.

Takođe, možeš pogledati sajt izdavačke kuće Paladin, Gorana Skrobonje, našeg poznatog pisca horora, a sada, ponovo, i izdavača knjiga iz tog žanra.
 
Postoji jedan interesantan film Ivice Ramovića - Vampirenje. To je dokumentarac i malo je stilizovan, koliko sam uspio da zakljiučim sa Tuba. Bilo je planirano da se snime još dva filma (o vješticama i duhovima). Postojala je priča da je kamerman odustao zbog straha. :think:
 
Poslednja izmena:
Ovo nisam čitala jer je relativno novo;
Vujacic-Vampir.jpg

http://chigoja.co.rs/Vujacic-Vampir
 
Kakav [sam] kreten. Toliko dramim na temu da vampiri nisu izrichito horor a ne preporuchujem knjigu koja to i dokazuje....

Empire-V by Viktor Peljevin.....

Pa dobro... recimo da su politika i sistem moci nekome ipak zastrashujuci..... hm.. chita mi se opet...

Inache, hvala svima na preporukama, ce pobacam pogled[e]... Uzeh ovaj ljubic Twilight/Sumrak za pochetak.... A planiram vecinu od navedenih knjiga da stavim pod lupu....
 
Baš me interesuje šta će reći VisionOfDisorder kada je pročita.
Čisto da uporedimo sa hvalospevima Gula.

Pa Ghoul je poznati pisac..... 150 dindzi mu koshta najnoviji bestseler....

http://znaksagite.com/diskusije/viewtopic.php?t=986

Siguran znak da bacim pogled....

Zezam se, zaviricu... Ko zna kakve se sve ideje motaju ljudima po glavi... I sam trentutno pokushavam da pishem knjigu (koja je totalni shit, but it keeps me occupied...bla...)

----
 
Mxmm..elem...moj je stav da vampovi,o cuda(!)postoje!!!dokazano yeee...:P...znaciii u toliko naroda toooliko dokaza,toliko prica koje se poklapaju na oba pola,...STRAVA!!!e sad...oni su smrtni ljudi,koj mi,sam dopunjavaju energiju,a to je najlakse krvlju(eto korena prica)i secaju se sviiih identitea i posle reinkarnacije,nejasno doduse,ali...evo baba moje prve komsinice zena u 84 neverovatno krepka,al ljudima nekako svu srecu ko crna rupa kupi,i dodje zeni,da je neka slavka i svi mislili senilna,al aj da joj udovolje,da bez komplikacija prepise imovinu i ispusti dusu,pocnu trazit slavku u opstini po onim knjigama crknutih...i nadje se!!!...zena umrla bas kad je ova rodjena!!!i slike nasli!,pljunuta!!!ofc,ostaje mogucnost da je sve accident i da sam ja prsssla,al eto.O....
 

Back
Top