Ponoš nema gde da dođe na posao !

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Predsednik Boris Tadić postavio je juče za načelnika Generalštaba VS general-potpukovnika Miloja Miletića, a njegov prethodink general Zdravko Ponoš, još nema rešen status. Tadić još nije doneo odluku o njegovom novom angažovanju niti je, kako „Blic“ saznaje, bilo njihovih zvaničnih susreta.

S obzirom na to da još nema odluke o novom radnom mestu na koje ga imenuje predsednik, general Ponoš se nalazi u nezavidnoj situaciji da faktički nema gde da ode na posao jer mu nije predočeno šta bi to trebalo da radi u budućnosti. Kako nam je potvrđeno u Vojsci Srbije, rok za godišnji odmor iz 2008. godine Ponošu je istekao juče. Ponoš je, budući da još nema odluke, otvorio godišnji odmor i za 2009. godinu.
- Pretpostavljam da je reč o prioritetima. Neophodno je prvo da se zatvori problem otvoren smenom načelnika GŠ, a potom će biti rešen i problem oko novog radnog mesta za Ponoša. Pretpostavljam da će to biti u narednih nedelju-dve - kaže bliski saradnik generala Ponoša.
Zakonski rok, kako nam je nezvanično potvrđeno u VS, za regulisanje statusa nakon razrešenja je 60 dana.
Pred Ponošem bilo je više nezvaničnih ponuda, od mesta vojnog atašea u Briselu, do savetnika za vojna pitanja predsednika Srbije. Za ovu drugu opciju neophodno je Ponoševo penzionisanje. Neki izvori „Blica“ tvrde da Ponoš priželjkuje status penzionera. Drugi govore da poslednja ponuda za poziciju predsednikovog savetnika jeste primamljiva, ali da zadaci i nadležnosti te funkcije još nisu definisani.

Ćirković zamenik načelnika GŠ VS
Predsednik Srbije Boris Tadić za zamenika načelnika generalštaba postavio je generala Mladena Ćirkovića, dosadašnjeg komandanta Kopnene vojske. Ćirković je rođen 1953. godine u Leskovcu i važi za profesionalca sa velikim vojničkim i ratnim iskustvom. Tokom rata 1999. bio je komandant 15. oklopne brigade, odlikovan je Ordenom za hrabrost.

http://www.blic.rs/politika.php?id=79219

Da se zna ko je gazda.:dash:
 
I sta sada ? Ko mu *ebe kevu, do juce su svi kenyali kako je familija sa Cekuom, a danas su ti isti zabrinuti sto nema posao :roll:
Ma ja ne volim generale,prvenstveno zbog toga što se taj čin uvek dobijao uvlačenjem političarima,tako da mi ga uopšte nije žao.Ovo je zemlja u kojoj političari i tajkuni prave negativnu selekciju.Sa takvim načinom biranja ljudi na odgovorna mesta u svim sferama društva Srbija može da stigne samo u srednji vek.
 
Ma ja ne volim generale,prvenstveno zbog toga što se taj čin uvek dobijao uvlačenjem političarima,tako da mi ga uopšte nije žao.Ovo je zemlja u kojoj političari i tajkuni prave negativnu selekciju.Sa takvim načinom biranja ljudi na odgovorna mesta u svim sferama društva Srbija može da stigne samo u srednji vek.

Ni ja nevolim Generale . ali volim Djenerale . Nekad su taj cin nosili samo najsposobniji . ( pre oko 100 godina ) .Cast izuzetcima , kao sto su Lazarevic i Delic . Obojica i te kako znaju posao . Ybog toga i nisu aktivni. Jadan u Hagu , a drugi penzionisan , na insistiranje Britanske misije u Beogradu .
 
Predsednik Boris Tadić postavio je juče za načelnika Generalštaba VS general-potpukovnika Miloja Miletića, a njegov prethodink general Zdravko Ponoš, još nema rešen status. Tadić još nije doneo odluku o njegovom novom angažovanju niti je, kako „Blic“ saznaje, bilo njihovih zvaničnih susreta.
S obzirom na to da još nema odluke o novom radnom mestu na koje ga imenuje predsednik, general Ponoš se nalazi u nezavidnoj situaciji da faktički nema gde da ode na posao jer mu nije predočeno šta bi to trebalo da radi u budućnosti. Kako nam je potvrđeno u Vojsci Srbije, rok za godišnji odmor iz 2008. godine Ponošu je istekao juče. Ponoš je, budući da još nema odluke, otvorio godišnji odmor i za 2009. godinu.


Otvoren je konkurs za prijem u službu u VS. Popunjavaju se mesta:vozača, strelca,....
 

Back
Top