Dan zaljubljenih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...

Pa ovo mu ga dodje kao dan zaljubljenih a Sv. Valentina i ne pominje niko siromaha... :D To mu ga dodje nesto ka nova godina, nista posebno...
Ja mojoj zeni kupio cvijet... :D
 
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...
Normalno je prejaka reč. Nego, ovako:
Postoje praznici Sveti Trifun i Sveti Valentin. Sv. Trifuna slavimo mi, Srbi, i neki drugi pravoslavci Sv. Valentina, rimokatolici i neki drugi hrišćani. Tzv. "Dan zaljubljenih" je samo kič - komercijala koja se nameće silom potrošačkog društva.
Ja inače slavim Svetog Trifuna čitave godine, što radom u vlastitom vinogradu, što pijenjem vina, već decenijama :D
 
Normalno je prejaka reč. Nego, ovako:
Postoje praznici Sveti Trifun i Sveti Valentin. Sv. Trifuna slavimo mi, Srbi, i neki drugi pravoslavci Sv. Valentina, rimokatolici i neki drugi hrišćani. Tzv. "Dan zaljubljenih" je samo kič - komercijala koja se nameće silom potrošačkog društva.
Ja inače slavim Svetog Trifuna čitave godine, što radom u vlastitom vinogradu, što pijenjem vina, već decenijama :D

normalno je preblaga rec.sprdacina u rangu grand parade,big brata,ili onog sra...a od poligrafa.nije samo komercijala nego i ispiranje mozga i jos jedan u nizu pokusaja globalizacije.ne znam ko slavi valentina, kake veze ima srbija sa valentinom.ko je taj?
 
Normalno je prejaka reč. Nego, ovako:
Postoje praznici Sveti Trifun i Sveti Valentin. Sv. Trifuna slavimo mi, Srbi, i neki drugi pravoslavci Sv. Valentina, rimokatolici i neki drugi hrišćani. Tzv. "Dan zaljubljenih" je samo kič - komercijala koja se nameće silom potrošačkog društva.
Ja inače slavim Svetog Trifuna čitave godine, što radom u vlastitom vinogradu, što pijenjem vina, već decenijama :D

Da ti nisi zena od ovog poznatog vinogradara
au9xkp.jpg
 
Ne slavim, bilo bi lepo da imam shta da slavim :aha:
Inache nemam nishta protiv toga, josh jedan povod za zabavu i poklone i tako to, gledam u Vrnjachkoj Banji organizovan najduzhi poljubac, u Beogradu neko exstra muvanje, "Narodu hleba i igara" :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top