Zbog cega mislite da je neverovati u Boga lose, tj. zlo?

(ako to mislite)

pa mislim da ako Boga ima a ima ga, onda prvestveno neverovanje u njega donosi stetu osobi koja ne veruje, jer nikom drugom to ne smeta posebno niti steti , a pogotovo ne ukida Boga , jer on je samobitan, vecan i nasa vera niti stvara Boga a ni neverovanje u njegane moze ga ukinuti, jer on postoji i bez nas, ne trazi niciju dozvolu za svoju egzistenciju.

dakle, neverovanje u Boga i odvajanje od njegove ljubavi , donosi smrt duhovnu , i pogibao vecnu .
 
Dakle, on kaze ovo: iako osoba koja ne veruje u sustini nije nista kriva (jer misli da neverovati ne znaci biti zao), imace vecnu pogibao i smrt? Ili mi se samo cini da tako ispada? Vrlo ljubazno i pravedno od toga Boga...


pa ne znaci bas to tako...ti ces samim ne verovanjem u Boga pasti pod uticaj satane i ne znajuci biti njegov sluga..(jer je i Isus rekao da je jedini nacin da se covek bori protiv te djavolske sorte: Post i Molitva...JEDINI)....sve je lepo opisano u Bibliji tako da ne mozes reci da nisi znao....samo nisi zeleo da znas za Boga....a zasto onda Bog da zna za tebe u Sudnji Dan....
 
pa ne znaci bas to tako...ti ces samim ne verovanjem u Boga pasti pod uticaj satane i ne znajuci biti njegov sluga..(jer je i Isus rekao da je jedini nacin da se covek bori protiv te djavolske sorte: Post i Molitva...JEDINI)....sve je lepo opisano u Bibliji tako da ne mozes reci da nisi znao....samo nisi zeleo da znas za Boga....a zasto onda Bog da zna za tebe u Sudnji Dan....

1. Jesi ti verovalac u Boga, ili je to sto ti navodno znas da bog postoji plod tvoje naucnosti (umnosti) + dobrog rada tvojih cula koja ti omogucuju da to i vidis + znanja da te ona sigurno ne varaju?

Jesi naucnik ili vernik?

2. Zamisli da oslepis (neko ti izvadi oci) i ogluvis (neko ti izvadi usi) i sva ova cula ti otkazu, pa cak i cula koja daju informacije o dodiru, toploti (ukoliko su to zasebna cula) itd. da li bi ti i onda znao da Bog postoji, ili bi bio vernik? Ili bi i onda znao da bog nije umro od kada zadnji put nisi video JASNE znakove njegovog postojanja (jer nisi ni mogao da ih vidis)? (Koji su toliko jasni da ne zelis ni da mi ih navedes)
 
Poslednja izmena:
Dakle, on kaze ovo: iako osoba koja ne veruje u sustini nije nista kriva (jer misli da neverovati ne znaci biti zao), Bog ce se pobrinuti da ona ima vecnu pogibao i smrt? Ili mi se samo cini da tako ispada? Vrlo ljubazno i pravedno od toga Boga...


moze da se desi da nije kriva za neverovanje u boga spletom nekih okolnosti,ali ni to nije opravdanje jer covekova dusa kada oseti prazninu u sebi , odnosno kada bude bez boga u sebi , trazi zamenu , i obicno ta zamena je sujeverje, a onda covek skuplja strasti i grehe , i srlja u sve vecu propast i tamu i ne sluteci sta se sa njim desava,
i mnogi ljudi i ne stigavsi da poverujui pokaju se za grehe pokosi smrt .

nemoguce je bez Bozije pomoci biti dobar,ovo sto kazes da covek koji ne veruje u boga moze biti dobar:hahaha: osvrni se oko sebe , vidi koliko smo postali egoisticni , nadmeni , pohlepni , mrzovoljni , laze, nevernici , Bogohulnici,lenjivci, lazovi, ubice pljackasi, pijanice , kavgadzije, narkomani, sodomisti, itd,itd,itd,
covek usled progresa, ostavio je boga i posto ne vidi nikakvog boga, jer naravno veruje samo u ono sto vidi, naravno proglasio je sebe za boga bezgresnoga, da covece , ne treba nama bog jer normalno da si dobar o covece jer si odbacio zakon boziji, a gde nema zakona nema ni prestupa. zato si bezgresan ali samo u svojim ocima .

vrlo ljubazno i pravedno od boga:lol:kazes, a ja kazem za nase sudije iz pravosudja isto, veoma lepo i ljubazno i pravedno od njih , sto osudise kriminalce razne, ubice , lopove silovatelje , narko dilere itd, zar je njihov sud nepravedan prema kriminalcima, ?
zar je Boziji sud nepravedan prema prestupnicima njegovog zakona, ?
 
o cemu imam temu? Ja tebe pitam nesto covece... ja ne verujem u Boga, ali sam religiozan, zato sam na ovom pdf.
PS. Pa ne treba da me ubedjujes, samo treba da mi OBJASNIS ... naucni rad da mi das iz koga cu ja videti da on postoji.

naucni rad?dobro:


ОЧЕ НАШ, Који си на небесима,
да се свети име Твоје
да дође Царство Твоје,
да буде воља Твоја, и на земљи као на небу.
Хлеб наш насушни дај нам данас;
и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамо дужницима својим;
и не уведи нас у искушење,
но избави нас од злога.


Јер је твоје царство, и сила, и слава у векове векова. Амин.

ovo je sve sto mogu reci o tome
 
e sad i ja vidim da Bog postoji iz tvoje argumentacije jeremijabg. Stvarno je ocigledno i proizilazi... a i metod proucavanja ti je za plus jer da su oni ljudi koji su saznavali o lekovima radili ovako naucno i argumentovano i metodoloski kako ti radis, onda bi svakako ...


PS> Ti da si kojim slucajem narkoman razmisljao bi ovako: Ubracu neku biljku, i ako nije marihuana. Ja znam da je ta biljka psihoaktivna, jer:

OCE NAS, itd...

(Savijas i pusis)

Koji jesi na nebesima

(pusis, pusis)

Sveti se ime tvoje...

(kasljes, ali i uzivas znatno)

Sto je najgore, stvarno bi ti bilo super... i ako je nisi ni osusio. Sreca je sto bi tu bili lekari koji znaju i saznavaju na znatno drugaciji nacin nego ti, pa bi te spasili od potencijalnog trovanja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top