Kod nas su zene najlepse, da li su?

Али... Јапанке и већина Кинескиња имају природно светлу пут, широки носеви су тек тамо према Монголији, а у животу нисам чуо да је иједна кинеска или јапанска лепотица оперисала очи... а које и иначе нису "косе", него се само ради о већим наслагама сала у капцима.

Кад смо код тога, за Јапанце и јапанско друштво кажу да су највећи расисти на свету... без обзира на то што су данас отворено друштво у којем има много странаца. Вековима су били затворени за странце, а наводно Европљане доживљавају као готескно изобличене: имају огромне шаке и стопала, огромне носеве и уши, исколачене очи и, по њиховим стандардима, предлакави смо. Имају чак и неку реч... налик на америчко nigger за црнце. А опет, фасцинирани су плавом косом и другим светлим нијансама.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaijin
 
Pa ima i plavokosih japanaca, na severu...

За то нисам знао. Знам да се понекад деси плава коса међу азијатским народима по Сибиру и међу аустралијским Абориџинима, нисам знао за Јапанце.

To ono sto su Rusi dovatili koju Japanku, pa eto...

Мислиш да мора бити од тога?
Мени пре пада на памет, пошто су Монголи вековима владали Русијом, да су можда узимали Рускиње за жене и одводили их...

...

А кад смо код тога, постоји једна баш интересантна теорија о томе откуд светла коса код европских народа, док код азијских на истим географским ширинама она малтене и не постоји... Кажу да је реч у одабиру сексуалног парнтера, не знам колико је то истина. Белци су у односу на остале две велике расе, а нарочито Европљани, изузетно маљави по целом телу и та маљавост не долази толико до изражаја што је пигмент длаке светлији. Наводно су се гени са светлијом бојом длаке јавили случајном мутацијом, аномалијом, а масовно су преношени су на потомство генерацијским одабиром баш таквих партнера који су доживљавани као лепи и на тај начин су опстали и постали широко распрострањени. Азијати таквих естетских проблема по питању маљавости нису имали. Не знам колико је истина, али звучи интересантно.
 
Zashto crnkinje i azijatkinje zele da se priblize lepoti belkinja? Primetili ste da crnkinje vode borbu sa kosom ne bi li je ucinile ravnom, azijatkinje begaju od sunca da bi im put bila svetla, koriguju shiroke noseve i kose ochi plastichnom hirurgijom...

A mi stavljamo silikone u usta i dupe i visimo u solarijumu. :I Zasto onda to?

(Crnkinje moraju da se bore sa kosom jer imaju sje.banu kosu, straobalno suvu i ucebava im se cim izraste 3 centimetra :) ).

Ne mislim da su nase zene najlepse. Lepse su mi mediteranke i crnkinje sa karibskih ostrva.
 
Zbog zzestokog marketinga potroshachkog drushtva koji favorizuje odredjeni tip lepote i negira postojanje ostalih...kao shto negira lepotu starijih ljudi i nameche odredjeni stereotip...
Kada rastesh uz "Bravo" gledash bilboarde, reklame, filmove odlepish, postanesh anoreksichan, trchish kod hirurga da bi ostao vechno mlad i da se ukalupish po ponudjenom modelu Barbie lutke koja je unazadila ljudski rod vishe nego svi ratovi zajedno.

Pipi je dala sazeto i dosta tacno objasnjenje, mada su zene oduvek mucile sebe zarad lepote, korset, perika od vise kg... Tada su bile izmanipulisane od madam Pompadur, sada od modno-kozmetichkog cirkusa. Shta bi bilo kada bi odjednom sve zene ignorisale marketing? NIsta . Mi, strateshki obrijani majmuni, bi i dalje jurili za njima. Ali ,ako bi samo jedna zena stavila kremu na nos rukavica bi bila bacena i pocelo bi vecito nadmetanje medju zenama, koje su ovi modno-kozmetcari zloupotrebili
 
Ma lepe su lepe i kad ustanu sa podcnjacima i bez sminke...a one koje nisu lepe mogu da stave tonu sminke-dzabe im..mada ima tupih muskaraca koji ne mogu da provale da li je zena ispod sminke lepa ili ne..ali i to se vidi iz aviona..
Ja licno volim da se nasminkam ponekad, kad izlazim i tako to, posto se inace ne sminkam pa mi se svidja da izgledam malo drugacije za promenu...
A ima i lepih bas lepih zena koje su stalno nasminkane full-a meni su uvek lepse kad skinu tu sminku sa sebe..
Svi muskarci koje poznajem kazu da ne vole da im se devojka sminka puno, vole da je sredjena da nije zapustena naravno, ali ne znam ni kog ko voli puno sminke na licu..mada neki od njih bas takvim devojkama prilaze u izlasku posto deluju "atraktivnije"..

Jos jedna stvar, dzabe nekom i savrsene crte lica, ako ne zraci ni sa cim iznutra..znam ziv primer savrseno lepe devojke, koju kako upoznajes postaje ti sve manje i manje lepa... a i obrnuto
 
Mislim da su najlepše one iz nacionalno mesovitih brakova, kombinacije.....
Videla sam sliku jedne devojke polu japanke polu portugalke ,prelepa je bila..
Što se tiče devojaka sa ovih prostora mislim da su lepe,dok recimo skandinavke nisu mi lepe žene...:neutral:
a meni bas obrnuto
devojke odavde mi nista posebno nisu
dok su mi skandinavke prelepe
doduse one su lepse kad su mlade,al nekako lose stare
tad postaju lepse juznjakinje bar meni
i jako su mi lepe kombinacije arapskih i evropskih gena valjda zato u spaniji ima jako puno lepih zena,koje su cak i lepse kad udju u neke zrelije godine...
 
zensko ne mora da bude namontirano da bi bilo lepo i privlacno. ali istovremeno, ja kao zensko, smatram da je obavez deo zenstvenosti sminka i montiranje. i to nista nema veze sa modenom civilizacijom, naprotiv, ima sa najnuznijim potrebama usadjenim u nama. jos iz praistorije. i posto je to nesto prirodno ne vidim zasto se dize tolika fama oko sminkanja i ostalog..
 
zensko ne mora da bude namontirano da bi bilo lepo i privlacno. ali istovremeno, ja kao zensko, smatram da je obavez deo zenstvenosti sminka i montiranje. i to nista nema veze sa modenom civilizacijom, naprotiv, ima sa najnuznijim potrebama usadjenim u nama. jos iz praistorije. i posto je to nesto prirodno ne vidim zasto se dize tolika fama oko sminkanja i ostalog..

Slažem se,ja recimo nemogu eto bez sjajila za usne i nije mi bitno to za nekoga već za sebe lepo mi je tako...i kad se šminkam,šminkam se za sebe prvo,pa onda možda i za nekoga..:D
 
nemam pojma, ja se ne sminkam jer me mrzi,
i ne volim sminku. ponekad, ali to je stvarno retko, mada i tad volim samo diskretnu sminku koja se skoro ne vidi. sve ostalo mi je napadno i vestacki.

Dobro de. Ti si plavkasta, lepa i zgodna pa ti $minka i ne treba, ali ne zaboravi na gomilu nesretnica koje ne smeju po leba i cigare ili da bace djubre, a da se ne srede ko za izlazak. Za 100-200 godina svi ce moci da budu lepi uz pomoc genetike i medicine, a razlikovacemo se po tome ko ima vi$e ke$a i uticaja u dru$tvu.
Ove na$e iz Srbije su medju lep$ima, ali postoji i gomila grdoba koje kvare prosek.
 
zensko ne mora da bude namontirano da bi bilo lepo i privlacno. ali istovremeno, ja kao zensko, smatram da je obavez deo zenstvenosti sminka i montiranje. i to nista nema veze sa modenom civilizacijom, naprotiv, ima sa najnuznijim potrebama usadjenim u nama. jos iz praistorije. i posto je to nesto prirodno ne vidim zasto se dize tolika fama oko sminkanja i ostalog..

a kako su se u praistorijsko vreme sminkale
onim buzdovanima plavele senke oko okica
 
Dobro de. Ti si plavkasta, lepa i zgodna pa ti $minka i ne treba, ali ne zaboravi na gomilu nesretnica koje ne smeju po leba i cigare ili da bace djubre, a da se ne srede ko za izlazak. Za 100-200 godina svi ce moci da budu lepi uz pomoc genetike i medicine, a razlikovacemo se po tome ko ima vi$e ke$a i uticaja u dru$tvu.
Ove na$e iz Srbije su medju lep$ima, ali postoji i gomila grdoba koje kvare prosek.

a sta ces ti da kazes za te tegove s kojima se iskilavi
zar to nije sminka
sto nisi ostavio da budes kakvog te je priroda napravila
jel nisi smeo u prodavnicu
bez misica?
jao sto lupate za tu sminku
jao jao
a lepite se ko muve na lepak
na svu onu plastiku
 
Dobro de. Ti si plavkasta, lepa i zgodna pa ti $minka i ne treba, ali ne zaboravi na gomilu nesretnica koje ne smeju po leba i cigare ili da bace djubre, a da se ne srede ko za izlazak. Za 100-200 godina svi ce moci da budu lepi uz pomoc genetike i medicine, a razlikovacemo se po tome ko ima vi$e ke$a i uticaja u dru$tvu.
Ove na$e iz Srbije su medju lep$ima, ali postoji i gomila grdoba koje kvare prosek.

Znaci...krshevi ce da budu na ceni...
Chim necheg ima u izobilju, postaje dosadno.
Chovek je jako komplikovano bice.
 
Sad cu najverovatnije biti osudjen zbog ovoga, ali to je moje subjektivno misljenje.

Meni se retko kad svidi neka cura i danas sam provalio zasto mi se retko kad to desi.

Upravo zato sto su kod nas cure (izuzev jedne:heart:) namontirane i uglavnom nisu lepe. E sad bas danas u Rodicu vidim curu koja nije imala ni malo sminke na sebi, niti je frizura nesto sredjena sasvim obina cura ali jako lepa, i lepo gradjena ma sve je super.

Sad me zanima jedna druga stvar, cesto se tu pisalo i optuzivalo muske, "A vi volite samo namontirane cure" A ustvari ispada da nema kod nas stvarno lepih zena ili ih ima jako malo.

E sad da ne bi ja tu nesto grintao, nju sam video u prolazu i vidi se da je sva u kompletu lepa od glave do pete, a nije sminkom zamaskirana.

Da li se istinski lepe zene ustvari ne sminkaju, jer ih sminka samo kvari?
Mahnula sam ti al kasno..... već si bio otišao :( :rumenko:
 
a kako su se u praistorijsko vreme sminkale
onim buzdovanima plavele senke oko okica

nemojmo da umanjujemo moc prirode zarad hemijske industrije:)

u egiptu su na primer negovale lice necim sto je licilo na danasnji jogurt. i bile jako nasminkane, posebno zacrnjene oci, sa izduzenim ivicama. oci su sminkali i muskarci.
dobro, stari egipat nije bas praistorija ali je svakako vreme daleko od novog veka. i tu postoje zapisi, sto je u praistoriji malo teze. ali ako pustimo logici na volju, mozemo da zamislimo jednu sisatu, bokatu i nezgrapnu praistorijsku zenu kako za uho stavlja strucak divljeg belog luka, da se ulepsa i namirise :) na primer, samo kazem:)
 
zensko ne mora da bude namontirano da bi bilo lepo i privlacno. ali istovremeno, ja kao zensko, smatram da je obavez deo zenstvenosti sminka i montiranje. i to nista nema veze sa modenom civilizacijom, naprotiv, ima sa najnuznijim potrebama usadjenim u nama. jos iz praistorije. i posto je to nesto prirodno ne vidim zasto se dize tolika fama oko sminkanja i ostalog..


ne slazem se...zena treba da bude negovana,
da pazi na sebe i izgled svog tela, koze,
da se ne zapusti i zbabi sa 30 godina ili cim se uda i izrodi decu,
kao sto se to cesto desava, pogotovu kod nas.
mnoge mlade devojke preteruju sa sminkom
koja ih, cesto, cini starijim nego sto u stvari jesu.
zapanjim se kad cujem da neko ima 20 i neku godinu,
a izgleda deset godina starije.
po meni, to nije privlacno...
mogu da zamislim tek kako je muskarcima koji upoznaju tako namontiranu devojku,
a onda se ujutru probude pored iste, bez sminke. :eek:
kazem, malo sminke je ok,
ali kod nas se preteruje, pa kad nije stavila kilo sminke
izgleda kao da nema ni trepavice ni obrve...
 
ne slazem se...zena treba da bude negovana,
da pazi na sebe i izgled svog tela, koze,
da se ne zapusti i zbabi sa 30 godina ili cim se uda i izrodi decu,
kao sto se to cesto desava, pogotovu kod nas.
mnoge mlade devojke preteruju sa sminkom
koja ih, cesto, cini starijim nego sto u stvari jesu.
zapanjim se kad cujem da neko ima 20 i neku godinu,
a izgleda deset godina starije.
po meni, to nije privlacno...
mogu da zamislim tek kako je muskarcima koji upoznaju tako namontiranu devojku,
a onda se ujutru probude pored iste, bez sminke. :eek:
kazem, malo sminke je ok,
ali kod nas se preteruje, pa kad nije stavila kilo sminke
izgleda kao da nema ni trepavice ni obrve...
Kod nas u Srbiji ili kod nas tamo preko 5 bara...? :think:
 

Back
Top