Međunarodni faktori počinju da zagovaraju razdruženje Bosne i Hercegovine

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.193


U holandskom Ministarstvu spoljnih poslova razmišlja se o podeli Bosne i Hercegovine. Ovo je zaključak iz poverljive prepiske ambasade BiH u Hagu i Predsedništva BiH u koju su "Novosti" imale uvid. Ambasador BiH u Hagu Miranda Sidran- Kamišalić, naime, informisala je državni vrh o stavovima direktora za politička pitanja MSP Holandije Pitera de Hojera, koji kao ozbiljnu opciju uzima i mogućnost raspada BiH.

De Hojer, koji je u pomenutom materijalu opisan kao dobar poznavalac "jugoslovenske priče" još od 1991. godine, kaže da Holandija insistira na što bržem zatvaranju Kancelarije visokog predstavnika u BiH (OHR), odnosno njenoj tranziciji u Kancelariju specijalnog predstavnika EU, koja bi umesto protektorske imala savetodavnu ulogu.
Njegova ključna rečenica vezana za Republiku Srpsku glasi: "Nikoga ne možete silom naterati da gradi i gaji osećaj pripadnosti državi." On tvrdi da među Srbima još živi ideja "Velike Srbije", ali da u slučaju raspada BiH više ne bi bilo važno da li bi RS ostala nezavisna država ili bi se priključila Srbiji.
Ovaj diplomata je izneo i svoje stavove vezane za Kosovo i Srbiju. Kao ocena stanja i perspektiva Kosova posle proglašenja nezavisnosti najviše govori rečenica:
"Kosovo nema šanse da se razvije i napreduje, jer od bogatstva ima samo lignit, koji nikom ne treba i koji je štetan, tako da se očekuje da se na Kosovu živi od međunarodne pomoći i krijumčarenja."

Zamerke Srbiji

Piter de Hojer u dva navrata spominje Srbiju. Prvi put u kontekstu Ratka Mladića. Kaže da će hapšenje odbeglog generala dokazati da je Srbija postala demokratska zemlja i da u potpunosti sarađuje sa Hagom. U vidu zamerke Srbiji prebacuje zašto nije, kao Hrvatska Hrvatima, poručila "bosanskim Srbima" da im je mesto u BiH.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kosovo ne daj bože da se vrati. Može samo severni srpski deo. Ostalo pu pu marš u vodu Satano!.

Srpska je naša i biće deo Srbije. Možete da pregledate moje starije postove i videćete da ja to više od godinu dana na ovom forumu pričam. U realnosti godinama. I tako će i biti. Velika Srbija sa ogromnim procentom srpskog stanovništva.

Odakle toliko optimizma?:dontunderstand:
 
Kosovo ne daj bože da se vrati. Može samo severni srpski deo. Ostalo pu pu marš u vodu Satano!.

Srpska je naša i biće deo Srbije. Možete da pregledate moje starije postove i videćete da ja to više od godinu dana na ovom forumu pričam. U realnosti godinama. I tako će i biti. Velika Srbija sa ogromnim procentom srpskog stanovništva.

мојне да шириш даље, натакни кондом.
 
oooo boze opet holandjani :roll:

Stiche se utisak da Balkan spada u holandsku sferu uticaja, shto jes' malo iritirajuce. Da nas barem zajebavaju Britanci ili Nemci, k'o shto je red, pa 'ajde, al' kad to rade pizdek-drzhavice deluje nekako neprirodno, a i sramotno.


Banshee:
i odakle svim tim novinama uvid u "poverljive" prepiske,missssim dokle vise :confused:

Pa valjda iz istih izvora iz kojih saznaju da je Seka Miku prevarila sa Zhikom.

Secam se od pre par godina jedne naslovnice o intervjuu sa Shakirom u kome ona tvrdi da ce doci u Beograd jer je u vezi sa nekim nashim fudbalerom.
 
ja pre verujem u suprotno

- Ofanziva je počela još pre izbora. Pedi Ešdaun i Ričard Holbruk su 22. oktobra, u vodećim listovima na obe strane Atlantika, objavili tekst pod naslovom „Bosansko bure baruta“. Tu zahtevaju od“nove administracije da bude više angažovana“ i „obnovi svoju obavezu opstanka Bosne kao države, očuvanjem efektivnog nivoa trupa... i iznalaženjem načina da se razreši bosanski ustavni čvor“. Ova poslednja fraza jasna je aluzija na ukidanje entiteta. NJujork tajms je 13. decembra objavio izveštaj sopstvenog analitičara pod naslovom „Strahovanja od novog etničkog sukoba u Bosni“, gde preko cele strane iznosi propagandni pledoaje za američki angažman u cilju „ujedinjenja“ Bosne, jer je u protivnom novi rat navodno neminovan.

i ne nadam se nicemu dobrome, pogotovo za srbe u RS

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...hilarina-satnica-za-kosovo-i-republiku-srpsku
 
Verovatno da nam evropa pruža svima podršku dok sama evropa holandiju gura kao džukelu koja ujeda, ispred sebe. Pa kao mi hocemo da vas prigrlimo al ne da holandija.. a ona u stvari ne da po nalogu EU. No kako god da bilo.. od nas se trazi da Mladica i Hadžica predamo jer su i zaista obavili ratne zlocine.

A to sto su se muslimani najbolje kroz medijski rat probili, i isti rat i dobili.. pa i to je rat. Kad smo bili nesposobni nema sad sta tu da pricamo. Muslimani su žrtve, za to su se specijalnim ratom izborili. I mi kao prava zrela nacija moramo da znamo da priznamo poraz.

Isto tako moramo da shvatimo i kad smo pobedili. A pripajanje Srpske Srbiji je blizu. Meni je žao što mnogi shvhataju teritoriju zdravo za gotovo. Ako bi pogledali mape samo u poslednjih 100 godina shvatili bi da su teritorije jako živa i promenljiva stvar. A da je najbitnije da jedna nacija posle prekrajanja mapa bude zadovoljna.

A ako bude a bice.. da mi za Srpsku dobijemo severno Kosovo, a Siptari ostatak Kosova to je po meni fenomenalna stvar. Ja bih i najsevernije opstine koje se granice sa Madjarskom poklonio madjarskoj. :D Eto malo da castimo. :D

Srbija ce biti vrlo brzo jos veca... čišća... jača... evropska... snažna.

Dok se to ne desi treba časno kao ljudi da sprovedemo lustraciju, restriktivne anti monopolske zakone, da pojačamo privredu, zaposlenost i sve ostalo što Srbiju čini jakom evropskom kulturnom državom.
 
Verovatno da nam evropa pruža svima podršku dok sama evropa holandiju gura kao džukelu koja ujeda, ispred sebe. Pa kao mi hocemo da vas prigrlimo al ne da holandija.. a ona u stvari ne da po nalogu EU. No kako god da bilo.. od nas se trazi da Mladica i Hadžica predamo jer su i zaista obavili ratne zlocine.

A to sto su se muslimani najbolje kroz medijski rat probili, i isti rat i dobili.. pa i to je rat. Kad smo bili nesposobni nema sad sta tu da pricamo. Muslimani su žrtve, za to su se specijalnim ratom izborili. I mi kao prava zrela nacija moramo da znamo da priznamo poraz.

Isto tako moramo da shvatimo i kad smo pobedili. A pripajanje Srpske Srbiji je blizu. Meni je žao što mnogi shvhataju teritoriju zdravo za gotovo. Ako bi pogledali mape samo u poslednjih 100 godina shvatili bi da su teritorije jako živa i promenljiva stvar. A da je najbitnije da jedna nacija posle prekrajanja mapa bude zadovoljna.

A ako bude a bice.. da mi za Srpsku dobijemo severno Kosovo, a Siptari ostatak Kosova to je po meni fenomenalna stvar. Ja bih i najsevernije opstine koje se granice sa Madjarskom poklonio madjarskoj. :D Eto malo da castimo. :D

Srbija ce biti vrlo brzo jos veca... čišća... jača... evropska... snažna.

Dok se to ne desi treba časno kao ljudi da sprovedemo lustraciju, restriktivne anti monopolske zakone, da pojačamo privredu, zaposlenost i sve ostalo što Srbiju čini jakom evropskom kulturnom državom.

Ti ko na pijaci da si :-)
 
Muslimani su žrtve, za to su se specijalnim ratom izborili. I mi kao prava zrela nacija moramo da znamo da priznamo poraz.

U Dejtonu nije potpisana kapitulacija vec mir ;)

Ako bi pogledali mape samo u poslednjih 100 godina shvatili bi da su teritorije jako živa i promenljiva stvar.

Narodi mogu da izumru ali teritorija ostaje tu gde je . ;)

A ako bude a bice.. da mi za Srpsku dobijemo severno Kosovo, a Siptari ostatak Kosova to je po meni fenomenalna stvar.

U slucaju podele Kosova Albanci bi trazili i oblast na jugu Srbije (3 opstine) koja je geostrateski mnogo bitnija od severa Kosova .;)
 
Stiche se utisak da Balkan spada u holandsku sferu uticaja, shto jes' malo iritirajuce. Da nas barem zajebavaju Britanci ili Nemci, k'o shto je red, pa 'ajde, al' kad to rade pizdek-drzhavice deluje nekako neprirodno, a i sramotno.




Pa valjda iz istih izvora iz kojih saznaju da je Seka Miku prevarila sa Zhikom.

Secam se od pre par godina jedne naslovnice o intervjuu sa Shakirom u kome ona tvrdi da ce doci u Beograd jer je u vezi sa nekim nashim fudbalerom.

pa nije to lose mozda i ovde budemo imali qurave u izlozima i pecurke i gandzu na trafici , bili bi turisticka meka garant :mrgreen: jedino nedaju pivo na ulici da se pije mater im izopacenu
 
pa nije to lose mozda i ovde budemo imali qurave u izlozima i pecurke i gandzu na trafici , bili bi turisticka meka garant :mrgreen: jedino nedaju pivo na ulici da se pije mater im izopacenu

da, a i histerichna bi odmah mogla da se vrati kuci i napokon naplati tesko steceno znanje i iskustvo poducavajuci domacu neiskusnu mladez :mrgreen:
 
ja stvarno ne znam sta cemo mi od ove silne medjunarodne podrske koju dobijamo ovih dana..iz odredjenih strogo povjerljivih izvora cuo sam da Putin pravi atomsku centralu u Nevesinju. Kad je to cuo, Obama je popizdio i naredio CIA da ispita mogucnosti zakupa vojnih postrojenja na Manjaci. Najnovije informacije govore da i Angela Merkel obavlja ozbiljne konsultacije s vrhom njemacke politicko- finansijske elite da ove godine ne ide na odmor na grčka ostrva, nego da se skija sve u šesnes po Jahorini i Romaniji slavnoj...Trilaterala je, prema zapisniku sa zadnjeg sastanka, odlučila da se, uslijed propasti finansijskog tržišta i globalne ekonomske recesije, pošalju najeminentniji stručnjaci u Srpsku kako bi proučili njen privredni sistem, koji je neosjetljiv na globalna previranja, te tako njena svjetla iskustva pokušali prenijeti i na svjetski nivo.
 

Back
Top