Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Jaco,evo korpice!



Al' šta sad?Razumela da na šlag prvo mora gum pasta,pa na gum pastu korpica.Ali čime da zalepim korpicu za gum pastu?

Treba uzeti u obzir da torta treba da izdrzi put do NS,i pređe taj planinski masiv zvani Fruška gora.

P.S.Cvetovi mi još nisu suvi,pa je zato ovaj jadničak usamljen.Ne zameri!

Zadovoljna domacice ti si stvarno super djak. Za cistu desetku. Super si odradila ovu korpicu, a i cvetove bar ono sto vidim
 
:hahaha::hahaha::rotf::rotf:planinski masiv Fruska gora heheheheheheheh:rotf:
Ja sam s planine dosla u ravnicu, i znas da s tresnje u babinom vinogradu vidim 50 km okoline kad je lepo vreme :rotf: Izvini ali ali si me nasmejala do suza ..
Korpica ti je lepa posto nisam pratila bas sve ali korpicu ako je od rojala , lepis rojalom na podlogu od zelatin mase , jeftinija os podloge od gum paste . Zelatin masa ti je varijanta s secerom ,zelatinom, mascu , obicna ona masa ima recepata za nju u arhivi cini mi se i to par varijanti. Brzo se susi i kad se osuci cvrsta je iako moze i tanje da se razvije i da opet bude cvrsta. Inace rojal odlicno lepi i gum pastu.
 
E moja Danijela...

Ja sam i napisala "planinski masiv Fruška gora" sa namerom da izazovem osmeh na vašim licima...A ja tako volEm ravnicu,i moj ravni Srem,da je to neopisivo...

Korpica jeste od rojal mase,i kratko si ovde,pa još nisi ukapirala da sam ja malo priglupa,i da sve mora prstom da mi se pokaže.Nemam ti ja pojma šta ti je želatin masa,jer meni to odmah miriše na nešto za šta ja u mom seocetu ne mogu da nađem sve potrebne sastojke, pa u startu odustajem.A uvek sam za opciju onog što manje košta (kao da sam Pirotjanka, a ne Sremica),pa mi pojasni šta je želatin masa.

Sticajem okolnosti imam kupljenu gum pastu,a neiskorišćenu,pa će mi ovoga puta dobro doći.Ali, ako je želatin masa jeftinija....:lol::lol::lol:
 
Nemam vremena za prevod veceras te cu to sutra , a ovde je kopirano za svaki slucaj, al sam se upetljala ko pile u kucine dok sam se snasla kako cu , lepo je meni brat govorio : narani prasici i ne cackaj dugmici :zper: ...



How to make gelatine flowers ....

You will need:

Leaf gelatine
33 gauge flower wires (white for flowers but you could use green for leaves) ...... they must be paper covered wires for gelatine flowers and leaves.
Paste colours
Metal petal cutters (optional)
Heatproof receptacle for the gelatine
Somewhere to dry the petals i.e. a block of oasis
Stamens
Flower tape
Paintbrush


Method:

1. Soak your gelatine leaf in cold water until it feels soft and squidgey like a wet J-cloth! (about 10 mins)

2. While it's soaking prepare your wires. Either make your petal shape free-hand or mould them round a metal petal cutter. Twist the wire to enclose the shape. You can paint it with the paste colour or leave it white.

3. Take the soggy gelatine sheet out of the water, shake off the excess water and put it into a heat-proof container that is sitting in hot water. This can be in a saucepan of simmering water or just in another bowl with boiling water. If you use the latter, be sure to keep it topped up with boiling water so that the gelatine stays liquid. Stir in what ever colour you like.

4. Slide in your wire petal so that it is totally submerged. You can either do this by tipping the gelatine container at an angle or by bending your wire to a right angle with the base of the petal and dipping it straight in.

5. Take it out slowly and carefully so that you have a film of gelatine covering the entire petal shape. (Just like dipping the wand into bubble blowing liquid!). If the "bubble" breaks ..... just re-dip it!

6. This is just to show you the gelatine film.

7. Hold upright to let any excess gelatine run down the wire. You can pick this off later when it is dry.

8. Stick it into a block of oasis (or whatever else you use) to dry for about half an hour.

9. Meanwhile, make the centres by taping some stamens to a wire.

10. When the petals are dry, shape them by bending them gently over your finger. The only thing you can't do is to widen them as the gelatine will then tear, otherwise you can play around to your heart's content! Tape as many petals as you like to the centre ..... just like you would with sugar flowers.
You can make a green calyx and / or leaves in exactly the same way.

Fairy and Insect Wings:

The method is essentially the same but with a couple of changes.

11. This time you must use bare wires ..... either florist's wire or fuse wire would do fine. Either make your shape round a butterfly cutter or do it free-hand.

12. The gelatine is uncoloured but there's nothing to say it shouldn't be coloured! LOL
Once dry ..... and this time leave it for about an hour ...... gently peel the wire away from the gelatine (this is why it needs to be a bare wire).
You will then have a gossamer thin wing which you can paint if you like!
~ ~ ~ ~ ~ ~

I hope you can follow this and I'm sorry about the poor photos but I was doing it on my own as "Santa's Little Helper" had gone to B&Q to buy cement .... I don't think it was for flower-making though !!!! LOL

Do give it a go...... it's VERY much easier than it sounds and these flowers are so robust when made!
I look forward to seeing your gelatine flowers!






This is the fairy wing with the wire removed. I know it looks as though the wire's still there but you'll have to trust me that it isn't! LOL
The gelatine has just formed a neat little border round the edge. Any unwanted bits can be trimmed with scissors.
[/QUOTE


Cvetovi od yelatina


Potrebno je
30-gramska zica(najtanja zica)( bela presvucena za latice cveca iili zelena za listove cveca) mora biti papirom presvucena za cvetove i listove
boje
metalni sekaci za latice
vatrostalni bokalic za zelatin
mesto za susenje latica ili komad stiropora ili tako sto
tuckovi
cvecarska traka
cetkica
Nacin
1. Potopiti u hladnoj vodi list zelatina dok ne postane mekan i gnjecav i potapanje traje oko 10 minuta
2. Dok se natapa pripremite zice. Zice za latice rukom oblikujte proizvoljno ili je oblikujte prema obliku metalnih sekaca savijajuci ih oko njega. Zavrnite zicu da zatvorite zeljeni oblik. Napravljeni oblik zice mozete obojiti cetkicom u zeljenu boju ili je ostaviti belom.
3. Izvadite natopljeni zelatin iz vode, odliti visak vode koje list nije upio, staviti u vatrostalnu posudu koju ste stavili u sud s kipucom vodom. Da bi se odrzao zelatin u tecnom stanju moze se dolivati vruca voda ili posudu staviti u sud s sa strujajucom vodom. Dodati boju po zelji.
4. Spustite zicu u sud s zelatinom. Ovo mozete napraviti i tako sto cete nagnuti sud i ravno umociti laticu u zelatin , ili iskriviti zicu iznad oblikovane latitice u i spustiti oblik horizontalno i zamociti bez naginjanja suda.
5. Izvlacite zicu polako i pazljivo na nacin da ceo oblik latice bude prekriven tankim slojem zelatina. Bas kao sto deca prave mehurice od sapunice. Ako pukne balonic ili zelatin ne prekrije celu zicu ponovo umocite zicu u zelatin dok ne izvucete oblik
6. Ovo je samo da pokazem kako se formirao film od zelatina.
7. Uspravite oblikovanu zicu i pustite da visak zelatina sklizne po drsci od zice i visak koji otkaplje mozete sakupiti kasnije kad se stvrdne.
8. Zabodite Zicu u komad stiropora ili sta vec koristite na otprilike pola sata da se osusi
9. Za to vreme na zici povezite nekoliko tuckova cvecarskom trakom i napravite centar cveta
10. Kad su latice suve neznim pokretom ih oblikujte savijanjem preko prsta. Jedino sto nikako ne smete uraditi je siriti obruc od zice jer ce se tako pocepati opnica, a mozete oblik savijati i igrati se njime na sve druge nacine koliko vam srce zeli. Povezite na centar latica koliko god zelite kao sto bi ste i sa laticama od secerne paste. Mozete napraviti zelene tuckove ili listova koliko zelite.


Vilinska ili krila za insekte

metod je sustinski isti ali s manjim izmenama.
11. Ovoga puta morate koristiti gole zice, ili cvecarske ili ( pretpostavljam da misli na obicne tanke zice elektricarske jer nisam nasla termin za taj izraz) Napravite rukama oblik ili ga savijte prema sekacu u obliku krila leptira.
12. Ostavite zelatin neobojen ali ako zelite mozete ga i obojiti. Ovog puta ostavite da se susi oko sat vremena i zatim nezno oljustite zicu s oblikovane opnice , i zato vam treba ne presvucena zica da bi lakse se oljustila izboblika. Tako cete dobiti vazdusasta tanka krilca koja mozete obojiti po zelji.

Izvinjavam se zbog slika ali sve sam sama na svoj nacin pravila. Pokusajte ih napraviti, mnogo je lakse praviti ih nego sto izgleda i ovo cvece je veoma izdrazljivo. Ocekujem videti vase radove.

Ovo su vilinska krilca posto je iz njih izvucena zica. Izgledaju kao da je jos uvek zica u njima ali verujte mi izvadjena je. Zelatin je samo formirao obod na obliku.Sav visak zelatina mozete makazicama iseci i potkresati po zelji.


E sad , nek izvinu oni pravi prevodioci , ovo sam smuckala kako sam znala a inace vazne stvari i sustina je recena, ko misli da sam negde jako pogresila u sustinskom nekom pitanju nek ispravi... dosta ....:dash:
 
Jaco,evo korpice!



Al' šta sad?Razumela da na šlag prvo mora gum pasta,pa na gum pastu korpica.Ali čime da zalepim korpicu za gum pastu?

Treba uzeti u obzir da torta treba da izdrzi put do NS,i pređe taj planinski masiv zvani Fruška gora.

P.S.Cvetovi mi još nisu suvi,pa je zato ovaj jadničak usamljen.Ne zameri!

Sve se moze kad se hoce:)
Odlicno si ovo odradila, e sada ne mora uvek d bude kornelija cipka, mozesh celu korpicu isplesti onim nastavkom za pletenje korpice, onda se malko vishe suhi ali izgleda originalno postupak je isti, ali se meni ovaj rad vishe dopao izgleda malo prefinjenije.:)
Znaci korpicu si odradila za desetku , ai krinovi su bogami odlicni:super::super::super:
 
Danas sam za osam sati na poslu napravila 9 torti i bila presrecna sto nisam zaglavila jos s baklavom, princezama i tako jos kolacima. Kad sam stigla kuci odspavala sat vremena , krenula u spremanje kuce zatim vecera i za finale palacinke posto danas im se nije bas jela jucerasnja torta ... te sad jedva gledam... da ne trayim u arhivi recepte ya to evo ti jedan da imas samo uvid na sta mislim,
3 kasike vode
1 i pola kesice zelatina
5 kasika vode
1 kasika biljnog margarina
400g secera
400g gustina ili mnogo manje gustina a vise secera

Otapas sve i mesis kao gum pastu, dok je topla dobro se mesi , strasno brzo se susi i hladi... Imas slicnih recepata a ovo ti je velika masa ja je koristim za konstrukcije, kucice i slicno
 
Našla sam na netu ovu sliku,pa da vam dam ideju
 

Prilozi

  • 3624947430_58e1ff6a95.jpg
    3624947430_58e1ff6a95.jpg
    111,5 KB · Pregleda: 170
Pozdrav za velikim umetnicama!

U koliko bi neka od Vas mogla da mi objasni postupak pravljenja figurica kola, u pitanju je Lightning Mcqueen kolekcija.

Htela sam da napravim 3 autica od ratluka ili marcipana i postavim ih na tortu.

Zanima me sam postupak? kako ih pravim, sta kada bojim, gde da nadjem crnu boju?

I da li takve figurice imaju da se kupe negde u Beogradu.

hvala puno.
 

Back
Top