Prenos robe preko BiH

RogiS

Zainteresovan član
Poruka
184
Mozda bi isao za Bosnu da kupim neke alu felne kod drugara,ali mi je cimanje da me ne zezaju na granici... Da li neko zna,da li moze da se prenese polovna roba bez nekih komplikacija,placanja....
 
Који гранични прелаз? Не би требало да ти праве проблеме, ја редовно имам по 2-3-4-5 у гепеку (возим их на исправку у Бијељину) и чак им ништа ни не кажем, а и кад ме питају кажем да их возим на/са поправке и то је то ;)
 
Ako su polovne nece ti praviti nikakve probleme.
Ako kupujes nove, jos mozes da vratis PDV, a na nasoj strani kazes da su polovne i opet ti nece praviti nikakve probleme (samo ces morati jos jednom da se vratis da uzmes pare od PDVa).

Ljudi prebacuju mnogo krupnije stvari od 4 felne bez ikakvih problema. Cak sam i ja u u par navrata preterivao sve i svasta. Jednom prilikom celu visecu kuhinju (4-delnu), jedva sam je nagurao rasklopljenu u auto. Prosle godine klima uredjaj (kupio nov u BiH i vratio PDV, a na nasoj strani me niko nista nije ni pitao), gde sam spoljnu jedinicu jedva ugurao u gepek, a unutrasnju sebi pod noge, zatim fotokopir aparat sa sve ormarom za papir... A od sitnih stvari (1-2dzaka secera i sl velicine) u sta racunam i tvoje felne nikad nikakav problem nisu pravili.
 
Ako su polovne nece ti praviti nikakve probleme.
Ako kupujes nove, jos mozes da vratis PDV, a na nasoj strani kazes da su polovne i opet ti nece praviti nikakve probleme (samo ces morati jos jednom da se vratis da uzmes pare od PDVa).

Ljudi prebacuju mnogo krupnije stvari od 4 felne bez ikakvih problema. Cak sam i ja u u par navrata preterivao sve i svasta. Jednom prilikom celu visecu kuhinju (4-delnu), jedva sam je nagurao rasklopljenu u auto. Prosle godine klima uredjaj (kupio nov u BiH i vratio PDV, a na nasoj strani me niko nista nije ni pitao), gde sam spoljnu jedinicu jedva ugurao u gepek, a unutrasnju sebi pod noge, zatim fotokopir aparat sa sve ormarom za papir... A od sitnih stvari (1-2dzaka secera i sl velicine) u sta racunam i tvoje felne nikad nikakav problem nisu pravili.

Тачно тако... ја сам комплетан намештај за собу пренео (наравно део по део из више пута) и то каучи, кревет итд, некад чак и на крову и нико ме није чак ни погледао, а камоли било шта питао... такође, стриц када је мењао намештај у стану, комплетан стари намештај је одвезао код бабе у село у РС камионом, а на граници је само прошао :)

Тако да ти друже трпај те фелне и само опуштено
- имате ли шта да пријавите
- немам
- хвала довиђења


;)
 
Ako su polovne nece ti praviti nikakve probleme.
Ako kupujes nove, jos mozes da vratis PDV, a na nasoj strani kazes da su polovne i opet ti nece praviti nikakve probleme (samo ces morati jos jednom da se vratis da uzmes pare od PDVa).

Ljudi prebacuju mnogo krupnije stvari od 4 felne bez ikakvih problema. Cak sam i ja u u par navrata preterivao sve i svasta. Jednom prilikom celu visecu kuhinju (4-delnu), jedva sam je nagurao rasklopljenu u auto. Prosle godine klima uredjaj (kupio nov u BiH i vratio PDV, a na nasoj strani me niko nista nije ni pitao), gde sam spoljnu jedinicu jedva ugurao u gepek, a unutrasnju sebi pod noge, zatim fotokopir aparat sa sve ormarom za papir... A od sitnih stvari (1-2dzaka secera i sl velicine) u sta racunam i tvoje felne nikad nikakav problem nisu pravili.

Pa ti nam opasno podrivaš poresku upravu :lol:
 
Iiiii ima toga jos, nego ne mogu da nabrajam. Ovo sto sam naveo su stvari koje sam uzimao za licne potrebe, a mozes misliti kako je bilo dok su bila 'srecna vremena', inflacija i ostalih cuda. Sta se tek tada valjalo (samo se u tim situacijama morala podmicivati i carina).
A danas je jedino ostalo da se vadim na povracaj PDVa, al' opet carinici uzimaju trecinu od vrednosti koju trebaju da ti vrate u radnji.
A procedura je prosta. Dodjes kod carinika, trazis da ti zvizne pecat, platis mu za 'uslugu' i sve ispadne kao da si preterao robu u BiH, a u stvari si malo ojadio poresku upravu i drzavnu kasu.
Kad zivis 20 godina na granici, svim mogucim malverzacijama se covek moze nauciti, a da ispadne sve legalno:)
 

Back
Top