Pošteni političari - oksimoron?

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
26.424
Kako se uopšte odlučujete za neku stranku? Na osnovu čega?

Svi do sada su uglavnom lagali i krali. Bez izuzetka. Evo poslednjeg dokaza:
http://www.infogo.biz/component/con...diste-gasa-banatski-dvor-sad-ili-ostaje-nikad

Samo presipaju iz šupljeg u prazno, obećavaju kule i gradove, a kada se dočepaju vlasti - NIŠTA! I neki veliki projekti od ključnog značaja za zemlju, kao gore navedeni, se ne završavaju godinama, bez obzira na promene "u vrhu". Ispada da su te promene "u vrhu" farsa, a da zemljom stvarno rukovode uvek iste glavešine iz pozadine.

Meni je muka od svih političara i ubeđena sam da smo mi narod koji ne zaslužuje ništa bolje, jer nemamo bolje ni da ponudimo, a ni ne umemo da izaberemo....
 
Kako se uopšte odlučujete za neku stranku? Na osnovu čega?

Svi do sada su uglavnom lagali i krali. Bez izuzetka. Evo poslednjeg dokaza:
http://www.infogo.biz/component/con...diste-gasa-banatski-dvor-sad-ili-ostaje-nikad

Samo presipaju iz šupljeg u prazno, obećavaju kule i gradove, a kada se dočepaju vlasti - NIŠTA! I neki veliki projekti od ključnog značaja za zemlju, kao gore navedeni, se ne završavaju godinama, bez obzira na promene "u vrhu". Ispada da su te promene "u vrhu" farsa, a da zemljom stvarno rukovode uvek iste glavešine iz pozadine.

Meni je muka od svih političara i ubeđena sam da smo mi narod koji ne zaslužuje ništa bolje, jer nemamo bolje ni da ponudimo, a ni ne umemo da izaberemo....

Objasni ti zadojenim europejcima i rusofilima.......
 
Ne mislim da na svetu postoje dva ista coveka. Ni dva brata, ni dva prijatelja, ni dva mala deteta pa ni dva politicara. Mislim da i pored svega loseg sto nam se desava uglavnom njihovom krivicom nije posteno sve politicare stavljati u isti kos.
Nisam politicki aktivna, ne nameravam to ni biti ali ljude bilo koje profesije, nacije ili starosne dobi posmatracu kao individue jer priznali to ili ne svaki politicar je ipak covek za sebe.
 
Ne mislim da na svetu postoje dva ista coveka. Ni dva brata, ni dva prijatelja, ni dva mala deteta pa ni dva politicara. Mislim da i pored svega loseg sto nam se desava uglavnom njihovom krivicom nije posteno sve politicare stavljati u isti kos.
Nisam politicki aktivna, ne nameravam to ni biti ali ljude bilo koje profesije, nacije ili starosne dobi posmatracu kao individue jer priznali to ili ne svaki politicar je ipak covek za sebe.

Slažem se sa tobom, ali šta vredi što je neko bolji ili lošiji kada nema snagu da bilo šta promeni. U politici se računa samo snaga i konkretni potezi. To što neko nešto pokušava, a ništa ne postiže, kao da nije ni bilo.

Istorija se stalno ponavlja, stalno činimo iste greške, stalno tapkamo u mestu....
Zato ih generalizujem. Imali smo jednog koji je krenuo sa promenama pa su ga ubili...

Znači, bolje ćutati i krasti za svoj džep, nego podići prašinu i raditi za dobro budućih generacija... Svi gledaju samo kratkoročno da se nakradu, dok su na vlasti, a posle njih može da bude i potop...
 
Članak je prilično dobar, čovek je lepo opisao kakvi kreteni nas vode i kako prave poene na račun gasne krize. Ali lako je njemu kad se razume. Šta je sa nama ostalima koji nemamo pojma kako to funkcioniše?

Da on nije objasnio šta se dešava ja bih i dalje mislio kako su naši političari uspeli da nas "spasu" od nestašice. A oni se zapravo "češljaju dok kuca gori" i jos nam to mediji predstave kao uspeh. Pogotovo onaj plaćenički B92.

Sve je to ista banda!
 
Kako se uopšte odlučujete za neku stranku? Na osnovu čega?

Svi do sada su uglavnom lagali i krali. Bez izuzetka. Evo poslednjeg dokaza:
http://www.infogo.biz/component/con...diste-gasa-banatski-dvor-sad-ili-ostaje-nikad

Samo presipaju iz šupljeg u prazno, obećavaju kule i gradove, a kada se dočepaju vlasti - NIŠTA! I neki veliki projekti od ključnog značaja za zemlju, kao gore navedeni, se ne završavaju godinama, bez obzira na promene "u vrhu". Ispada da su te promene "u vrhu" farsa, a da zemljom stvarno rukovode uvek iste glavešine iz pozadine.

Meni je muka od svih političara i ubeđena sam da smo mi narod koji ne zaslužuje ništa bolje, jer nemamo bolje ni da ponudimo, a ni ne umemo da izaberemo....

glasam po principu manjeg zla.
 
Poslednja izmena:
Istorija se stalno ponavlja, stalno činimo iste greške, stalno tapkamo u mestu....

To nekom odgovara, sistem je taj koji im omogućava da rade to što rade.
e020.gif


Tako bih volela da se politikom bave ljudi koji vole svoju zemlju...

Ne sumnjam da ovi "prošli, sadašnji" a verovtno i "budući" vole svoju zemlju, sve im je pružila, dala im ono što im je priroda uskratila... :roll:
 
Kako se uopšte odlučujete za neku stranku? Na osnovu čega?

Svi do sada su uglavnom lagali i krali. Bez izuzetka. Evo poslednjeg dokaza:
http://www.infogo.biz/component/con...diste-gasa-banatski-dvor-sad-ili-ostaje-nikad

Samo presipaju iz šupljeg u prazno, obećavaju kule i gradove, a kada se dočepaju vlasti - NIŠTA! I neki veliki projekti od ključnog značaja za zemlju, kao gore navedeni, se ne završavaju godinama, bez obzira na promene "u vrhu". Ispada da su te promene "u vrhu" farsa, a da zemljom stvarno rukovode uvek iste glavešine iz pozadine.

Meni je muka od svih političara i ubeđena sam da smo mi narod koji ne zaslužuje ništa bolje, jer nemamo bolje ni da ponudimo, a ni ne umemo da izaberemo....

A pa mene su samo jedared preveslali pa sam dala Čedi glas. Zajeba se udade se rekla bi moja baka, a je na sledećim izborima poništavam moj listić ili neka mi plate 1000 evra tako da bar znam da sam imala neke vajde od glasanja.:manikir:
 
To nekom odgovara, sistem je taj koji im omogućava da rade to što rade.
e020.gif




Ne sumnjam da ovi "prošli, sadašnji" a verovtno i "budući" vole svoju zemlju, sve im je pružila, dala im ono što im je priroda uskratila... :roll:
Ono što u Srbiji ne valja je pravni okvir za bavljenje politikom.Svi pravnici u Srbiji su se vodili komunističkom krilaticom ''niko ne može toliko malo da me plati koliko ja malo mogu da radim'' i napravili zakone koji ništa ne valjaju i zahvaljujući njima može da se radi šta hoćeš a da niko ne bude odgovoran.
 
Ono što u Srbiji ne valja je pravni okvir za bavljenje politikom.Svi pravnici u Srbiji su se vodili komunističkom krilaticom ''niko ne može toliko malo da me plati koliko ja malo mogu da radim'' i napravili zakone koji ništa ne valjaju i zahvaljujući njima može da se radi šta hoćeš a da niko ne bude odgovoran.


Naivno.
c010.gif


Problem je mnogo komleksniji. ;)
Ja mislim da se vode krilaticom " Nema ništa lepše od dobre zarade , osim još bolje zarade !"
 
Упознао сам једног који је био у самом врху власти и вратио ми је веру у политичаре као поштене људе знам доста на мањим местима и без лакта и стомака за "реалност",знам доста ових садашњих и бивших и у већини случајева је оксиморон
 
У филозофији и логици, парадокс лажљивца се односи на изјаве као што су: "Ја лажем сада" или "Ова изјава је лажна".
Овај парадокс се изворно приписује филозофу Епименидуhttp://sr.wikipedia.org/w/index.php?title=Епименид&action=edit&redlink=1 са Критаhttp://sr.wikipedia.org/wiki/Крит (6. век п.н.е.) који је наводно изјавио:
"Крићани увек лажу".

Sličan paradoks može se primeniti i na političare kod nas.

A kako glasam? Kako god da sam glasala, više neću...
Pogotovo ne nakon one sramote oko izglasavanja Zakona o akcizama na duvan,
one šuplje priče oko izgradnje auto-puta, još praznije priče o besplatnim akcijama
i kao najsvežije, bruka sa gasom/grejanjem u sred zime na -10 ...

Nisam pripadnik niti simpatizer NI JEDNE stranke.... I svi do jednog političara koji su se pojavili od Tita na ovamo su korumpirani, bez časti, morala i sa jednim jedinim znanjem, a to je kako napuniti što bolje sopstveni džep.

Kad čovek malo bolje razmisli, od kad smo se oslobodili Turaka, ništa nismo naučili a prošlo je oho-ho godina... Zato neke države, koje su mlađe od nekih naših manastira, rade ono što treba svi da rade, poštuju Zakon. I kako god da im je, bolje je nego nama.

Uzmimo za primer onog slavnog Roda Blagojevića, ljubi ga majka, Srbin u sred Amerike primenjuje naše metode :lol: Kada je neki naš ministar smenjen i odgovarao pred Zakonom za bilo šta? Nikada...
Samo je dobio dobro mesto u diplomatiji i predstavlja nas u inostranstvu... Bruka.
 
To sam čekao.Kad sam rekao da je sudstvo korumpirano,rekao si da pišem prijavu ako imam dokaze za nekog.:)Šta je ono što tebi smeta u vezi nefunkcionisanja prava?...verovatno retorika.

E lepo od tebe da kažeš da si čekao. :lol:

Ovde nije tema sudstvo, pa samim tim ni stepen korupcije u sudstvu, i dalje stoji to, ako imaš neke informacije koje bi pomogle da se rasvetli neko krivično delo piši krivičnu prijavu. :roll:

Nego, da nastavim, problem je u tome što relativno mali broj ljudi, recimo x,y (političari) svoje interese nameću kao interes društva i onda se u skladu sa tim kroje ustav, zakoni, i svi ostali propsi...
A važeći propisi se moraju poštovati bez obzira kakvi su, nisu pravnici svo zlo ovog sveta, ma koliko to lepo zvučalo.

Žalosno je što ono što radite smatrate poslom.:roll:

Ako može ovo malo detaljnije... :confused:
 
U Srbiji nema politicara,nego onih koji rade sta im se kaze za novac i samo novac.
Biti dobar politicar znaci imati jako bogatog i nada sve uticajnog finansijera.
Tako je u citavom svetu i Srbija tu nije izuzetak.
Tačno tako, samo što u tom istom svetu, uglavnom se vodi računa da nešto kapne i narodu, da narod oseti bar neku blagodet od nove postave... A kod nas se valjda ide logikom: "Navikli su se na najgore, pa im ni ne treba bolje"...:evil:

Isprali mozak ljudima. Moj tata je za vreme Slobe bio u fazonu:"Šta ti fali, nisi gladna"" :dash:
 
Na nesreću, jedan deo aktuelnih političara poznajem lično i sve što ću vam reći je da ne postoji pošten političar, sve se svodi na korist. Ali bukvalno! Nema veze koje je vrste korist, politikom se baviš samo da bi nešto ušićario. Od sitnih beneficija i poklona do ozbiljnih poslova i nameštenih tendera.

Politika je jedini biznis u Srbiji koji donosi ozbiljnu zaradu i to konstantno. Nema veze da li je kriza ili nije, novaca za otimanje uvek ima. Kriza ima veze samo sa običnim ljudima, političari koji su u vlasti to ne osete. Čak i oni koji su u opoziciji (parlamentarnoj) imaju fantastične prihode. Znači, mi glasamo samo da bi neki majmun sedeo u 4-5 Upravnih odbora i uzimao ogromne paruštine.

Ja znam samo da više neću glasati na izborima. Neću da omogućim nekome nesposobnom za život da se bogati samo zato što ga nije mrzelo da sedi po stranačkim sastancima i lepi plakate. Šta je sa onima što nisu išli na te sastanke jer su morali da se školuju? Oni danas imaju 5x manje plate od onih besposličara stranački uvezanih...

Ništa od glasanja!
 
Kako se uopšte odlučujete za neku stranku? Na osnovu čega?

Svi do sada su uglavnom lagali i krali. Bez izuzetka. Evo poslednjeg dokaza:
http://www.infogo.biz/component/con...diste-gasa-banatski-dvor-sad-ili-ostaje-nikad

Samo presipaju iz šupljeg u prazno, obećavaju kule i gradove, a kada se dočepaju vlasti - NIŠTA! I neki veliki projekti od ključnog značaja za zemlju, kao gore navedeni, se ne završavaju godinama, bez obzira na promene "u vrhu". Ispada da su te promene "u vrhu" farsa, a da zemljom stvarno rukovode uvek iste glavešine iz pozadine.

Meni je muka od svih političara i ubeđena sam da smo mi narod koji ne zaslužuje ništa bolje, jer nemamo bolje ni da ponudimo, a ni ne umemo da izaberemo....
Браво Ели.
Одличан текст са још бољим описом оних који владају Србијом.
Је л' се сећаш кад је на пдф ''Дом и породица'' неко покренуо тему ''Нећу да штедим струју'' ?
Е, на тој теми сам ја написала исто ово што и дотични господин- бејах убеђивана да ми рачуница није добра.:roll:

Народ је ослепео поред очију...и лепо си приметила, сви постадоше шићарџије које гледају како ''на мало'' да украду, а за будућа поколења их боле уши.

И ја сам огорчена.:(
 

Back
Top