Istanbul

Tihajeza

Početnik
Poruka
9
Da li je izvodljivo otici u Istanbul u sopstvenoj reziji?
Postoji redovna avio linija (oko 170e) + hoteli od 2 ili 3 zvezdice u samom centru su oko 20e n/d, sto dodje jeftinije nego bilo koji aranzman preko neke agencije.

Da li je neko bio i tamo na licu mesta uzeo hotel? Februar je "low season" i trebalo bi da ima mesta?

Jel neko probao?
 
Bolje da ideš preko agencije,malo je skuplje ali ti je sve organizovano,sve izlete uplatiš ,pa imaš i vodiča.Najbolje preko Argusa.Obavezno idi na trbušni ples sa večerom.Trbušni ples su izmislili u Egiptu ali ove u Istanbulu su zakon,posebno jedna koja liči na Šakiru,a igra ,mrtvog bi probudila.Lepo je i krstarenje brodom.Sve izlete treba da ideš jer je sve fantastično.Imali smo hotel na Aksaraju ,blizu ti je i pijaca,i Taksim gde je sve .Obavezno idi u najveći tržni centar u evropi.Na 9 spratova,puno butika,ima i povoljnih cena , a gore su samo restorani.
Kad izračunaš da treba da platiš i taxi od i do aerodroma,prevoz za sve izlete ,karte za ulaze ,ali bez popusta jer je kupuješ pojedinačno,pitanje koliko će ti to sve biti i da li će biti jeftinije.
Pozdrav
 
Bolje da ideš preko agencije,malo je skuplje ali ti je sve organizovano,sve izlete uplatiš ,pa imaš i vodiča.Najbolje preko Argusa.Obavezno idi na trbušni ples sa večerom.Trbušni ples su izmislili u Egiptu ali ove u Istanbulu su zakon,posebno jedna koja liči na Šakiru,a igra ,mrtvog bi probudila.Lepo je i krstarenje brodom.Sve izlete treba da ideš jer je sve fantastično.Imali smo hotel na Aksaraju ,blizu ti je i pijaca,i Taksim gde je sve .Obavezno idi u najveći tržni centar u evropi.Na 9 spratova,puno butika,ima i povoljnih cena , a gore su samo restorani.
Kad izračunaš da treba da platiš i taxi od i do aerodroma,prevoz za sve izlete ,karte za ulaze ,ali bez popusta jer je kupuješ pojedinačno,pitanje koliko će ti to sve biti i da li će biti jeftinije.
Pozdrav
Bas lepa reklama ali neistinita, ili ako gresim, navedite tacno cene izleta.
Za svaki izlet, kao i za sve ostalo, se u Turskoj moze cenjkati i dobiti cena koja moze biti trecina cene od vase agencijske ponude.
Od aerodroma se ne mora doci u grad taksijem nego odlicnim prevozom, metro, tranvaj...
Posebno je interesantno obici Istanbul brodovima koji su gradski prevoz i kostaju vrlo malo. Ajde vi iz agencije napisite koliko kosta vas izlet na princezina ostrva a koliko kosta cena redovne brodske linije?
Pronalazenje hotela u Stanbolu je vrlo jednostavno. Odes, pitas, odes u drugi pitas i oboris im cenu od pocetne na pola. Bar sam ja tako radio i prosao bar 50% jeftinije od svake turisticke agencije.
Uz duzno postovanje, znam da i vi treba da radite i cenim vas rad i ljude koji koriste vase usluge ali mislim da ljudi koji su slobodniji duhom (i imaju manje para) treba sami sebi da organizuju putovanje.
 
Peštafest nije dobro razumeo moju poruku.
Ja nisam nikakva agencija niti je moja poruka bila reklama.Ja sam rekao gde da ide čovek, i rekao sam moje iskustvo sa putovanjem i preko koga sam išao.
Zavisi šta čovek hoće!? Uvek može jeftinije ,što se tiče para ali da li vredi živaca i vremena dok ne pronađete nešto jeftinije i bolje.
Preko agencije ideš da se odmoriš psihički i da ne razmišljaš jer su ti sve organizovali ,a to ipak vredi !
Ja sam radio na kruz brodu i proputovao sam većinu zemalja od Rusije do Kariba ,i skoro svugde možeš da se cenkaš i da nađeš jeftinije šta god ti treba i takav način ima svojih čari ali to je stvar ukusa,kako ko voli da putuje.
Nije sve u parama i ceni!
Puno pozdrava
 
Bolje da ideš preko agencije,malo je skuplje ali ti je sve organizovano,sve izlete uplatiš ,pa imaš i vodiča.Najbolje preko Argusa.Obavezno idi na trbušni ples sa večerom.Trbušni ples su izmislili u Egiptu ali ove u Istanbulu su zakon,posebno jedna koja liči na Šakiru,a igra ,mrtvog bi probudila.Lepo je i krstarenje brodom.Sve izlete treba da ideš jer je sve fantastično.Imali smo hotel na Aksaraju ,blizu ti je i pijaca,i Taksim gde je sve .Obavezno idi u najveći tržni centar u evropi.Na 9 spratova,puno butika,ima i povoljnih cena , a gore su samo restorani.
Kad izračunaš da treba da platiš i taxi od i do aerodroma,prevoz za sve izlete ,karte za ulaze ,ali bez popusta jer je kupuješ pojedinačno,pitanje koliko će ti to sve biti i da li će biti jeftinije.
Pozdrav

duso pa odkud ti tu?mislila sam da si otisao da radis ,a ne da se zezas.videces za ovu trbusnu plesacicu sto mrtve dize kad se vratis kuci.z:kiss:
 
Ja sam proslo leto, dakle leto 2008. isla u Istanbul sa dve drugarice..Sve smo same organizovale..Avionsku kartu smo jednostavno kupile u turistickoj agenciji (ali, to i nije problem).

Sto se tice smestaja mi smo odsele u hostelu koji je bio stvarno divan:cist, na divnom mestu (odmah kod Aja Sofije i Plave Dzamije), osoblje je bilo jako predusretljivo i ljubazno, pogled sa terase na plavetnilo (nebo i voda se stapaju :)) Bile smo same u sobi, dakle nismo je delile sa strancima..
E sad, mi nismo tek tako "banule" u hostel sto bi rekli..Mada je bilo i takvih turista..Mi smo rezervisale smestaj preko interneta.Ali, to zaista nije neki veliki posao..Za ljude koji svrate nenajavljeni obicno nema mesta za vise od jednu-dve noci..Ne znam koliko ti planiras da ostanes..

Sto se tice izleta i obilazaka, netacno je da moras da ides sa agencijom da bi krstario Bosforom ili da bi gledao trbusne plesacice..Ja sam sve to videla, ali sam sama organizovala kad sta zelim da vidim..I ljudi su tamo zaista divni..Svi zele da ti pomognu, da te upute..Niko ti nece odbiti pomoc ako ga nesto priupitas..Pogotovo tvoj domacin u hostelu ili hotelu..Dakle, lepo dodjes i pitas:"Odakle krecu polasci za krstarenje Bosforom?" (samo na engleskom naravno;)) I oni ne samo da ce ti objasniti, nego ces dobiti i mapu..to su bar moja iskustva..

Inace, ja sam hostel rezervisala preko www.hostelworld.com
Pa vidi sta ti se dopada..Koliko je rejtiran koji hostel i sl..

Istanbul je predivan grad i zasluzuje da se obidje sa uzivanjem..Bez agencija i zurbe ;)

Nadam se da sam pomogla..poZz
 
Ja sam bio pre dve godine sa drugarom : nasao povoljno avio karte, (i to preko Turkisha,za mene su ubedljivo najbolja avio kompanija) potrazio hotele, nasao ono sto mi odgovara, jer je I-bul prepun tih malih, kicastih,ali udobnih hotelcica,napravio rezervaciju i zamolio ih u mailu da prihvate moju rezervaciju za odabranu sobu u navedenom terminu, a da cu im platiti u celosti kad dodjem. Sve je bilo OK, jedino nas nisu sacekali na aerodromu , ali smo im uredno ispostavili racun za taxi :per:
Bili smo u hotelu blizu univerzitetske biblioteke, a neki prijatelji su bili u "Troji" malo iznad "Pera Palace Hotela" i bili su vrlo zadovoljni. Postoji i opcija iznajmljivanja stana ali to trazi vise novca, a peskiri se ne menjaju sami svakog dana :dontunderstand:
Po I-bulu je lako kretati se, kupite dobar vodic i hodajte puno,puno.
Srecno!:bye:
 
Moj dragi i ja već koginama letujemo u Turskoj, bez agencije, s tim što su nam prvi i poslednji dan uvek u Istanbulu. Jednostavno, odavde idemo avionom a sa aerodroma metro vozi u centar grada. Tu blizu, tj. na Bajazitu se mogu naći vrlo jeftini hoteli, za svačiji džep i ukus. Nama je bitno samo da možemo da prespavamo i da se istuširamo, tako da nam ostali konfor i nije bitan. Inače, cene se kreću od 12-40 evra, po osobi, a i ovde važi: koliko para, toliko i muzike. Ako nekog zanima, mogu ja i mnogoo opširnije o ovom ogromnom i prelepom gradu, a ovo kažem samo da ljudi znaju da se ne mora uvek ići preko agencije, jer zanam ljude koji su tako išli, pa mnoge bitne stvari nisu videli. Pozdrav
 
Ljudi gde vam je avanturisticki duh ranac na ledja i polako kakve agencije trice i kucine....Avio kartu sam nadjes toliko sajtova na internetu o kupovini karata vi pravo u agenciju....Hospitality club odlican sajt za smestaj besplatan naravno vratis uslugu kad dodje vreme Ja ima odlicna iskustva sa tim...Sta ti treba za istambul dobra volja mapa grada dobre cipele.Klopa odlicna i na ulici i u restoranima sa malo para moze se sve videti a ko voli agencije neka izvoli..Mislim vodic to onaj lik sa kosobranom i grupom penzionera sto seta kroz grad.strasno......
 
pa provešćeš se super
vreme mislim da je uglavnom dobro
idi u Arheološki muzej obavezno
i odvoj neki budžet za kupovinu
sigurno ćeš naleteti na neku dobru kožu ili tkaninu ili milion stvari
Topkapi isto obavezno
 
Blizu si Aja Sofiji i Sultan Ahmetove Dzamije , tu je blizu i Topkapi .
Pesaka se stize i do Kapali carshije .
Za dobar shoping ima shoping mallova kakve sigurno nisi videla u zivotu ... najveci u Evropi , Dzevahir. pa josh njih 30 ak sve elitnih ... koji cesh da posetish zavisi koliko mislish da platish za taksi jer ogroman je to grad i taksi od jednog do drugog kraja pogotovu u guzvi moze da bude puno .
Za obican shoping , pa ima svega u prvoj ulici , ali tamo obicno ima samo bofl robe .
Za dobar obican shoping samo Taksim , a i dobar je to kraj za shetnju , dodje mu kao centar grada ... i nije daleko od mesta gde ces biti...
 
Da, ne lično ali čuo sam sa je dobro i kad kaže ulazimo u Istambul to je proces koji traje.

I nemojte da kupujete rano ujutru jer mogu da budu napadni. Veruju da je loša sreća ako prvi koji uđe ne kupi nešto.
Imali smo problema sa tim.
a ja sam cula da nadjete nesto predhodnog dana sto vam se svidja i onda gledate da ujutru budete prvi.
spustaju cenu maksimalno samo da prodaju prvoj musteriji zbog dobre srece :)
 
Poneka slika od proslog leta...
010bh.jpg

kod Gulhane parka, blizu Topkapija
024xfa.jpg

Sultanahmet(plava) dzamija
034an.jpg

Bosfor nocu, u daljini je Bogazici most
033uk.jpg

kod Galata mosta(mislim da je Eminonu), tu se jede najbolji sendvic sa ribom(balik ekmek)
031qe.jpg

Sirkeci stanica(kraj Orient ekspresa, sada je muzej)
015ecw.jpg

prodavac sladoleda ispred Ajasofije...deru-7 lira jedan kornet sa 3 lopte...
 
istanbul je fenomenalan!
osim standardnih stvari koje imas u vodicima...i koje su vec preporucene...mogu da te savetujem da obidjes egipatsku pijacu blizu galata mosta, zatim da jedes ribu ispod galat mosta..sveze upecanu iz bosfora, imaju kafice tamo, skupljaju se lokalci..i ako imas drustvo, najbolje musko obidjes kej pod bosforom nocu...fenomenalno je...toliko od mene...:)
 
U Nesebaru se organizuju raznovrsni izleti koji turistima omogućavaju da posete raznovrsna zanimljiva mesta. Jedan od izleta je put do Istanbula, gde putnici mogu otići na organizovani izlet i uživati i u lepotama Istanbula, grada koji leži na dva kontinenta, Evropi i Maloj Aziji. Kako bi osetili neposrednu blizinu turskog života i centar nekadašnjeg istočnorimskog carstva, posetioci mogu izabrati jednodnevne ili dvodnevne izlete. Cene se kreću od 35 evra za jednodnevne do 110 evra za dvodnevne izlete. U cenu dvodnevnog boravka u Istanbulu je uračunato noćenje i doručak.


Eto to je to sto znam.Nisam imao takva iskustva ali eto.Nadam se da ce ti pomoci.

Evo ti i sajt gde sam pronasao to : Super Odmor - Nesebar izleti (do Istanbula) ;) :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top