Overklokovanje Ati Radeon sa 9550 na 9600

sa 9550SE modelom nece mnogo uraditi, jer ako se ne varam, dotichni ima pasivno hladjenje ili neko tuzno aktivno....
ali ako je u pitanju 9550GE model, OC-om je moguce postici i ubrzanja do 25-30 posto, shto je veoma zavidan rezultat...
bar sam ja tolko bio izvukao sa svojim Asusom svojevremeno... tachnije oko 24% bez afekta.
 
ako je SE dizi ruke jer je 64-bita i koliko se secam pasivni kulera, ako je GE e to je vec druga prica, 128-bit i tu se vec oseti razlika kad se naklokuje...
skini ati tool ili ati tray tool i nadji max klok ali pre zameni kuler (asus ima uzasan vent na toj grafi)...imao sam jednu GE koja je bez problema radila (jos uvek radi) na 450/250 ali to je vec od primerka do primerka...ima razlike u radu itekako ali samo u starijim igrama, u novijim zaboravi jer je preslaba....
obavezno hladjenje memorije jer se (koliko se secam) samsung moduli greju kao blesavi...
p.s. ako ces da klokijes moraces da skidas modovane drajvere jer cim pokrenes bilo koji igricu original drajver vraca frekvence na def.
 

Back
Top