Vasi ortaci...

PrincezaFiona

Obećava
Poruka
85
Znate li da psiholozi smatraju da nam u zivotu najbolji drug/drugarica znace cak vise od brata ili sestre (jer sestru ne mozete da birate a drugaricu mozete, jer vam je dosta slicnija, a cesto se i godiste poklapa pa zajedno prezivljavate iste stvari... itd.)Takodje opste je poznato da se prava prijateljstva sklapaju sa osobama koje ste upoznali pre puberteta i sa kojima ste zajedno prosli taj isti pubertet. (Naravno ovo ne mora da bude pravilo a i ovo gore ne znam koliko je tacno).
Koliko vama znace vasi drugovi? Sta bi ste radili da nije nje/njega/njih? Kakav je vas odnos i da li smatrate da oni treba da budu preci od decka/devojke?
 
Hmmmmm...Pa ovako:imam najbolju drugaricu koja zivi u drugom gradu(bez obzira na to vidjamo se cesto)i jos par njih veoma dobrih odavde...I cetiri druga...E sad,samo za ovu prvu mogu da ucinim dosta toga(da se ne lazemo-ne sve)a za ove ostale jako puno stvari,mada su mi oni kao na drugom mestu...JEsam vise vezana za drugaricu nego brata,ali sada koga vise volim...pa to ne mogu tek tako... :roll:
I sto se tice prijatelji vs decko...mislim da treba naci neki kompromis...zavisi od decka ko ce mi biti na 1. mestu-on ili drug/arica
 
Ove moje ortakinje obozavam.. super su mi.. ali mi nikako nisu bolje od sestre :wink:
Sto se tice decka - drugarice = drugarice.. ipak one ostaju (prave/pravi drugovi) a decko dolazi i prolazi vecinom :wink:
 
imam bas najbolju drugaricu,i njoj sve pricam.pored nje imam jos dve-tri drugarice,koje znam malo krace.a sto se tice drugova,imam samo jednog pravog koji ne zivi u mom gradu.ostalima bas i ne verujem,svi su dvolicni,ili ti posle nekog vremena kazu da se loze na tebe i tada polako propada prijateljstvo.
 
nemam najboljih drugova, drugarica, imam ih dovoljno dosta dobrih ... dobrih kolko oces :) kao i svi valjda. uzgred, sto se tice odnosa izmedju porodice, prijatelja, devojke, nema tu pravila ko ce biti vazniji ..... to mi je malo bezveze. ne malo, nego puno, jer sve zavisi od osobe. dobro znam iz sopstvenog primera da se najrodjeniji moze poneti kao stoka prema tebi, podlo i podmuklo, isto kao i da ces nekad prijatelju biti vazniji od njega samog. no rules .....
 
Keeper:
nemam najboljih drugova, drugarica, imam ih dovoljno dosta dobrih ... dobrih kolko oces :) kao i svi valjda. uzgred, sto se tice odnosa izmedju porodice, prijatelja, devojke, nema tu pravila ko ce biti vazniji ..... to mi je malo bezveze. ne malo, nego puno, jer sve zavisi od osobe. dobro znam iz sopstvenog primera da se najrodjeniji moze poneti kao stoka prema tebi, podlo i podmuklo, isto kao i da ces nekad prijatelju biti vazniji od njega samog. no rules .....
uvek sve moras da mu upropastis, jel? :lol: :lol: nego, ovde se mislilo da kazes ko je za tebe (sad, ili otkud znam kad) najvazniji.. nista da globalizujes 8) :roll: I think :?
 
Za ortaka ili drugaricu bih bez razmisljanja dao desnu ruku ako to zatreba!!! :D
Problem kod mene je sto bih ja to uradio za neke koji mozda to ne bi uradili za mene :cry:
Bez mog ortaka Popa ne bih mogao da zivim jer je on najbolja osoba na svetu i jednostvno smo najbolji i verujem da cemo tako zauvek i ostati (jedino ako ja nesto ne zaserem)...
Inace trenutno bas i nemam preterano veliko drustvo(ono pravo drustvo), ne znam zasto?
Ali svejedno bez njih ne bih mogao da zivim!!! :D
Mislim da u odnosu ja-moja devojka i ja-moje drustvo treba naci neki kompromis...
Devojku nikad ne ispaljujem osim ako se vec ranije nisam nesto dogovorio i obratno...
Kada me pozovu da izadjemo ja kazem imam planova i to je to!!!!!!!!!!! :wink:
 
mortishaaa:
Keeper:
nemam najboljih drugova, drugarica, imam ih dovoljno dosta dobrih ... dobrih kolko oces :) kao i svi valjda. uzgred, sto se tice odnosa izmedju porodice, prijatelja, devojke, nema tu pravila ko ce biti vazniji ..... to mi je malo bezveze. ne malo, nego puno, jer sve zavisi od osobe. dobro znam iz sopstvenog primera da se najrodjeniji moze poneti kao stoka prema tebi, podlo i podmuklo, isto kao i da ces nekad prijatelju biti vazniji od njega samog. no rules .....
uvek sve moras da mu upropastis, jel? :lol: :lol: nego, ovde se mislilo da kazes ko je za tebe (sad, ili otkud znam kad) najvazniji.. nista da globalizujes 8) :roll: I think :?

ko je za mene sad najvazniji, to se mislilo. pa ajde .....
ne mogu da kazem naj, stavicu se na tesko preispitivanje a ne znam koja je svrha toga. uglavnom, ti bi imala mesto u visokom krugu :wink: al necu da biram najvazniju osobu ni medju ovima ni medju onima .... mislim da je lepo imati svuda puno najvaznijih ljudi :)

a ti si ga vala izglobalizovala, imas chitavu hijerarhiju bre :) ..... znas gde sam se ja nasao? medju onim deckovima sto prolaze i odlaze ........ dobro, proci cu i ja, kat tad, mozda sutra mozda i za 60 godina ... ali si rekla da zvuchi beznadezno, kao porodica - prijatelji - ostali .... zato se ja ne bih upustao u to .....
 
Devojka, drug/drugarica. Ovo ne bi trebalo mesati. Mnogo mrzim ljude koji kad se smuvaju sa nekim skroz zaborave na svoje drugove i vrate im se opet posle raskida veze.
E, sad ako je neka veza ozbiljna (prava ljubav) normalno je da ce mi devojka biti na prvom mestu, ali to ne znaci da ako se dogovorim da izadjem sa drustvom i ona me u medjuvremenu zovne da cu sve to samo zbog nje da otkazem.
A ako je neka bezveze veza (reda radi, iz dosade...) onda tu devojku vidjam samo kad imam visak vremena i kad mi je dosadno....
Mada sve u svemu niko nam ne moze biti kao najbolji drug/drugarica. Roditeljima se naravno ne moze reci ni 20% onoga sto 'moramo' da kazemo nekome. Brat/sestra su nam retko kad i najbolji drugovi iako ih mnogo volimo.
 
imam mnogo dgugova i drugarica i vecinu smatram "najboljim"....znas ono....najbolji za izlaske,najbolji za telefoniranje,za tracarenje,kao rame za plakanje,za povremeno muvanje,za prepisivanje....i sve ih podjednako volim i za njih bi "ruku u vatru stavila" ako treba...a decko....dodje i prodje
 
Кулиража:
Devojka, drug/drugarica. Ovo ne bi trebalo mesati. Mnogo mrzim ljude koji kad se smuvaju sa nekim skroz zaborave na svoje drugove i vrate im se opet posle raskida veze.
E, sad ako je neka veza ozbiljna (prava ljubav) normalno je da ce mi devojka biti na prvom mestu, ali to ne znaci da ako se dogovorim da izadjem sa drustvom i ona me u medjuvremenu zovne da cu sve to samo zbog nje da otkazem.
A ako je neka bezveze veza (reda radi, iz dosade...) onda tu devojku vidjam samo kad imam visak vremena i kad mi je dosadno....
Mada sve u svemu niko nam ne moze biti kao najbolji drug/drugarica. Roditeljima se naravno ne moze reci ni 20% onoga sto 'moramo' da kazemo nekome. Brat/sestra su nam retko kad i najbolji drugovi iako ih mnogo volimo.
pa zato sam ja ono gore i rekla.. sta cu kad ne znam da objasnjavam :oops: :cry:
 
Keeper:
ko je za mene sad najvazniji, to se mislilo. pa ajde .....
ne mogu da kazem naj, stavicu se na tesko preispitivanje a ne znam koja je svrha toga. uglavnom, ti bi imala mesto u visokom krugu :wink: al necu da biram najvazniju osobu ni medju ovima ni medju onima .... mislim da je lepo imati svuda puno najvaznijih ljudi :)

a ti si ga vala izglobalizovala, imas chitavu hijerarhiju bre :) ..... znas gde sam se ja nasao? medju onim deckovima sto prolaze i odlaze ........ dobro, proci cu i ja, kat tad, mozda sutra mozda i za 60 godina ... ali si rekla da zvuchi beznadezno, kao porodica - prijatelji - ostali .... zato se ja ne bih upustao u to .....
jao koji bedak :oops: :oops: aaaaa nisam tako mislila.. i ti si meni vazan :oops: sigurno!!!! 8) nego sam rekla da ipak ne treba nikad ispaliti prijatelje zbog decka i sl. sto mnogi rade....... :cry:
 
kmasha:
ostalima bas i ne verujem,svi su dvolicni,ili ti posle nekog vremena kazu da se loze na tebe i tada polako propada prijateljstvo.

Tako su meni propala 2 prijateljstva......ispostavilo se......tacnije njima je doslo da im se ja svidjam......i onda, ode sve u p*m*......onda sam se ja opekla, i nemam najboljeg druga, nikada necu ni imati jer sad vec imam taj neki polu-svesni stav koji drugove drzi na distanci. Imam dosta drugova sa kojima sam super, ali najboljeg ne. :( A sto se tice drugarica.....Imam jednu najbolju koju znam vec 12 godina. Sve bih uradila za mene, a vec sam videla i da je ona spremna odmah da uradi sve za mene. Imam i jedno 5,6 drugarica sa kojima sam strava, ali je svaka od njih bar 2put napravila meni neko sra*e koje nije morala, a ja to nisam skroz zaboravila. Valjda mi je glupo da strava druzenje sad prekinem zato sto su one napravile sra*e koje nije ostavilo posledice (osim u meni).
 
nemam pravog prijatelja. mislim na onog za koga bih sve uradila i kome sve mogu da kazem... :cry:
imam gomilu prijatelja za pricu iz skole i slicno
vecina ljudi kada govori o pravim prijateljima govori o onima sa kojima se druzio ceo zivot. ja to nemam. mislim na prijatelja iz detinjstva sa kojim sam sve prozivela...
ima vremena 8)
 
bleach:
nemam pravog prijatelja. mislim na onog za koga bih sve uradila i kome sve mogu da kazem... :cry:
imam gomilu prijatelja za pricu iz skole i slicno
vecina ljudi kada govori o pravim prijateljima govori o onima sa kojima se druzio ceo zivot. ja to nemam. mislim na prijatelja iz detinjstva sa kojim sam sve prozivela...
ima vremena 8)
To ti ne valja, zato pozuri :wink:
Mada mnogi ovde koji kazu da imaju gomilu prijatelja u stvari imaju samo drugove za zabavu i sl.
Pravi prijatelji se broje na prste jedne ruke.
Ja imam dva the best frienda (najbolju drugaricu sam nekad imao :cry: :cry: :cry: ) za koje bih sve mogao da uradim.
A sto se tice ostatka mog drustva to su kao sto rekoh drugovi za "ubijanje dosade", zabavu, ponekad neki ozbiljan razgovor.......
 
Кулиража:
bleach:
nemam pravog prijatelja. mislim na onog za koga bih sve uradila i kome sve mogu da kazem... :cry:
imam gomilu prijatelja za pricu iz skole i slicno
vecina ljudi kada govori o pravim prijateljima govori o onima sa kojima se druzio ceo zivot. ja to nemam. mislim na prijatelja iz detinjstva sa kojim sam sve prozivela...
ima vremena 8)
To ti ne valja, zato pozuri :wink:
Mada mnogi ovde koji kazu da imaju gomilu prijatelja u stvari imaju samo drugove za zabavu i sl.
Pravi prijatelji se broje na prste jedne ruke.
Ja imam dva the best frienda (najbolju drugaricu sam nekad imao :cry: :cry: :cry: ) za koje bih sve mogao da uradim.
A sto se tice ostatka mog drustva to su kao sto rekoh drugovi za "ubijanje dosade", zabavu, ponekad neki ozbiljan razgovor.......
hej, nemoj pogresno da me razumes... 8)
imam ja, naravno, drugova za pricu, sto kazes zabavu i izlazenje
imam i dobrih drugova za poveravanje, razgovor...
ali, onog pravog, zivotnog prijatelja nisam nasla :roll:
i da, zanimljivo, ali dobrog duga (decaka) nisam imala do sada nikada...
nikad nisam bila bliska sa decacima, ali sada imam jednog pravog druga, mozda je to to... :shock: 8)
 
mortishaaa:
Keeper:
ko je za mene sad najvazniji, to se mislilo. pa ajde .....
ne mogu da kazem naj, stavicu se na tesko preispitivanje a ne znam koja je svrha toga. uglavnom, ti bi imala mesto u visokom krugu :wink: al necu da biram najvazniju osobu ni medju ovima ni medju onima .... mislim da je lepo imati svuda puno najvaznijih ljudi :)

a ti si ga vala izglobalizovala, imas chitavu hijerarhiju bre :) ..... znas gde sam se ja nasao? medju onim deckovima sto prolaze i odlaze ........ dobro, proci cu i ja, kat tad, mozda sutra mozda i za 60 godina ... ali si rekla da zvuchi beznadezno, kao porodica - prijatelji - ostali .... zato se ja ne bih upustao u to .....
jao koji bedak :oops: :oops: aaaaa nisam tako mislila.. i ti si meni vazan :oops: sigurno!!!! 8) nego sam rekla da ipak ne treba nikad ispaliti prijatelje zbog decka i sl. sto mnogi rade....... :cry:

ma znam dusho, znam da nisi bas tako mislila, al sam te morao upozoriti :)
i ne treba nikog da ispaljujes zbog mene, ni slucajno. eto vidis kako se nisam bunio kad si isla s drugaricama na prvi maj a ne sa mnom :) ... jel da da sam bijo dobal :oops:

:lol:
 
Imam najbolju drugaricu koja je moje godiste,super se slazemo iako smo totoalno razlicite.Ok,ne bas u svemu,ali imamo razlicite statove o nekim bitnim stvarima,vodimo totalno drugaciji zivot......a opet smo nerazdvojne i nemozemo jedna bez druge!Sto se tice drugova......oni su mi isto veoma bitni...doziveli smo svasta,moj najbolju drug i ja imamo imamo slicna interesovanja,cak i slican nacin razmisljanja......
Ma bez mojih prijatelja ne bih mogla da zivim!!!
Sto se tice ove price o decku-devojci......to sve zavisi u kojoj situaciji.A ja se iskreno bolje slazem sa drugaricom nego sa sestrom.....
 
imam najnajnajbolju drugaricu moje god i sa njom sa nerazdvojna znamo se 7 godina i uvek smo super za nju bih sve dala i bintija mi je od decka , mada pored nje imam jos i 3 drugarice koje isto dugo znam i sa kojima mogu o svemu da pricam . drugari su mi svi dobri ali nijedan nije najbolji . drustvo mi je mnogo vaznije od decka oni su mi na prvom mestu kasnije ide decko .
 

Back
Top