Igrice i programiranje

  • Začetnik teme Ace Bestache
  • Datum pokretanja
A

Ace Bestache

Gost
Ja i nekoliko ortaka hocemo da pocnemo da pravimo igrice pa me zanima sta treba da naucimoza dizajniranje i obradu zvuka.Takodje me zanima kako da u C++ povezem sve ove stvari tj. grafiku zvuk i ostalo u jednu celinu(igrice naravno za Windows).Hvala unapred.
 
Imas sva resenja. Jedno je cisto windows( znaci uzmes MSDN i gledas directx)

ili varijanta koja ce biti portabilna pored windowsa i na linux, Mac, itd...

A to je za 3d grafiku koristis OpenGL, ako ti treba rad sa zvukom u 3d prostoru koristis openAL (primera radi quake3 i UT su radjeni sa ove dve biblioteke) a da bi sve to povezao u jednu celinu najbolja stvar je SDL biblioteka(www.libsdl.org)

Obe varijante su ekvivalente tj sve sto mozes uz pomoc jednog da uradis mozes i uz pomoc druge solucije.
 
Mislim da je OpenGL odaaaavno odslužio svoje... Da li pravedno ili ne, to je već drugo pitanje. Ako si početnik, uzmi OpenGL, ali ćeš kad-tad morati da radiš u Direct3Du, pa ako je već tako onda bolje pre nego kasnije.

Idi na majkrosoftov sajt, imaju SDK, nije baš najbolji ali je bar nešto.
 
Nadam se... bazirao sam svoj zaključak na činjenici da u poslednjih par godina svaka igra koju igram ide na Direct3D. Da ne pominjem da na gamedevu i sličnim sajtovima daju na desetine tutorijala za D3D a jako malo za OpenGL.

I šta je to što čujem o dolasku OpenGL 2.0, zna li neko nešto o tome?
 

Back
Top