Seks, droge, alkohol i monotonija zivota

petrana
istina je da ne mogu da znam kako je nekome u svojoj koži, ali umem dobro da slušam i nisam parafrazirao..nego citirao....generacijsko pitanje za te ljude itd..u emisiji kao da je bio nekad....nisam parafrizirao.malo samo ..ja sam bila srećna kad sam pronašla ljude koji su bili jednako nesrećni kao ja.......
e, i samo..ovim ljudima je život bio daleko od monotonog..ali, ono što ja znam, poznajući ljude koji su mi bili bliski i koji su nas mnogo mlađi napustili, jer nisu umeli da se "održavaju" na drogama, a da istovremeno žive..nekad to traje decenijama, pa ko ume...za sve njih važi da su bili nesrećni ovde i sa nama...i nije im bilo stalo, odnosno - sve im je manje bivalo stalo..
 
Poslednja izmena:
Ova tema posredno ima veze sa ljudskom psihom, pokusacu da objasnim... Nadjosmo se nas dva para, stari dobri prijatelji, u subotu uvece... Spremimo vecericu, i kao lagano, uz veceru, otvorimo flasu vina...jednu, pa drugu... i posto prici nikad kraja presli smo s vina na kajsijevacu – uvod u katastrofu! Elem, rec po rec, razgovor je skrenuo u pravcu vaspitanja dece, i kako ih zasititi od zala akloholizma i narkomanije (sve onako uz kajsiju :lol:). Posto smo svi tu prisutni imali manje ili vise dodira i sa drogama i sa alkoholom – sa kojim smo se intenzivno druzili i to vece – mogli smo i licnim iskustvom podrzati argumente za ovaj ili onaj nacin vaspitanja. Da skratim, svi smo se slozili da je vaspitanjem moguce uticati na ponasanje deteta, ali da nije moguce potpuno iskljuciti mogucnost da ce se ono ipak odati toj vrsti poroka, tj. da, uz vaspitanje, karkaterne osobine, jacina volje i nacin razmisljanja osobe ipak ima presudan uticaj na konacan ishod. Pa su onda krenuli primeri, evo Zika je reagovao ovako, Mika onako a Jelica, pak, potpuno drugacije. Zustra diskusija je, koliko se prisecam, nastala na moju izjavu da negde mogu da razumem (ne i da podrzim!) narkomane jer su to ljudi koji imaju buntovnu crtu u sebi, ali nedovljno jaku volju da u strejt stanju uticu na to da svoj zivot ucine sadrzajnijim, pa onda pribegavaju stimulansima koji to cine umesto njih...beze u virtuelni svet u kome se osecaju bolje, zivlje, nego u stvarnom svetu. I da kad bih ja odlucivala da li je bolje proziveti svoj zivot jednolicno, bez uzbudjenja, strasti, dozivljaja, monotono, ceo zivotni vek do smrti u danu mrmota, ili ludo i brzo ali kratko, pa makar, ako osoba drugacije ne moze ili ne ume, uz droge i alkolhol, nekako mi privlacnije ovo drugo. Usledilo je opste zrgrazavanje muskog dela prisutnih i sva ona uobicajena objasnjena da je to glupo, da covek mora da se bori, da uziva u normalnom zivotu i u malim stvarima itd. Sve je to ok, ali opet – ako ja ne mogu da sebe oslobodim inhibicija, i ne mogu da se prepustim uzivanju...mozda je ipak bolje da napravim neki eksces sa alkoholom i nesto dozivim, pa makar i tako, nego da ceo zivot provedem potpuno trezno i trezveno, radeci od jutra do sutra iste stvari. Uvek pomislim na poslednjih 15 sekundi zivota, kada, kazu neki, ceo zivot bljesne u covekovom umu kao film. Ako ne dozivim nista, ne osetim nista, ne napravim nijedno sranje, nikakav iskorak iz redovnog, normalnog, uobicajenog, drustveno prihvatljivog, sta ce mi proci kroz glavu? Prazan film? Ili ponavljanje jedne te iste scene...i the-end. Ako stvari polarizujemo do ekstrema, sta je bolje izabrali, kratak brz zivot pun dozivljaja – nebitno kakvih, lepih i ruznih podjednako uz seks, droge i alkohol, ili dug, trezan, jednolican, bezbojan i dosadan?

PS. Mamurluk je grozan dozivljaj :lol:

Treba raditi na sreci, ne na zadovoljenju. Zadovoljenje je samo jedan mali segment srece.

Izgubiti taj "instikt" trazenja licne srece, upravo dovodi do te, nazvacu, anomalije trazenja konstantong "trenutnog zadovoljstva" koji stvara "prividni osecaj srece".

Treba dostici u zivotu onaj cilj koji stvara neisrcpan izvor zadovoljstva. Ma sta to bilo. Da li je to radjanje dece, vrsenja odredjenog posla iliti sta god bilo cime jedan individualac postaje srecan.

Za srecu stvarno nije potrebno mnogo, ali ona ne dolazi sama vecini ljudi.

Ova diskusija je enormnih proporcija ali ne bih da duzim mnogo.
 
Ako stvari polarizujemo do ekstrema, sta je bolje izabrali, kratak brz zivot pun dozivljaja – nebitno kakvih, lepih i ruznih podjednako uz seks, droge i alkohol, ili dug, trezan, jednolican, bezbojan i dosadan?

Sta god izabrali, kada god umrli, i jedna i druga kategorija se opet vraca nazad, dok ne nauce, a izbori su opet (prividno) njihovi...

.zajeničko za sve je što su podjednako nesrećni. u svojoj slobodi (da realizuju tu potrebu za novim doživljajima), narkoman su raščistili sa tim da su spremni da uzimaju sredstva koja će ih činiti odsutnim za vreme dokle traje dejstvo narkotika, oni su jednaki u svojoj nesreći..da im realan svet ne prija..

Realan svet...hmmm...ispada kao da drogu kupuju i da se drogiraju u nerealnom svetu. Isti ljudi koji su stvorili parametre ''realnog'' sveta, su stvorili i u upotrebu ubacili droge, izmedju ostalog, kako bi se pripadnicima ''realnog'' sveta stvorio jos jaci dojam da je bas njihov svet realan, a narkomani & co uzimaju drogu & stuff da bi pobegli u nerealan svet. Narkomani su drogu probali zbog problema, ili zelja, proisteklih iz realnog sveta.
Kao sto si napomenuo, svi su navuceni na sve, ali je samo nesto od svega imalo tu srecu da dobije etiketu ''droga'', i zacaran krug je stvoren. Sam o sebi vodi racuna. No maintenance.


Ja govorim o manjini koja ne moze, jednostavno nemaju dovoljno kreativnosti, volje, snage, imaju strahovito puno kocnica u glavi, ili su povredjeni pa umesto da otresu prasinu i nastave dalje, oni ne mogu da zaborave na ranu i bol i onda se povlace u sebe, u neki svoj zamumuljeni svet - neki to resavaju tako sto se oslobadjaju demona uz pomoc stimulansa, a neki padanjem u depresiju ili potpunim povlacenjem iz socijalnog zivota, svodjenem bivstvovanja na ono sto je sigurno, bezbedno, bez promene, bez iskoraka u nepoznato. Ne bih munjo nikad potrebu za dozivljavanjem necega nikad nazvala uzasnom. Po meni uzasnije je nedozivljavanje nicega, ravna linija zivota. A najuzasnija je konacna spoznaja da nisi nista ili skoro nista doziveo niti osetio i da si ziveo - uzalud. Nazovite me kako hocete, ali za mene je to strasnije od trovanja drogama i alkoholom do smrti.

Ukoliko je umna sema te manjine podesena na frekvencu ''ne moze''(i tu je kraj), onda realno i nece moci. Trazice uvek razloge i uzroke van sebe (po receptu vecine), i uvek ce, saterani uza zid, imati odstupnicu - ''ne moze''. Druga grupa (ravna linija zivota), ne nalazi razloge i uzroke van sebe, jer se sa njima odavno pomirila. Ko zna, mozda oni u toj svojoj monotoniji i zabokrecini nalaze neko, samo njima znano, zadovoljstvo ili srecu, dok tebi iz tvoje perspektive to sve vreme izgleda kao jedna _________________________________.
 
petrana
istina je da ne mogu da znam kako je nekome u svojoj koži, ali umem dobro da slušam i nisam parafrazirao..nego citirao....generacijsko pitanje za te ljude itd..u emisiji kao da je bio nekad....nisam parafrizirao.malo samo ..ja sam bila srećna kad sam pronašla ljude koji su bili jednako nesrećni kao ja.......
e, i samo..ovim ljudima je život bio daleko od monotonog..ali, ono što ja znam, poznajući ljude koji su mi bili bliski i koji su nas mnogo mlađi napustili, jer nisu umeli da se "održavaju" na drogama, a da istovremeno žive..nekad to traje decenijama, pa ko ume...za sve njih važi da su bili nesrećni ovde i sa nama...i nije im bilo stalo, odnosno - sve im je manje bivalo stalo..
moonjo
obracala sam se tebi koliko i sebi
Znaci kada ja izgovorim reci Sonje Savic
ja sam bila srećna kad sam pronašla ljude koji su bili jednako nesrećni kao ja.......
to je jedno, a kada ih izgovori ona to je drugo
Poznato mi koliko je droga razarajuca, i alkohol je mozda i gori, on razara citave familije
Ali... E samo sam htela da istaknem to ali.
Zbog tog Ali, mislim da je razgovor o nekontrolisanom uzimanju alkohola, droge i seksualnim potrebama ipak samo za pesnike i za lekare.
 
ne vredi da se pojashnjavam sa tobom
zhene kao ti ne trpe pravdu sila boga ne moli :lol:
procitaj vladiku Nikolaja i spec. od ruskih monaha 400str. MUTACIJA DUSE savremenog choveka ako hoces da nadjes smisao....i zapamti greh nikada ne napada POROCHNOG choveka jer je on u grehu vec ..i zavrshi kako zavrshi e kako je zavrshio ..to nije na meni,tebi..i slichnima ..dalaj lami .Mnoge stvari se otkrivaju dostignuca i ko zna sta jos sto mi ne znamo a procurela je vest posle kloniranja i cega sve i lek za AIDS ...nova se istorija pise,drugacije se zivi

ako osecas gusenje ,teskoce a ne znas kako nadji knjigu ,pomoli se to pomaze samo ako je iskreno
ja u ljude nemam poverenja i razocarenja su mala :roll: samo ako ovde nema 7(smrtnih) GLAVNIH grehova to ne znaci da nema onih drugih po rangu ...blud je za reprodukiju a ne za ljubavisanje sa tamo nekim slepim gordim bakama koje tvrde pazar do 60 godine i traze oprost da im budem decko imas svog andjela njega gnjavi meni daj da umocim al dobro ovo je malo marketing
mislim gde zivite sve natrpali ste bg i ovi silni ratovi ,kakvi sve ljudi zive k'o malo divljacko pleme .svi sve a nigde odg. ...mislim za Sonju Savitj mogu da rzaumem taj nacin zivota jer su umetnici isto obicni ljudi alo malo vise obucen bar kako ih ja gledam
sta sve necu procitati samo da se smejem ..vise pricaju knjige nego vase mishljenje ,ne mozete dobiti pravdu onoliku koliko hocete ne mozet ako vam to nije aa poslato i blagodatno s neba pa makar sve izgubili ...ja padam u iskusenja -ne znam kuda- tumbam se- borim se sa sobom ,ne zelim zlo (ko normalan ga zeli,pa neka salje svoje sinove u rat) mislim sramota s godinama a frljati se kojekakvim floskulama ..nema smisla.

ako si gore nikad ti nece biti dosta jer si se obavezao za trenutni svet i tu je gotova prica ,zhao mi je sto nemam volje da se pozabavim problematikom i sto samseuopste javio.
apsolutno mi je svaka lichnost ista a od toga svega najbitniji sam ja.:D
mozda je smeh jedini lek pored jednom jabuke dnevno .. i tracarisanja ,al muske alapce i nafurane tipove izazivaju smeh konstantno samo od ovih drugih se malko..malko pribojavam :)
 
Poslednja izmena:
moonjo
obracala sam se tebi koliko i sebi
Znaci kada ja izgovorim reci Sonje Savic
ja sam bila srećna kad sam pronašla ljude koji su bili jednako nesrećni kao ja.......
to je jedno, a kada ih izgovori ona to je drugo
Poznato mi koliko je droga razarajuca, i alkohol je mozda i gori, on razara citave familije
Ali... E samo sam htela da istaknem to ali.
Zbog tog Ali, mislim da je razgovor o nekontrolisanom uzimanju alkohola, droge i seksualnim potrebama ipak samo za pesnike i za lekare.


ama znam, nema tu ničeg lošeg niti ono što bismo mi mogli bolje da znamo od onih koji žive svojom voljom drukčije...
ako neko kaže bolje da doživim svet oko sebe makar i na takav način, nego da mi čemer i monotonija uguše i malo duše što imam, e hajde da probamo to razumemo, a da ne razapinjemo jedni druge ...nema veze sa tvojim i mojim postom, nego uopšte o temi i temama gde se optužujemo za sve i svašta..
hint: danas je Tužni ili Depresivni ponedeljak - u GB se obeležava kao najdepresivniji dan u godini.. ( :
 
Ukoliko je umna sema te manjine podesena na frekvencu ''ne moze''(i tu je kraj), onda realno i nece moci. Trazice uvek razloge i uzroke van sebe (po receptu vecine), i uvek ce, saterani uza zid, imati odstupnicu - ''ne moze''. Druga grupa (ravna linija zivota), ne nalazi razloge i uzroke van sebe, jer se sa njima odavno pomirila. Ko zna, mozda oni u toj svojoj monotoniji i zabokrecini nalaze neko, samo njima znano, zadovoljstvo ili srecu, dok tebi iz tvoje perspektive to sve vreme izgleda kao jedna _________________________________.

Biće da si u pravu od a do ž. Tačno je, kad bolje razmislim, da iz moje perspektive to izgleda kao ravna linija... Kad god se vidim sa ljudima sa kojima se družim godinama, najveću radost nam pričinjava da se prisećamo i prepričavamo ludosti koje smo pravili i da se smejemo tim dogodovštinama :) Verovatno mi je upravo zato žao, i ne kapiram ljude koji nikada ništa skroz zabranjeno i ludo nisu uradili, nego su živeli i žive po PS-u, iz kojeg god razloga. Meni je to baš bedak.
 
A sta je cilj ove teme....?

Ako je neko zeleo da sazna kako prepoznati predispozicije prema konzumiranju droge , onda je to mogao da sazna iz odredjenih knjiga.
Ako je neko zeleo da sazna o putevima ulaska u narkomaniju , to je mogao da sazna.
Ako je neko zeleo da sazna o vaspitanju deteta i mlade osobe to je mogao da sazna iz odredjenih knjiga.
Ako je neko hteo da otkrije svoj smisao zivota, onda je trebao da sedne cita i razmislja....
Ako je neko hteo da svoj smisao zivota nametne drugima , onda je to mogao i terorom ponavljanja da ucini....
A na kraju mislim da je cilj vecine ucesnika da pokazu da mogu da kontrolisu svoj zivot...to je mahom teznja veceg dela populacije na krstarici (iako uopste nije tacno , vec je uglavnom splet sretnih okolnosti, ma kako im se nesretne , zbog alavosti , cinile).....
 
A sta je cilj ove teme....?

Ako je neko zeleo da sazna kako prepoznati predispozicije prema konzumiranju droge , onda je to mogao da sazna iz odredjenih knjiga.
Ako je neko zeleo da sazna o putevima ulaska u narkomaniju , to je mogao da sazna.
Ako je neko zeleo da sazna o vaspitanju deteta i mlade osobe to je mogao da sazna iz odredjenih knjiga.
Ako je neko hteo da otkrije svoj smisao zivota, onda je trebao da sedne cita i razmislja....
Ako je neko hteo da svoj smisao zivota nametne drugima , onda je to mogao i terorom ponavljanja da ucini....
A na kraju mislim da je cilj vecine ucesnika da pokazu da mogu da kontrolisu svoj zivot...to je mahom teznja veceg dela populacije na krstarici (iako uopste nije tacno , vec je uglavnom splet sretnih okolnosti, ma kako im se nesretne , zbog alavosti , cinile).....

I knjige su mahom subjektivne patak :).

Ne mozesh steci potpuni utisak nikad.
 
Ali ovde se maksimalno pokusava naci resenje , a bez citanja knjiga.....

Tek ovde je bez veze pokusavati da dobijes pravi utisak....

Misliš da se u knjigama uvek može naći rešenje? Možeš se informisati, što je tek MOGUĆNOST da ćeš prihvatiti rešenje, dato u knjizi.
Možda se ovde uopšte ne radi ni o kakvom iznalaženju rešenja ... samo o potrebi za razgovorom (a i to je možda za nekog rešenje).
 
odavde mogu da se vuku različite teme za diskusiju, a itekako se tiču psihologije
psiha - droga, bolesti zavisnosti, tendencija popularisanja narkofijije, pa sa tim u vezi narkofilija vs narkomanija, monotonija, depresija, životna uzbuđenja i sve što su potrebe, želje, osećanja...stimulacije - uzbuđenja...
 
Poslednja izmena:
Uff, Ristobe, već si doneo zaključke o Gospođicinim godinama, njenom načinu života, seksualnim afinitetima, sposobnostima da vaspitava decu ...?
Grubo je od slušaoca da vidi samo ružne stvari.
A ima i ono:
Onaj ko nadugačko raspravlja o dobrim ili lošim osobinama drugih, gubi dragoceno vreme koje mu treba da izgradi sebe.

Ja sam sasvim drugačije protumačila temu - ne, naravno, kao zagovaranje bilo kakvog načina života, već kao pitanje kako smoći snage i izaći iz začaranog kruga.
Svi mi težimo nečemu, samo je pitanje kako dolazimo do cilja, i znamo li uopšte koji nam je cilj.
Pa i ja sam, u nekom svom ranijem periodu, isprobavala različite načine ispunjavanja života smislom, sve dok nisam skontala koji je MOJ smisao, MOJ način, MOJ put.

Nema svako isti smisao, način i put, Ristobe.
Ne potoji "pravi" za svakog.
Znam da ne treba sve gledati crno, ali na žalost ovdje je sve takvo. I nema svak isti put i smisao, a ovdje nema ni puta ni smisla, nego stramputica i besmisao.

Razumijem tvoju empatiju, ali, prije svega, tema je više za pdf Zdravlje i tamo bi je trebalo prebaciti, jer je očigledno da je u pitanju bolest. (Recimo tema: Narkofili - mogućnost izlaska iz začaranog kruga). Da je to tačno potvrđuje sledeći citat:


Reagujem samo na ovo, iz cele plejade idiotizma:

"Šta navodiš ovdje? Da grupno uživaš u poročnim (možda i bludnim?) radnjama ( Posto smo svi tu prisutni imali manje ili vise dodira i sa drogama i sa alkoholom – sa kojim smo se intenzivno druzili i to vece - ) Dakle, ako živiš takvim životom, da li ga zagovaraš? No, nije to problem. Problem je kako će takve osobe vaspitati djecu."

Ne, no ti vidis ono sto potajno zelis. Ali ne smes. I to te boli.

Pokusala sam da temu otvorim na pdf na kojem su najvece sanse da izbegnem tebi slicne likove. Ali avaj :(
Zato ces morati da nastavis da se prepucavas sam sa sobom, ja diskutujem samo sa pristojnim ljudima.

Za ovo no comment, pogotovu zadnje boldovano. (Pristojni ljudi diskutuju, ni manje ni više nego o vaspitanju djece , uz konzumiranje svezajedno vina, kajsijevače i droge!).
 
Ristob... kad te čitam pomislim na film lepota poroka, tačnije scenu kada muž kažnjava ženu za neveru ubijajući je maljem s pogačom na glavi.
@tema: gospodjice, razumem te...razumem šta si želela reći. No ipak, kad antiponiras dva ekstrema narkomane i recimo bezvoljne, učaurene, depresivne osobe- pomisli ipak na to da je ovisniku o heroinu na primer životni vek značajno skraćen, ovim drugima nije. Bar ne tako drastično. Ako to imamo u vidu šansa za pozitivnu promenu kod ljudi koji su izgubili motivaciju za životom nešto je veća. Život koji nam je dat ne treba odbacivati olako... i pored toga, moj odgovor na tvoje pitanje jeste da bih radije živela intenzivno a kraće, nego monotono a dugo. Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Znam da ne treba sve gledati crno, ali na žalost ovdje je sve takvo. I nema svak isti put i smisao, a ovdje nema ni puta ni smisla, nego stramputica i besmisao.

Razumijem tvoju empatiju, ali, prije svega, tema je više za pdf Zdravlje i tamo bi je trebalo prebaciti, jer je očigledno da je u pitanju bolest. (Recimo tema: Narkofili - mogućnost izlaska iz začaranog kruga). Da je to tačno potvrđuje sledeći citat:



Za ovo no comment, pogotovu zadnje boldovano. (Pristojni ljudi diskutuju, ni manje ni više nego o vaspitanju djece , uz konzumiranje svezajedno vina, kajsijevače i droge!).

ali nema potrebe za cinizmom.... :)

Ako zelish da nesto ljudima pokazesh da je pogresno, direktnim osudjivanjem nista ne postizesh...
 
Postoje podforumi "potreba za razgovorom" a psihologija ti se cini kao jedan od njih?

Doduse i filozofija ti se cini slicnim mestom....bar si dosledna...

Većina ljudi - ovde i u realnom svetu - ima potrebu za "pripadanjem", želju da se priključi nekoj grupi, da se druži ... osećajući da su im potrebni neki fundamentalni odgovori na pitanja o kojima razmišljaju. U tom smislu, forum je mesto na kome se razmenjuju mišljenja. Ukoliko pdf. Psihologija i Filozofija katkad deluju kao poligon neozbiljnih diskusija, onda stvari, možda, treba posmatrati ovako: i u realnom svetu postoje intermeca između tzv. "ozbiljnih" razgovora ... prilika da se ljudi odmore, opuste, kao što postoje i ljudi koji verovatno nisu "dorasli" nekim temama ali su tu jer ih teme i sagovornici interesuju.
Razgovor je, koliko znam, uvek koristan. "Potreba za razgovorom" (sa sarkastičnim prizvukom) je ipak nečija POTREBA. Ne smatram da je treba saseći; u moru glasova ima i sjajnih vokala i manje razgovetnih šumova, što ne znači da ove druge treba saseći.

@Takođe, odgovor za Ristoba: ova tema nije za pdf. Zdravlje. Moonja je već dao objašnjenje s kojim se apsolutno slažem.

I dajte, molim vas, bez ličnih prepucavanja.
 
sta je bolje izabrali, kratak brz zivot pun dozivljaja – nebitno kakvih, lepih i ruznih podjednako uz seks, droge i alkohol, ili dug, trezan, jednolican, bezbojan i dosadan?
:lol:

Bolje je živeti sto godina kao bogataš nego tjedan dana kao siromah. (Bob Rock)

p.s. o mamurluku ne pričaj dok ne budeš pomješala crno vino i pivo i od toga se napiješ z:plez:
 
Poenta ozbiljnosti neke teme je ponekad ne u tome sto krece od banalnog, kao da sve treba da krenu od ozbiljnog, vec u tome da se doprinos malo kanalise.....ja ponekad pregledam nesto da bih se podsetio kako tacno bese ili dodam sto znam,a ne samo da tras sto mi je evo sa vrata palo....

Daleko od toga da sam za "ozbiljnost" govora ili tema....ali jesam za ozbiljnost ucesnika...."sto je obicno falinka ovde"....a ozbiljnih tema koliko hoces, sa neozbiljnim odgovorima....
 
Poenta ozbiljnosti neke teme je ponekad ne u tome sto krece od banalnog, kao da sve treba da krenu od ozbiljnog, vec u tome da se doprinos malo kanalise.....ja ponekad pregledam nesto da bih se podsetio kako tacno bese ili dodam sto znam,a ne samo da tras sto mi je evo sa vrata palo....

Daleko od toga da sam za "ozbiljnost" govora ili tema....ali jesam za ozbiljnost ucesnika...."sto je obicno falinka ovde"....a ozbiljnih tema koliko hoces, sa neozbiljnim odgovorima....

Ti smatraš da je ovo "ozbiljna" tema. Treba da "ozbiljno" raspravljamo da li je droga štetna ili nije. Svašta!z:plez:z:dm:
 
petrana
istina je da ne mogu da znam kako je nekome u svojoj koži, ali umem dobro da slušam i nisam parafrazirao..nego citirao....generacijsko pitanje za te ljude itd..u emisiji kao da je bio nekad....nisam parafrizirao.malo samo ..ja sam bila srećna kad sam pronašla ljude koji su bili jednako nesrećni kao ja.......
e, i samo..ovim ljudima je život bio daleko od monotonog..ali, ono što ja znam, poznajući ljude koji su mi bili bliski i koji su nas mnogo mlađi napustili, jer nisu umeli da se "održavaju" na drogama, a da istovremeno žive..nekad to traje decenijama, pa ko ume...za sve njih važi da su bili nesrećni ovde i sa nama...i nije im bilo stalo, odnosno - sve im je manje bivalo stalo..
Jeste li mislili temom o ovome da se diskutuje?
 
voliš da učitavaš, ristobe..a ne čitaš..

odavde mogu da se vuku različite teme za diskusiju, a itekako se tiču psihologije
psiha - droga, bolesti zavisnosti, tendencija popularisanja narkofijije, pa sa tim u vezi narkofilija vs narkomanija, monotonija, depresija, životna uzbuđenja i sve što su potrebe, želje, osećanja...stimulacije - uzbuđenja...

ne, nego o ovome
 

Back
Top