Web dizajn i photoshop

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Krenuo sam da uchim web dizajn skoro i shvatio jednu stvar.Sta ce mi CSS,HTML,XHTML...?Uchio sam ova navedena 3 bio nekoliko nedelja i sada pogledam na internetu i shvatim da mi to ne treba?Mogu da izdizajniram sajt u photoshopu ,isecem ga onom olovkom,ubacim ga u dreamweaver kliknem na neku sliku koju sam isekao ubacim je da bude kao link i to je to ceo sajt uradjen u Photoshopu ovde samo prespojio linkove?Realno ne razumem sta ce mi onda CSS da menjam boju slova,pozadinu kada za to imam photoshop?
 
I imam josh jedno pitanje sada kada sam uradio web sajt.Kada ga otvorim sa google chromom sve bude u redu,a kada ga otvorim sa firefoxom slike kao da su pogresno izrezane krivo je sve nekako ide gore pa dole izlaze van bordera i pojavljuje mi se oko slike kao link border a u gugl chromu ne.U cemu je problem?
 
ali zato pitas sta ce ti css z:D

I kad i ako budes imao iole ozbiljan traffic na sajtu a svaka strana svoju dizajnersku politiku i jos ako pogotovo pokusavas nesto da prodas korisnicima a svaka strana se loaduje za svoj grosh pa ti vidi kad ti kidne polovina posetilaca jer su sajtovi aligator a druga polovina se smori ili na loadovanju ili na tome sto elementi bez jedni od drugih onda se seti sta ce ti CSS i HTML i XHTML i ima tu josh svashta
 
Uhhhhhh, razumem mladicha !!! Ako tako mislish da radish, pitaj se samo jedno!!! Koliko ce da tezi tvoja stranica u KB ?
U ostalom lupio si vrlo kada si rekao sta ce mi css. A valjda treba da lupas glavom dok ne shvatis poentu mnogih stvari.
Drzh se photoshop-a, ali ne za izradu web strana vec za obradu slike ! :-D
 
Svaki sajt koji sam pravio prvo sam crtao u PS, slice-ovao, pa HTML-ovao rucno. Mora rucno, jer samo tako mozes optimizovati velicinu Web strane u kB.

Npr. ako imas gradijent pozadinu tu prikazujes samo jednu vertik.liniju u gradijentu boje, a ostalo ponavljas horizontalno bas pomocu CSS-a. Zatim, ako hoces da centriras sadrzaj celog sajta, opet je najlakse preko CSS-a. Ima, naravno, jos gomila razloga za koriscenje CSS-a, a ti se zapitaj zasto svak normalan Web designer koristi CSS umesto da pukne sliku napravljenu u PS na sajt.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top