Bezbedno busenje usiju

Koliko boli to bušenje hrskavice? Hoću sutra to da odradim pa sam radoznala :lol:

Ja sam je probusila pre tri meseca,i mene je bas bolelo samo tih par sekundi,dok su mi busili,i nekih mesec i po dana nisam mogla da spavam na toj strani...


mada,zavisi od toga kako trpis bol,moja drugarica je odustala od hrskavice jer ima panicni strah od bola.:neutral:

u sustini,mislim da je bol najmanje bitan,ako je onaj ko ti busi strucan,i ako ti znas sve o higijeni,ispiranju rane i td...;)


sad se spremam da probusim jos jednu rupicu ,jer mi se mnogo svidja:heart::)
 
Ako se busi uvo na obicnim mestima(ne u hrskavicu)mogu da kazem da nista ne boli,kao klinka sam busila par puta usi.Problem nastaje kasnije,kako ce telo prihvatiti strano telo,meni su se gnojile usi,nisam mogla normalno glavu da namestim kada spavam jer me je bolelo i bockalo,na kraju sam ih skinula,s tim sto sam ostavila po dve na oba uha,ovo ostalo sam skinula.

Nemojte se bojati ko god hoce da busi,stvarno ne boli ne znam ni ja kako,to je trenutan bol.
 
Imam 14 godina,i 4 rupice(1 na levom,3 na desnom). Sa usima imam puno iskustva,1.put sam busila sa 7 godina-Nisam imala problema koliko se secam,samo malcice me je bolelo to formiranje rupe(prvih 2 nedelje).Mama mi je odmah kupila vrh zlatne mindjuse,koje sam nosila sve dok jednu nisam izgubila,pa sam skinula i drugu i tako je rupa zarasla
2. put sam busila sa 8 godina-Posle najvise nedelju dana usi su mi bile toliko inficirane i zagnojene,naduvalo mi se sve oko rupice i morala sam da skinem,bolelo je-nisam mogla ni da spavam(do trenutka kad sam skinula naravno,posle je sve bilo ok)..
3. put sam busila sa 9 godina-I sve je bilo super,te 2 rupice(po 1 na oba uveta) su mi idalje formirane odlicno i makar ne nosila mindjuse godinu dana idalje su probusene.Nije me nista bolelo,ni na busenju ni kasnije,verovatno jer sam se navikla
Sada,pre tacno 3 nedelje sam busila jos 2 na desnom uvetu i nije bilo infekcija ni nista,s vremena na vreme malcice se naduva sto je normalno,jer telo mora da reaguje na strano telo i salje limfu(gnoj) ali to nije problem,samo izvadim mindjuse,sipam hidrogen i stavim malo embecina i vratim mindjuse i sve je odlicno.
Ne treba paniciti oko busenja usiju,nema potrebe za studijima i ostalo,jednostavno idite u najblizu zlataru i garantujem da ce sve biti ok :D
Ja dodjoh na ovu temu jer me zanimalo busenje hrskavice,ali ne bih da rizikujem jer uglavnom ljudi imaju losa iskustva,zna li neko da mi pouzdano(po mogucstvu iz licnog iskustva) kaze nesto o tome?
Pirsinzi,i to su mi inace jako zanimljivi,ali mislim da je mozda rano za busenje pravih(ciljam i zelim na nosu),tako da ce to sacekati
Za obicne mindjuse,ja bar mogu sa sigurnoscu da kazem da ne boli i ne moze doci do komplikovanih komplikacija,tako da ih preporucujem svima
 
Немам лично искуство те врсте али знам да ако већ хоћеш то да радиш мораш наћи неку поуздану ''пирсинг'' радионицу. С акцентом на то да су уредни и да редовно стерилишу инструменте којима раде.
 

Back
Top