LONDON

Postavio sam ovo bio u temu o Wien-Bec, koju sam zapoceo.
Evo sada ovde isto i u temi o londonu.
Pokrenuto je vise tema o samoj engleskoj-londonu ajde da na jednom mestu razmenjujemo iskustva ako hocete pa neka to bude ovde.
OVO JE BILO OBJAVLJENO NA DRUGOM MESTU A GLASI:
mozda je prica "zalutala" u pricu o Wien ali posto sam ovde zapoceo pricu evo kako sam prosao na putu za Englesku.
Moje iskustvo prilikom putovanja u London. Da imao sam srecu da dobijem nagradno putovanje British Airways '96. godine-povratna avionska karta na relaciji Beograd-London. Ali sta dalje ciniti, pitao se ja. Imam malo ustedjevine nedovoljno za hotelski smestaj, ipak da pokusam da dobijem i vizu mada su mnogi rekli da kao nezaposleno lice i sa 25 godina tada, mala verovatnoca da cu i dobiti vizu. Ali rekoh sebi nema sada odustajanja.
Pohadjao sam tada kurs za servisera PC racunara u Institutu Vinca i doneo odgovarajucu potvrdu, kao i potvrdu da sam clan omladinske zadruge, kada sam usao u ambasadu naidjoh na prvi salter gde mi rekose da na osnovu tih papira nemogu dobiti vizu ali ja se opet nedadoh lako, snadjoh se i rekoh da me propuste na drugi salter gde je radio engleski sluzbenik, on vide da sam dobitnik ove nagradne igre pa mi "progleda kroz prste" iako nisam imao sve papire koje inace traze. Dobio sam taj dan vizu na 6 meseci, a u Londonu sam proveo 14 dana i vratio se ali i dalje naravno volim da putujem. Mozda je ova prica poput bajke ali meni se eto na ovaj nacin ispunila zelja i mogucnost da posetim Englesku. Nisam imao finansija da ostanem duze ali kao turisti bilo je lepo. :)
Danas se trazi engleska viza preko interneta online putem, ako zelite i podnosite vizu upravo za ovu zemlju zelim vam uspeh. Da se opet "ogradim" od nekih koji mi zameraju zbog drzavljanstva za koje mi netreba viza. Srecno! :)
 
Pozdrav iz Londona...
 

Prilozi

  • DSCF0048.JPG
    DSCF0048.JPG
    93,7 KB · Pregleda: 13

Back
Top