Život nadmašuje film!

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Ovo ne mora biti jedina priča na ovu temu, ima ih onoliko koliko ima ljudi puta koliko ima dana. Ali, za nauk, sigurna sam da je vredi zapisati. Priču sam čula tokom božićnih rodbinskih okupljanja, kada sam pomenula da od nedavno plaćam životno osiguranje i kada sam pokazala nedoumicu (koja me povremeno "drma") koliko mi je to pametno na ove nesigurne dane, kada euro skače, kada su plate male, kada i kada... I onda mi je tetka isričala priču o svojoj komšinici.
Beograd, ovih veselih dana pred Novu godinu nije bio svima veseo. Mladoj ženi, tek razvedenoj, s jednim detetom, umla je majka, iznenada, šlog, što bi rekli naši stari. U 56. godini. mogla je još dobrano da se naživi. DVA DANA nakon njene smrti, istoj mladoj ženi umire i otac, dakle muž pokojnice, koji je već duže bolovao od raka, mislim da rekoše prostate. Mlada žena jedinica, bez brata, sestre, sa malim detetom. Malena sreća u ogromnoj, preogromnoj nesreći bila je komšinica koja je jednom od tih paklenih dana oko pripreme dve sahrane u sred praznika svratila kod mlade žene i rekla joj kako se njoj čini da je njena mama pominjala neko osiguranje.
I tako prvog radnog dana, mlada žena ode do osiguravajuće kuće koja je bila pomenuta i zaista - njena majka je imala životno osiguranje. Osiguravajuća kuća joj je, zbog okolnosi, izašla u susret i isplatila celokupan iznos, tako da je na svu tugu i probleme mlada žena bal imala novca da podmiri ne male troškove dve sahrane. Tužna priča, ali životna i istinita.
Život prečesto nadmašuje film.
Dve smrti dve prebliske osobe u samo dva dana. Užas.
Ali sigurna sam da mnogi od nas znaju i drugačije, a podjednako neverovatne priče.
 
Zivotno osiguranje nije glupost i ne moze biti bacanje para nikada i ni u jednom vremenu.Pametan je vid stednje.Ja ga placam,i moji roditelji.
Moji kumovi ,mladi ljudi,nesto stariji od mene su pre dve ili tri godine na letovanju u Turskoj imali peh..naime,on je iz cistog mira u 40oj godini na plazi doziveo infarkt...Odmah bolnica,najpre helikopter prevoz,lecenje,lekovi,bolnicki dani...sve zahvaljujuci Wiener Stadische osiguranju..Ko zna kako bi prolsi da nisu imali tu polisu.
prica koju je Betty ispricala je grozna i bolno zivotna,a sticajem okolnosti sam bila bliska sa porodicom Minimaxa kojoj se desilo slicno.
Takodje nisu bili u zavidnoj materijalnoj situaciji...
Kad zivot podesti na film onda svakako nije iz americke A produkcije...uvek nazalost najjeftinijiz:(
 
Страшно је што су јој у два дана умрла оба родитеља, али ову причу о осигурању не разумем...
То би требало да буде као неки хепи енд, или шта?
 
Страшно је што су јој у два дана умрла оба родитеља, али ову причу о осигурању не разумем...
То би требало да буде као неки хепи енд, или шта?

Valjda...sreća (ako se to može u toj situaciji tako nazvati) u velikoj nesreći!
 
Život prečesto nadmašuje film.
Dve smrti dve prebliske osobe u samo dva dana. Užas.
Ali sigurna sam da mnogi od nas znaju i drugačije, a podjednako neverovatne priče.
Па какве ти то филмове гледаш? Ја бре не стижем да пребројим колико људи бива побијено за само пар сати...
а у филму ''дан после сутра'' гине већи део човечанства у само пар дана...z:shock:
 
Osecam da je baba, obzirom da je imala osiguranje, sahranjena u luxuznom sanduku, uz 4 popa i na odlicnom grobnom mestu.....a dedu su, obzirom da nije bio osiguran, frljnuli na deponiju

.... i dedu su izjeli crvi :(

A svega toga ne bi bilo samo da je bio osiguran
 
Poslednja izmena:
Без намере да будем груба, мени прича изгледа као ,,ланац среће Св. Кристофера''.

Као, прекинули ланац, па им се десило то и то ( ,,на исте свечаности заједно вођени...etc''), а онда неко послао писмо на 10 адреса, па се појавило осигурање!

Мени ово личи на причу агента осигурања! z:mrgreen:
 
И куд мајка, здрава права, била осигурана, а отац, дугогодишњи болесник, није?

И како комшиница начула за осигурање ( кроз прозорче, док је вршила редовне комшијске шпијунске активности?), а ћерка није имала појма?!
 
И куд мајка, здрава права, била осигурана, а отац, дугогодишњи болесник, није?

И како комшиница начула за осигурање ( кроз прозорче, док је вршила редовне комшијске шпијунске активности?), а ћерка није имала појма?!

Komsinica se shvalerala sa muzem mlade zene, zbog cega se mlada zena razvela, njen otac tesko razboleo a majka dozivela slog.
Njihov tajni plan je bio da se muz mlade zene ozeni komsinicom, koja je istovremeno njegova sestra od nestalog ujaka i naplati osiguranje.
A onda da pobegnu u Bijafru
 
Komsinica se shvalerala sa muzem mlade zene, zbog cega se mlada zena razvela, njen otac tesko razboleo a majka dozivela slog.
Njihov tajni plan je bio da se muz mlade zene ozeni komsinicom, koja je istovremeno njegova sestra od nestalog ujaka i naplati osiguranje.
A onda da pobegnu u Bijafru

Ти, бре, не би био никакав маркетинг менаџер, а некмоли агент осигуравајуће куће! z:mrgreen:

Какву Бијафру, са новцима наше ОК може да се иде на ХавајИ, а не у Бијафру! z:dm3:

( Лично сам осигурана, и сматрам то добром инвестицијом свакако, али ми тема јако ,,мирише'')
 
Ha, nemas ti pojma wanda.
U Bijafri zivi Elvis :)
To je bio njihov pakleni plan.
Da razotkriju Elvisa i zarade jos para.
Ali komsinica je potajno planirala da se uda za Elvisa i da po dolasku u Bijafru ubije muza mlade zene tako sto ce na njega bachiti roj strshljenova.
Kazem ja....zivot pise romani
 
Ha, nemas ti pojma wanda.
U Bijafri zivi Elvis :)
To je bio njihov pakleni plan.
Da razotkriju Elvisa i zarade jos para.
Ali komsinica je potajno planirala da se uda za Elvisa i da po dolasku u Bijafru ubije muza mlade zene tako sto ce na njega bachiti roj strshljenova.
Kazem ja....zivot pise romani

Е, а на Хаваји живи Ник Слотер!
( Сећа ли га се ико?)

И што Ванда пишеш малим словом, а Бијафра и Елвис великим?
Да ме поштујеш, јес чуо?

Немо ти живот напише драму, тако неосигураном!!! z:mrgreen:
 
WANDA, bice prilike da Vas isposhtujem kako dolikuje i odvedem Vas na prezentaciju turisticke ponude Bijafre. Istom prigodom ce Vam BettyBlue u prolazu, slucajno ispustiti brosuru i ugovor Swarchenbergeselshaftechnichesystemeubersiergezhte furpuf &CO GmBH, osiguranja

:)
 
ош да јадни црвови изумру??? z:cry:

:hahaha::hahaha:

Е, а на Хаваји живи Ник Слотер!
( Сећа ли га се ико?)

И што Ванда пишеш малим словом, а Бијафра и Елвис великим?
Да ме поштујеш, јес чуо?

Немо ти живот напише драму, тако неосигураном!!! z:mrgreen:

:hahaha::hahaha:

Ruzno od mene sto se iskida na ovaku temu....al' bre Kojica i Wanda neozbiljne z:mrgreen:
 
WANDA, bice prilike da Vas isposhtujem kako dolikuje i odvedem Vas na prezentaciju turisticke ponude Bijafre. Istom prigodom ce Vam BettyBlue u prolazu, slucajno ispustiti brosuru i ugovor Swarchenbergeselshaftechnichesystemeubersiergezhte furpuf &CO GmBH, osiguranja

:)

Kad vam dođe BettyBlue nagrabusili ste zbog ovog prozivanja na ozbiljnoj temi!
 

Back
Top