Isusov fizicki izgled

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.657
Negde sam cuo da u prvom veku rimljani su branili i kaznajvali prikazivanje,crtanje izgleda isusa hrista,sto znati ta zabrana je trajala jedno 100godina
Po cemu mozemo biti sigurni da je isus koga znamo danas iz crkva,filmova,knjiga da je to taj ISUS od pre 2000godina??
 
Pa pazi,cak i od ikone do ikone,od freske do freske postoji izvesna razlika u izgledu,ali to je manje vise nebitno.Bitno je kada stanes pred ikonu da znas da stojis pred Gospodom...
Da sam vernik verovatno bih mislio da je Sveti Duh nadahnuo tog prvog slikara koji je naslikao Njegov lik prvi put.Jer ako dao blagodat da u Svetom pismu pisu o davno proslim vremenima(npr Postanje,Potop itd) i o dalekim buducim(Otkrivenje) verujem da mu nije problem ni da nekome prikaze lik Isusa Hrista...
Ali to je samo moje misjenje a ja nisam kompetentan da razglabam o tome...
Pozzz
 
Hm, u jednom manastiru u Srbiji... (manastir se nalazi u pećini) Isus je na jednoj fresci prikazan ćelav... tj. bez kose... Mislim da je to jedinstven primer... i nikako se ne uklapa u šablon... plave oči, duga kosa, brada... na toj fresci je... nizak, bez brade, bez kose, buckast... dalje, freska je prilično stara...

Sad, ako uzmemo u obzir geneologiju... pa se malo vrnemo u prošlost... pa uzmemo u obzir da je Isus bio Jevrej... pa da Jevreji nisu nikako svetle puti... veoma malo ih je sa plavim očima... još manje su visoki...
 
O NERUKOTVORENOJ IKONI GOSPODA ISUSA HRISTA

Iz Žitija Svetih za ( 16/29. august )



U ono vreme kada Gospod naš Isus Hristos življaše na zemlji među ljudima i prohođaše gradove i sela Judeje i okolnih zemalja propovedajući Evanđelje i isceljujući svaku bolest i svaki nedug na ljudima, življaše u sirijskom gradu Edesi, s one strane Eufrata, knez neki Avgar. On bolovaše od neizlečive bolesti gube: spolja beše pokriven plavkastim ranama, a unutra mu se raspadahu kosti, i svi mu udovi behu raslabljeni. Čuvši o Gospodu Isusu Hristu i o velikim čudima koja čini, kako rečju svojom isceljuje gubu, raslabljenost i svaku bolest po ljudima, Avgara obuze silna želja da svojim očima vidi Tvorca takovih čudesa, nadajući se da i sam dobije od Njega isceljenje. No pošto njemu beše nemoguće da sam ide u Judeju, on posla molbu Gospodu Isusu, moleći Ga da dođe k njemu u Edesu. Ali sumjajući da će Gospod hteti doći k njemu, Avgar uputi u Palestinu iskusnog živopisca Ananiju da živopiše lik Njegov, da bar gledanjem lika Njegovog olakšava sebi bolove; tako velika beše ljubav njegova prema Gospodu Hristu, izazvana onim što on beše čuo o Njemu.

Pismo kneza Avgara Gospodu Isusu glasilo je ovako: ''Avgar knez Edeski Isusu, blagom Spasitelju koji se u telu javio u Jerusalimskim pokrajinama, radovati se! Do mene je dopro glas o Tebi i o preslavnim čudesima Tvojim, da Ti bez lekova i bilja isceljuješ bolesti: slepima daješ vid, hromima hod, gubave očišćuješ, iz ljudi nečiste duhove izgoniš, raslabljene koji godinama leže na odru isceljuješ rečju, mrtve vaskrsavaš. Slušajući to o Tebi, ja sam došao do dvojakog zaključka o Tebi: Ti ili si Bog, koji je sišao s neba, ili si Sin Božji, pošto takva divna čudesa činiš. Stoga ti i upućujem ovu smirenu molbu moju, da se potrudiš doći k meni i isceliti neizlečivu bolest moju, od koje već mnogo godina patim. Takođe čujem i to, da te Jevreji mrze i hoće da Ti učine neko zlo. Ja pak imam grad, iako ne veoma velik, ali lep i izobilan svakim blagom. Dođi dakle kod mene i živi sa mnom u mome gradu, u kome će se naći za nas obojicu ono što nam je potrebno''.

Sa ovim Avgarevim pismom živopisac Ananija stiže u Jerusalim. U Jerusalimu on vide Gospoda Isusa usred mnoštva naroda gde na ravnom mestu govori pouku narodu, ali mu se ne mogaše približiti od silne teskobe i tiskanja. Očekujući da se narod raziđe, Ananija stade na jedan poveći kamen i pažljivo posmatrajući Spasiteljevo lice pokušavaše da ga živopiše. Ali mu to beše nemoguće, jer Svevidac, nenaklonjen živopiščevoj nameri, menjaše presveto lice Svoje božanskom, nepostižnom i neizobrazivom slavom i blagodaću. Dugo se Ananija truđaše, ali bez ikakvog uspeha. Gospod pak naredi apostolu Tomi da ide i dovede mu tog čoveka koji, stojeći na kamenu, živopiše Njegovo lice. Kada ga dovedoše, i dok on još ne beše ni progovorio, Gospod ga pozva k sebi po imenu i po zanimanju, nazvavši ga Ananijem živopiscem i otkrivši mu razlog zbog koga je došao, upita ga: Gde je pismo kneza tvoga Avgara, koje si mi doneo iz Edese?''

Ananija, udivljen i zapanjen ovom prozorljivošću Gospoda Isusa, brzo izvadi pismo iz nedara i s trepetom ga predade u ruke Spasitelju. Pročitavši pismo, Gospod otpisa Avgaru ovako: ''Blažen si, Avgare, što si poverovao u mene ne videvši me. Jer je pisano o meni: da oni koji me vide neće verovati, a koji me ne vide poverovaće u mene i naslediće život večni. Ti mi pišeš da dođem k tebi, ali meni valja izvršiti ono radi čega sam poslan, i po izvršenju vratiti se k Ocu koji me posla. Kad budem uznesen k Ocu ja ću ti poslati jednog od mojih učenika, koji će te potpuno isceliti od tvoje bolesti, i kroz krštenje podariti život večni tebi i onima što su s tobom''.

Napisavši takvo pismo Avgaru, Gospod Hristos ga zapečati pečatom, na kome je jevrejskim slovima stajalo napisano: Božije viđenje, Božanstveno čudo. – Zatim Gospod, ispunjavajući drugu želju Avgarevu i živopiščevu, naredi da se donese voda, te On umi presvetlo lice Svoje, i ubrisa ga podanim Mu četvrtastim ubrusom. I, o čuda! Prosta voda pretvori se u boju, i na ubrusu se upisa savršeno prečist lik Njegov. Predajući taj ubrus sa Svojim likom Ananiji i pismo, Gospod reče: Nosi i predaj onome koji te posla''. ( Ovo se dogodilo u poslednje dane života Spasiteljeva na zemlji, pred Njegovo stradanje ).

I vrati se Anaija u Edesu k svome knezu, i predade mu nerukotvorenu ikonu lica Hristova na ubrusu i pismo. Primivši ih, Avgar se ispuni velikom radošću i sljubavlju ih celiva; i poklonivši se liku Hristovom, on se odmah isceli od bolesti, samo jedan mali deo gube ostade na licu njegovom, do onoga vremena kada je imao doći k njemu poslani od Gospoda učenik.

Posle dobrovoljnog stradanja, vaskrsenja i vaznesenja Gospodnjeg na nebo, u Edesu dođe poslat Božanskom blagodaću sveti Tadej, jedan od sedamdesetorice apostola., koji je bio Jevrejin rodom iz Edese. Došavši u Edesu on se ne javi odmah knezu, nego najpre uđe u kuću jednog poznanika svog , Jevrejina Tovije; i stanujući kod njega sveti Tadej stade silom Hristovom tvoriti razna iscelenja, isceljujući sve moguće bolesti, polaganjem ruku i prizivanjem imena Gospodnjeg. Vest o svetom Tadeju brzo se raznese po celom gradu, i žitelji grada stadoše donositi k njemu svoje bolesnike, i videći kako ih apostol brzo isceljuje divljahu se veoma. A nakon nekog vremena bi obavešten knez Avgar, da neki čovek, koji je došao iz Jerusalima, čini mnoga čudesa imenom Hristovim. I Avgar se odmah opomenu obećanja Hristova, da će mu poslati jednog od svojih učenika, i pomisli u sebi: da nije došao onaj koga mi Gospod obeća poslati? – I naredi te pozvaše Toviju, i on mu reče: Čujem da se u tvojoj kući nalazi neki čovek iz Jerusalima, koji imenom Isusovim isceljuje bolesti. – Tovija odgovori: Zaista, gospodaru, gost moj čini mnoga čudesa imenom Isusovim. – Knez mu onda reče: Dovedi ga k meni. – Tovija ode k svetom Tadeju i reče mu: Pozvao me knez ovoga grada i naredio mi da te vodim k njemu, da ga isceliš od bolesti, od koje pati. – Sveti Tadej odgovori: Stvarno sam poslan k njemu.
Sutra izjutra oni oba odoše knezu, kod koga se već behu skupile sve velmože i bojari. Kad sveti apostol Tadej sa Tovijom ulažaše na vrata kneževe palate, knez pogleda u njega i vide gde njegovo apostolsko lice sija nekom neobičnom svetlošću. Avgara spopade užas, i on brzo ustade sa svoga mesta i pokloni se do zemlje Hristovom apostolu, čemu se svi začudiše. I knez upita svetog Tadeja: Jesi li ti učenik Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, koji mi pismom obeća poslati jednog od svojih učenika, da me potpuno isceli od moje bolesti i daruje meni i svima mojima život večni? – Apostol Hristov odgovori: Zato što si veliku nadu položio na Gospoda mog Isusa Hrista, ja sam i poslan od Njega k tebi. I ako se vera tvoja u Njega uveća još više, onda će ti se po veri tvojoj ispuniti sve što želiš. – Avgar odgovori: Ja toliko verovah u Gospoda Isusa, da sam hteo skupiti vojsku i udariti na Jevreje koji ga raspeše, ali mi zabrani rimska vlast pod kojom se nalazimo. Na to sveti Tadej reče: Gospod i Bog naš Isus Hristos nije trebao ljudske pomoći u vreme svog stradanja; jer je mogao, da je hteo, izvest legione anđela; ali ispunjujući volju Oca, Gospod naš postrada za spasenje celoga sveta. A ispunivši volju Oca Svoga, On uziđe k Njemu na nebo sa slavom i sede s desne strane Njega. I Gospodu našem nije potrebno da se ko sveti za Njega i neprijateljima Njegovim, jer sam ima vlast nad svima, i On će suditi živima i mrtvima, i svakome dati po delima njegovim.

Poučivši mnogo Avgara i one što behu snjim, i privevši ga u savršenu veru u Gospoda, on ga krsti. I dobi Avgar u svetom krštenju iscelenje i onog ostatka gube što mu po prvom iscelenju beše ostala na licu. Sutra dan sveti apostol pouči sav narod koji zadivljen njegovim čudima primi veru Hristovu.

Silno želeći da se oduži apostolu Tadeju, knez Avgar mu ponudi mnogo zlata, ali sveti apostol ne primi ništa, rekavši: Kad svoje ostavismo, kako tuđe da primamo.

Utvrdivši veru u Edesi, narod podiže crkve i sveti apostol rukopoloži prezvitere - ( sveštenike ) i ode u Mesopotamiju, a potom u Finikiju u grad Virit ( Bejrut ) prosvećujući svuda narod verom Hristovom. U Viritu sveti apostol se upokoji u Gospodu.

Knez Avgar sa kapije grada Edese skinu idola neznaboačkog božanstva i uništi ga, i iznad kapije postavi okruglo kameno udubljenje, da kiša ne dopire do njega, namesti ubrus sa nerukotvorenom ikonom Hristiovom na dasci od netruležnog drveta, okruži ga i ukrasi zlatom i dragim kamenjem, pa postavi na tom mestu udubljenoim iznad kapije. Pored toga on napisa zlatnim slovima ispod ikone ovo: ''Hriste Bože, niko se neće postideti, ko se Tebi klanja''.

U X veku nerukotvorena ikona Gospda našeg Isusa Hrista preneta je u Carigrad.


Prvo kazivanje o Gospodu Isusu Hristu i Avgaru nalazi se kod oca Crkvene istorije Jevsevija Pamfila, koji je pronašao pismena dokumenta o ovome, u arhivama Edese. O ovome je pisao i Sv. Jefrem Sirin te mnogi drugi istoričari
 
Hm, u jednom manastiru u Srbiji... (manastir se nalazi u pećini) Isus je na jednoj fresci prikazan ćelav... tj. bez kose... Mislim da je to jedinstven primer... i nikako se ne uklapa u šablon... plave oči, duga kosa, brada... na toj fresci je... nizak, bez brade, bez kose, buckast... dalje, freska je prilično stara...

Sad, ako uzmemo u obzir geneologiju... pa se malo vrnemo u prošlost... pa uzmemo u obzir da je Isus bio Jevrej... pa da Jevreji nisu nikako svetle puti... veoma malo ih je sa plavim očima... još manje su visoki...

znas li mozda kako se zove manastir? i u kom je mestu?
 
ako je isus rech bozja,onda tesko mozesh da ga prepoznasz:)

imash u bibliji da cje se pokazati znak chovecjiji na nebu,i da cje ga videti svako okoz:lol:

sad u prevodu valjda znachi da cje se prosvetliti sva zemlja,chim cje svi da vide

a ima i ono kad ga traze,pa tamo je,ovamo je,a ustvari nijez:lol:z:lol:z:lol:

znachi ko je u duhu ljubavi bozje,i govori rech,on je i isus,jer ako je sin bozji,onda su mu svi bracja,i svi su isusiz:lol:z:lol:z:lol:
 
Hm, u jednom manastiru u Srbiji... (manastir se nalazi u pećini) Isus je na jednoj fresci prikazan ćelav... tj. bez kose... Mislim da je to jedinstven primer... i nikako se ne uklapa u šablon... plave oči, duga kosa, brada... na toj fresci je... nizak, bez brade, bez kose, buckast... dalje, freska je prilično stara...

Sad, ako uzmemo u obzir geneologiju... pa se malo vrnemo u prošlost... pa uzmemo u obzir da je Isus bio Jevrej... pa da Jevreji nisu nikako svetle puti... veoma malo ih je sa plavim očima... još manje su visoki...

"Грешка у корацима" - не постоји било какав шаблон у Православљу тј. у Византијском сликарству који је сличан опису који си дао - такво је новаторско барокно виђење римокатолика у сликарству а нарочито у филмованим библијском причама.

Видео сам ту фреску (била је емисија на ТВ) али на жалост нема је на интернету... није он ћелав него само има високе залиске и ту је веома, веома млад, рецимо као дечак...ликом је сличан фрескама и приказима који се зову "Недремано око" - али и тога нема на интернету, осим ове неке реплике на камену са Метеора сликано комбинованом техником:


ik_nedremano-oko-meteori.jpg
 
ako je isus rech bozja,onda tesko mozesh da ga prepoznasz:)

imash u bibliji da cje se pokazati znak chovecjiji na nebu,i da cje ga videti svako okoz:lol:

sad u prevodu valjda znachi da cje se prosvetliti sva zemlja,chim cje svi da vide

a ima i ono kad ga traze,pa tamo je,ovamo je,a ustvari nijez:lol:z:lol:z:lol:

znachi ko je u duhu ljubavi bozje,i govori rech,on je i isus,jer ako je sin bozji,onda su mu svi bracja,i svi su isusiz:lol:z:lol:z:lol:

DALI ZNAS KAKAV CE SE ZNAK POJAVITI NA NEBU? KOJI JE ZNAK SINA COVECIJEG?
 
Na Staroj planini, u pećini brda Kamik, na desnoj obali Visočice kod sela Rsovci, udaljenog 22 kilometra od Pirota, nalazi se crkva Svetog Petra i Pavla, poznata i kao Pećinska crkva. A na severnom zidu ovog svetilišta sačuvana je jedinstvena freska Isusa Hrista - na njoj je mlad i ćelav, piše "Blic".

Rsovci su veliko selo, ali su kuće sve od reda oronule, i tek ako u svakoj trećoj neko živi. Mlađi su pobegli od sirotinje u Pirot, Niš, Beograd, Beč, Oslo… dokle je ko dobacio, ostavivši starce da pretrajavaju u zabiti, i čuvaju ognjišta, koja nikako ne žele da prodaju. Čuli su da Dinkić na Staroj planini gradi turistički centar pa se svi nadaju da će Rsovci biti kao Zlatibor ili Kopaonik…

Boško Aleksić iz Rsovaca i njegova žena održavaju crkvu, i od njihove volje Unutrašnjost pećinske crkve sa ikonostasom čije su ikone dobrano podlegle zubu vremena, a jedina freska je baš "ćelavi Isus" zavisi hoće li namernik moći da vidi fresku.

Pećina u Kamiku nije baš blizu sela, a da ključ daju nepoznatima nije pametno - svakakvih, kaže Boško, ima. Opet, da zbog svakog ko navrati ostavi svoja posla, nije lako, a bratstvo manastira Presvete Bogorodice u Visočkoj Ržani sve je prevalilo na njega…

Slušajući njegovo gunđanje dok nervozan prvi grabi vijugavom stazom pored reke pa uzbrdo, čovek bi pomislio da Rsovci ne mogu da žive od turista, i tek kad se seti da obeća prilog crkvi, posetilac dobija ljubaznog vodiča, od koga saznaje da se služba u crkvi održava tek o praznicima. I ništa više.

Tek ljubazna Radmila Vlatković, istoričarka umetnosti iz Muzeja Ponišavlja, objasniće novinaru da je crkva, proglašena kulturnim dobrom i pod zaštitom države od 1981. godine, nastala pregrađivanjem jedne od brojnih pećina na Staroj planini najverovatnije u 14. veku, a da su je oslikali isti oni freskoslikari sa Sinaja koje je knez Lazar pozvao da mu živopišu crkvu u Kruševcu. I još, da je način na koji je Isus na fresci predstavljen jedinstven u svetu, da nigde u literaturi nije zabeležen sličan slučaj.

Pretraga Interneta neće dati mnogo više podataka: tek tvrdnja da su mišljenja o vrednosti freske podeljena i pretpostavka da je reč o pećinskoj isposnici, a ne o crkvi u klasičnom smislu reči, pošto u crkvi ne bi mogao biti naslikan ćelavi Isus. Naime, freske u isposnici nisu bile podložne episkopskoj cenzuri.

Možda bi više svetla na istoriju Pećinske crkve bacilo istraživanje grobnica koje je u leto 2005. godine otkrila nabujala Visočica, kad je u Rsovcima odnela deo seoskog igrališta i na obalu, stotinak metara od pećine - na užas bogobojažljivih meštana - izbacila dvadesetak ljudskih skeleta. Arheolozi su tada dozvolili mogućnost da je reč o groblju iz 14. ili 15. veka, pošto se veruje da je već u antičkom periodu tu bilo naselje, kao i u kasnom Srednjem veku... Ko li je sve Visočicu prelazio i ko je tu živeo?

"Postoji teologija koja je zastupala stav da, ukoliko je autor sebe oprisutnio na bilo koji način na ikoni, da je to, monaški rečeno, isticanje njegovog egoizma", rekao je svojevremeno u jednom intervju Todor Mitrović, predavač ikonopisa na Akademiji za umetnost i konzervaciju SPC, odgovarajući na pitanje da li ikonopisac u svoj rad sme da unosi lični pečat.

"Ikonopisac bi", rekao je tada, "po njima trebalo da predstavlja neku potpuno neutralnu vrstu provodnika koji prenosi Božije ideje na dasku. Koliko god su se pojedini majstori trudili da isključe sebe, nisu u tome uspevali."

Prostor nastao podizanjem zida u pećini površine je deset sa deset metara, sa ikonostasom čije su ikone dobrano podlegle zubu vremena, a jedina freska je baš "ćelavi Isus". Možda i zbog veličine lika koja, ako se pođe od pretpostavke da je prirodna, odgovara dvogodišnjem detetu, Isus deluje starmalo, jer njegovo lice je lice ozbiljnog čoveka.

Ko li je sve tu živeo, i ko je, i kakve, grehe okajavao? Šta mu je među sinajskim stenama misli odvlačilo, kad je ćelavog Isusa slikao? Sitni čvor na velikom tkanju...
 
Постоји писано сведочанство Римљана о Исусу Христу и Његовом физичком изгледу. Прочитао сам га више пута али не знам у којој ми је књизи. Можда може да се нађе на нету. У том кратком тексту који је писао неки римски управник или историчар наводи се да је Исус био леп, правилних црта лица, висок, да се никад није гласно смејао али јесте смешио, да је понекад плакао, итд.
 
"Грешка у корацима" - не постоји било какав шаблон у Православљу тј. у Византијском сликарству који је сличан опису који си дао - такво је новаторско барокно виђење римокатолика у сликарству а нарочито у филмованим библијском причама.

Видео сам ту фреску (била је емисија на ТВ) али на жалост нема је на интернету... није он ћелав него само има високе залиске и ту је веома, веома млад, рецимо као дечак...ликом је сличан фрескама и приказима који се зову "Недремано око" - али и тога нема на интернету, осим ове неке реплике на камену са Метеора сликано комбинованом техником:


ik_nedremano-oko-meteori.jpg

Hm, ma jok, opet nisi u pravu... kažeš nema na netu... evo, ja ukucao ''ćelavi Isus'' i vidi šta mi je sve izbacio batica gugl... http://www.blic.rs/reportaza.php?id=73083

tu imash i sliku sa ''zaliscima'' cccccccccc... bash su duboki... z:mrgreen:
 
Hm, ma jok, opet nisi u pravu... kažeš nema na netu... evo, ja ukucao ''ćelavi Isus'' i vidi šta mi je sve izbacio batica gugl... http://www.blic.rs/reportaza.php?id=73083

tu imash i sliku sa ''zaliscima'' cccccccccc... bash su duboki... z:mrgreen:

isus-ver.jpg


'си ти ћорав??? Видиш ли да напред на средини главе има косу, погледај боље...
ствар је у томе што људи ликове са фресака и икона пореде са могућим стварним изгледом лица на фотографијама - јер уопште не разумеју то сликарство.
 
isus-ver.jpg


'си ти ћорав??? Видиш ли да напред на средини главе има косу, погледај боље...
ствар је у томе што људи ликове са фресака и икона пореде са могућим стварним изгледом лица на фотографијама - јер уопште не разумеју то сликарство.

Hm, jok ja... ali se ti pravish gloop... Ljude sa tako bujnom frizurom (dubokim zaliscima) obično zovemo ćelavcima... z:mrgreen:
 
Hm, alo bre čoveče... šta pokušavaaš? Da ispravish krivu Drinu... si ti pri sebi? Pa Crkva kaže da je ćelav, svi kažu da je ćelav... a ti kažeš da nije? Cccccc... pa pročitaj tekst... Koji si ti kontrash sunac ti poljubim... strashno... z:hi:
 
Hm, u jednom manastiru u Srbiji... (manastir se nalazi u pećini) Isus je na jednoj fresci prikazan ćelav... tj. bez kose... Mislim da je to jedinstven primer... i nikako se ne uklapa u šablon... plave oči, duga kosa, brada... na toj fresci je... nizak, bez brade, bez kose, buckast... dalje, freska je prilično stara...

Sad, ako uzmemo u obzir geneologiju... pa se malo vrnemo u prošlost... pa uzmemo u obzir da je Isus bio Jevrej... pa da Jevreji nisu nikako svetle puti... veoma malo ih je sa plavim očima... još manje su visoki...

1. uopšte mi nije bitno kako je Gospod izgledao dok je hodio ovom nesrećnom Zemljom.
2. plave oči zaista ne dolaze u obzir, jer to nema veze sa autentičnim jevrejima.
3. ne verujem da je bio ćelav, jer to njima (jevrejima) baš i nije neka odlika, kao kod srba što je...pogotovo sa 33 godine ili mlađi...
4. verujem da je imao dugu kosu i bradu i da je bio osrednje visine.
ali, baš me briga kako je izgledao. mnogo je bitnije šta je radio.
 
Gle gledao sam neku emisiju gde su pricali o tome. Platno u koje je bio umotan [ili je lezao] ne secam se, koje je jedino ostalo posle vaskrsenja sadrzi lik koji je ostao kao posledica krvi i znoji, prasine... Tu se vidi lik Isusov i po tome su crtali, e sad poenta je bila u negativima, valjda je taj lik od prasine, znoji i krvi [po pretpostavci] u negativu, tj tamo gde treba da bude tamno je svetlo ili nesto tako... Bilo je o tome par sati...pa su ispitivali to platno da li je autenticno...

Pa su onda snimali ceo eksperiment gde su proucavali starost i kao utvrdili da nije toliko staro, medjutim nedostaje 5min snimka kada uzimaju primerak platna tako da se sumnja da je potureno zarad unistenja Hriscanstva itd...
 
Hm, u jednom manastiru u Srbiji... (manastir se nalazi u pećini) Isus je na jednoj fresci prikazan ćelav... tj. bez kose... Mislim da je to jedinstven primer... i nikako se ne uklapa u šablon... plave oči, duga kosa, brada... na toj fresci je... nizak, bez brade, bez kose, buckast... dalje, freska je prilično stara...

Sad, ako uzmemo u obzir geneologiju... pa se malo vrnemo u prošlost... pa uzmemo u obzir da je Isus bio Jevrej... pa da Jevreji nisu nikako svetle puti... veoma malo ih je sa plavim očima... još manje su visoki...

celavi isus haha voleo bi da vidim negde tu sliku nisam ni cuo da imaz:lol:
 

Back
Top