problem sa "virtual memory"

vlada63

Zainteresovan član
Poruka
238
Imam problem sledece prirode:Kad ukljucim igricu, a to mi se do sada nije dogadjalo, otvori mise prozor na kome piseYour system is low on virtual memory.Windows is increasing the size of your virtual memory paging file.During this proces memory requests for some apllication may be denied.
Jel ovo neki kvar, virus ili.....
 
Proveri koliko imas slobodnog mesta na C:/ particiji. Ako imas manje od zadatog minimuma onda je to to. Virtualna memorija je memorija koju windows koristi u nedostatku RAM memorije i cim prepunis hdd nastaje gore navedeni problem.
 
DabaMAN:
Mozes imati prostora na HD koliko hoces ali to ce ti se i dalje pokazivati. Problem je u maloj kolicini rama (najverovatnije imas samo 128MB).
Pa nece biti!
Physical memory ti je RAM na ploci, tj stvarna memorija s'kojom radi procesor!
A virtual je na HDD, ono sto nemoze da stane u fizicku ide na HDD pa se poziva po potrebi!
Dakle ako se oslobodi prostor na sistemoskoj(C:) particiji problem ce da nestane.
 
DabaMAN:
Mozes imati prostora na HD koliko hoces ali to ce ti se i dalje pokazivati. Problem je u maloj kolicini rama (najverovatnije imas samo 128MB).
Pa nece biti!
Physical memory ti je RAM na ploci, tj stvarna memorija s'kojom radi procesor!
A virtual je na HDD, ono sto nemoze da stane u fizicku ide na HDD pa se poziva po potrebi!
Dakle ako se oslobodi prostor na sistemoskoj(C:) particiji problem ce da nestane.
 
DabaMAN:
Mozes imati prostora na HD koliko hoces ali to ce ti se i dalje pokazivati. Problem je u maloj kolicini rama (najverovatnije imas samo 128MB).
Pa nece biti!
Physical memory ti je RAM na ploci, tj stvarna memorija s'kojom radi procesor!
A virtual je na HDD, ono sto nemoze da stane u fizicku ide na HDD pa se poziva po potrebi!
Dakle ako se oslobodi prostor na sistemoskoj(C:) particiji problem ce da nestane.
 
Kad_LupimLupim:
DabaMAN:
Mozes imati prostora na HD koliko hoces ali to ce ti se i dalje pokazivati. Problem je u maloj kolicini rama (najverovatnije imas samo 128MB).
Pa nece biti!
Physical memory ti je RAM na ploci, tj stvarna memorija s'kojom radi procesor!
A virtual je na HDD, ono sto nemoze da stane u fizicku ide na HDD pa se poziva po potrebi!
Dakle ako se oslobodi prostor na sistemoskoj(C:) particiji problem ce da nestane.

Bre, ubedio si nas i prvog puta, zar moras da ponavljash ? :D
 
Ukoliko imas Xp sa 128 RAM-a mozes imati slobodnog prostora koliko hoces , ali problem je cim se ram memorija popuni do kraja popuni se i virtualna, pa ti tu nastaju problemi. veruj mi na rec, ja sam pre imao 128 rama sa XP-om, i jedno 20GB slobodnog na glavnoj particiji pa se svedno to stalno pojavljivalo.
 

Back
Top