Bojkot Božića

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.492
Vjerovatno nije primjerno sada pred Božić pisati o ovome i fakat sam i dugo razmišljao da li da otvorim ovo kao temu, ali me stvarno interesuje da li je možda još neko dobio nekakav e-mail sa sličnim sadržajem (meni je stigao sa ruskog provajdera ...@yandex.ru) i zna li o čemu se tu uopšte radi?

Mail je imao samo ovu sliku.


vhzse8.jpg
 
Poslednja izmena:
Vjerovatno nije primjerno sada pred Božić pisati o ovome i fakat sam i dugo razmišljao da li da otvorim ovo kao temu, ali me stvarno interesuje da li je možda još neko dobio nekakav e-mail sa sličnim sadržajem (meni je stigao sa ruskog provajdera ...@yandex.ru) i zna li o čemu se tu uopšte radi?

Mail je imao samo ovu sliku.


vhzse8.jpg

Заиста и страшно а и тужно. Нисам добио такав мејл, вероватно је у питању нека од секти - али сам добио овакав мејл:

цитат:

Браћо и сестре, пред нама је још једна акција за одбрану православне душе србског народа.

У четвртак 8. јануара, на други дан Божића, хуманитарна организација "Хлеб живота", у договору са Удружењем логораша из бивших југословенских република, делиће божићне пакетиће деци србских мученика који су прошли пакао Туђманових и Алијиних логора.

На први поглед, лепа вест. Међутим, иза дотичне "хуманитарне организације" крије се Пентакостална секта; чак ће сама подела пакетића бити уприличена у њиховим просторијама (тзв. "Храму Свете Тројице") у Симиној улици, у центру Београда!

За свакога ко је иоле духовно присебан и отачаствено одговоран нема никакве сумње - у питању је безочна злоупотреба најрадоснијег хришћанског Празника за обману православних Срба и лукаво наметање секташког зловерја нашој деци!

Браћо и сестре, не смемо дозволити да секташи доврше оно што су започели Анте Павелић, Јосип Броз Тито, Фрањо Туђман и Алија Изетбеговић! Спречимо духовни геноцид над србским народом!

У четвртак 8. јануара, на други дан Божића, у 18 часова, будимо сви у центру Београда, испред просторија Пентакосталне секте у Симиној улици бр. 8! СТОП СЕКТАМА

СРБИЈА СРБИМА, НАПОЉЕ СА СЕКТАМА!
*****************************************************************************

Прилично тужно, зар не! Не мирују, баш онако као је писано у Светом писму.
 
Vjerovatno nije primjerno sada pred Božić pisati o ovome i fakat sam i dugo razmišljao da li da otvorim ovo kao temu, ali me stvarno interesuje da li je možda još neko dobio nekakav e-mail sa sličnim sadržajem (meni je stigao sa ruskog provajdera ...@yandex.ru) i zna li o čemu se tu uopšte radi?

Mail je imao samo ovu sliku.


vhzse8.jpg

Ovde se ne radi o Bozicu kako letak i sam kaze,lepo pise da se radi o potrosnji.

End Compolsury Consumption - prekinite opsesivnu potrosnju

Ovde se ne radi o bojkotu Bozica paranoici nijedni,vec o bojkotu potrosacke groznice u vreme praznikaz:lol:
 
Ovde se ne radi o Bozicu kako letak i sam kaze,lepo pise da se radi o potrosnji.

End Compolsury Consumption - prekinite opsesivnu potrosnju

Ovde se ne radi o bojkotu Bozica paranoici nijedni,vec o bojkotu potrosacke groznice u vreme praznikaz:lol:

Ахам... па КО стоји иза те "препоруке" - што не послаше такве плакате за римокатолички него за православни БОжић?

А што ниси коментарисао мејл који сам ја добио и поставио га ???

Иначе...

red.gif
red.gif
spacer.gif
spacer.gif
Zoran Luković, kapetan policije i autor knjige "Verske sekte"

Opasnije su one "humanitarne"

Verske sekte novog doba su komercijalno-profitabilne, grupe s političkim, psihoterapeutskim, pa i kriminalnim i vojnim pretenzijama

U Srbiji, prema pretpostavkama policije, postoji više od 200.000 pripadnika sekti koji deluju u okviru 120 do 130 organizacija, a njih je stalno sve više - naveo je pre nekog vremena Zoran Luković, kapetan policije i autor knjige "Verske sekte", do nedavna u MUP-u Beograda zadužen za sekte.


- Kod nas je zvanično prijavljeno 60 verskih organizacija, isto toliko "zajednica" se bavi poslovima sekti, ali su registrovane za komercijalne ili humanitarne poslove. Pod sektama se, prema zapadnim merilima, podrazumevaju i različiti "kursevi i akademije", nadrilekari, vidovnjaci... Mnogo izbeglica je zbog pomoci u hrani i lekovima pristupilo sektama, ali koliko - potpuno nam je nepoznata - ispričao je Luković.
Luković je kazao da javnost veliku pažnju obraća na satanističke sekte iako su njihovi članovi relativno malobrojni i lako uočljivi i ocenio da su druge verske sekte, koje je nazvao "vukovima u jagnjećoj koži", podjednako opasne jer "imaju odloženo destruktivno dejstvo". Prema njegovim rečima, veliki broj porodica je kolektivno učlanjen u verske sekte.


Novi religijski pokreti-sekte, širom sveta, kroz zloupotrebu verskih prava i sloboda, šire paukovu mrežu u lovu na ljudske duše u koju se zapliće sve veći broj lakovernih. Vođe verskih sekti, "inženjeri" ljudskih duša, suptilnim vođenjem, uglavnom teže jednom cilju, a to je materijalno bogatstvo. Dok svojim manipulisanim vernicima, sugerišu slepu poslušnost i skromnost, oni se basnosnovno bogate. Druga kategorija harizmatskih lidera sugerišu bekstvo "iz ovog sveta", te svoje sledbenike podučavaju razlicitim tehnikama, kojima se izlazi iz "nesrećne" realnosti i dolazi u stanje blaženstva (razne vrste meditacije, vizuelizacije, diskrecije...). Neki ekstremni lideri, "iz nesrećne realnosti", sledbenike odvode u smrt samoubistvom.

Delovanje verskih sekti, u svakom slučaju, sve više uzima danak u psihičkom zdravlju svojih sledbenika, a često dovodi i do toliko visokog stepena destrukcije, koja uzrokuje brojne posledice, počev od asocijalnog ponašanja, ugrožavanja javnog reda i mira, skrnavljenja sakralnih objekata, svetilišta, groblja, pa zatim i autoagresije - samoranjavanja, samoubistva; seksualne izopačenosti i brojnih i raznovrsnih krivičnih dela, sve od onih najtežih, kao što su ubistva, otmice, razbojništva i silovanja...


Verske sekte novog doba nisu samo, kao što definicija kaže, jeretički pravci izdvojeni od matice religije, nego i komercijalno-profitabilne organizacije, grupe s političkim, pseudo-naučnim i psihoterapeutskim, čak negde kriminalnim pa i vojnim pretenzijama.
Osim registrovanih šezdesetak, najmanje još toliko organizacija prikrivenih pod razlišitim imenima, kao što su psihoterapeutske, humanitarne, sportske, zatim razna udruženja - misionara kod nas. Primetni su i pojedinci, samozvani iscelitelji, proroci, vidovnjaci, čudotvorci...


Štetnost navedenih parareligijskih grupa i pojedinaca manifestuje se kroz ugrožavanje psihičkog zdravlja građana. Po pravilu, posledicno, strada i porodica člana sekte. Obzirom, da im se najčešće sugeriše da se izdvoje iz svog "demonskog" okruženja, članovi sekti sve svoje interese svode na interes sekte. Tako deca gube roditelje ili roditelji decu, u zavisnosti samo od toga ko je u sekti. Poslovi gube radnike, pedagoge, stručnjake, profesore, a problem nije samo lični i porodični, već i šire društveni.
 
Braćo i sestre (rođeni,polurođeni,od tetaka,stričeva i ujaka) i ostala mnogobrojna rodbino.
STO poziva da se u što većem broju odupremo GLUPIM temama.
Stop gluposti,Bojkot glupih tema.UUUUUUURRRRRRRRRaaaaaaaa:sanke:
 
@eremita ZORAN LUKOVIC je DBeovac i umno bolestan covek ( koji je radio protiv tzv sekti za vreme MIlosevica :cool: tada je i izdao njegove nebuloze kao knjiguz:D a takodje uz saradnju SPC radi hajke na konkurenciju tj ostale hriscanske zajednice z:D ) tako da sta reci sto ti je on merodavan za informacije ... z:mrgreen:

z:poz:

Zoran Luković, kapetan policije i autor knjige "Verske sekte"

rece :"Opasnije su one "humanitarne" :hahaha:

mda cuvajte se humanitarnih radnji ... nikad se ne zna sta se krija iza dobra :z:D
 
Poslednja izmena:
@eremita ZORAN LUKOVIC je DBeovac i umno bolestan covek ( koji je radio protiv tzv sekti za vreme MIlosevica :cool: tada je i izdao njegove nebuloze kao knjiguz:D a takodje uz saradnju SPC radi hajke na konkurenciju tj ostale hriscanske zajednice z:D ) tako da sta reci sto ti je on merodavan za informacije ... z:mrgreen:

z:poz:

Zoran Luković, kapetan policije i autor knjige "Verske sekte"

rece :"Opasnije su one "humanitarne" :hahaha:

mda cuvajte se humanitarnih radnji ... nikad se ne zna sta se krija iza dobra :z:D
Ništa nisi shvatila eremita JE Zoran Luković z:mrgreen:
Aktivisti STO su ga provaliliz:plez:z:dm:
 
Da su sekte ozbiljan problem govori i zakonodavstvo evropske unije , odnosno njenih clanica , i gotovo sve drzave clanice imaju jako stroge zakone kojima se regulise ovaj problem , a neke organizacije , koje ovde slobodno rade , u nekim drzavama EU su zabrajnene .
 
mda:bob: nego vidis da se lako neki primaju z:D odma teorija zavre sa plakatima i tako to :grudvanje2:

To se zove obrnuta psihologija. na primer dečak voli devojčicu i umesto da joj da bombonu on je vuče za kosu:zstidljivko:
To znači ako ti neko da humanitarnu pomoć to je neprijatelj (sekta) a ako ti neko uzme i crno ispod nokta e to ti je prijatelj (porez-poreska uprava,paroh-parohijal,itd...)z:plez::sanke:
 
Da su sekte ozbiljan problem govori i zakonodavstvo evropske unije , odnosno njenih clanica , i gotovo sve drzave clanice imaju jako stroge zakone kojima se regulise ovaj problem , a neke organizacije , koje ovde slobodno rade , u nekim drzavama EU su zabrajnene .

Daj mi definiciju sekte!z:((
Ja znam samo za dve najveće sekte hrišćanstva,pravoslavnu i katoličku.z:hi:
 
Daj mi definiciju sekte!z:((
Ja znam samo za dve najveće sekte hrišćanstva,pravoslavnu i katoličku.z:hi:

to je dovoljno znati :hahaha:

sekta - odvajanje od izvornog ucenja ... sekte - podele...

takodje sekte ima u svoje rituale i obrede... mozete ih videti u skoro svakoj crkvi...

od izvornoh hriscanstva su se odvojile Rimokatolicka crkva u 4 veku a od nje Srpska pravoslavna crkva 1054 ... zatim tu su Ruska pravoslavna crkva , Ruminska itd... znaci podele tj sektasenje unutar pravoslavne crkve takodje...

ostele su nebitne ima ih puno.... z:mrgreen:


z:poz:
 
to je dovoljno znati :hahaha:

sekta - odvajanje od izvornog ucenja ... sekte - podele...

takodje sekte ima u svoje rituale i obrede... mozete ih videti u skoro svakoj crkvi...

od izvornoh hriscanstva su se odvojile Rimokatolicka crkva u 4 veku a od nje Srpska pravoslavna crkva 1054 ... zatim tu su Ruska pravoslavna crkva , Ruminska itd... znaci podele tj sektasenje unutar pravoslavne crkve takodje...

ostele su nebitne ima ih puno.... z:mrgreen:


z:poz:

Princip je istiiiiiiiii,sve su ostalo nijanseeeeeeee:whistling:
 
Evo ja tebe da pitam: zašto protestanizam sa 50 000 000 vernika smatrati sektom a SPC sa 3 000 000 (u najboljem slučaju) ne smatrati?

Не мораш баш толико да показујеш да си био ТитИн пиЈонир - прво си пропагирао Кабалу, па пућ, сада пропагираш СТО (урааааа) - и на крају почињеш да пишеш небулозе о Православљу - то си могао од самог почетка, није ти било потребано лажно представљање...z:cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top