Imam gadan problem sa kompom...

heartman

Obećava
Poruka
73
Danas mi se desktop rachunar tek tako restartovao, posle chega je jednostavno odbijao da podigne i Win98 i WinXP. Pokusao sam nekim alatima sa Hiren's boot CD-a da izvrsim recovery. Nisam uspeo, pomirio sam se sa time da cu da izgubim sve podatke, kad pri instalaciji WinXP-a prokletinja mi izbacuje upozorenje da nije u stanju da tokom pocetnog setupa prebaci neki fajl. Taj fajl je svaki put drugachiji, a kad idem SKIP opciju, dobijam to za jos par fajlova, a onda mi izbaci plav ekran, na kome stoji da restartujem racunar ako mi se on pojavio prvi put.

Sta se desilo?
 
Danas mi se desktop rachunar tek tako restartovao, posle chega je jednostavno odbijao da podigne i Win98 i WinXP. Pokusao sam nekim alatima sa Hiren's boot CD-a da izvrsim recovery. Nisam uspeo, pomirio sam se sa time da cu da izgubim sve podatke, kad pri instalaciji WinXP-a prokletinja mi izbacuje upozorenje da nije u stanju da tokom pocetnog setupa prebaci neki fajl. Taj fajl je svaki put drugachiji, a kad idem SKIP opciju, dobijam to za jos par fajlova, a onda mi izbaci plav ekran, na kome stoji da restartujem racunar ako mi se on pojavio prvi put.

Sta se desilo?

odnesi hard disk kod druga ili ako ti imaš dva podigni OS sa drugog i kopiraj sve što možeš sa ovog starog u slučaju da će stvarno crći z:lol:

a i pokušaj još da installiraš windows sa drugim CDom , znam da je malo verovatno da je u CDu problem ali opet vredi pokušati.
 
Provera metodom ekshaustije je dugotrajna, ali ces bar biti siguran. Lako moze da se desi da ti ploca nije dobra. Sa druge strane mogu da budu i druge stvari, ali ne tako cesto. U takvim slucajevima svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini. Ako je ploca i to se da servisirati. Kad se lepo uradi servis, ploca bude najcesce bolja nego kad je izasla iz fabrike. Sta imas od komponenti?
 

Back
Top