S video out za toshibu a15

Gost
Imam laptop satelite a15 s 157 sa int.grafikom intel extreme 82852 i navodnih 64mb( dobra fora ), ali nema S video izlaz kao ostali modeli, kupljen je u Americi,nema ga u evropi u prodaji i sada me zanima sledece:
Na zadnjoj strani ima predvidjeno mesto za s video out ali je preko njega metalna ploca. Na netu svi modeli koje sam nasao imaju s video i istu tu grafiku,zna li neko je li moguce zbudziti taj izlaz,valjao bi mi glave,radim na terenu, daleko od kuce i bez filmova cu umreti.
Inace sve ostalo radi k'o metak i toplo preporucujem toshibu svima,meni je ovo 3 po redu i nemam zamjerki.Samo nemojte biti idioti kao ja i pogledajte sta kupujete.
 
Ako ima metal znači da nema izlaz. Budženje verovatno može da se uradi jer veliki broj ploča koje nemaju konektor ima svu elektroniku pa bi se prostim nalemljavanjem konektora dobila i ta funkcija. Problem je što je ovo rizično jer su matične u laptopima višeslojne, i svakako treba pogledati da li postoji ostatak potrebne elektronike za izlaz. Iskreno, uopšte ne preporučujem ovo rešenje, film možeš gledati i na ekranu laptopa ili prikačiti externi monitor, ili nabaviti eksterni VGA/TV dekoder.

Ili paziti sledeći put kad kupuješ laptop! :-)
 
Pod prvo da priznam da sam ovan i tukac i magarac sto nisam pogledao, a kad sam vec skontao, cena je bila over-primamljiva. A otici cu u ovlasteni ili poslati upit toshibi pa da vidim sta oni kazu na temu. Pa kad istrosim sva mesta za raspitivanje,pocecu da razmisljam o budzenju. Svakako hvala,puno hvala. :wink:
 

Back
Top