Pomoc oko graficke!

nacilija

Početnik
Poruka
3
Nadam se da ce neko da mi pomogne i objasni koju graficku karticu da uzmem da bih igrala sledece igrice :
- Oblivion
- Nevervinter nights platinum
- Nevervinter nights 2
- XIII century death or glory
- Knights of the temple 2
- 7 kingdoms conquest
- Crusaders thy kingdom come
- Heroes of might and magic V
- Warhammer Mark of chaos
- Mafia

Imam problem sa svim navedenim igricama, uglavnom mi prijavljuje da mi graficka karta nije dovoljno jaka (imam ATI Radeon 7500). Postajem polako ocajna, koju god igricu da kupim, nijedna ne radi, a ne znam koju graficku da uzmem pa da sve to lepo radi. Ako imate i neki predlog koja RPG igrica bi radila na ovoj grafickoj, slobodno dojavite, bar da znam sta da uzmem.
 
Zavisi od toga koliko si spremna da platis i od toga koliko zelis da igras neke novije igre koje ce kasnije izlaziti.

Performans u igrama zavisi isto i od procesora i kolicine RAM memorije, mada je RAM manji faktor, ali ako je imas premalo, onda moze dosta da uspori.

Spisak svih komponenata koje imas u racunaru bi pomogao, posto je moguce da ces morati i napajanje da kupujes za novije graficke koje bi jako lako odigrale te igre.
 
Nadam se da ce neko da mi pomogne i objasni koju graficku karticu da uzmem da bih igrala sledece igrice :
- Oblivion
- Nevervinter nights platinum
- Nevervinter nights 2
- XIII century death or glory
- Knights of the temple 2
- 7 kingdoms conquest
- Crusaders thy kingdom come
- Heroes of might and magic V
- Warhammer Mark of chaos
- Mafia

Imam problem sa svim navedenim igricama, uglavnom mi prijavljuje da mi graficka karta nije dovoljno jaka (imam ATI Radeon 7500). Postajem polako ocajna, koju god igricu da kupim, nijedna ne radi, a ne znam koju graficku da uzmem pa da sve to lepo radi. Ako imate i neki predlog koja RPG igrica bi radila na ovoj grafickoj, slobodno dojavite, bar da znam sta da uzmem.

Uzmi (kupi) ati radeon 4670 oko 70evra igraces sve te igrice i zahtevnije ako imas dosta memorije i solidno napajanje (neznam koja je to ati 7500 i dali je agp ili expres) i ako ti maticna ploca nije agp!?
 
Izvinjavam se sada sam video ovo:

Specifikacija
Skup čipova ATI RADEON 7500LE
Memorija 64MB
Tip magistrale AGP
Brzina magistrale 2x, 4x
D-SUB Da
TV-Izlaz Da
Multi View Yes
Alati V-Tuner

pa prema tome sve zavisi od masine jer ovakvu grafiku guraju starije i slabije masine a kada trazis pomoc koju graficku da stavis (kupis) moras da das osnovne podatke o svom racunaru jer mi nije prijatno da se istrcim bez veze!
 
Uzmi (kupi) ati radeon 4670 oko 70evra igraces sve te igrice i zahtevnije ako imas dosta memorije i solidno napajanje (neznam koja je to ati 7500 i dali je agp ili expres) i ako ti maticna ploca nije agp!?

Za 4XXX graficke treba minimum 450 watti napajanje. Ako je maticna AGP, onda ce izgleda morati i to da se menja :/.
 
Uh, uh! Vi momci bas znate da utesite devojkuz:girl:. Ne razumem se bas najbolje u "hardverske" detalje (upravo zato sam i trazila pomoc), tacnije ne znam gde da ih procitam, ali koliko sam uspela da vidim maticna ploca mi je ASUS A7V333-X ACPI, a procesor AMD Athlon (TM) XP 1700+ (ili ide obrnuto?z:hm:). RAM-a ima 512MB, a postojeca graficka je ATI RADEON 7500 koji ima AGP i sve ostalo sto uz to ide. Interesuje me da li bi mi ATI RADEON 9000 pro graficka "odradila" posao ili sam ipak osudjena na menjanje kompletnog kompaz:cry:? U svakom slucaju vam hvala za pomoc.
 
Uh, uh! Vi momci bas znate da utesite devojkuz:girl:. Ne razumem se bas najbolje u "hardverske" detalje (upravo zato sam i trazila pomoc), tacnije ne znam gde da ih procitam, ali koliko sam uspela da vidim maticna ploca mi je ASUS A7V333-X ACPI, a procesor AMD Athlon (TM) XP 1700+ (ili ide obrnuto?z:hm:). RAM-a ima 512MB, a postojeca graficka je ATI RADEON 7500 koji ima AGP i sve ostalo sto uz to ide. Interesuje me da li bi mi ATI RADEON 9000 pro graficka "odradila" posao ili sam ipak osudjena na menjanje kompletnog kompaz:cry:? U svakom slucaju vam hvala za pomoc.

da bi igrala gore navedene igrice , morala bi i malo ram da "nabudzis" ......
mozda i procesor , a :) ???
ja i dalje stojim uz ono , najbolje je kupiti novo ...
 
lol no girls on internet amirite /b/ back to kitcheeeeennn

Toliko si duhovit, evo ti jedna slika da ti opise koliko si ocaravajuc :

122798999264do0.jpg
 
Nadam se da ce neko da mi pomogne i objasni koju graficku karticu da uzmem da bih igrala sledece igrice :
- Oblivion
- Nevervinter nights platinum
- Nevervinter nights 2
- XIII century death or glory
- Knights of the temple 2
- 7 kingdoms conquest
- Crusaders thy kingdom come
- Heroes of might and magic V
- Warhammer Mark of chaos

hah ženski RPG gamer ..i to sam doživeo da vidim z:mrgreen:
 
По мом скромном мишљењу, требаш да узмеш цео компјутер, зато што ти требају нови процесор, више RAM-a и нова графичка. За све то ће ти бити довољни Intel Core2Duo E2140 (можеш и неки AMD-ов, мада се у њих не разумем), гигабајт - два RAM-а и GeForce 8500GT или Radeon 3650, али ако хоћеш да ти траје, узми нешто јаче. Поздрав од још једног RPG фана z:) .
 
Najbolje bi bilo da ostavis igre i vratis se u kuhinju...I napravi nam sendvic ;)

C, c, c, z:hm:pa zar te mama nije naucila da nije lepo takve izjave davati jednom zenskom bicu? U svakom slucaju, ryXXed ti je bas lepo odgovorio, a i slika mi se svidja.z:lol:
Htela bih svima da se zahvalim na savetima, ja sad jos moram da odredim sta mogu da uklopim u svoju finansijsku konstrukciju, i problem je resen! Onda mogu slobodno da se bacim na NWN, cula sam da je fenomenalna igra!z:poz:
 

Back
Top