Rerna i plastika - HITNO!

Poruka
7.141
Dragi moji,
srecna vam svima NOva Godina, a sad svi na svoje radne zadatke:

ostala mi je plasticna posuda sa ravnim dnom u na dnu rerne i naravno, sutitie - dno od posude ostalo je prilepljeno na dnu rerne u trenutku kada je rerna ukljucena (kasno sam shvatila!). I ne, nemojte mi reci kolko je to glupo jer znam, samo mi kazite da li je moguca kontrola stete, odnosno d ali je moguce na neki nacin skinuti tu plastiku sa dna rerne (pokusala da rernu zagrejem samo delimicno da plastika omeksa pa da je grebuckam, ali ne ide mi bas a bojim se da ne upropastim rernu ako krenem na nju siledjijski...) Rerna je inace ugradna. MOlim samo dobre vesti (umorna sam od losih i neka one ostanu u staroj godini!). z:cry:
 
Pokušavam da razmišljam na zadatu temu i ne pada mi ništa korisno na pamet.
Mada...
I ako zvuči grozno, čak i ako ne skineš tu plastiku - svakako će izgoreti (uz užasan smrad - blago komšijama) i moći da se oriba onim sredstvima za ribanje rerne.
U, ala sam pametna - blago meni z:p
 
Neće izgoreti potpuno, samo će se skupiti u manju grudvu.
Ja nemam drugu ideju nego pustiti da se rerna zagreje i plastika malo omekša, pa stalno brisati fleku nekim novinama dok se sve ne skine. Zavisno od hemijskog sastava, možda će se skinuti u jednom komadu.
Ako nije hića, sačekaj dan-dva dok dođe neko od ovih mojih plastičara, možda oni znaju za neku caku ili hemikaliju.
 
De razmisljajte i dalje, a ja odo da probam da stavim krpu i peglom predjem preko, tako se skida vosak (podsetili me na D&P) pa da vidim....Jao majko, koji sam ja moron..... :(
Ma daj... dešava se.
Nego... pade mi na pamet da zagreješ rernu malo jače, natakneš onu rukavicu (da se ne ispečeš) i neđeš neku špahtlu pa probaš tako da sastružeš (otopljenu) plastiku. Naravno, pored staviš nešto netopljivo što će "dočekati" taj otpadak.
Kad pomenu vosak... on se lako skida i zamrznut... Teško da bi to "upalilo" kod plastike? U stvari... ne bi sigurno.
 
Dragi moji,
srecna vam svima NOva Godina, a sad svi na svoje radne zadatke:

ostala mi je plasticna posuda sa ravnim dnom u na dnu rerne i naravno, sutitie - dno od posude ostalo je prilepljeno na dnu rerne u trenutku kada je rerna ukljucena (kasno sam shvatila!). I ne, nemojte mi reci kolko je to glupo jer znam, samo mi kazite da li je moguca kontrola stete, odnosno d ali je moguce na neki nacin skinuti tu plastiku sa dna rerne (pokusala da rernu zagrejem samo delimicno da plastika omeksa pa da je grebuckam, ali ne ide mi bas a bojim se da ne upropastim rernu ako krenem na nju siledjijski...) Rerna je inace ugradna. MOlim samo dobre vesti (umorna sam od losih i neka one ostanu u staroj godini!). z:cry:



Samo ti to dobro ohladi, pa onda sastruži - ostalo pusti sa izgori. Posle normalno očisti rernu...(ribanjem).

Ako nisi do sada već sredila stvar.z:dd:
 
Moj inženjer kaže da će bolje biti da plastiku smrzneš pa očistiš mehanički (špahtlom ili nekim sličnim, prikladnim alatom).
Naravno, zavisi i čime je rena obložena... ali u najgoroj varijanti, može da se zameni samo ta ploča na kojoj je ostala zalepljena plastika.
U svakom slučaju, nemoj mi se sekirati zbog toga! z;)
 
Evo me narode. Elem, probala sam sve navedeno gore (pegla, krpa, frog, nezne metode i tako to) i posto nista nije urodilo plodom primenila sam pouzdanu metodu - grubu silu! Uzela sam ostri lovacki noz (ne pitajte!) i lepo siledzijski ostrugala onu plastiku sve dok rerna nije ostala ravna ispod nje. Mozda su ostali jos negde listici ali oni ce izgoreti i odsmrdeti svoje. Uglavnom, proces je trajao SATIMA pa preporucujem svima najtoplije da dobro gledaju sta stavljaju u rernu jer je skidanje gore od pakla! Pegloa nije dovoljno vrela da odlepi tu plastiku, a ako se zagreje rerna da se plastika rastopi - rerna je suvise vrela d abi u nju gurao ruke i skidao to otopljeno papirom (ili jos gore krpom, koja se kao i papir lepi za otopljenu masu a otopljena plastika razvlaci po dnu rerne i sve to uz rizik da zadobijes opekotine 3eg stepena!). Svi su u kuci ispi.zdeli od buke i smrada, ali sam na kraju izvojevala bitku - rerna:WW 0:1 !
Hvala na savetima i saucestvovanju u mom bolu i nevolji! :)
Topli pozdrav svima!
 
Probala - al nece! Pa se bojim da nesto ne bude emajlu od rerne i odustala sam. Sem sto smrdi ko sam djavo, rerna radi - a pusticu je par dana da odgoreva pa ce se izvetriti, sta cu joj ja. Sad je super kako je bila, mislila sam da cu morati da je bacim zauvek..... :(
 
Evo me narode. Elem, probala sam sve navedeno gore (pegla, krpa, frog, nezne metode i tako to) i posto nista nije urodilo plodom primenila sam pouzdanu metodu - grubu silu! Uzela sam ostri lovacki noz (ne pitajte!) i lepo siledzijski ostrugala onu plastiku sve dok rerna nije ostala ravna ispod nje. Mozda su ostali jos negde listici ali oni ce izgoreti i odsmrdeti svoje. Uglavnom, proces je trajao SATIMA pa preporucujem svima najtoplije da dobro gledaju sta stavljaju u rernu jer je skidanje gore od pakla! Pegloa nije dovoljno vrela da odlepi tu plastiku, a ako se zagreje rerna da se plastika rastopi - rerna je suvise vrela d abi u nju gurao ruke i skidao to otopljeno papirom (ili jos gore krpom, koja se kao i papir lepi za otopljenu masu a otopljena plastika razvlaci po dnu rerne i sve to uz rizik da zadobijes opekotine 3eg stepena!). Svi su u kuci ispi.zdeli od buke i smrada, ali sam na kraju izvojevala bitku - rerna:WW 0:1 !
Hvala na savetima i saucestvovanju u mom bolu i nevolji! :)
Topli pozdrav svima!


Ima to i svoju dobru stranu - posle ovog smrada iz rerne, kad sve prođe, ima sve što spremiš da im divno miriše!z:dm3:
 

Back
Top