MARXIZAM !!!

Mislis li ovde na Marksisticku filozofiju?!
Iskreno to je najgora literatura koja mi je ikad dospela u ruke. Grozna narandzasta knjiga, sa tankim kartonskim koricama, sitnim slovima fonta pisace masine, u svakom slucaju veoma neinspirativan udzbenik Ekonomskog fakulteta. Drago mi je sto je nisam procitala do kraja, bilo je mnogo drzavnosti i politickih normi u njoj.
Marks kao Marks po meni je zadrzao i u ovom dobu svoje mesto, ali samo u takvim knjigama, slabo da sam uspela da procitam nesto interesantno o njemu.
Ali vrlo je moguce da sam ja naletela na neko od losijih izdanja, koje je puno kritika i poredbi njegovog rada.
 
Marks je imao zanimljivu ideju, ali ona ne moze da uspe zato sto niko nece da se odrekne vlasti kada uzdigne zemlju na odredjeni nivo koji je potreban da bi marksizam uspeo. Razlog je taj sto, u tom trenutku, je ta osoba toliko jaka da moze da kontrolise sve, a to se svakom osladi...
 
Tipkaros:
Marks je imao zanimljivu ideju, ali ona ne moze da uspe zato sto niko nece da se odrekne vlasti kada uzdigne zemlju na odredjeni nivo koji je potreban da bi marksizam uspeo. Razlog je taj sto, u tom trenutku, je ta osoba toliko jaka da moze da kontrolise sve, a to se svakom osladi...

:roll:
Izgleda da ti baš ne možeš bez komunizma,ccc :roll:
:idea: Možda dobiješ Severno Korejsko državljanstvo.... :wink:
 
analiticar:
Tipkaros:
Marks je imao zanimljivu ideju, ali ona ne moze da uspe zato sto niko nece da se odrekne vlasti kada uzdigne zemlju na odredjeni nivo koji je potreban da bi marksizam uspeo. Razlog je taj sto, u tom trenutku, je ta osoba toliko jaka da moze da kontrolise sve, a to se svakom osladi...

:roll:
Izgleda da ti baš ne možeš bez komunizma,ccc :roll:
:idea: Možda dobiješ Severno Korejsko državljanstvo.... :wink:

Ma ja nisam ni marksista, a kamoli komunista. Ja nisam ni bio ziv u vreme komunizma. Ne podrzavam taj pravac jer je neizvodljiv (procitaj sta sam napisao).
 
Arhangel NS:
Izmedju ostalih uzaludnih "nauka" i on je doprineo haosu i tragedijama koje su usledile.

Tacno. Marx je postavio osnov za razvoj modernog kapitalizma. E, sad se pitas kako? Njegova analiza dotadasnjeg kapitalizma (koja se ogleda u nekoliko tomova Kapitala) postavila je dalju osnovu za razvoj kapitalisticke misli...
 
analiticar:
Tipkaros:
Marks je imao zanimljivu ideju, ali ona ne moze da uspe zato sto niko nece da se odrekne vlasti kada uzdigne zemlju na odredjeni nivo koji je potreban da bi marksizam uspeo. Razlog je taj sto, u tom trenutku, je ta osoba toliko jaka da moze da kontrolise sve, a to se svakom osladi...

:roll:
Izgleda da ti baš ne možeš bez komunizma,ccc :roll:
:idea: Možda dobiješ Severno Korejsko državljanstvo.... :wink:

Komunizam ne postoji niti je ikada postojao. To je samo san nekolicine ljudi (i to uglavnom iz redova burzoazije). Ono sto mi danas zovemo komunizmom je u stvari autorativni socijalizam.

Nesto mnogo realnija i slobodnija vrsta socijalizma je liberalni socijalizam (Chomsky, Rusell)... Inace liberalni socijalizam je veoma slican socijalizmu severno-evropski zemalja...
 
ElectraGreen:
Mislis li ovde na Marksisticku filozofiju?!
Iskreno to je najgora literatura koja mi je ikad dospela u ruke. Grozna narandzasta knjiga, sa tankim kartonskim koricama, sitnim slovima fonta pisace masine, u svakom slucaju veoma neinspirativan udzbenik Ekonomskog fakulteta. Drago mi je sto je nisam procitala do kraja, bilo je mnogo drzavnosti i politickih normi u njoj.
Marks kao Marks po meni je zadrzao i u ovom dobu svoje mesto, ali samo u takvim knjigama, slabo da sam uspela da procitam nesto interesantno o njemu.
Ali vrlo je moguce da sam ja naletela na neko od losijih izdanja, koje je puno kritika i poredbi njegovog rada.

Upravo najveca greska mislilaca autorativnog socijalizma je interpretiranje... Umesto razvoja socijalisticke teorije, oni su se bavili njenom interepretacijom...

Zato te knjige ne valjaju nista.
 
Tipkaros:
analiticar:
Tipkaros:
Marks je imao zanimljivu ideju, ali ona ne moze da uspe zato sto niko nece da se odrekne vlasti kada uzdigne zemlju na odredjeni nivo koji je potreban da bi marksizam uspeo. Razlog je taj sto, u tom trenutku, je ta osoba toliko jaka da moze da kontrolise sve, a to se svakom osladi...

:roll:
Izgleda da ti baš ne možeš bez komunizma,ccc :roll:
:idea: Možda dobiješ Severno Korejsko državljanstvo.... :wink:

Ma ja nisam ni marksista, a kamoli komunista. Ja nisam ni bio ziv u vreme komunizma. Ne podrzavam taj pravac jer je neizvodljiv (procitaj sta sam napisao).

...PA I MARKSISTICKA, neraskidivo vezana za drustveno-istorijske okolnosti koje "provociraju" njeno nastajanje,radjanje...kako god...
Ja jesam procitao ono sto si ti napisao,u tvom
slucaju -NATIPKAO- i... :) :) :) :arrow:
 
kojote:
Tipkaros:
analiticar:
Tipkaros:
Marks je imao zanimljivu ideju, ali ona ne moze da uspe zato sto niko nece da se odrekne vlasti kada uzdigne zemlju na odredjeni nivo koji je potreban da bi marksizam uspeo. Razlog je taj sto, u tom trenutku, je ta osoba toliko jaka da moze da kontrolise sve, a to se svakom osladi...

:roll:
Izgleda da ti baš ne možeš bez komunizma,ccc :roll:
:idea: Možda dobiješ Severno Korejsko državljanstvo.... :wink:

Ma ja nisam ni marksista, a kamoli komunista. Ja nisam ni bio ziv u vreme komunizma. Ne podrzavam taj pravac jer je neizvodljiv (procitaj sta sam napisao).

...PA I MARKSISTICKA, neraskidivo vezana za drustveno-istorijske okolnosti koje "provociraju" njeno nastajanje,radjanje...kako god...
Ja jesam procitao ono sto si ti napisao,u tvom
slucaju -NATIPKAO- i... :) :) :) :arrow:

Da, ali on je rekao da ja bas ne mogu bez komunizma kao da sam ga ja iskusio i da sam ziveo u njemu pa sada ne mogu bez njega. Bar sam ja tako shvatio. Inace, ono "procitaj sta sam napisao" se odnosilo na prvi post koji sam napisao...odnosno natipkao. :D
 

Back
Top