1 : 10

goodday

Iskusan
Poruka
5.338
u chemu je fora....zashto se taj odnos javlja u "pregledano" : "odgovori".....
takodje i u idejama koje zelimo da sprovedemo u delo....na koji nachin se slazu negacije da bi se potvrdile bash u tom 10. broju....
da li je vama to chudno???
 
MOzda ljudi samo zalutaju, procitaju pa ne znaju da odgovore, kada vide neki dugacak post odustaju od citanja nakon prve recenice....
ILi ih jednostavno mrzi da odgovaraju ili ono sto bi oni napisali vec bude napisano, pa da ne bi ponavljali jednostavno izadju...
 
Kada bi se iz pomenutog odnosa 10: 1 oduzeli svi postovi:
1."tapsaca" ( tj. onih koji bas i nemaju neko misljenje ali su tu kao neka vrsta policajaca da te potapsu po ledjima i kazu ti, "a mali, ti si dobar, mudro zboris, mozes da prodjes"), zatim
2. onih koji daju kvazilakonske odgovore bez argumenata (iz ovoga izuzimam one zaista lakonske, lapidarne odgovore, jezgrovite i sa smislom)
and last but not the least
3. onih koji iskljucivo vredjaju,
onda bi disproporcija bila jos i veca.
Na svu srecu ima i onih koji se "raspisuju", te uspevaju da naprave kakvu takvu uravnilovku. Ko razume shvatice.
:D :lol:
 
ma jasno mi je na koji nachin bi se taj odnos menjao u odnosu na prisustvo nekih kategorija.....
ali mene interesuje odakle bash taj broj....
uvek 1 : 10....nekad 2 : 10....
kako se mishljenja slazu.....
koja potrvrda odnosno negacija ce pokrenuti svoju suprotnost...ili jednakost.....
ovo mi je bash jako interesantno.....
 
gle stvarno, pravilnost je zaista frapantna , bravo za zapazanje, ovo je vise nego cudno
mozda je to znak da ce se svaki deseti od nas probuditi jednog dana unutar ovog podforuma kao u flimu kocka 2, kretacemo se mucno iz teme u temu a ovi smajlici ce pokusavati da nas prozderu
 
2. onih koji daju kvazilakonske odgovore bez argumenata (iz ovoga izuzimam one zaista lakonske, lapidarne odgovore, jezgrovite i sa smislom)

Dizem dva prsta da pitam sta znaci lapidaran? :)
 
limunada:
2. onih koji daju kvazilakonske odgovore bez argumenata (iz ovoga izuzimam one zaista lakonske, lapidarne odgovore, jezgrovite i sa smislom)

Dizem dva prsta da pitam sta znaci lapidaran? :)

Limunad'ce :D ,
lapidarius (lat.)- urezan u kamenu
izraz "lapidaran stil" se koristi za jezgrovit, kratak stil u izrazavanju
sad se setih i lapidacije - kamenovanja (ima i toga ovde 8))
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
limunada:
2. onih koji daju kvazilakonske odgovore bez argumenata (iz ovoga izuzimam one zaista lakonske, lapidarne odgovore, jezgrovite i sa smislom)

Dizem dva prsta da pitam sta znaci lapidaran? :)

Limunad'ce :D ,
lapidarius (lat.)- urezan u kamenu
izraz "lapidaran stil" se koristi za jezgrovit, kratak stil u izrazavanju
sad se setih i lapidacije - kamenovanja (ima i toga ovde 8))

E ,fala ti dzekil*ce na objasnjenju,slabo stojim s latinskim... :) Sad se osjecam bas "lapidarno" :wink:
 
E paaa...Mogao bi se uraditi experiment...Izgleda da je to cinjenica,10:1 za one kojisamo provire...Zasto bas taj odnos ne znam...Kao sto ne znam zasto svako jutro kad ustajem slusam na radiju "Danas je u gradu rodjeno pet beba".ZAsto bas 5 ili 4 svakog dana naspram 50 000 stanovnika?Zato bas tj broj...Ne znam...
 
da ne lapidarim sada ali mislim da mi koji ucestvujemo u ovom podforumu moramo podhitno razresiti tajnu cudnog odnosa 1-10, prici mu najpredanije jer se tice svih nas ovde. vise ne mogu da se bavim drugim temama jer mi ovo deluje od velike vaznosti.
goodday mozes li reci kako je doslo do toga da si ovo primetio, ispricaj sta je prethodilo opazanju cudne pravilnosti.
potrebne su nam neke radne hipoteze i organizovanje u vise timova
preuzecu odgovornost na sebe i dati prvu hipoteticku formulu formiranja pribliznog odnosa 5-12 (ili skraceno HFFO5-12) za najprostiji slucaj 3 ucesnika sa 2 proste opozitne ideje :
osoba A otvori temu, B gleda, B opet ulazi da odgovori, A opet pravi posetu da vidi, A uzvraca odgovor, B ponovo gleda, C staje uz jedno od ta dva, A i B opet ulaze, napadnut a ili b odgovara na c, nenapadnut i c ulaze. tema umire.
znaci, iz ove formule se jasno vidi da je bilo prosecno 12 poseta i 5 postova ako i samo ako postoje tri ucesnika i 2 proste ideje od kojih svoju A zbog jaceg ubedjenja dodatno potvrdjuje po drugi put jer je to njegova tema, kako broj ucesnika i nacina prezentovanja ideja raste priblizavamo se pravilnosti 10-1 koja se pokazuje kao konstanta i to je ono sto fascinira na ovom podforumu
mada, opet kazem, sve je pocelo odnosom 5:12
 

Back
Top