internet preko telenor i mts

Imam ja iskustva konkretno sa HUAWEI i SonyEricsson modemima koje nudi Telenor. Jako su laki za instalaciju, znaci skoro da ti ne treba nikakvo znanje o racunarima da bih instalirao(usb HUAWEI pogotovo). Medjutim to ne savetujem nikom. Ti uz njih dobijes SIM karticu preko koje se kacis na GSM/GPRS/EDGE/UMTS mreze mobilnih operatera(isto kao i preko mobilnog) i tako ostvarujes konekciju sa internetom. Znaci prvo pored sebe imas uredjaj koji konstantno zraci kao mobilni telefon(ako taj modem stoji blizu zvucnika koji su upaljeni cuje se isto ono pucketanje kao kad vas neko zove na mobilni)a to je stetno i to mnogo. Drugo od sva cetiri navedena bezicna standarda(GSM/GPRS/EDGE/UMTS) u nasoj zemlji i sa nasim operaterima(blago nama sa njima takvima kakvi su) jedino je sigurno da ces u'vatiti GSM i GPRS, EDGE ponegde a UMTS hvala bogu skoro nigde. To ti u prevodu znaci da ono sto oni pricaju kao brz internet 2mbps to macku o rep. Najbrzi internet koji ces ti da ostvaris sa tim modemom je 51;52kbps sto je brzo isto kao i obican DialUp modem i to je zato jer ces svoju konekciju ostvarivati preko GPRS-a. Jedino ako ne zivis pored bazne stanice koje emituje UMTS internet ce ti biti od 40 do 110 kbps sto i nije neka brzina a kosta jako mnogo. Cena svega toga je posebna prica, necu sad da detaljisem oko tako samo mogu da ti kazem da ti se 100% to ne isplati...nadam se da sam ti pruzio neke korisne informacije...
 
MTS-ovom uslugom sam zadovoljan.E sad ko sto kaze covek u gornjem textu,ako nisi previse u pokretu i ako mozes da se odlucis za neki drugi vid povezivanja sa internetom,nemoj se zamajavati sa ovim.Super stvar jeste za laptope,mobilnost i neke terenske poslove,al za ovako neku normalniju kucnu upotrebu,nikako...
 
@Veseli_Ubica
Kakve veze ovo tvoje pitanje ima sa temom o mobilnom internetu?!
smiley_emoticons_confused2.gif
 

Back
Top