Fizika je dokazala....

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Da polozaj zvezda koji mi danas vidimo je u stvari njihov polozaj od pre 10 miliona godina ( u proseku). Hoce li neko plz da mi objasni kako astrologija ( ne astronomija) objasnjava svoju nauku onda? TAkodje koje su to sile, koje uticu na "sudbinu" derista kad se rodi koje ga oblikuju, kad su nemerljive bilo cime, a svakako nisu niti gravitaciona niti nuklearne jace, niti nukleane slabije, niti elektromagnetne. Hvala. Mislim da je ovde potrebno vrlo vazno obljasnjenje koje se zasnivna na zdravorazumskoj logici ^^
 
..a sile..to shto su danas nemerljive, ne znachi nishta..
..mislish da se ne bi ozrachila stojeci pored radioaktivne rude,
pre nego je izmishljen gajgerov brojach ili bilo koji detektor slichne vrste..
..inache, nisam neki pobornik astrologije, vishe sam prosto open minded..
 
Prvo sto astrologija ne racuna polozaj planeta (retko kada zvezda, a njihov polozaj se zna, zvanican, krecu se jako sporo i borave kao na dva stepena zodijaka po sto godina) tako sto neko izadje napolje pa pogleda gde su :lol:
Nego se to racuna na osnovu brzine kretanja planeta oko Sunca i tako dalje :) ...
Ja iskreno ne verujem da te planete salju neku odredjenu energiju na nas :S vec vise da ono sto je u malom, tj kod nas u mikrokosmosu moze da se vidi i u makrokosmosu :) i da su to jako mudri ljudi hiljadama godina proucavali, odredjene sisteme i situacije :) ... da malo ima potvrdu u velikom, astrologija je zapravo jedan univerzalan jezik :) ...
 
Poslednja izmena:
Al evo ja sam bas citala o slucaju kada je jedan covek pitao najbolje astrologe da li mu je pogodan rad sa decom, A za podatke je dao od coveka koji je silovao i potom brutalno ubijao oko 25 decaka u svojoj kuci, i osudjen na smrtnu kaznu. Reakcije su uglavnom bile, tj svi redom su mu rekli da je vrlo brizljiva osoba, da mnogo zrtvuje sebe, i da je uglavnom savrsen za rad sa decom.... :/
Onda sam to isto i ja uradila cisto radi sale sa par astrologa i zaista sam dobila istu reakciju :D... Sad ili je taj ubica zaista savrsren da radi sa decom, ili te planete nista ne znace? Takodje po kom zakonu te planete uticu na dete kada se rodi? mislim koja je zakonitost? Koja energija? Zasto na primer ne jacina sijalice u salu u kojoj se radja umesto rasporeda planeta?
 
Ovako, sto se tice astrologije, to su jednostavno suptilne energije koje se drugacije mere nego one koje si nabrojala, tj gravitacija, elektromagnetska, jaka i slaba nuklearna.. a mozda je i kombinacija ovih..

Mislim da je ovde potrebno vrlo vazno obljasnjenje koje se zasnivna na zdravorazumskoj logici ^^

Upravo sam surfao na netu, trazeci neke odgovore o funkcionisanju ljudskog mozga (uma) i lepo svuda objasnjavaju.. leva i desna hemisfera mozga. Desna hemisfera mozga je zaduzena za sagledavanje celovite slike, simultano, emocionalno, ujedinjeno. Leva hemisfera mozga je zaduzena za sagledavanje detalja, postepeno, analitike, racunjanja.....

Ljudi su pretezno zabrijali sa Levom hemisferom, i zato traze svuda detalje, analizu, fizikci opopljivo, dokaze i slicno.. a zanemaruju intuiciju, i celovito sagledavanje ideja.

Zdravorazumski bi predstavljalo balans, izmedju ovih hemisfera, a ne kao sto je kod vecina nauka, i u skolama naglasena vecinom Leva hemisfera mozga. Cak vecinu onog sto ucimo u skolama je tako dizajnirano da razvijamo pretezno Levu hemisferu mozga, a desna ostaje po strani.... i to nije zdravorzumski.

Astrologija deluje, tj energije nebeskih tela i zvezda se ispoljavaju i na ovim nasim sitnim prostorima, i zivotima. :)

Sad, kako astrolozi nisu videli za tog ubicu.. prva predpostavka mi je da astrolozi nisu bili dovoljno vesti za to. Druga predpostavka mi je da nisu uzimali u obzir neke objekte koje se tek nedavno otkriveni, a nisu jos ni dobro upoznati, a ukazuje se da deluju.. Treca predpostavka mi je da je to neka podvala, sa tim experimentom, da je tom coveku ili nekom izmenjena memorija, i on nije mozda nikog ubio, vec samo to misli u glavi jer mu je to ubaceno u podsvest.. ili neka slicna podvala......
 
Pa svih tih energija ima vise u sijalici u istoj sobi nego u nekim planetama, zbog enormnog rastojanja... A sto se tice leve i desne hemisfere ne vidim bas kakve to veze ima i sacim? Mislim na argumente pod zdravorazumskoj logici, koji se zasnivaju na metodologiji nauke ili filozofije ili tako nesto. Takodje interesuje me i dalje priroda tih energija? Kako mozete citati energiju ako ne znate uopste sta je? Kako intuicija moze igrati ulogu u matematickim proracunima ( na kojima se zasniva astrologija)?
A sto se tice ubice vrlo je neverovatno da su mu ubacili neke ideje misao itd.. posto je prilicino svestan bio.. cak je i slikao stvari vezane za ubijanja kasnije u zatvoru... A to su bili najveci astrolozi tog vremena...
 
To je slaganje slika na osnovu podataka. Karat je kao knjiga na stranom jeziku, kada je otvoris pocinjes da citas, a istovremeno zamislja slike, kao sto zamislajs neki lik na osnovu datog opisa pisca.
Inace astrolozi ti nekada kazu ono sto zelis da cujes.
 
Da bi neko mogao pojmiti astrologiju, treba da ukljuci i malo desnu stranu mozga i trece oko. :lol:
Astrologija se tesko moze logikom objasniti, moze se ali ako je logika intuitivna, emocionalna..

A uvek se trazi dokaze i objasnjenje na bazi funkcija leve strane mozga. E ne moze tako..
To je duhovna nauka, i tako se ona treba pojmiti... :)

To sa onim zatvorenikom je neka podvala, mogu predpostaviti.. neko oce da diskredituje astrologiju i izmisli koje kakve price.
Ili lazira, nadje nekog nacina.

Kako funkcionise astrologija? Ne znam ni da objasnim, ne znam ni kako funkcionise struja, ni gravitacija..
al stvari nekako deluju. Ko misli da zna nesto o struji vara se, zna samo mali deo, na osnovu posmatranja,
isto i sa astrologijom...
 
Ja iskreno ovakve rasprave ne volim, tako da cu gledati da sto manje pisem, jer se nekada svedu na to da postaju samo ubedjivanje jednih u suprotno misljenje, ee kad bi ljudi znali da svest o necemu dolazi iz zivljenja suprotnosti :) ... jedino cu napisati da ja smatram da ako bi neko da opovrgne astrologiju na bilo koji nacin da pre svega mora i sam njome da se bavi u praksi bar neko vreme, inace mislim da je ovako besisleno ;) a ako se prouci i sam ce covek videti kako sta i na koji nacin moze ...
 
Poslednja izmena:
Pa svih tih energija ima vise u sijalici u istoj sobi nego u nekim planetama, zbog enormnog rastojanja... A sto se tice leve i desne hemisfere ne vidim bas kakve to veze ima i sacim? Mislim na argumente pod zdravorazumskoj logici, koji se zasnivaju na metodologiji nauke ili filozofije ili tako nesto. Takodje interesuje me i dalje priroda tih energija? Kako mozete citati energiju ako ne znate uopste sta je? Kako intuicija moze igrati ulogu u matematickim proracunima ( na kojima se zasniva astrologija)?
A sto se tice ubice vrlo je neverovatno da su mu ubacili neke ideje misao itd.. posto je prilicino svestan bio.. cak je i slikao stvari vezane za ubijanja kasnije u zatvoru... A to su bili najveci astrolozi tog vremena...

Pa sta!
I ljudi odu kod lekara jer im je lose, a ovi i pored silne egzaktnosti medicinske nauke, analiziranja pacijenta najmodernijim medicinskim aparatima, hi-fi tehnologijom i opremljenim laboratorijama cesto tesko utvrde ili jos gore omase dijagnozu.
Sto bi jedan astrolog morao ( "ako ima neceg u tim zvezdama") da za 5 minuta, sat sopstvene analize bez aparata da primeti na "prvu loptu" da je opsednut decom na cudan i pogresan nacin?! A da sigurno je imao veoma jakonaglaseno 5 polje ( polje dece ), njegovog vladara, i veneru koja govovri o ljubavi prema istim, venera govori o 'ljubavi " ali ona moze biti i opsesivna, moze biti agresivna, patoloska, izopacena pa i to sto ih je OBLJUBLJIVAO na silu govori o njegovoj bolesnoj ljubavi...itd, itd. ali potrebno je vise vremena, i koncetracije da se uporede u druge stvari vezano za (psihu) osobu cija je karta da bi astrolog primetio "da ima nesto trulo u drzavi Danskoj".
A ovako na prvi pogled u karti je verovatno bila naglasena paznja koju osoba posvecuje deci, ali takvi ljudi pedofili su cesto upravo zaposleni u decijim skolskim ustanovama, oko njih, cesto visokoobrazovani, pa psiholozi i psihijatri ih svojim naucim metodama pri zaposljavanju nisu oznacili kao potencijalno opasne. Znas svi idemo kod psihologa u medicinu rada pri zaposljavanju, i dobijemo pecat da smo uspesno prosli pregled, a pitanje je ko je medju nama kakav. A niko ne krivi te medicinske radnike sto nisu primetili da neko nije kako treba . A sve su to navodno egzaktne nauke! Ju, ju!!!
Eno onaj jedan bivsi ucesnik u Velikom Bratu kad nas prve godine emitovanja prosao vrlo komplikovane testove mentalnog zdravlja licnosti, izolovanosti, izdrzljivosti na pritisak okoline, pa onaj ubi majku pocetkom ove godine. I bi to malo po novinicama i proslo! Nikom nista a astologe biste stalno na giljotinu slalali zbog istih stvari!
 
Poslednja izmena:
Jao Anita, ti si tipican primer nekoga koje je toliko zatucan u autoritete i njihova ubedenja. Zar ne umesh da umzesh stvari sa malom dozom sirine uma ( malo vishe )? Vidi, ljudi su bezbroj puta mislili da neke stvari ne posotoje (mikrobi, atom, Bog, nebeska tela itd.) i samo zato sto im tadasnji uslovi nisu omogucavali da spoznaju tu istinu to je kasnije dokazano da postoji. Samo zato sto izgleda nemoguce, ne znaci da ne postoji. To je kao da pokushavash da objasnish gravitaciju. Ne znash koja tacno cestica ili sta je uzrokuje, ali znash da postoji. Cinjenica je da smo se toliko zadubili u detalje, logiq a zanemarili filozofiju i sirinu u razmisljanju i kreativnost. Drugo, doticni film govori o nauci, a krshi najsvetije pravilo nauke: experimentalna provera. Da li je postojala statisticka provera znakova? Sa vishe od 1000 ljudi? Nije, tako da ne mozesh da kazesh astrologija ne postoji, ili astro. je glupost. Vidi mozda ti ja ovo serviram malo grublje, ali je iskreno i od srca :)
 
Da polozaj zvezda koji mi danas vidimo je u stvari njihov polozaj od pre 10 miliona godina ( u proseku). Hoce li neko plz da mi objasni kako astrologija ( ne astronomija) objasnjava svoju nauku onda? TAkodje koje su to sile, koje uticu na "sudbinu" derista kad se rodi koje ga oblikuju, kad su nemerljive bilo cime, a svakako nisu niti gravitaciona niti nuklearne jace, niti nukleane slabije, niti elektromagnetne. Hvala. Mislim da je ovde potrebno vrlo vazno obljasnjenje koje se zasnivna na zdravorazumskoj logici ^^

Dušo draga....

1. Osnova astrologije su planete, ne zvijezde. Gledano sa zemlje planete se narodski imenuje "zvijezdama". Fixne zvijezde koje danas gledamo su istina prije nekoliko tisuća godina bile na drugom mjestu. No nama je važna njihova trenutna deklinacija, ono što mi vidimo. I to je bit tropske astrologije.

2. Gravitacijska sila niti nuklearna nisu u pitanju kod astrologije. U ovom trenutku mi ne znamo koje su to sile. No pitanje crnih rupa, i prije svega tamne materije do dan danas nije riješeno, zakrivljenost svemira i mnoge druge.

Ovo što pitaš nas možeš pitati i atomske fizičare zašto se kvarkovi pomiču samom činjenomc što ih promatraš.

To ne znamo.

kad bi imali sve informacije bila bi sazvana samo press konferencija i to bi bilo to.
 
Al evo ja sam bas citala o slucaju kada je jedan covek pitao najbolje astrologe da li mu je pogodan rad sa decom, A za podatke je dao od coveka koji je silovao i potom brutalno ubijao oko 25 decaka u svojoj kuci, i osudjen na smrtnu kaznu. Reakcije su uglavnom bile, tj svi redom su mu rekli da je vrlo brizljiva osoba, da mnogo zrtvuje sebe, i da je uglavnom savrsen za rad sa decom.... :/
Onda sam to isto i ja uradila cisto radi sale sa par astrologa i zaista sam dobila istu reakciju :D... Sad ili je taj ubica zaista savrsren da radi sa decom, ili te planete nista ne znace? Takodje po kom zakonu te planete uticu na dete kada se rodi? mislim koja je zakonitost? Koja energija? Zasto na primer ne jacina sijalice u salu u kojoj se radja umesto rasporeda planeta?

zlato mamino daj ti svoj horoskop pa ćemo vidjeti.
 
Jao ova recenica me tako iznervirala: TAkodje koje su to sile, koje uticu na "sudbinu" derista kad se rodi koje ga oblikuju, kad su nemerljive bi...

ovo derishta mi tako para ushi. Kao osoba sa izrazenom 5. kucom, zamolicu te da ih nazivash decom. Mislim, ako si ti vaspitana da se tako izrazavash, onda mi ne diraj drugu decu. Mislim, da je u stvari citava tema nastala kao posledica nesigurnosti i mozda nekih neuroza iz detinjstva. Zanimljiv mi je taj izraz derishta, koji upotrebljava, Naglashava probleme u detinjstvu.
 
bila je jedna ženska na forumu koja je rekla da ne želi djecu jer joj se ne da uklanjati sve lomljive predmete iz svoje blizine.

Neka mi zamjeri cijeli forum na iskrenosti, i na ovaj mali offtop:

Žena koja ne voli djecu nije žena, a da ne kažem da je u krajnjoj instanci i nečovjek.
 
Sad, kako astrolozi nisu videli za tog ubicu.. prva predpostavka mi je da astrolozi nisu bili dovoljno vesti za to. Druga predpostavka mi je da nisu uzimali u obzir neke objekte koje se tek nedavno otkriveni, a nisu jos ni dobro upoznati, a ukazuje se da deluju.. Treca predpostavka mi je da je to neka podvala, sa tim experimentom, da je tom coveku ili nekom izmenjena memorija, i on nije mozda nikog ubio, vec samo to misli u glavi jer mu je to ubaceno u podsvest.. ili neka slicna podvala......
Ја ћу да ти кажем како је дошло до толике омашке.
Постављачица теме пренебрегава да да веома битан податак, а то је да астролозима нису дали тачно време рођења тог човека.;)
Е, зато нису видели да има хороскоп убице.

Иначе, то је случај од пре , ако се не варам пар година, а можда и од скорије.
z:dd:
 
Постављачица теме пренебрегава да да веома битан податак, а то је да астролозима нису дали тачно време рођења тог човека.
Е, зато нису видели да има хороскоп убице.

E da, formirao sam i ovu cetvrtu pretpostavku, al me mrzelo da navaljujem sa objasnjenjima. :)
Izgleda tako, da su dali pogresan datum.. ili nesto smuckali.

Eh, sretni ste vi astrolozi ovde, znaci dodje jedna osoba da diskredituje astrologiju, i odmah se nadju
gomilica astrologa da brane.. sjajno!! :lol:

Da je tako i na podforumu "nadprirodne pojave i misterije" bilo bi lepo, nego tamo obratno... dodju neki da iznesu
svoja mala nadprirodna iskustva i onda gomila skeptika i dva skepticna moderatora udaraju kotre..
I nista, mora da se bezi odatle punom brzinom. :D
 
Al evo ja sam bas citala o slucaju kada je jedan covek pitao najbolje astrologe da li mu je pogodan rad sa decom, A za podatke je dao od coveka koji je silovao i potom brutalno ubijao oko 25 decaka u svojoj kuci, i osudjen na smrtnu kaznu. Reakcije su uglavnom bile, tj svi redom su mu rekli da je vrlo brizljiva osoba, da mnogo zrtvuje sebe, i da je uglavnom savrsen za rad sa decom.... :/
Onda sam to isto i ja uradila cisto radi sale sa par astrologa i zaista sam dobila istu reakciju :D... Sad ili je taj ubica zaista savrsren da radi sa decom, ili te planete nista ne znace? Takodje po kom zakonu te planete uticu na dete kada se rodi? mislim koja je zakonitost? Koja energija? Zasto na primer ne jacina sijalice u salu u kojoj se radja umesto rasporeda planeta?

Neko da objasni?z:dm5:
 
E da, formirao sam i ovu cetvrtu pretpostavku, al me mrzelo da navaljujem sa objasnjenjima. :)
Izgleda tako, da su dali pogresan datum.. ili nesto smuckali.

Eh, sretni ste vi astrolozi ovde, znaci dodje jedna osoba da diskredituje astrologiju, i odmah se nadju
gomilica astrologa da brane.. sjajno!! :lol:

Da je tako i na podforumu "nadprirodne pojave i misterije" bilo bi lepo, nego tamo obratno... dodju neki da iznesu
svoja mala nadprirodna iskustva i onda gomila skeptika i dva skepticna moderatora udaraju kotre..
I nista, mora da se bezi odatle punom brzinom. :D

Lol, ako hocesh mogu ja da se prepirem sa njima! :grudvanje2:

Neko da objasni?z:dm5:

Jao aj malo logicno, kako to da u Americi neki tako krupni zlocinac nema dosije? Vidi znash li da se tvoj tacan datum rodenja cuva na 3 mesta? U opshtini, Knjizi rodenih i u popisu gradana. A da ne pominjem josh u barem nekoliko ustanova, skola, instituta itd. tako da sumnjam da ne znaju kog datuma je roden, ali su verovatno pogreshili vreme, pa su verovatno uzeli odne jer to vecina uzima kada ne zna vreme rodenja.
 
@anita - ne vredi prepirati se sa njima, uvek su im odgovori ili "mi ne znamo kako ali to sigurno radi" ili "dokazhi suprotno".........
za ovog bernarda sam odavno video da je nepopravljiv sluchaj (dechko veruje da je indigo i ne znam shta josh) a i ovi ostali verovatno nisu daleko. Nemogucnost da objasne astrologiju na logichki nachin ili putem prirodnih nauka oslikava njihovu nemoc u raspravi sa ljudima koji i najmanje koriste mozak.
bez uvrede svim vrednim, marljivim i poshtenim ljudima koji posecuju ovaj podforum, ne zhelim da ulazim ni u kakvu raspravu sa vama.
 
@anita - ne vredi prepirati se sa njima, uvek su im odgovori ili "mi ne znamo kako ali to sigurno radi" ili "dokazhi suprotno".........
za ovog bernarda sam odavno video da je nepopravljiv sluchaj (dechko veruje da je indigo i ne znam shta josh) a i ovi ostali verovatno nisu daleko. Nemogucnost da objasne astrologiju na logichki nachin ili putem prirodnih nauka oslikava njihovu nemoc u raspravi sa ljudima koji i najmanje koriste mozak.
bez uvrede svim vrednim, marljivim i poshtenim ljudima koji posecuju ovaj podforum, ne zhelim da ulazim ni u kakvu raspravu sa vama.
Момак, твој највећи проблем је тај што мислиш да је све у животу логично.;)
Али добро, разувериће те живот, у то сам сигурна.z:hi:
 

Back
Top