Kolike su plate programera u Srbiji?

milanvla

Početnik
Poruka
48
Pozdrav Svima

Uskoro bih trebalo da idem na jedan razgovor za posao. Interesuje me da znam sta mogu da ocekujem, kakve su plate po Beogradu, Nisu, Novom Sadu i slicno za web programere(php, asp, java, perl) i za one druge koji razvijju software (C++, C# i slicno).Da li ima veze i to da li sam zavrsio neki srodan fakultet ili ne? Posto sam par godina radio uglavnom kao web programer od kuce i nemam ni dan radnog staza a opet sam daleko od nekog pocetnika, cemu se mogu nadati???

Hvala svima
Pozdrav
Milan
 
milanvla:
Pozdrav Svima

Uskoro bih trebalo da idem na jedan razgovor za posao. Interesuje me da znam sta mogu da ocekujem, kakve su plate po Beogradu, Nisu, Novom Sadu i slicno za web programere(php, asp, java, perl) i za one druge koji razvijju software (C++, C# i slicno).Da li ima veze i to da li sam zavrsio neki srodan fakultet ili ne? Posto sam par godina radio uglavnom kao web programer od kuce i nemam ni dan radnog staza a opet sam daleko od nekog pocetnika, cemu se mogu nadati???

Hvala svima
Pozdrav
Milan
Uff - ne znam sta da ti kazem...
U zemljici Srbiji jos dugo neces biti adekvatno nagradjen za svoj programerski rad, nazalost...
Zelim ti srecu na razgovoru :(
 
Prosecna plata za tako nesto u BG-u je 400-500€... Ako imas srece da naletis na normalan posao...

Mada, bolje se uortaci sa strancima... Veruj mi, tesko ces voleti posao programera u nasim uslovima... Nas prosecan srpski 'biznismen' je navikao da finalni produkt ima u rukama, a programiranje je ipak prodavanje magle, pa samim tim bice tesko objasniti ovima ovde da treba da prodje odredjeno vreme pre nego sto sve pocne da radi kako bi oni zeleli... pod uslovom da uopste i znaju sta zele...

Imas slicnu temu na Web Design-u, pa baci pogled tamo da vidis iskustva programera/developera na ovim prostorima...
 

Back
Top