Za Srbe iz Hrvatske ima mjesta u Bosni

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Razmisljao sam o nekoj podjeli i eto resih napisati nesto o tome.Srpska bosanska Krajina bi bila dovoljna primiti srbe iz Hrvatske jer Srbi na tim prostorima nisu imali etnicku cistotu ali se ipak racunao prosjek.
Na toj teritoriji bi zivjeli odvojeno od Beograda dinarski Srbi.Istocna hercgeovina je jos jedna vazna oblast sa srpksim stanovnistvom koje je slicno Crnogorcima i oni se mogu pripojiti Crnoj Gori.
 
Razmisljao sam o nekoj podjeli i eto resih napisati nesto o tome.Srpska bosanska Krajina bi bila dovoljna primiti srbe iz Hrvatske jer Srbi na tim prostorima nisu imali etnicku cistotu ali se ipak racunao prosjek.
Na toj teritoriji bi zivjeli odvojeno od Beograda dinarski Srbi.Istocna hercgeovina je jos jedna vazna oblast sa srpksim stanovnistvom koje je slicno Crnogorcima i oni se mogu pripojiti Crnoj Gori.

Aoooo mali, dobili ste 30 posto zemlje a ti bi da preseljavas druge? Sjedi tu i da ti je dobro.
Niko ve ne sisa ni 5 posto jer nista niste postigli.
Zapamti, da bi postavlja uslove mora nesto da stoji iza tebe, neko dostignuce, vojni uspjeh, osvajanje, koga briga sto predlaze gubitnik?

Nemoj se uvrijedit al to ti je bolna realnost.
 
Moze da primi...ali prvo da isplatite...unishteno..samo kesh......ako necete...vraticemo kad tad....;)

Cekaj , ne razumem bas najbolje ,. Ko kome treba da isplati ... kes . A ko ce kome da vrati... Ajd malo preciznije to ...
Хтео је карпос да каже да Хрвати треба нама да исплате све што су уништили.

Али ја ствари посматрам мало другачије, у складу са актуелном светском ситуацијом.
С обзиром да Америка као светски полицајац тоне и чињеница је да то неће бити још дуго, доћиће свет у тачку кад на планети Земљи неће бити светског полицајца ( док се е устроји неко други на то место). То ће бити тренутак када ће опет разни ратови започети, ценим и на овом нашем Балканском полуоструву и тад ће се створити тренутак да Срби поврате земљу која им је увек припадака.
Тако да, не бих се ја нигде селила из садашње Хрватске.:D
 
Хтео је карпос да каже да Хрвати треба нама да исплате све што су уништили.

Али ја ствари посматрам мало другачије, у складу са актуелном светском ситуацијом.
С обзиром да Америка као светски полицајац тоне и чињеница је да то неће бити још дуго, доћиће свет у тачку кад на планети Земљи неће бити светског полицајца ( док се е устроји неко други на то место). То ће бити тренутак када ће опет разни ратови започети, ценим и на овом нашем Балканском полуоструву и тад ће се створити тренутак да Срби поврате земљу која им је увек припадака.
Тако да, не бих се ја нигде селила из садашње Хрватске.:D

U tom slucaju , ( a i ja mislim da ce tako biti ) , Srbija mora odmah da se naoruza , i da na celo generalstaba dodje pravi srpski oficir , a ne oficir veze, i jos da se generalstab u buduce zove Djeneralstab
 
Хтео је карпос да каже да Хрвати треба нама да исплате све што су уништили.

Али ја ствари посматрам мало другачије, у складу са актуелном светском ситуацијом.
С обзиром да Америка као светски полицајац тоне и чињеница је да то неће бити још дуго, доћиће свет у тачку кад на планети Земљи неће бити светског полицајца ( док се е устроји неко други на то место). То ће бити тренутак када ће опет разни ратови започети, ценим и на овом нашем Балканском полуоструву и тад ће се створити тренутак да Срби поврате земљу која им је увек припадака.
Тако да, не бих се ја нигде селила из садашње Хрватске.:D


:klap::klap::klap::klap:

 
U tom slucaju , ( a i ja mislim da ce tako biti ) , Srbija mora odmah da se naoruza , i da na celo generalstaba dodje pravi srpski oficir , a ne oficir veze, i jos da se generalstab u buduce zove Djeneralstab

Ма биће и то, сигурна сам.
Има ти ''официри везе'' да одлете како су и долетели, кад се Срби пробуде, а само што нису.
Још годину- две ове тортуре и кренуће ствари на боље- чек' прво да нам блато дође до гуше, знаш да ми Срби не умемо другачије.:D
 
Ма биће и то, сигурна сам.
Има ти ''официри везе'' да одлете како су и долетели, кад се Срби пробуде, а само што нису.
Још годину- две ове тортуре и кренуће ствари на боље- чек' прво да нам блато дође до гуше, знаш да ми Срби не умемо другачије.:D

Masta radi svasta! :D
 
Komentarisem fantazije, sto?
Фантазије или не, битан је угао посматрања и објективно сагледавање макро и микро плана, као и тежњи и познавање психологије народа.
Кад све проанализираш, али дубоко и с освртом на историјске чињенице и будућа збивања, онда стичеш право да нешто квалификујеш фантазијом, маштом,конфабулацијом, паранојом или реалношћу.
Надам се да смо се разумели.;)
 
То ће бити тренутак када ће опет разни ратови започети, ценим и на овом нашем Балканском полуоструву и тад ће се створити тренутак да Срби поврате земљу која им је увек припадака.

Šta se ono beše desilo klincu, koji je vikao ,,vuk” na prazno…? ;)
 
Фантазије или не, битан је угао посматрања и објективно сагледавање макро и микро плана, као и тежњи и познавање психологије народа.
Кад све проанализираш, али дубоко и с освртом на историјске чињенице и будућа збивања, онда стичеш право да нешто квалификујеш фантазијом, маштом,конфабулацијом, паранојом или реалношћу.
Надам се да смо се разумели.;)

Za svu analizu dovoljno je da pogledam sto se desavalo kroz istoriju, i ko su istorijski gubitnici i pobjednici. ;)
 
Зато ти анализа и јесте површна, па још ако се служиш историјским фалсификатима, никад од тебе добар аналитичар неће постати. :)

Ajde, bez vrijedjanja, da vidimo, ko je sto odradio od svojia zacrtanih "nacionalnih ciljeva" ? Ko je nesto stvarno uradio a ko samo masto o tome sto bi bilo kad bi bilo?

1. Hrvatski glavari su htjeli svoju drzavu, etnicki cistu i dobili je. (ne ulazim u opravdanost moralnu ovoga) Odrekli su se pretenzija ka Bosni.
2. Srpski glavari su sceli skoro cijelu Bosnu, pola Hrvatske, Crnu Goru, Kosovo....
Sto su dobili? Izgubili su sve plus Kosovo. :lol:
3. Albanci su tu najjaci oni imaju evo dvije drzave, ostvaruju lagano sve svoje ciljeve... (ne ulazim u to kako su dobili drugu)
4. Crnogorci su dobili svoju samostalnost, mada eto nismo apsolutna vecina u svoju drzavu. :confused:
5. Slovenci, sampioni takodje, jos im je ostalo da uzmu hrvatima nekakvu obalu i neke placeve, mozda im cak i to podje za rukom.
 

Back
Top