I MI SMO TU/TV serijal o deci ometenoj u razvoju

IMISMOTU

Početnik
Poruka
12
OVO NIJE NISTA NEOBICNO, JER, DESAVA SE U SRBIJI

Kada smo pre godinu dana seli i prionuli na posao oko stvaranja TV serijala za decu i osobe ometene u razvoju, nismo ni sanjali da cemo naici na sve probleme sa kojima se svakodnevno srecemo. Nisu problem deca, roditelji ili vaspitaci. Naprotiv oni su divni i sa njima imamo sjajnu saradnju. Problem su celnici tzv. velikih televizija. FOX, PINK i B92 su ladno odbili ovu emisiju, AVALA je u svojinskoj transformaciji (kupio ih je ih RTL) pa ne smeju nista da diraju. Ostale su jos KOSAVA i HAPPY. Sa njima se trenutno pregovara. Valjda ce biti nesto dogovoreno.
Ono sto je zaprepascujuce je da Medijiski javni servis Srbije, ili ti RTS, iako je u obavezi da, ne samo emituje vec i, proizvodi ovakav program, jedva pristao da prikaze cetiri epizode i kraj. Ja, kao autor, na to ne pristajem, jer ideja ovog jedinstvenog serijala je da traje, da pruzi potrebne sadrzaje deci, njihovim roditeljima, struci, a, pre svega svima nama da pomogne da ih bolje upoznamo. Kada bi ih dobro znali, sigurno bi ih razumeli, srusili tabue i prihvatili. Oni ne traze mnogo: lepa rec, prijateljsko prihvatanje i ravnopravan odnos. To puno znaci i nama, a kamoli njima.
Ima na temu emitera i dobrih vesti. Javilo se cetrdesetak lokalnih televizija koje su spremne da emituju ove emisije. Hvala im!
Bijeljinska BN TV ce, takodje, pustiti emisiju na svom satelitskom kanalu koji se moze putem kabla gledati i u Srbiji, ali i, sto je posebno vazno, u celom svetu. Hvala i njima.
Zasto onda nema emisije?
Nema je sto jos nismo obezbedili reklame od kojih bi se ovaj projekt finansirao. Tesko je nase privrednike, banke i ostale privoleti da malo marketinskih sredstava preusmere u ovakav serijal. No o tome neki drugi put.
Svi zainteresovani mogu da pogledaju ove linkove i bice sve mnogo jasnije



Za sve informacije vazi mail: imismotu@gmail.com
Pozdravljaju vas Jelena i Pedja Mihajlovic
autori projekta
 
Pre svega, tim TV serijala I MI SMO TU želi Vam sve najbolje u novoj 2009. godini.

E sada, pošto se, iz objektivnih razloga, nismo oglašavali predhodnih petnaestak dana, želimo da Vam saopštimo šta ima novo u vezi emisije. Pare za realizaciju još uvek NISMO PRONAŠLI. Ne znamo u čemu je problem. Svim potencijalnim sponzorima kojima smo pisali, predočili smo da će imati reklamu u emisiji. Većina nas nije ni udostojila odgovora, a u malobrojnim dopisima koji su stigli, nabrojane su, uglavnom, lepe želje.
Šta nam je sada činiti?
Nastavljamo dalje. Ne odustajemo. Pišemo, zovemo...
Svaka pomoć je dobrodošla. Ukoliko imate bilo kakvu ideju, kako bi smo i gde mogli da pronadjemo neophodan novac za početak realizacije, molimo Vas da nas kontaktirate.


Jelena i Pedja
imismotu@gmail.com
 
Пало ми је на памет, можда сте то и покушали, а можда и нисте, али што не пробате да путем штампе изнесете свој проблем? Ово је довољно занимљиво по мом мишљењу да скрене пажњу!
Штампани медији су чудо
 
С обзиром на Курир које се бави сваком врстом сензационализма, уверена сам да би од ваше приче направио веома сочан текст у свом стилу, а пажња би се скренула на вас и реакција вероватно не би изостала, мислим на реакцију оних који би пронашли интерес да се промовишу као фирма/организација окренута социјалним вредностима.
Зашто наше фирме нису иновативне и не искористе ово у своју маркетинг презентацију, а заиста и помогну?
Хуманост није умрла и неће никад, нека мисле још неосвешћени шта хоће, али што пре буду схватили да је друштво засићено лажних вредности и сировог материјалног задовољства пре ће просперирати уз нека нова иновативна решења.
Ја сам по мало футуриста, али ово није утопија, ово је наша скора реалност, ако се пре тога не угушимо у сопственим говн.ма
 
Postovani prijatelji,
Pre svega zelimo,Jelena, ceo tim,
,
i ja, da Vam se zahvalimo na podrsci za nasu zelju da napravimo nesto,za sta verujemo, da nam je svima potrebno.
Mi smo svakako planirali ``veliku medijsku borbu`` ali tek kada budemo iscrpeli sve ostale mogucnosti.
Necemo da Vas lazemo, poslali smo vise od 600 mail-ova najuspesnijim firmama u nasoj zemlji.Dobili smo, za sada, desetak odgovora.Oni (odgovori) sadrze podrsku i zaljenje sto nisu u prilici da finansijskim sredstvima podrze ovu svojevrsnu ideju.
Ipak zelimo, da Vam pokazemo jednu poruku posle koje smo se zapitali sta je, u stvari, drustvena odgovornost.


Postovani,

ne znam kakva su Vam saznanja o stanju u privredi zemlje, te Vas stoga obavestavam da je izuzetno tesko i ovu godinu ce trebati preziveti, a u tom kontekstu marketing aktivnosti niko i ne pominje, posto ima mnogo bitnijih stvari.

Zahvaljujem na razumevanju i srdacno Vas pozdravaljam,


Mi smo i dalje tu za njih, za sve nas, i za jedno mnogo bolje drustvo.
Pozdrav
Jelena i Pedja
 
:besna: Pa sta se ljudi cudite, stvar je prosta - kada se neko iz nadleznog ministarstva bude prihvatio tog projekta, za koji ce lova doci sa strane, kako bi se podrzao ulazak u EU, stvorice se ogromne pare i nevidjena medijska podrska. Ovako, kad to radi ekipa anonimusa moze biti samo jos i izvrnuta ruglu. To je nas narod - nebeski.
A znate li da kad se rodi dete sa hendikepom roditeljima se odmah preporucuje da ga smeste ga u instituciju. To je nasa briga o deci i postovanje Konvencije o decijim pravima. Ma, vreme Velikog Brata koji posmatra je doslo potpuno neprimetno i polako nas prozdire.
 
Postovani prijatelji,
Zadovoljstvo nam je sto mozemo da saopstimo da je za projekt I MI SMO TU, Svajcarska kancelarija za Saradnju i Razvoj u Beogradu (Swiss Agency for Development and Cooperation), odobrila sredstva za snimanje prvih pet epizoda naseg serijla. VELIKO HVALA!
Vec za nekoliko dana pocinjemo snimanja. Ukoliko imate neku ideju, primer ili predlog, javite nam.
imismotu@gmail.com ili 011/3545279, 064/3476224.
Pozdrav
Jelena i Pedja
 
Dragi prijatelji ovo moram da podelim sa vama,
Posto smo sa regionalnim TV stanicama uspesno dogovorli za emitovanje serijala I MI SMO TU, pokusao sam sa dve televizije sa nacionalnom pokrivenoscu koje se ranije nisu izjasnile.
Na TV avala je pravo rasulo. Urednica je na duuugom bolovanju, a potpredsednik upravnmog odbora, koji jedini moze da odluci o emitovanju, po recima sekretarice, nema vremena, ``...u stvari, a i sta ce to (I MI SMO TU) nama``.
Happy T V ima najneljubazniju javljacicu na telefon:
- Dobar dan, ja sam....., zovem zbog..., da li su tu g-dja Donka Spicek, ili g. Nikola Neskovic?
- Ne.
- Mogu li da Vas zamolim da im prenesete poruku,da ih zovem zbog.....
- Dobro.
Par dana kasnije:
- Dobar dan, ja sam...., ponovo zovem u vezi....
- Ako se nisu javili, onda nam to ne treba. Kome to treba?

Eto, zato smo morali da ``pokrijemo`` Srbiju manjim TV kucama, ali nadohnadicemo to velikom PR kampanjom.
Pozdrav
Pedja
 
DRUGARI,
Počeli smo snimanja rubrika za I MI SMO TU. Piloti će biti gotovi do početka maja, a sve, tuto finito, do sredine juna.
HVALA VAM NA PODRŠCI.
Nadamo se da ćemo uspeti da nadjemo sponzore za nastavak rada na ovom projektu. Prve četiri epizode pomogla Swiss Agency for Development and Cooperation.
OTVORENI SMO, I DALJE, ZA SVE PREDLOGE I SUGESTIJE
P.S. O svemu ćemo redovno obaveštavati. Planiramo veliku konferenciju za novinare sredinom maja.
 

Back
Top