Šinteraj - porodicna tradicija ?

da......nema "zurke" bez mikija :roll:

ali shinteri su psihopate koje nakache pse na onu hvataljku i mlataraju njima ko da su dzakovi krompira.Secas se kako su postupali sa psima Goce Sitarice.
Sto se tiche ovih ostalih....ok...rade tu...grad kaze moraju da se eutanaziraju....
ali eutanazija kao eutanazija nije problem....mislim jeste,ali mora da se radi...
problem je nachin na koji eutanaziraju i problem je ophodjenje prema zivotinjama dok su tamo.
Sto znachi,problem su ti ljudi koji rade tamo.
A da su oni normalni,ili ne bi radili tu gde rade,ili bi radili ali bi tretirali zivotinje sa poshtovanjem i ne bi ih maltretirali.
Sta je sa machkama?
Onda kada si uzeo 18 machaka iz kafilerije,u kakvom su stanju machke bile?
Izgladnele gomile kostiju presvuchene kozom....
dosta njih je bilo zarazeno parvo virusom.Ishli su po sistemu "ubicemo ih svejedno,zashto bismo ih hranili"
isto je i sa onim machicima starim tek...nedelju dana? 10 dana? Trebali su da ih eutanaziraju i umesto da to obave odmah,da se ne bi muchili,oni su ih drzali bez mleka i bilo chega 4 dana...
i machke koje si preuzeo nisu jele nedelju dana...jel tako bese..?
znachi,ako ce ih ubiti,oni ih ne hrane....nego ih muche...sta ima veze,ionako ce da umru... :roll:
uzas
uzas
 
Da na zalost naj je troje uginulo :((((
A beli macor je tamo dobio zuticu a rekli su deki da ce ga udomiti jer jedino pod tim uslovima je hteo da ga da ,a za njega su nam rekli da je AGRESIVAN !!!!!A on ko mace ali debelo mace :)
Lecili smo ga 15 dana pa je uginuo otkazali bubrezi :((((((((((((((((((((((
 
Reche Miki "mi ne ubijamo...."
Ja kazem" kako ne ubijate kada vam je inspekcija bila pre pola sata?"
on kaze "pa ubijamo,ali samo bolesne i stare"

posle sam ushla unutra i imala sta da vidim
tri matora psa...bas baaaaash matora i jedan koji je bio mnogo bolestan,jedva je stajao na nogama i izgledao je kao kostur

eto ti inspekcija
idu na eci peci pec....uopste ne obracaju paznju nego samo na brzinu izaberu ko ce biti ubijen..
shtence koji mogu da se udome ubijaju,ubijaju verovatno i zdrave pse.....
a ove jadnike koji su tada bili,nisu ubili....(a kaze da takve ubijaju)
 
al najludje od svega je sto se on trudio da nam odvuche paznju...prichajuci nebuloze...
kao mi smo debilke i nemamo pojma kao
i on ce kao nas da sharmira i da nas ubedi u nesto sto nije istina
kao on je mudar,lukav i pametan....a mi se jadne juche rodile i ne znamo da oni lazu i mazu... :roll:
 
I ja nisam za to da se krive ljudi koji rade tamo ( šinteri). Ne bih da sastavljam psihološki profil, ali podatak da mogu da rade ( ili moraju) taj posao govori sam za sebe! Živela sam u delu grada gde je bilo puno siromašnih i neobrazovanih, a neki od njih su radili kao šinteri. Verujte da ih je svako nazivao tako celoga života i to "Šinter" je bio pogrdan nadimak, pa se čak prenosio sa oca na sina! Verujem da bi većina na početku izabrala neki drugi posao da mogu da biraju, a kasnije proradi zlo u čoveku. Ili izbije ono sopstveno ili ih poniženje i svakodnevni užas nateraju da oguglaju a neki da se iživljavaju na psima . To su uglavnom ljudi koji su iz najnižih slojeva kulturno i obrazovno, te im ta situacija vremenom postane uobičajena i normalna svakodnevnica. Krivi su oni drugi i ako ima Boga sve će ih do kraja života proganjati te oči koje koje s poverenjem odlaze u smrt!
 
To sto je neko siromasan i iz najnizih drustvenih slojeva ne znaci da mora i moze iskljucivo da bude sinter. Ima jos postenih poslova kao napr. cistac ulice, djubretar, fizicki radnik i sl. Ubijanje za novac je ipak ubijanje. Znali su oni i kad su se zaposljavali sta treba da rade ali im to ocigledno nije smetalo.
Da li je mogucnost kraduckanja ono sto ih je privuklo? Tamara Popic navodi u svojim zapisnicima cak i konkretan slucaj da su sinteri prodavali materijal iz Ovce. Licno ne verujem da je to bio usamljen slucaj. Koliko pojedinaca im je gurnulo pare za poneku uslugu?
Vrhunac je kad neko zaposli sina da sa njim radi u sinteraju, makar ne radili direktno kao sinteri. Sta je tamo tako dobro? Razlog je ili patologija ili interes (opet pracen patologijom) . Nema treceg.
Zaposleni u Ovci i VS Beograd su od prvog do zadnjeg krivi za horor koji se tamo desavao. Jedni kao direktni ucesnici masakra koji se desavao, drugi kao saucesnici jer su znali sta se desava i cutali.
Da su jedini krivci za desavanja u Ovci, to nisu. Ima ih jos u vidu Vesne Josic koja je bila zaduzena za njih (na srecu nije vise u ovoj prici), Tanje Zivkovic koja je i dalje zamenik Sekretara za inspekcijske poslove Beograda (mrzitelja pasa sa kojom sam imala prilike da razgovaram), clanova Komisije za pracenje sprovodjenja strategije, Orke koja je pomogla da zlodela ne budu u javnosti, veterinarskih inspektora Ministarstva za poljoprivredu, medija itd.
 
Zaboravi li ti Dejane metode pre igle?
A ako cemo da preciziramo, ajde. Eutanazije ne rade ni Lazic (sada je direktor), ni Djokic (radi sterilizacije zenki utorkom i cetvrtom), vec uglavnom M. Djordjevic.
A pse privode sinteri koji ih tako osudjuju na smrt. Znamo da se ne bakcu sa onim retkim agresivnim, vec sa onim pitomim. Pokupise nedavno decku psa-deku od preko 10 godina dok je mirno dremao.
 
pa ko ce ako nece miki
dovoljan je samo minut razgovora sa njim i odmah sve bude jasno kao suza.

znas sta dejane
normalan chovek ako i radi kao shinter on nece da se ophodi prema zivotinji kao ti psiho hvatachi pasa...
shinteraj ne mora da bude pakao.....
ali je pakao i to samo zbog ljudi koji rade tamo.
zivotinja da bi se eutanazirala ne mora da pati
 
Moj cilj je bio da posle nove godine ponudim gradu "drugu priliku za pse " mislim za te koji su osudjeni na eutanaziju a pogotovo stence , sazvacu sastanak svih udruzenja da nadjemo neko resenje jer je dosta bilo ubijanja u Beogradu !!!!!! Ako neko mora onda samo da se uspavljuju agresivni psi kojih je jako malo !!!!Nisam za eutanaziju invalida jer i njima treba dati sansu !!

sve cu vas obavestiti o celom projektu !
 
Moj cilj je bio da posle nove godine ponudim gradu "drugu priliku za pse " mislim za te koji su osudjeni na eutanaziju a pogotovo stence , sazvacu sastanak svih udruzenja da nadjemo neko resenje jer je dosta bilo ubijanja u Beogradu !!!!!! Ako neko mora onda samo da se uspavljuju agresivni psi kojih je jako malo !!!!Nisam za eutanaziju invalida jer i njima treba dati sansu !!

Zaista bi bilo lepo da se udruzenja udruze po ovom pitanju i da se uradi nesto:klap:
 
Moj cilj je bio da posle nove godine ponudim gradu "drugu priliku za pse " mislim za te koji su osudjeni na eutanaziju a pogotovo stence , sazvacu sastanak svih udruzenja da nadjemo neko resenje jer je dosta bilo ubijanja u Beogradu !!!!!! Ako neko mora onda samo da se uspavljuju agresivni psi kojih je jako malo !!!!Nisam za eutanaziju invalida jer i njima treba dati sansu !!

sve cu vas obavestiti o celom projektu !

Bravo Dejane !!!
:ok:
 

Back
Top