Hrvatska najbogatija u region, a poslije nje Crna Gora

Crna Gora je odma poslije Hrvatske najbogatija zemlja od zemalja iz regiona. Naravno govorim o Bruto Drustvenom Proizvodu po glavi stanovnika.

BDP po glavi stanovnika u odnosu na evropski pro$ek:

Albanija: 24%
BiH: 29%
Makedonija: 30%
Srbija: 33%
Crna Gora: 41%
Hrvatska: 54%

Od clanica EU Bugarska kaska za Crnom Gorom:

Bugarska: 37%

a Rumunija je s nama izjednacena:

Rumunija: 41%

Slovenacki BDP je 89% od evropskog pro$eka.

Nije za tebe ekonomija drži se ti gusala :mrgreen:
 
Crna Gora je odma poslije Hrvatske najbogatija zemlja od zemalja iz regiona. Naravno govorim o Bruto Drustvenom Proizvodu po glavi stanovnika.

BDP po glavi stanovnika u odnosu na evropski pro$ek:

Albanija: 24%
BiH: 29%
Makedonija: 30%
Srbija: 33%
Crna Gora: 41%
Hrvatska: 54%

Od clanica EU Bugarska kaska za Crnom Gorom:

Bugarska: 37%

a Rumunija je s nama izjednacena:

Rumunija: 41%

Slovenacki BDP je 89% od evropskog pro$eka.

Dzaba trud-znamo da si analbananac iliti arbanas :mrgreen:
 
imaš pravo

baš gledam na GoogleEarthu
ako idem iz Dubrovnika za Podgoricu magistrala ide uz sva mesta koja me interesuju

Dubrovnik - Herceg Novi - Kotor - Budva - Sveti Stefan - Podgorica

(jedino mi Cetinje nije usput...osim ako busna relacija ne vozi preko Cetinja za Podgoricu...e to je onda druga stvar)

ako ću ić idem busom jer mi nije u interesu da mi auto završi u Boki Kotorskoj jedno 20m ispod površine;)

Ja ti ne bi preporucio da ides bez kola.

P.S. Cetinje ti je izmedju Budve i Podgorice. Ako ne vidis Cetinje i Mauzolej na Lovcen, ka da nijesi vidio Crnu Goru.
 
Ja ti ne bi preporucio da ides bez kola.

P.S. Cetinje ti je izmedju Budve i Podgorice. Ako ne vidis Cetinje i Mauzolej na Lovcen, ka da nijesi vidio Crnu Goru.

pa jel vozi autobusna linija Dubrovnik-Podgorica preko Cetinja
aj mi to provjeri

ako nije bed...pitaj i za cenu karte :)

a s autom teško idem...jedino ako rodicu uspijem nagovorit

ona je ovako kršna...:cool:


yebes paprir nek ponese flasu vode u wc i super :mrgreen:


ako nema kola uvek moze da iznajmi nekog magarca il starog crnogorca pa na krke djake

eh i vi ste mi baš neki...:ljutko::ljutko::ljutko:

kako možete biti tako zli?:cool:
 
alo o kakvom boljem zivotu pricas ti kad vam je sve 5 puta skuplje nego u srbiji?

bolji zivot znaci da za prosek platu mozes da kupis vise nego stanovnik neke druge zemlje

a crna gora je po cenama jedna od najskupljih zemalja u evropi skuplja i od srbije a sa najnizim platama

pa samo racuni za struju ima zimus da vam budu 500 eura :mrgreen:

to sto vam je BDP na nesto vecem nivou nego u Srbiji ne znaci nista sobzirom da su vam cene daleko vise....

sto se sekiras. u bnp ne ulazi samo proizvod vec i investicije. tamo di je zemlja najmanje zaduzena manji je i bnp i obrnuto. realno slovenci nisu daleko od sumadiju al su u evropsku uniju pa im svaku godinu brisel da jos onoliko koliko proizvedu u zajam pa ondak to slovenci prikazu kao bnp. sa hrvatsku je isto. a poghledaj malo kolko se investira iz inostranstvo u crnu goru pa ce ti bidne jasno kako to oni statisticki imaju tolki bnp.
al mislim da je vazno kolko imas leba u ceger a ne kolko pise da ga imas
 
Crna Gora je odma poslije Hrvatske najbogatija zemlja od zemalja iz regiona. Naravno govorim o Bruto Drustvenom Proizvodu po glavi stanovnika.

BDP po glavi stanovnika u odnosu na evropski pro$ek:

Albanija: 24%
BiH: 29%
Makedonija: 30%
Srbija: 33%
Crna Gora: 41%
Hrvatska: 54%

Od clanica EU Bugarska kaska za Crnom Gorom:

Bugarska: 37%

a Rumunija je s nama izjednacena:

Rumunija: 41%

Slovenacki BDP je 89% od evropskog pro$eka.

Koji je izvor ovih podataka?
 

Back
Top