Ko je domacin kuce ?

U prosecnoj srpskoj porodici

  • Zene vode glavnu rec

  • Muskarci su oni koji se pitaju

  • Zavisi od porodice do porodice


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

kaai79

Poznat
Poruka
7.065
Narod kaze ako sto u kuhinji klima zena je domacin kuce .E pa mi stalno slusamo raznorazne nevladine i vladine organizacije kako govore o neravnopravnosti zena u Srbiji .
Koliko je to tacno ili nije neznam ,ali ako pazljivije pogledate u srbiji vlada matrijahat .
U srednjem veku zene su bile jako uticajne a i sada iza fasade sigurnih muskarcina stoji jos sigurnija zena.
E sad da cujemo drage nam forumase sta misle.Ja mislim da se zene vise pitaju u prosecnoj srpskoj porodici.
 
Kada kazes da se zene vise pitaju na sta tacno mislis?

Meni je neprirodna ta podela pitaju se zene ili muskarci, a jos manje mi je moguca generalizacija i zakljucak kako je to u prosecnoj srpskoj porodici. Kod ljudi kojima sam okruzena stvari funkcionisu po principu dogovora i to mi je ok.

Nekako mi ove teme koje muskarce i zene prikazuju kao rivale nisu bas najjasnije.
Pitanje je i koliko smo mi upuceni u objektivno stanje na nivou nacije zato sto svi imamo saznanja samo o svom okruzenju. Ne verujem da ces ovde naci odgovor koji trazis :aha:
 
Verovatno na prvu loptu bi rekli da je muskarac ali ako pogledamo po unutrasnjosti u samoj kuci zena vodi celo domacinstvo..i uglavnom raspolaze finasijama..iz razloga sto muskarac ne zna de mu gace stoje..ne daj boze da ih opere ili skuva rucak..tako da bi izumreo da nema ko da mu menja pelene
 
Ја не знам ко води главну реч у породицама које ме окружују и лично ме баш брига.
Да ли жена влада из сенке? Ма дааај.
Да ли ми овде треба да пишемо као статистичари или да пишемо шта мислимо, како би требало да буде. :dontunderstand:
Или да причамо како је код нас?
 
Narod kaze ako sto u kuhinji klima zena je domacin kuce .E pa mi stalno slusamo raznorazne nevladine i vladine organizacije kako govore o neravnopravnosti zena u Srbiji .
Koliko je to tacno ili nije neznam ,ali ako pazljivije pogledate u srbiji vlada matrijahat .
U srednjem veku zene su bile jako uticajne a i sada iza fasade sigurnih muskarcina stoji jos sigurnija zena.E sad da cujemo drage nam forumase sta misle.Ja mislim da se zene vise pitaju u prosecnoj srpskoj porodici.

:eek:
Матријархат???

А ако је матријархат - што је онда жена ИЗА фасаде? :mrgreen:

Бесмислице! :lol:
 
Zena preuzima vise obaveza na sebe...nema ravnopravnosti kakve bi trebalo biti.
Е сад, ово је нова тема и више ми се свиђа од "оригиналне".
Ту се већ да расправљати. :D

Прво и основно је зашто жена преузима више обавеза на себе.
Да ли је то у њеној природи?
Да ли је тако васпитана?
Да ли је то наметнуло друштво?
Или јој је то наметнуо мушкарац?
 
Kada kazes da se zene vise pitaju na sta tacno mislis?

Meni je neprirodna ta podela pitaju se zene ili muskarci, a jos manje mi je moguca generalizacija i zakljucak kako je to u prosecnoj srpskoj porodici. Kod ljudi kojima sam okruzena stvari funkcionisu po principu dogovora i to mi je ok.

Nekako mi ove teme koje muskarce i zene prikazuju kao rivale nisu bas najjasnije.
Pitanje je i koliko smo mi upuceni u objektivno stanje na nivou nacije zato sto svi imamo saznanja samo o svom okruzenju. Ne verujem da ces ovde naci odgovor koji trazis :aha:

Nisam mislio na rivalstvo ili tako nesto vec na stanje koje je u porodici .Vecina srba ce to poreci ali od zene zavisi kakva ce porodica da bude sto bi narod rekao .Zena moze da rasturi ili da sacuva kucu.Odgovor je tu nekazem ja da sad gledam po privatnostima suseda ,vec da na prvi pogled oko vas zive ljudi koji vole da se hvale da udaraju sakom o sto ali ono sto je bitno nesmeju da urade bez dozvole lepseg pola.
Kako ide "covek je glava kuce, ali zato je zena vrat ,ona je ta koja okrece glavu u kom pravcu ce da gleda.
 
Nisam mislio na rivalstvo ili tako nesto vec na stanje koje je u porodici .Vecina srba ce to poreci ali od zene zavisi kakva ce porodica da bude sto bi narod rekao .Zena moze da rasturi ili da sacuva kucu.Odgovor je tu nekazem ja da sad gledam po privatnostima suseda ,vec da na prvi pogled oko vas zive ljudi koji vole da se hvale da udaraju sakom o sto ali ono sto je bitno nesmeju da urade bez dozvole lepseg pola.
Kako ide "covek je glava kuce, ali zato je zena vrat ,ona je ta koja okrece glavu u kom pravcu ce da gleda.
Никако ми се не свиђа овакво стање ствари.
Испада да су мушкарци марионете а да су опет жене за све криве.
 
Narod kaze ako sto u kuhinji klima zena je domacin kuce .E pa mi stalno slusamo raznorazne nevladine i vladine organizacije kako govore o neravnopravnosti zena u Srbiji .
Koliko je to tacno ili nije neznam ,ali ako pazljivije pogledate u srbiji vlada matrijahat .
U srednjem veku zene su bile jako uticajne a i sada iza fasade sigurnih muskarcina stoji jos sigurnija zena.
E sad da cujemo drage nam forumase sta misle.Ja mislim da se zene vise pitaju u prosecnoj srpskoj porodici.
Ja ne mislim da se u Srbiji žene više pitaju nego je to paravan da bi se održao patrijarhat. Kao, žene su vladari iz senke buhuhu i još su muškarci tu ugroženi. Važi :neutral:
 
ma ja mislim da je davno prevaziđeno da je neko (nekad je to bio isklkjučivo muškarac) glava kuće
sve je stvar dogovora
mnoge stvari su se izmenile
žene završavaju visoke škole, zapošljavaju se, u nekim porodicama žena je ta koja i jedina zarađuje, mladi bračni parovi se sve više osamostaljuju, ćerke nasleđuju imovinu, ravnopravno sa braćom....
tako da mi se čini , a iskreno i volela bih da je tako, da
dogovor kuću gradi, nesloga je ruši
 
Nisam mislio na rivalstvo ili tako nesto vec na stanje koje je u porodici .Vecina srba ce to poreci ali od zene zavisi kakva ce porodica da bude sto bi narod rekao .Zena moze da rasturi ili da sacuva kucu.Odgovor je tu nekazem ja da sad gledam po privatnostima suseda ,vec da na prvi pogled oko vas zive ljudi koji vole da se hvale da udaraju sakom o sto ali ono sto je bitno nesmeju da urade bez dozvole lepseg pola.
Kako ide "covek je glava kuce, ali zato je zena vrat ,ona je ta koja okrece glavu u kom pravcu ce da gleda.

Nema nista bez dogovora,a ako on voli da se hvali kako u svojoj kuci udara sakom o sto,neka ga.:lol:
Ne volim muskarce koji povladjuju,ne volim ni sirovine...dakle,ponekad treba udariti sakom o sto,a ponekad se treba povuci.Figurativno.
A to da na zeni stoji cela kuca,apsolutno tacno...
Nije da mm ne sme da uradi nesto bez mene,sme,ali sta ce biti kada dodje kuci...:rtfm:...salim se, treba deliti i sitnice i krupne stvari,a ponekad moramo doneti odluku koja se drugoj strani mozda nece dopasti...ja licno tezim dogovoru,nema nista od kuce kada svako vuce na svoju stranu.
 
Е сад, ово је нова тема и више ми се свиђа од "оригиналне".
Ту се већ да расправљати. :D

Прво и основно је зашто жена преузима више обавеза на себе.
Да ли је то у њеној природи?
Да ли је тако васпитана?
Да ли је то наметнуло друштво?
Или јој је то наметнуо мушкарац?

1.Zato sto je u nekim stvarima ,mozda,sposobnija od muskarca...
2.Mislim da jeste u njenoj prirodi veca privzenost kuci,porodici...
Ako joj je nametnuto,onda "gazda" postoji u toj kuci...:lol:
 
E sad da cujemo drage nam forumase sta misle.Ja mislim da se zene vise pitaju u prosecnoj srpskoj porodici.[/QUOTE]

Nisu sve porodice jednake. U mojoj porodici stvarno nema gazde, sve funkcioniše na principu dogovora. Nije dobro da se samo jedna osoba u porodici pita, mada ima i takvih. Moj djever je otišao tako daleko da ga žena svaki put mora pitati za dozvolu da ode nekud.Svi konci su u njegovim rukama.
 

Back
Top