Takse i taksice

Jovanca Micic

Aktivan član
Poruka
1.018
Izlude me birokratija.
U fazi smo kada prijavljujemo novorođenče, sakupljamo papire za roditeljski dodatak i menjamo lične karte.
Kada sam vadila državljanstvo za rod. dodatak i prijavljivanje deteta koštalo me je oko 70 din/kom.
Posle mi je zatrebalo za ličnu kartu. E tada me je koštalo 430+60din. Kažu mi da ako vadiš državljanstvo za pasoš bude još skuplje.
Pa mi nije jasno zašto za jedan te isti posao naplaćuju različito. U sva tri slučaja službenik je odradio isti posao, na istom papiru i na istoj mašini, a cena različita.
Na ličnim kartama nas deru jer moramo da ih imamo. Za pasoše je najskuplje, tu nas kažnjavaju ako slučajno poželimo da putujemo negde.
Kako je u vašim opštinama?:think:
 
Kad im kažeš da vadiš državljanstvo i Izvod iz matične knjige rođenih za fakultet izdaju ti besplatno.
Glupost najveća, jer kako oni mogu da provere da li ja studiram. Od-sad uvek kažem treba mi za fax.
 
Kad im kažeš da vadiš državljanstvo i Izvod iz matične knjige rođenih za fakultet izdaju ti besplatno.
Glupost najveća, jer kako oni mogu da provere da li ja studiram. Od-sad uvek kažem treba mi za fax.

Rekla bih ja da je za onu jeftiniju varijantu ali setili se pa gore u uglu napišu u koje se svrhe može koristiti ili stave pečat i upišu visinu takse pa se po tome može znati za šta se koristi dokument.
Ne možeš tek tako da prevariš državu.
 
evo kako se dosetila ova jebena vlast da smanji budzetske korisnike, tako sto nama privatnicima trazi opet sve papire koje smo skupljali prosle godine, za soc.osiguranje:evil:imamo rok do petka:evil: a redovi su nenormalni :evil:opet se sve skuplja, mislim da ako oni nece da skrsu birokratiju da bi narod trebao da ih skrese kao u Grckoj
 
Rekla bih ja da je za onu jeftiniju varijantu ali setili se pa gore u uglu napišu u koje se svrhe može koristiti ili stave pečat i upišu visinu takse pa se po tome može znati za šta se koristi dokument.
Ne možeš tek tako da prevariš državu.

Meni ništa nisu pisali.
Vadila sam u oktobru zbog faxa, a pre mesec dana za vizu i kad su me pitali ja rekla opet zbog faxa, kao izgubili su.
Odakle si ti?
 

Back
Top