Rezime godine-kako nas političari pljačkaju

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Naftna industrija Srbije je prošle godine ostvarila 252,8 milijardi dinara poslovnih prihoda i time postala apsolutni titular u konkurenciji od 300 preduzeća koja su se našla na listi top 300 objavljenoj u izdanju „Ekonomist medija grupe”.
Na glavnoj listi koja srpske firme rangira prema visini poslovnih prihoda, drugo mesto pripalo je još jednom javnom preduzeću, i to EPS-u koji je prošle godine ostvario dvostruko manji prihod od NIS-a, ali više od svih ostalih preduzeća, i to 120,5 milijardi dinara. Borba za drugo mesto bila je žestoka budući da je „Delta holding” prihodovo nešto manje, odnosno 120,2 milijarde dinara. Četvrti po redu je „Telekom Srbija” sa prošlogodišnjim poslovnim prihodom od 84,5 milijardi dinara, a peti „US steel”. U borbi za prvo mesto prema visini dobiti pre oporezivanja situacija je nešto drugačija budući da je „Telekom” sa 12,9 milijardi dinara daleko ispred drugoplasiranog NIS-a čija je dobit pre oporezivanja bila 6,71 milijardu dinara.

Energetika je apsolutni titular u ostvarenju ne samo poslovnih prihoda već i dobiti pre oporezivanja i sve to s najvećim brojem zaposlenih u prošloj godini.

Interesantno je da na listi 20 firmi čiji je poslovni prihod najviše porastao u odnosu na 2006. godinu nema NIS-a, EPS-a, niti „Telekoma”.
Apsolutni prvak na listi konglomerata je „Delta holding” sa poslovnim prihodima gotovo šest puta većim od „Victoria grupe” koja je lani prihodovala 20,8 milijardi dinara i zauzela drugo mesto.
Što se tiče sektora medija, od šest rangiranih kompanija „Blic press” je na trećoj poziciji sa 3,5 milijardi poslovnih prihoda ostvarenih u prošloj godini koji su je svrstali i na listu od 300 preduzeća bez sektorske podele na 156. mesto, dok je u konkurenciji iz 2006. godine firma bila na 180. mestu.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=69736

Iz liste pet prvorangiranih preduzeća po prihodima,čak tri su javna monopolistička preduzeća i njihov način sticanja dobiti je jako sumnjiv,pošto nemaju konkurenciju,znači pljačkaju obične građane i rade na štetu svih nas.Ima li
nade i načina da se bilo šta promeni?
 
Koliko vidim, sve političke strukture su danas jedinstvene u nameri da Srbiju pretvore u rusku guberniju. Iako se zna da hoćemo da prodamo najvažnije strateške grane drugima, iako se zna da imamo nameru da za siću političarima, gubimo najprofitabilnije grane državne privrede na dugi niz godina, ne mogu a da se ne začudim "jedinstvu" svih stranaka u raspi.čkavanju Srbije. Poslednji potez Tome Nikolića koji tvrdi da će podržati ovu jadnu vladu samo dok se ne završi posao s Rusima, jasno govori da je naša politička realnost ustvari gomila nameštenika jakih lobija iz inostranstva.

Da li će Srbija dozvoliti Rusima da nam preuzmu kompletnu energetiku bez i jednog uloženog dolara? Da i ćemo dozvoliti trgovinskom lobiju da nam uništi kompletnu proizvodnju bez ikakve kompenzacije? Da li će Srbi dozvoliti da se ono malo jada što je ostalo rasproda u bescenje za neku siću u privatnim džepovima?

Ako je odgovor na ova pitanja "da", onda i treba da jedemo gowna i dalje kao što smo ih do sada jeli. Ako to nije dovoljan razlog za neku novu "narandžastu" revoluciju, onda ja stvarno ne znam, šta Srbi očekuju u budućnosti.

Strašno!
 
Koliko vidim, sve političke strukture su danas jedinstvene u nameri da Srbiju pretvore u rusku guberniju. Iako se zna da hoćemo da prodamo najvažnije strateške grane drugima, iako se zna da imamo nameru da za siću političarima, gubimo najprofitabilnije grane državne privrede na dugi niz godina, ne mogu a da se ne začudim "jedinstvu" svih stranaka u raspi.čkavanju Srbije. Poslednji potez Tome Nikolića koji tvrdi da će podržati ovu jadnu vladu samo dok se ne završi posao s Rusima, jasno govori da je naša politička realnost ustvari gomila nameštenika jakih lobija iz inostranstva.

Da li će Srbija dozvoliti Rusima da nam preuzmu kompletnu energetiku bez i jednog uloženog dolara? Da i ćemo dozvoliti trgovinskom lobiju da nam uništi kompletnu proizvodnju bez ikakve kompenzacije? Da li će Srbi dozvoliti da se ono malo jada što je ostalo rasproda u bescenje za neku siću u privatnim džepovima?

Ako je odgovor na ova pitanja "da", onda i treba da jedemo gowna i dalje kao što smo ih do sada jeli. Ako to nije dovoljan razlog za neku novu "narandžastu" revoluciju, onda ja stvarno ne znam, šta Srbi očekuju u budućnosti.

Strašno!

,,Narandžastu revoluciju”? :)

Pa mi veċ imamo narandžastu vladu!

Vi bre svi ko da ste iz iste flaše pili, il’ bi da se uvučete u duppe Rusima, il’ Amerima.

Narandžastu revoluciju su orkestrirali naši otporaški veterani petooktobarske revolucije, pa vidi da ih zamoliš, ako bi nekako mogli ponovo da nas namagarče.

Najbolja bi bila ružičasta revolucija, pošto ne ličimo veċ dovoljno na Gruziju. :roll:
 
,,Narandžastu revoluciju”? :)

Pa mi veċ imamo narandžastu vladu!

Vi bre svi ko da ste iz iste flaše pili, il’ bi da se uvučete u duppe Rusima, il’ Amerima.

Narandžastu revoluciju su orkestrirali naši otporaški veterani petooktobarske revolucije, pa vidi da ih zamoliš, ako bi nekako mogli ponovo da nas namagarče.

Najbolja bi bila ružičasta revolucija, pošto ne ličimo veċ dovoljno na Gruziju. :roll:

Ma nije bitna revolucija, bitno je da Srbi počnu da se bore za svoje interese, ako je to ikad bilo moguće s ovim lenjim i priglupim narodom. Bitno je da se digne kuka i motika i da lopovi dobiju po leđima. Kakvo uvlačenje bre, ja pričam o tome da se rasq.rca banda.
 
Što se tiče pljačke, čekajte samo da dođu izbori, tek tad nastaje metež.

Hvala Bogu, pa radnici više ne moraju da pljuju državu, pošto plate dobijaju iz opštinskih budžeta.

Sad režim lepo kupi koliko god glasova treba, podmite se pravi ljudi, plate se isplaċuju sa zakašnjenjem zbog zloupotreba lokalnih vlasti, itd.

A tek astronomski iznosi za reklame i kampanje!

Ima se – može se :)
 
Ma nije bitna revolucija, bitno je da Srbi počnu da se bore za svoje interese, ako je to ikad bilo moguće s ovim lenjim i priglupim narodom. Bitno je da se digne kuka i motika i da lopovi dobiju po leđima. Kakvo uvlačenje bre, ja pričam o tome da se rasq.rca banda.

Kuka i motika ti je uglavnom na dalekom pretužnom jugu, gde veċina ljudi skupi pare da se dokotrlja do Beograda, samo kad neko od ukuċana završi na VMA.

Ruku na srce, okupe se povremeno sindikati, rezervisti, porodice nestalih… i svi ih odhebu.

Nije strašno što ih ignorišu predstavnici vlasti, nego što svi ostali imaju preča posla za razliku od njih, a svako gleda svoju muku…

Doqurčiċe narodu sve ovo pre ili kasnije, ali biċe opet ista priča kao za sve proteste, koji nemaju međunarodnu ,,zaleđinu” – poslaċe Boki svoje pretorijance iz žandarmerije na narod, B92 ċe opet po starom - ,,okupila se šačica nacista, narkomana, fašista, alkoholičara, huligana…”

Ako baš zagusti, začas može i KFOR da pritekne u pomoċ da se spasi demokratska vlast od hordi nacionalista. Sakašvili je započeo rat s Rusijom da zadrži fotelju, pa me ne bi iznenadilo da se i kod nas tako nešto desi.

Kad je očuvanje demokratskih tekovina u pitanju ni jedna cena nije previsoka, pa ni ljudski životi.
 
Ma nije bitna revolucija, bitno je da Srbi počnu da se bore za svoje interese, ako je to ikad bilo moguće s ovim lenjim i priglupim narodom. Bitno je da se digne kuka i motika i da lopovi dobiju po leđima. Kakvo uvlačenje bre, ja pričam o tome da se rasq.rca banda.
Da idemo malo redom...
Javna preduzeća,pod okriljem Vlade i političari na vlasti koji ih vode bi trebali da rade u interes države i naroda a ne da samo članovima partija na vlasti i upravnih odbora dele enormne pare,ili ja grešim?
Uz pomoć novca koji otimaju od nas trebalo bi da se finansira školstvo,zdravstvo i socijalna politika.To sve nije slučaj.Pa kome onda trebaju javna preduzeća koja nas kradu?
Samo vlasti,naravno.
Ko je naprimer,Danica Drašković i kakvi su njeni stručni i bilo kakvi drugi kvaliteti da bi bila
na čelu Telekoma?Nikakvi,nema ih.
Žena je nebitna ikome u ovoj državi,javno kaže hoće to i to mesto da bi radila šta,kad ne zna ništa?
Jedino krala.
I BoTa je postavi na čelo telekoma.
Jadno.
 
Da idemo malo redom...
Javna preduzeća,pod okriljem Vlade i političari na vlasti koji ih vode bi trebali da rade u interes države i naroda a ne da samo članovima partija na vlasti i upravnih odbora dele enormne pare,ili ja grešim?
Uz pomoć novca koji otimaju od nas trebalo bi da se finansira školstvo,zdravstvo i socijalna politika.To sve nije slučaj.Pa kome onda trebaju javna preduzeća koja nas kradu?
Samo vlasti,naravno.
Ko je naprimer,Danica Drašković i kakvi su njeni stručni i bilo kakvi drugi kvaliteti da bi bila
na čelu Telekoma?Nikakvi,nema ih.
Žena je nebitna ikome u ovoj državi,javno kaže hoće to i to mesto da bi radila šta,kad ne zna ništa?
Jedino krala.
I BoTa je postavi na čelo telekoma.
Jadno.


Jadno i bedno, to stoji? Ali šta činiti po tom pitanju? Da ćutimo i dalje? Pa samo ovde nas na Krsti ima dovoljno da napravimo pičvajz, pa sve da zvoni. Ali neće narod da radi za sebe pa to ti je.

Isti ovaj scenario je imao i Čile, kad su ubili Aljendea i doveli Pinočea, pa je posle bilo šta je bilo. Hteo tada američki telekom da uzme tržište, pa lepo napravili puč... E to se i kod nas dešava, samo što to ne radi CIA, nego sad Rusi.
 
najjaca preduzeca - monopolisti

nista proizvodjaci nista izvoznici

zato se uostalom i ova drzava raspada.

jer stoka sa vlasti drzi monopole i ta preduzeca koristi ne samo za pljacku gradjana nego i za uhlebljenje svojih nesposobnih kadrova

NEMA GORE VLASTI OD DEMOKRATA! DOLE DEMOKRATE! DOLE MONOPOLISTI I LOPOVI!
 
u egiptu litar benzina na pumpama 10-11 dinara

eto ja bih recimo mogao da uvezem benzin po 10 dinara litar iz egipta i da ga prodajem ovde i da se ubijem od para.

Proizvodna cena NIS-a je 30 din za litar

Znaci NIS-ova velikoprodajna cena benzina je TRI PUTA SKUPLJA nego egiptarska maloprodajna

Da nema monopola, ja sam , a kamoli jos neko drugi bi zatvorio to ***** od firme zvano NIS za 3 meseca uvozom naftnih derivata iz Egipta.

Ali banda zuta sa vlasti ih stiti da moze tamo da ubacuje svoje lopovske kadrove i da nas pljacka preko monopola
 
najjaca preduzeca - monopolisti

nista proizvodjaci nista izvoznici

zato se uostalom i ova drzava raspada.

jer stoka sa vlasti drzi monopole i ta preduzeca koristi ne samo za pljacku gradjana nego i za uhlebljenje svojih nesposobnih kadrova

NEMA GORE VLASTI OD DEMOKRATA! DOLE DEMOKRATE! DOLE MONOPOLISTI I LOPOVI!

Ne *****j bre Marsowac, pogledaj samo malo ne-demokrate. I SPS i SRS i SNS rade istu stvar na sje6avanju industrije i podržavanju lobija. Ista bre gowna sve...
 
u egiptu litar benzina na pumpama 10-11 dinara

eto ja bih recimo mogao da uvezem benzin po 10 dinara litar iz egipta i da ga prodajem ovde i da se ubijem od para.

Proizvodna cena NIS-a je 30 din za litar

Znaci NIS-ova velikoprodajna cena benzina je TRI PUTA SKUPLJA nego egiptarska maloprodajna

Da nema monopola, ja sam , a kamoli jos neko drugi bi zatvorio to ***** od firme zvano NIS za 3 meseca uvozom naftnih derivata iz Egipta.

Ali banda zuta sa vlasti ih stiti da moze tamo da ubacuje svoje lopovske kadrove i da nas pljacka preko monopola

Pa NIS-ov bentin iz Pančeva je na Kosovu 40 dinara. Govori li ti to nešto?
 
Jadno i bedno, to stoji? Ali šta činiti po tom pitanju? Da ćutimo i dalje? Pa samo ovde nas na Krsti ima dovoljno da napravimo pičvajz, pa sve da zvoni. Ali neće narod da radi za sebe pa to ti je.

Isti ovaj scenario je imao i Čile, kad su ubili Aljendea i doveli Pinočea, pa je posle bilo šta je bilo. Hteo tada američki telekom da uzme tržište, pa lepo napravili puč... E to se i kod nas dešava, samo što to ne radi CIA, nego sad Rusi.
Pare su pare i jedina pozitivna stvar za nas bi bila da izaberu onog ko najviše nudi državi.
Međutim,naši političari znaju da neće biti kažnjeni i kradu na našu štetu.Pokušali su privatizaciju sa Rusima,kažu Rusi su nam prijatelji.Običan narod da.Ovi što su došli kod nas ne,oni su mafija i te pregovore je trebalo prekinuti.
U suštini,naši trenutno najmoćniji političari prave najveću štetu,jer ne umeju da donose važne odluke.
 
Koliko vidim, sve političke strukture su danas jedinstvene u nameri da Srbiju pretvore u rusku guberniju. Iako se zna da hoćemo da prodamo najvažnije strateške grane drugima, iako se zna da imamo nameru da za siću političarima, gubimo najprofitabilnije grane državne privrede na dugi niz godina, ne mogu a da se ne začudim "jedinstvu" svih stranaka u raspi.čkavanju Srbije. Poslednji potez Tome Nikolića koji tvrdi da će podržati ovu jadnu vladu samo dok se ne završi posao s Rusima, jasno govori da je naša politička realnost ustvari gomila nameštenika jakih lobija iz inostranstva.

Da li će Srbija dozvoliti Rusima da nam preuzmu kompletnu energetiku bez i jednog uloženog dolara? Da i ćemo dozvoliti trgovinskom lobiju da nam uništi kompletnu proizvodnju bez ikakve kompenzacije? Da li će Srbi dozvoliti da se ono malo jada što je ostalo rasproda u bescenje za neku siću u privatnim džepovima?

Ako je odgovor na ova pitanja "da", onda i treba da jedemo gowna i dalje kao što smo ih do sada jeli. Ako to nije dovoljan razlog za neku novu "narandžastu" revoluciju, onda ja stvarno ne znam, šta Srbi očekuju u budućnosti.

Strašno!


:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Sad si se cobanine setio,a kada ste raskucili citavu drzavu i sve prodali onima koji ce od tog profita da prave bombe da nam bacaju na decu nije bilo lobija:hahaha:

Kakvi malomni kreteni misle da ce ovo neko progutati.........ni pas s maslom nece :rotf:
 
Pa NIS-ov bentin iz Pančeva je na Kosovu 40 dinara. Govori li ti to nešto?

da nas banda zuta pljacka gde god stigne.

bio clanak u novinama o strukturi cene goriva i navodno 30 dinara po litri je proizvodna cena NIS-a.

To znaci da ovi sto imaju pumpe na Kosovu zarade najvise 5 dinara po litru. I oni super rade i zive od toga .

A zamisli stoka lopovska kako zivi koja nam uzima u ostatku Srbije 50 dinara po litru.

Znaci od 82 din kolko je cena benzina 30 din ide NIS-u 52 dinara ide lopovima sa vlasti.

Ko sto rekoh u egiptu je maloprodajna cena benzina 3 put niza nego u Srbiji NIS-ova veleprodajna

To samo pokazuje kakve mi lopovcine imamo na vlasti . Strasno.
 
Koliko vidim, sve političke strukture su danas jedinstvene u nameri da Srbiju pretvore u rusku guberniju. Iako se zna da hoćemo da prodamo najvažnije strateške grane drugima, iako se zna da imamo nameru da za siću političarima, gubimo najprofitabilnije grane državne privrede na dugi niz godina, ne mogu a da se ne začudim "jedinstvu" svih stranaka u raspi.čkavanju Srbije. Poslednji potez Tome Nikolića koji tvrdi da će podržati ovu jadnu vladu samo dok se ne završi posao s Rusima, jasno govori da je naša politička realnost ustvari gomila nameštenika jakih lobija iz inostranstva.

Da li će Srbija dozvoliti Rusima da nam preuzmu kompletnu energetiku bez i jednog uloženog dolara? Da i ćemo dozvoliti trgovinskom lobiju da nam uništi kompletnu proizvodnju bez ikakve kompenzacije? Da li će Srbi dozvoliti da se ono malo jada što je ostalo rasproda u bescenje za neku siću u privatnim džepovima?

Ako je odgovor na ova pitanja "da", onda i treba da jedemo gowna i dalje kao što smo ih do sada jeli. Ako to nije dovoljan razlog za neku novu "narandžastu" revoluciju, onda ja stvarno ne znam, šta Srbi očekuju u budućnosti.

Strašno!

Е да се то питање поставило пре осам година, друга би се песма певала. Ђинђић и Коштуница су требали стати пред народ и рећи "напатићемо се следећих пар година, нећемо живети ништа боље, али ћемо од инвестиција уложити у производњу и домаћу привреду а после ћемо живети ко цареви". Али стоци је било лакше да нерезонски распродаје имовину, чува динар, диже плате, обећава куле и градове... Сада се испашта јер је и оно мало што је остало, нема са којим парама да се обнаља и одржава јер су оне отишле на пуњење џепова и привидни бољитак.
 
ovom daliboru je NIS najvaznija strateska grana!

koja glupost

treba ukinuti monopol i pustiti trziste naftinih derivata i drugim firmama a ne samo da NIS ima monopol.

zato je u americi benzin jeftin. jer imas konkurenciju i nemas akcizu.

tamo 50 firmi proizvodi benzin i prodaje ga a u Srbiji samo jedna a rezim ne dozvoljava bilo kome drugom da udje u posao.

BANDA ZUTA LOPOVSKA
 
Jadno i bedno, to stoji? Ali šta činiti po tom pitanju? Da ćutimo i dalje? Pa samo ovde nas na Krsti ima dovoljno da napravimo pičvajz, pa sve da zvoni. Ali neće narod da radi za sebe pa to ti je.

Isti ovaj scenario je imao i Čile, kad su ubili Aljendea i doveli Pinočea, pa je posle bilo šta je bilo. Hteo tada američki telekom da uzme tržište, pa lepo napravili puč... E to se i kod nas dešava, samo što to ne radi CIA, nego sad Rusi.

Благо нама када сте ви демоНкрате прогледале... Што се нисте то питали када су западни буздовани пазарили све за буд зашто... А сада се буните када запад нема пара па пазари Рус. Коју то незападну фирму ми имамо у Србији? Лицемерно...
 

Back
Top