Na koji ...

..nacin iskazujete ljubav?
Recima, gestom, pogledom?:heart:
I koliko cesto je iznova i iznova pokazujete voljenoj osobi?
Ili prosto smatrate da on/ona to shvataju i osecaju sami?

dok sam bio mlađi
mislio sam da
pogled, provedeno vreme, sama pažnja govore dovoljno
da ono što je jednom rečeno nema potrebe da se dokazuje, potvrđuje - već se podrazumeva, dok ne usledi neka promena : )
vremenom sam naucio da su ljudi drugaciji; da ocekuju da im se pruži istom merom; da vide ljubav onako kako je i sami daju, i da ocekuju da im se vrati istim. cak i kada je tako, ako i pružamo kao što nam se daje, nije na odmet pružiti i nešto preko toga, svim mogućim sredstvima koja nam padnu na pamet, jer samo tako oplemenjujemo druge i kroz eros se nadgrađujemo, jer učimo i druge novim načinima i kako može da se voli.
takođe sam naučio i da se ljubav ne podrazumeva, već svakodnevno mora da se potvrđuje i dokazuje, iako se shvata i oseća
jer trenutak je jedina stvar koja se računa i nad kojom imamo kontrolu.
 
Nacini su brojni i deo inspiracije, mastovitosti, zelje... Podrazumeva se da treba da budu tu, kao senka koja nas prati. Nisam sigurna da je dobro cekati da neko "protumaci" sta mi mislimo (i obratno) jer tumacenje moze da bude i pogresno...
 
dok sam bio mlađi
mislio sam da
pogled, provedeno vreme, sama pažnja govore dovoljno
da ono što je jednom rečeno nema potrebe da se dokazuje, potvrđuje - već se podrazumeva, dok ne usledi neka promena : )
vremenom sam naucio da su ljudi drugaciji; da ocekuju da im se pruži istom merom; da vide ljubav onako kako je i sami daju, i da ocekuju da im se vrati istim. cak i kada je tako, ako i pružamo kao što nam se daje, nije na odmet pružiti i nešto preko toga, svim mogućim sredstvima koja nam padnu na pamet, jer samo tako oplemenjujemo druge i kroz eros se nadgrađujemo, jer učimo i druge novim načinima i kako može da se voli.
takođe sam naučio i da se ljubav ne podrazumeva, već svakodnevno mora da se potvrđuje i dokazuje, iako se shvata i oseća
jer trenutak je jedina stvar koja se računa i nad kojom imamo kontrolu.

Ovakav odnos i razmišljanje kod većine dolazi tek sa zrelošću..
nekada sam mislila kako se sve podrazumeva, kao da smo telepatski povezani
i da nije potrebna neka priča ili dokazivanje, sada mislim drugačije, ljubav treba
da se neguje i stalno potvrđuje i da se unose inovacije u vezu, kada ti je stalo
treba se angažovati, ulagati sebe i pokazivati...osoba treba da se oseća voljeno,
da to saznanje otkriva sa što više aspekata i načina i odnos će biti bogatiji i lepši...
 
I recima i gestovima.
Kada volim, onda to stalno pokazujem.
I obozavam praviti razne ludorije....ne verujem da ce me volja za tim ikada proci...
Pravila sam ogroman jastuk sa natpisom kad je neko jednom isao negde na put...budila sve drugare iz komsiluka kad sam dva sata pred njegov polazak shvatila da necu imati dovoljno sundjera, pa smo u pola noci cepali jastuke...
Kad jedne godine nismo otisli zajedno na letovanje, slala sam razglednicu velicine metar sa metar, rucno pravljenu, slogirali se u posti...
Pravila se da sam naucila nesto da kuvam, a on jeo nazovi-rolovanu-piletinu, koja je skoro mogla da progovori koliko je bila "ziva", i pojeo sve, a cak ni ja nisam mogla.
Poklanjala knjige sa posvetama na tri strane, a on se smejao dok je citao...
Bacala kamencice u 4 ujutru na prozor, da proviri, samo da mu kazem - voooolim te, praaaase mo - je!
I onda se vratim kuci.
Bila spremna da se za minut spakujem i krenem u drugu galaksiju, ako treba.
E, to je bilo kad sam volela. I volela bih opet da volim. :)
 
  • Podržavam
Reactions: Zak
dok sam bio mlađi
mislio sam da
pogled, provedeno vreme, sama pažnja govore dovoljno
da ono što je jednom rečeno nema potrebe da se dokazuje, potvrđuje - već se podrazumeva, dok ne usledi neka promena : )
vremenom sam naucio da su ljudi drugaciji; da ocekuju da im se pruži istom merom; da vide ljubav onako kako je i sami daju, i da ocekuju da im se vrati istim. cak i kada je tako, ako i pružamo kao što nam se daje, nije na odmet pružiti i nešto preko toga, svim mogućim sredstvima koja nam padnu na pamet, jer samo tako oplemenjujemo druge i kroz eros se nadgrađujemo, jer učimo i druge novim načinima i kako može da se voli.
takođe sam naučio i da se ljubav ne podrazumeva, već svakodnevno mora da se potvrđuje i dokazuje, iako se shvata i oseća
jer trenutak je jedina stvar koja se računa i nad kojom imamo kontrolu.

odlicno receno... od reci do reci:D
 

Back
Top