Nije sve u misicima,ima nesto i u mozgu

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ovo je vrlo cesta konstatacija kojom zene pokusavaju da traze izjednacavanje vrednosti sa muskarcem....
A tek onda muskarcima izgleda smesan takav pokusaj....
Zbog bioloske predispozicije izvidjaca i testera, kao osnove za zastitnika nosioca porodice a to je zena...

A ako se postavi to kao ultimativna vrednost, znaci zena jeste nosilac porodice , emotivni kohezivni cinilac bez koga se ne moze, onda se zene nadure kao da je rec o patrijarhatu....
Kao njihov se rad onda ceni samo uz kuhinju i decu....

A to je bioloski tako naznaceno , naravno moze da se menja ali je jos uvek bioloski naglaseno....ma kako dokazivali da moze i obrnuto, a moze....
----------------------------
Da li vama muskarcima izgleda smesno ovakva izjava zena , kad zele da predstave "nesto u mozgu" kao generalnu prednost zena nad muskarcima....iako se slazem da je sve vise i vise to i slucaj.....prvo ubedis osobu da je glupi muzjak , a onda posle par godina i dobijes glupog muzjaka....?

Ovakva tema jeste neprihvatljiva ljudima , bas kao i zakljucak da su srbi na pretposlednjem mestu trenutno po inteligenciji u evropi, a svi pokazatelji potvrdjuju to ....

Isto kao kad se uporedno posmatra Jugoslovenski mediokritet i kapitalisticki mediokritet, tj koliko je drustvo zahtevalo unapredjenje mediokritetnog kriterijuma u Jugoslaviji ,a koliko to cini u kapitalizmu , gde je bitnije sve prodati i svakog ispoljiti kroz zadovoljstvo...
 
Ne bojte se, nije mnogo pogresio....ko god da je radio istrazivanje, a to vazi za danas....za danas +/-2 godine....

I kad su radili analizu IQ fakultetski obrazovanih osoba ili studenata , tu je tek bilo katastrofe....iliti opet na nekom shhhh mestu u evropi....

Kako se moze videti ne bih ovde opisivao, ali moze...
Tema nije koliko je prihvatljivo imati kriticki stav, jer eto u Srbiji danas pritisak mediokriteta ka zajednickom stavu je veliki....granici se sa diskriminacijom....
Tema je : Da li vama muskarcima izgleda smesno ovakva izjava zena , kad zele da predstave "nesto u mozgu" kao generalnu prednost zena nad muskarcima..?
 
Znam tacno ko je radio istrazivanje(pro-fasisticki nastrojen Britanac) i dosao je do rezultata da smo pretposlednji-a zamisli UK prva!Bezi bre tuzni idiote, osvrni se kriticki na nesto i ne prihvataj sve zdravo za gotovo-ako na tarabi pise p***a sta je to taraba iliii???Idiot!
 
..a gde si ti ovo chuo?
..ovo ti je najnategnutija konstrukcija koju sam prochitala do sada..

Pa trebalo bi da me poznajes i da znas da ne izmisljam situacije iz realnosti , vec kad se dese dese se...
U poslednjih mesec dana sam tu izjavu cuo nekoliko puta u sali od zene jednog poznanika, od komsinice, poznanice i jos jedne zene...
A cuo sam u gradu , nevezano za mene jos nekoliko puta u zbilji , a ne u sali kao kod prethodno navedenih...
I cujem na survivalu, na foxu.....i onda vec mozda postoji medijski uticaj, server, koji servira taj nacin javnog govora, cim cujem toliko cesto u zadnjih mesec dana...jeste nesto kroz salu , ali nesto i kroz zbilju...

Ako obratis paznju na izgovoreno , a ne na kontekst, jer kontekst uvek ljudi ublaze po svom, bar u pocetku , a kasnije se sve to svede na bukvalu....videces i ti....
 
Znam tacno ko je radio istrazivanje(pro-fasisticki nastrojen Britanac) i dosao je do rezultata da smo pretposlednji-a zamisli UK prva!Bezi bre tuzni idiote, osvrni se kriticki na nesto i ne prihvataj sve zdravo za gotovo-ako na tarabi pise p***a sta je to taraba iliii???Idiot!


Prvi su nemci 109, a tu su jos i Holandjani 109, pa onda poljaci 108 IQ....
Dakle ni traga britancima, ali zato rpe samoljublja....
Dizala se frka u srbiji zbog toga....
A zasto?
Ne ulazim u sujetne i gorde motive....to ostavljam drugima da razaznaju....
Zato sto se u srbiji shvata inteligencijom svako resenje problema, pa se cesto nekultura i drskost tumaci kao inteligencija, a ne kao bahatost...
Inteligencija se kod drugih manifestuje kao nalazenje resenja kad je zahtev opterecen i sa dodatnim zahtevima, a ne samo sopstvenom zeljom i hrabroscu da uradis nesto preko reda, ispod ruke, van zakona, anarhisticki i za druge destruktivno iliti po srpskom jeziku receno "kako se ko snadje"....

Stvarno stanje inteligencije je vise nego zalosno , ali je zelja za priznanjem neke licne inteligencije i pameti ogromna , nikad veca....

O kulturi ne treba nista da kazem , to se lako vidi i zarazi od medija....
 
Ako obratis paznju na izgovoreno , a ne na kontekst, jer kontekst uvek ljudi ublaze po svom, bar u pocetku , a kasnije se sve to svede na bukvalu....videces i ti....

..nisam chula to, ni bukvalno ni ublazeno kontekstom, nijednom..
..chula sam ovu rechenicu kao stav jedne zene prema jednom mushkarcu,
u vishe navrata, ali ne generalizovano, kako je u tvojoj temi..
..a i da jesam, ne bih to dozivela kao pokushaj izjednachavanja vrednosti zena i mushkaraca,
vec kao laprdanje..
..eto..nemam shta vishe da kazem na temu..
 
Ovo je vrlo cesta konstatacija kojom zene pokusavaju da traze izjednacavanje vrednosti sa muskarcem....
A tek onda muskarcima izgleda smesan takav pokusaj....
Zbog bioloske predispozicije izvidjaca i testera, kao osnove za zastitnika nosioca porodice a to je zena...

A ako se postavi to kao ultimativna vrednost, znaci zena jeste nosilac porodice , emotivni kohezivni cinilac bez koga se ne moze, onda se zene nadure kao da je rec o patrijarhatu....
Kao njihov se rad onda ceni samo uz kuhinju i decu....

A to je bioloski tako naznaceno , naravno moze da se menja ali je jos uvek bioloski naglaseno....ma kako dokazivali da moze i obrnuto, a moze....
----------------------------
Da li vama muskarcima izgleda smesno ovakva izjava zena , kad zele da predstave "nesto u mozgu" kao generalnu prednost zena nad muskarcima....iako se slazem da je sve vise i vise to i slucaj.....prvo ubedis osobu da je glupi muzjak , a onda posle par godina i dobijes glupog muzjaka....?

Ovakva tema jeste neprihvatljiva ljudima , bas kao i zakljucak da su srbi na pretposlednjem mestu trenutno po inteligenciji u evropi, a svi pokazatelji potvrdjuju to ....

Isto kao kad se uporedno posmatra Jugoslovenski mediokritet i kapitalisticki mediokritet, tj koliko je drustvo zahtevalo unapredjenje mediokritetnog kriterijuma u Jugoslaviji ,a koliko to cini u kapitalizmu , gde je bitnije sve prodati i svakog ispoljiti kroz zadovoljstvo...


zene i jesu jace od muskaraca u svakom pogledu, npr. muskarac ne bi mogao da izdrzi porodjajni bol. samo je stvar u tome sto ga zene primaju pa se osecaju inferiorno.
Nepotrebno. ali tako je.
Raznorazne muskozenske igrice su toliko ustaljena pojava zbog toga sto svi oce prvo profit pa tek onda investiciju, sto je, ako pitate ekonomiste, nemoguce.
Tripovati se na ove igrice znaci biti u strahu od prevare Patak, sto opet znaci da i nisi neki muzjak, jer bi inace rekao "bring it on baby"
 
Ne Patak, to u celosti dovodi u pitanje tvoju objektivnost jer ja makar posmatram svoje selo, a tvoj je svet doslovno ograničen na TV ekran i, da zlo bude veće, umesto dnevnika (najveće domaće intelektualne TV glavolomke), odabrao si emisije za maloumne. Pa ti sad razmisli...
 
Ne radim ja tako , inace bih bio u istim mentalnim shitovima kao i ti....

Moja reakcija je bliza novembru, tj smatram to kao posalicu, dok ne pocne da se pojavljuje varijanta koja je banalno izvrnuta i vidis da je ljudi ozbiljno prihvataju...
Sad, dok je taj broj mali, tumacis to kao izuzeci, ali kad predje neku brojku , u ovom slucaju 7/mesec, onda to vec pomalo vuce na neku medijsku usmerenost...
Ne gledam pink, a mozda je to bas posledica neke saljive ili nesaljive scene u nekom pink programu....
To se cesto bas tako desava, gledanost neke emisije postaje motiv za kopiranje iskazanih ideja i kasnije i opste prihvaceno tumacenje recenog, banalno govoreci tumacenje recenice....izjave...

Ovo pominjem zbog onih koji nisu lexa, kojoj je cilj da stereotipno odstrani svaki uticaj koji nije iz njenog sela...., onda bih ja tuko lenjirom ili motkom one koji kopaju nos ili brisu nos prstima Lexo, ali to ne cinim , jer u vise sela se tako odomacilo ponasanje, i skoro da bi uzaludno bilo ukazivati na to....(opet videh u emisiji gde je bila bekvalac i onaj iz flamingosa da su oboje posteno obrisali noseve sa rukama, on onako muski , a ona onako zenski....)

Usput iskoristim priliku da naglasim nedostatke u percepciji i moguce greske i u svojoj percepciji ili procesu zakljucivanja...

Nadam se da niste temu shvatili kao moje tumacenje da svi misle da zenama pamet predstavlja glavno oruzje , a muskarcima snaga....vec kao situaciju da tekuca voda ovog naseg drustva trenutno po povrsini nosi fleke ovakvog razmisljanja, nesto saljivo , a nesto i ozbiljno tumacenog....
 

Back
Top