Psi lutalice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
W.A.S.P, ovo što radiš je tipično trolovanje teme. ;)

Uvodni post glasi:

CURSE Ex Butterflies
Aktivan član


Učlanjen: 24.08.2006.
Pol: ženski
Poruke: 1.462
Psi lutalice

--------------------------------------------------------------------------------

Poshto mi se chini da se situacija previshe otela kontroli interesuje me da li neko zna koga kontaktirati, i da li iuopshte postoji sluzba koja se bavi choporima pasa lutalica?
Dolazim u situaciju da vec par meseci ne smem da odem ni do prodavnice, zaobilazim pola bloka da bi otishla do stanice...itd...
Molim vas nemojte mi objashnjavati kako ne trebam da se plashim, i kako je divno brinuti se o napushtenim psima, jer tu pricu zaista ne mogu da slusham, niti da je upotrebim.
Da li neko od vas ima slichnih problema i shta predlazete (sem sterilizacije i objeshnjenja da ljudi ne trebaju da se plashe). Meni pada na pamet da se sakupi dovoljno sluchajeva i da se pricha preda novinama.


Postavljačica teme dobila je jasan odgovor (da zove šintere).
Dakle, ovo nije prilika da se postavljaju fotografije izujedane dece. S kojim pravom to radiš?
Na forumu postoje izvesna pravila koja isključuju postavljanje fotografija uznemirujućeg sadržaja.

Ne ovo shto ti radish je klasichno licemerje. Na svaku postavljenu sliku pasa u kavezu on je postavio sliku izujedane osobe. S kojim pravom ti mozesh da opradash postavljanje tvoje slike, a nazivash njegovu slikom uznemirujuceg sadrzaja? Dokle cete pokushavati da pravite budale od ljudi koji se osecaju ugrozenim? Dok vam neko ne stane na put, sa tom licemernom prichom, i ne upotrebu debele argumente!
Obe slike su posledice, "HUMANOSTI". Ova tvoja je posledica za pse, njegova je posledica za ljude. Koja nosi vecu tezinu?
 
A ako ne odu tamo to ima ovakve posledice ... ima i na predhodnoj strani primera


Baš me zanima kad bi se tvoje dete ovakvo vratilo kući kako bi razmišljao

e molim te ujedi psa sa gugla... ako ne znas proveren ili licni primer molim te suzdrzi se od paljenja lomaca za pse i podpirivanja mrznje prema lutalica.

uopste nemas podatke da li su bas lutalice napravile te ujede. selektivno koristis i slike i informacije.

na netu isto tako mozes naci podatak da u americi vise dece strada od ruku (ili krivicom, neodgovornoscu svojih roditelja i to nenormalno puta vise, nego od ujeda psa.
 
Meni nije jasno s kojim pravom porediš decu i životinje????? Da li ljubav prema životinjama isključuje ljubav prema deci??? To možda kod tvojih roditelja koji su ti usadili strah od svega što nije čovek!
Kao drugo, domovima uopšte ne treba hrana, jer dušebrižnici kao što si ti nemaju pojma da domovi uskoro neće ni postojati, da ta deca imaju neke potpuno druge potrebe koje su nematerijalne prirode!
Izvini ako sam bila preoštra ali malo mi se povraća od etiketiranja ljudi koji vole životinje kao da mrze decu i ljude! :dontunderstand:


PRAVOM????
Zar mi na ovoj temi ne prichamo sve vreme o pravima?
Ko se setio od tolikih dushebriznika da spomene napushtenu decu. O chemu prichate???
I nemoj izvrtati ono shto sam rekla. Ja nigde nisam rekla da neko mrzi decu. Samo sam pokushala da dam predlog za pravi istinski humanizam, jer se toga ochigledno niko ne seti. JA od sada mogu samo da kopiram sve shto sam napisala, jer i dalje ne postoji PRAVI ARGUMENT na ono shto sam napisala.
 
nije davno bilo kada se na istom ovom mestu vodila slicna rasprava
http://forum.krstarica.com/threads/201658&highlight=copor
meni je sva ta prica prilicno pomogla, sada kada prolazim pored psa jednostavno se pravim luda, tj. ne obracam paznju na njega/njih, a i oni isto tako :)

nadam se da se ova tema nece pretvoriti u raspravu, mada smo na onoj prosloj koliko toliko uspeli da smirimo strasti. bas sam pricala sa drugaricom koja zivi kod sava centra i ona isto kaze da je situacija ocajna. u mom kraju nije tako, ali da ima lutalica-ima. i potpuno shvatam tvoj revolt.
zao mi je sto konkretan savet nemam, ali mislim da ce alal i pussycat moci da kazu nesto konkretnije.
 
Lepo rekoh šta je bio cilj ove teme ...

Nije suština u tvom pitanju koga zvati da pokupi pse, zar ne?

Izmedju ostalog. I okupiti grupu ljudi koja bi se borila protiv drzanja pasa na ulicama, a podrzavala iskljuchivo udomljavanje.
Ne vidim u chemu se ja kosim sa tvojom prichom. Ti shtitish pse. Ja nemam nishta protiv pasa koji imaju svoj dom, i vlasnika.
Chin hranjenja pasa p[o ulicama, je chin kojim pse muche. Jer ce kad tad zavrshiti u kafeteriji zar ne? Ukoliko su interesi drushtva za zashtitu pasa takvi, u chemu se onda moj stav i tvoj stav razlikuju?
 
e molim te ujedi psa sa gugla... ako ne znas proveren ili licni primer molim te suzdrzi se od paljenja lomaca za pse i podpirivanja mrznje prema lutalica.

uopste nemas podatke da li su bas lutalice napravile te ujede. selektivno koristis i slike i informacije.

na netu isto tako mozes naci podatak da u americi vise dece strada od ruku (ili krivicom, neodgovornoscu svojih roditelja i to nenormalno puta vise, nego od ujeda psa.

:super::super::super:
 
PRAVOM????
Zar mi na ovoj temi ne prichamo sve vreme o pravima?
Ko se setio od tolikih dushebriznika da spomene napushtenu decu. O chemu prichate???
I nemoj izvrtati ono shto sam rekla. Ja nigde nisam rekla da neko mrzi decu. Samo sam pokushala da dam predlog za pravi istinski humanizam, jer se toga ochigledno niko ne seti. JA od sada mogu samo da kopiram sve shto sam napisala, jer i dalje ne postoji PRAVI ARGUMENT na ono shto sam napisala.

a odkud tebi pravo da bilo kome odredjujes kako i prema kome ce biti human? da nema tih ljudi situacija bi bila mnogo gora i po tebe i po pse.
 
Izmedju ostalog. I okupiti grupu ljudi koja bi se borila protiv drzanja pasa na ulicama, a podrzavala iskljuchivo udomljavanje.
Ne vidim u chemu se ja kosim sa tvojom prichom. Ti shtitish pse. Ja nemam nishta protiv pasa koji imaju svoj dom, i vlasnika.
Chin hranjenja pasa p[o ulicama, je chin kojim pse muche. Jer ce kad tad zavrshiti u kafeteriji zar ne? Ukoliko su interesi drushtva za zashtitu pasa takvi, u chemu se onda moj stav i tvoj stav razlikuju?

pa i svi mi pre ili kasnije umiremo, pa taj period dok se to ne desi pokušavamo da bude što sadržajniji
 
Ljudi pa jel vi chujete sebe? Iznova i iznova na temama po ovom forumu (pretezno zene na zalost), pokushavaju da me ubede u neke priche koje nemaju veze sa zivotom. Iznad svega na vrlo licemeran nachin.
Pazite sad konstrukciju, kad premotamo par godina unazad. Bilo je par pasa u recimo mom bloku. Nashlo se par zena koje imaju vishak vremena i "humanosti" da ih hrane, i "udome" ispred svojih vrata u sred ulaza, ili im npr. postave cebe na sred prolaza za prodavnicu...itd...Par nas je objashnjavalo i raspravljalo se da je to loshe, i da ce dovesti do toga da se formiraju chopori za par godina, ali su nas pretezno gledali kao paranoichne. Situacija se smrila. Chopori su se formirali. Sve vreme su hranjeni, i zashticeni. Kada dodje do situacije da neko treba da ukloni sve te pse (a sad je mnogo veci broj psecih zrtava), jer se sve otelo kontroli, isti ti ljudi koji nisu razmishljali o razmnozavanju pasa, a opet sada shvataju da je to vec postao problem, dolaze sa ovom prichom koju mi prosipate.
Sad ja trebam da preuzmem krivicu za nechije ubijanje i muchenje, zato shto gomila (pretezno zena) ima vishak slobodnog vremena i humanosti, a manjak mozga?:eek:
I josh ja trebam da se osecam krivom zbog ispravljanja tudjih greshaka na koje su verovatno milion puta bile upozorene. Pa neko mora da preuzme odgovornost, zar ne?
Ja vash chin hranjenja pasa po ulicama, i drzanja pasa na ulicama uopshte ne smatram altruistichnim. Mislim da troshite vishak slobodnog vremena na gluposti koje nanose shtetu prvenstveno tim psima, a posle i ljudima, a na nekom podsvesnom nivou perete svoju krivicu iz ko zna kojih razloga. To jeste tragichno,jer postoji toliko nachina da se pomogne unesrecenima, ljudima, deci, gde zaista znate da ste uradili neko dobro delo. Nemam nishta ni protiv onih koji udome psa u svoju kucu, dom. Ali hraniti ih, i drzati napolju, to uopshte nije potez dobrog choveka...
Shto se tiche argumenata za ovu temu ih imam vrlo, zato shto znam da sam u pravu, i da je ovo shto pricham ispravno i pravedno. I za pse i za ljude.
Osudili biste majku koja rodi dete i napusti ga, ili muchi, a vi to isto u drugom pogledu radite sa psima. Razmnozavate ih, sa glupim izgovorima, a onda kukate kako je strashno ubiti zivo bice.
Pritom necu ni spominjati da svako od vas barem jednom nedeljno ima meso na trpezi.
Da li ova glupost koja se prosipa od strane moze da prestane vishe. To sto nema ljudo koji vam se zameraju, nego cute i trpe ne znachi da ste u pravu. Dajte mi barem jedan RACIONALAN ARGUMENT, kojim celu ovu prichu mozete PRAVEDNO da OPRAVDATE?

:worth: Sve tacno!!!:ok:
 
PRAVOM????
Zar mi na ovoj temi ne prichamo sve vreme o pravima?
Ko se setio od tolikih dushebriznika da spomene napushtenu decu. O chemu prichate???
I nemoj izvrtati ono shto sam rekla. Ja nigde nisam rekla da neko mrzi decu. Samo sam pokushala da dam predlog za pravi istinski humanizam, jer se toga ochigledno niko ne seti. JA od sada mogu samo da kopiram sve shto sam napisala, jer i dalje ne postoji PRAVI ARGUMENT na ono shto sam napisala.

cekaj,izvini...
ovo je tema o psima a ne o deci u domovima
i odkud ti znas da niko od nas ni ne razmishlja o toj deci?
svi vi paranoichari mislite da onaj ko pomogne psu lutalici,okrece ledja gladnom ciganchetu
e pa nije tako znas

a kada si ti spasla neko dete...nahranila ga,obukla ga.....otishla u dom da provodis vreme sa decom kojoj treba ljubav?ili NI za to nisi imala vremena,kao sto nemas vremena da nahranis neku dzukelu?
 
PRAVOM????
Zar mi na ovoj temi ne prichamo sve vreme o pravima?
Ko se setio od tolikih dushebriznika da spomene napushtenu decu. O chemu prichate???
I nemoj izvrtati ono shto sam rekla. Ja nigde nisam rekla da neko mrzi decu. Samo sam pokushala da dam predlog za pravi istinski humanizam, jer se toga ochigledno niko ne seti. JA od sada mogu samo da kopiram sve shto sam napisala, jer i dalje ne postoji PRAVI ARGUMENT na ono shto sam napisala.

Ja mislim da je ovo tema o psima i ne vidim potrebu da spominjemo decu! To što si ti uradila je licemerno! To stalno ljudi rade kad ostaju bez argumenata, pozivaju se na decu i stare! Humanizam nije da bilo ko pati makar to bilo i pesto!
Postoji nešto što se zove empatija! Mene boli kad vidim patnju!
Da ti objasnim neke stvari: mene je ujeo ulični pas kad sam imala 8-9 godina... morala sam šinterima da pokažem koji je to pas jer su mi tada ''obećali'' da ukoliko nije besan - vratiće ga nazad! Psa nikad u životu više nisam videla! Poenta je da veću traumu imam od slike šintera kako hvataju psa nego od ujeda!
Kada bi se malo pozabavila sobom i svojim strahovima problem bi rešila...
Naravno, i ja sam za sklanjanje agresivnih pasa sa ulica ali mi se ne sviđa ta tvoja sebična ideja... ne razumem, ti imaš više prava na tu ulicu nego pas????
 
pa i svi mi pre ili kasnije umiremo, pa taj period dok se to ne desi pokušavamo da bude što sadržajniji


Ja sam postavila sasvim konkretno pitanje. Zamolila bih vas da ne pokushavate da me pravite budalom. Krajnje sam iskreno pristupila celoj ovoj prichi, i ochekujem barem delic te iskrenosti od uchesnika teme. Ne trazim valjda mnogo?
 
nije davno bilo kada se na istom ovom mestu vodila slicna rasprava
http://forum.krstarica.com/threads/201658&highlight=copor
meni je sva ta prica prilicno pomogla, sada kada prolazim pored psa jednostavno se pravim luda, tj. ne obracam paznju na njega/njih, a i oni isto tako :)

nadam se da se ova tema nece pretvoriti u raspravu, mada smo na onoj prosloj koliko toliko uspeli da smirimo strasti. bas sam pricala sa drugaricom koja zivi kod sava centra i ona isto kaze da je situacija ocajna. u mom kraju nije tako, ali da ima lutalica-ima. i potpuno shvatam tvoj revolt.
zao mi je sto konkretan savet nemam, ali mislim da ce alal i pussycat moci da kazu nesto konkretnije.

Da znaš da sam se setila tebe i teme! :) Samo što si ti bila razuman sagovornik koji prihvata tuđe mišljenje :super: :cmok:
 
Izmedju ostalog. I okupiti grupu ljudi koja bi se borila protiv drzanja pasa na ulicama, a podrzavala iskljuchivo udomljavanje.
Ne vidim u chemu se ja kosim sa tvojom prichom. Ti shtitish pse. Ja nemam nishta protiv pasa koji imaju svoj dom, i vlasnika.
Chin hranjenja pasa p[o ulicama, je chin kojim pse muche. Jer ce kad tad zavrshiti u kafeteriji zar ne? Ukoliko su interesi drushtva za zashtitu pasa takvi, u chemu se onda moj stav i tvoj stav razlikuju?

Lepo. Ako ti uspe - posto znas, za to su potrebna ogromna sredstva - evo ja cu prva da vam se prkuljucim. U medjuvremenu cu ipak baciti po neku kost izgladnelom kucetu na ulici.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top