KAFA

Bolje uzmi polen i med sa mlečom po jednu kašičicu tri puta na dan i malo trčanja i bićeš razbuđen sam tako..

...ne volim med;ne znam sta je mleč(mleko?;ako je mleko,ni njega ne volim...mogu ga samo u beloj kafi :) i kachamaku,pijem jogurt ceo zivot);polen znam da izaziva kijavicu;a trcanje praktikujem,ali brzo postaje smorka,dosadno je trchati kontinuirano iz dana u dan ...
 
Kad mi se muškarac ne dopadne.. kažem da ne pijem kafu
a kada mi se dopada, sve jedno odem, al pijem nešto drugo :lol:

Sad ne znam baš.. dal si na to mislila :zper:
 
jaoj
ne pijem tursku, još gore, pijem one instant, nes 3u1 i 2u1, jacobs, doncafe...
znam da nisu zdrave, ali tu naviku nikako da iskorenim

ima li neko savet kako da se odviknem?
 
jeste, baš planiram :lol:

e tako,bolje sprijeciti lose kofeinske navike

evo ga lijek :)


0000550721_l_0_1ztsy7.jpg



0000432209_l_0_blsj9x.jpg
 
Legenda o tome kako je otkrivena kafa, glasi ovako:

Jedan mamurni Etiopljanin zalutao je u šumu. Palo je veče, njemu je bilo hladno, pa je nalomio granje sa obližnjeg žbuna i zapalio vatru. Iznenadio ga je neobičan, veoma ugodan miris. Otkinuo je i sažvakao nekoliko prženih bobica. Njihov ukus prijatno ga je osvežio. Skuvao je od bobica napitak, izlečio mamurluk i tako postao pronalazač crne kafe.

Danas je kafa kultni napitak. Turska (zaslađena ili nezaslađena), espreso, nes, sa raznim dodacima (mleko, alkohol, pavlaka), obogaćena aromama lešnika, badema, cimeta … Varijacije su brojne.

Pijete li kafu ?
Da li je ispijanje kafe svojevrsni ritual ?
Utisnete li ponekad vrh kažiprsta u soc i zamislite želju (iako znate da je to samo igra) ?


Pričajte … Uz kaficu:

kafa_704629.jpg


(Ovakvu kafu sam nekad davno pila u "Šeherezadi", u Bulevaru Kralja Aleksandra, prekoputa zgrade "JAT"-a. Nažalost, "Šeherezade" više nema.)

He...slatko

Pamtim pricu kako su Austrijanci nakon turske najezde otkrili u bunkerima dzakove sa kafom, probali su da je pripreme ali nisu znali kako. Petljajuci sa zrnima palo im je na um da zrna samelju i skuvaju ali kako nisu znali nista o turskoj kafi skuvali su je na svoj nacin i razlicitim isprobavanjem otkrivali sasvim drugacije vrste.

Obozavam kafu i rado je degustiram cistog gusta radi. Volim instituciju coffeeshop-ova i najrazlicitije nacine pripreme. Trenutno omiljen kapucino iz Costa kafea, kod kuce skuvam tursku, kada izlazim volim fredocino jer je mesavina kafe i kolacica...ne ubadam zelje...mozda bih mogla, ko zna, mozda mi se neka i ostvari:heart:
 

Slične teme


Back
Top