Ne viči na mene ! ! !

kalis

Buduća legenda
Poruka
31.747
Sve u vezi vike i galame.

Imate li u okruženju ljude koji konstantno viču,deru se,galame ? ...

Zašto to rade,kome to rade,jesmo li mi izduvni ventili njihovom besu,i pomoć da ne dobiju čir na želudcu?

Ko ,kako ,zašto ?
Da li vam smeta ili ne?

Bilo sta o ovoj temi,(može i ono tipa kad sam bio mali na mene su jednom strašno vikali zbog...)
Bilo šta,
javite se ...21.vek je ,jesmo li civilizovani?
 
'' NA SOLOMONSKIM OTOCIMA,OTOCJU U JUŽNOM PACIFIKU STANOVNICI JEDNOG SELA PRIMENJUJU JEDINSTVENU TEHNIKU SECE DRVA. AKO JE STABLO PREVELIKO DA BI SE OBORILO,SELJANI GA SEKU VIKOM. (TRENUTNO NE MOGU NACI TAJ CLANAK,ALI CASNA REC,PROCITAO SAM GA.)DRVOSECE KOJI POSEDUJU TU OSOBITU MOC PRIKRADU SE STABLU TACNO U ZORU I IZNENADA STANU VIKATI NA NJEGA IZ SVE SNAGE.CINE TO 30 DANA.STABLO UMRE I SRUŠI SE.TEORIJA GLASI DA VIKA UBIJA DUH STABLA.I SELJANI TVRDE DA TA TEHNIKA NIKAD NIJE ZAKAZALA.''
Robert Fulghum


Bato moj,drvo se osuši,a šta je sa čovekom na koga konstanto viču ?
 
'' NA SOLOMONSKIM OTOCIMA,OTOCJU U JUŽNOM PACIFIKU STANOVNICI JEDNOG SELA PRIMENJUJU JEDINSTVENU TEHNIKU SECE DRVA. AKO JE STABLO PREVELIKO DA BI SE OBORILO,SELJANI GA SEKU VIKOM. (TRENUTNO NE MOGU NACI TAJ CLANAK,ALI CASNA REC,PROCITAO SAM GA.)DRVOSECE KOJI POSEDUJU TU OSOBITU MOC PRIKRADU SE STABLU TACNO U ZORU I IZNENADA STANU VIKATI NA NJEGA IZ SVE SNAGE.CINE TO 30 DANA.STABLO UMRE I SRUŠI SE.TEORIJA GLASI DA VIKA UBIJA DUH STABLA.I SELJANI TVRDE DA TA TEHNIKA NIKAD NIJE ZAKAZALA.''
Robert Fulghum


Bato moj,drvo se osuši,a šta je sa čovekom na koga konstanto viču ?

nije losa tehnika:hahaha:
 
mi smo prilicno necivilizovana sredina....tako mozes da ocekujes da ce ovde jos dugo da se dernja svako kome padne na pamet....

primer: na poslednjem letovanju je u sobi do nas bila Italijanka sa dvoje male dece...nismo ih culi..

da li mozes da se setis kada si kod nas video dete, tinejdzere, odrasle i na kraju i matore ljude koje ni ne cujes niti osetis......verovatno nikada
 
ja prosto imam sposobnost da vicem..mogu...ko sto rekoh grlata sam...to nam u porodici svi smo grlati...ne pricam tiho pricam normalno ponekad cak i malo glasnije a da i ne primetim...sta cu...genetika....a i isla sam na hor pa znam tehniku kako se drati a ne izgrebati grlo i ne umoriti...sebe:mrgreen:
 
Ja vichem samo na mladjeg brata :mrgreen:

Nisam bash obratjala pazhnju dal vichu u mojoj sredini, niti me zanima :cool:
Mada se moj tjale chesto doviqje sa komshijama. Jedan u jednom dvorishtu, drugi u drugom, pa se doviqju i lupaju gluposti :lol: Ipak, ta vika i galama mi ne smeta toliko kao kad pojachaju shabaniju do daske ili brusilica po ceo dan... mozhda sam malo omashila temu, al nema veze :)
 
Sve u vezi vike i galame.

Imate li u okruženju ljude koji konstantno viču,deru se,galame ? ...

Zašto to rade,kome to rade,jesmo li mi izduvni ventili njihovom besu,i pomoć da ne dobiju čir na želudcu?

Ko ,kako ,zašto ?
Da li vam smeta ili ne?

Bilo sta o ovoj temi,(može i ono tipa kad sam bio mali na mene su jednom strašno vikali zbog...)
Bilo šta,
javite se ...21.vek je ,jesmo li civilizovani?

Imam moje ... roditelje.
koji se verbalno hvataju za gushu od mojih najranjih sjecanja. Cujem ih i kada sam na spratu iznad u sobi, ali sam naucila koliko manje/vise muzike mi treba da to zakamufliram.
Jedini je problem kada neko od njih dvoje pobjedi onog drugog, pa onda povrijedjeni ode da se istrese na meni... ili kada ne moze da pobjedi niko pa onda oboje onu da od mene naprave zrtveno jagnje.
ali srecom
ne zivim vise tu :heart:
 
Volim kada su tonovi taman toliko koliko ih samo ja cujem.Smatram da ljudi kada nesto pokusavaju da dokazu pa u nedostatku argumenata daju akcenat tonalitetu da bi bili sto ubedljiviji-sto je isti slucaj i sa gestikulacijom.
 
na mene niko ne vice ni ti ce :mrgreen:
ni ja ni nakoga ne vicem ni ti cu :mrgreen:

Niti se pise spojeno:roll:
@tema
Ne drugujem s ljudima ciji mi glas smeta,ali u skoli itd. ima ljudi (i ucenika i ovih drugih:lol:) koji konstantno vicu.Ne znam razlog.Ja retko vicem,osim kad se posvadjam sa bratom.Sve svoje sukobe resavam utisanim glasom jer to mnoge ljude nervira:D
 
Poslednja izmena:
ponekad vicem samo kada se iznerviram ali to je retkost jer sam po prirodi flegman, kod mene vazi parola: "ma samo opusteno" cak i kada udjem u raspravu sa nekime govorim normalnim i smirenim tonom ali kada mi se sve skupi :evil: bolje da me niko ne dira :cool:
 

Back
Top