Uzasni problemi sa XP

N

Nagoja

Gost
Imam na kompu i 98 i XP. 98 minimalno koristim,ali mi zato XP prtavi uzasne probleme.Pre mesec dana sam instalirao oba OS(na FAT32) i XP mi pravi sledece probleme:
Vec posle otvaranja 2. ili 3. prozora Internet Explorera pocinje da mi blokira explorer i nece da otvara i izbacuje mi prozor u kome kaze da program Ne Odgovara i mora biti zatvoren.To mi se dogadja i sa drugim stvarima kao sto su Word (posle dva tri otvaranja vise nece da otvara i ne dozvoljava rad u njemu),na bilo kom playeru posle par otvaranja se dogadja isto ili takodje nece da mi cesto otvara u Panelu ikonu za brisanje programa.Onda moram da reiniciram komp i tako sve ukrug i to radim po 100 puta dnevno jer ne znam kako to da resim.Da ne zaboravim,takodje mi ne dozvoljava da kliknem na gornje ikone na primer na Favorite i kada to kliknem stranica se "smrzne" i opet izlazi prozor u kome kaze da program ne odgovara komandi i moram da brisem stranicu.
Ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan
Pozdrav
 
Pa mozda da uzmes neki drugi browser pa da surfujes s'njime, al onda bi mozda kod nekih web stranica imao neke bug-ove jer mozda nisu kompatibilni za mozillu... Ali inace sve MICROSOFT distribucije nisu ni za k... Ja inace koristim linux slackware 9.1 a XP imam samo zbog mladjeg brata koji otje da igra gloope igrice... Predlazem ti da se prebacis na linux, to ti je moj savet.
 
Ja jesam prvo instalirao 98 pa onda XP.To je sve pocelo da se javlja posle podele HDD i instaliranja 98 i XP. Do juce sam na starom PC imao 98 i radila je super,ali od skoro na novom imam XP i mislim da je obicno njesra.Jeste da ima lepsu grafiku,ali po meni samo to i nista vise. Sto se tice predloga za Linux,to mi mnogi preporucuju,ali imam neku blokadu prema njemu,ne znam da li zato sto je jos nedovoljno rasprostranjen medju obicnim pc svetom ili sto su uglavnom svi programi prvo usmereni ka Windowsu,sve u svemu jos se nisam ohrabrio da ga instaliram.
Na kraju i dalje imam gore pomenute probleme,tako da cu mozda po ideji n1gg4 da instaliram NETSCAPE,sta mislite o njemu?
Pozdrav svima
 
XP nije bas takvo sranje, ako si prilikom instalacije XP-a imao neku gresku pa si na ponudjeno SKIP nastavio instalaciju ne ocekuj ispravan rad, u tom slucaju moras naci drugi ispravan CD XP-a, ja imam 3 neispravna i 1 ispravan (pogotovo XP sa SP1),ovo moze (obavezno) biti uzrok neispravnog rada!
 
Nesto mi tu smrdi.... Sve ovo sto sam procitao mogu biti neki od razloga tvojih problema ali i ne moraju. Nikad ne govorim iz nekog pametovanja vec uvijek iz iskustva. Desilo mi se da sam imao taj slucaj skoro indentican ali.. Zaboravio sam da sam nakon lijepo sredjenih stvari odmah se nakacio na neti i gotovo... Odmah sam pokupio neku tamo gamad koja mi je naravno pravila te vrste problema. Naravno da sam bio bez zastite i koristio IE 5.. E kada sam se malo otrijeznio onda sam krenuo u ciscenje racunara koji je tako reci prije sat vremena nanesen na racunar i rezultat svega je bio 6 virusa i nekoliko desetina spyware programa.. Pokusaj da vidis nesto sto se ovoga tice jer to je moje iskustvo.. Nakon toga naravno sam odmah otkacio bilo koju verziju IE i jednostavno uzeo OPERU i sada sam miran ko BOG. Poz.
 
Ma ja sam ocistio sve viruse i povadio sve spijune i opet isto.Cisto sumnjam da je problem u IExploreru jer mi se iste stvari desavaju i sa Wordom, IncrediMailom, Divx playerima,...sto znaci da nesto drugo pravi haos.Zanimljivo je da kada mi jedan program otkaze onda ni drugi nece da rade i tek kada restartujem racunar mogu da pokrenem neki program (dok se ponovo ne smrzne) i tako u krug.Mozda je problem u losem discu XP-a kako je pomenuo Diogen,tako da cu verovatno morati da ponovo instaliram sve od 0 jer ocigledno niko nema resenje za ovo sto me je snaslo.
Pozdrav svima
 

Back
Top