Da li je moralno opljačkati banku ili ukrasti od banke?

Da li je moralno opljačkati banku ili ukrasti od iste

  • Nije moralno i protiv toga sam

    glasova: 17 43,6%
  • Nije moralno ali mogu da razumem nekoga ko to radi

    glasova: 6 15,4%
  • Moralno je, ali ne bih to radio ni da nije kažnjivo

    glasova: 3 7,7%
  • Moralno je i mnogo bi mi značilo da se to dekriminalizuje

    glasova: 13 33,3%

  • Ukupno glasova
    39
  • Anketa je zatvorena .
Ukrasti od lopova/zelenaša koji su legalizovali svoj rad, i nije neki naročito nemoralan čin.

U redu,recimo ukrao si od zelenasa/lopova ,jer je opravdano ukrasti od takvih ljudi zato sto su i oni krali od drugih.
Ali takvo djubre,koje je opljackalo druge ljude mozda isto tako ima veoma zgodnu zenu ,koju je naravno stekao svojim bogatstvom.Buduci da u tako stvorenom braku ,avaj,nema ljubavi,mozda si ti prava osoba koja ce pruziti pravu ljubav zeni takvog lihvara,za razliku od njega ,jer on je zapravo ne voli nego je tretira samo kao objekat.
Kad dublje razmislis ,takav lik zapravo ne zasluzuje ni da zivi zar ne?:manikir:

Ipak on je pocinio toliko velika zla da ne zasluzuje blagu smrt.
On prvo mora da pati.:per:
 
Јесте, морално је отимати од лихвара и зеленаша, али није легитимно, зато што поменути лихвари имају
легализован и институционализован начин пљачке грађана.
Јел Робин Худ представљен као херој, јунак - јесте, а шта је радио, пљачкао богате, давао сиромашнима...
Молим лепо. :cool:
 
Nije moralno i protiv toga sam
Nije moralno ali mogu da razumem nekoga ko to radi
Moralno je, ali ne bih to radio ni da nije kažnjivo
Moralno je i mnogo bi mi značilo da se to dekriminalizuje
_______________________

А од понуђених одговора, овај болдовани је некако најближи мојим схватањима, али бих ја то овако формулисала -
Морално је, али је за мене сад касно.... :D
 
Nije moralno.....

Drustveni moral je jedno , a tvoj je drugo.....tvoj moral moze da kaze da je moralno ubiti necije dete, sina, oca, majku, i nazvati ih zlotvorima , gadovima, stokom.......

Da li je moralno uci u parlament i izresetati ih sve,.....poslanike, i u vladu i izresetati sve u vladi , ukljucujuci i sluzbenicice koji su tamo naravno po liniji......?

Po ucinjenom zlu ili pretvaranju da je dobro , neko bi zakljucio da je itekako moralno, kao sto je moralno ubiti hitlera dok je jos palio knjige u rajstagu.....
Pazite njegov pokret je palio knjige i jos nije dosao na vlast, nije radio genocid, vec je bio patriotski nastrojen prema nemackoj.....dakle drustveno vrlo primamljivo....

Inace se postavlja i pitanje da li se treba ljutiti ako se gol naguzis i neko prodje i sljepi te.....ili jos gore zaskoci te.....

U prvom slucaju ce covek koji je sljepnuo da se brani da nije mogao da se uzdrzi kad si se natrcio...
E tako ti je i sa zelenasima....prosto ih glupi ljudi i ljudi koji su alavi da na brzinu zarade uvuku u to, a kasnije se zrtve nadju i medju onima koji su siromasni i nemaju nista....ali imaju velike snove....
 
Nije moralno.....

Drustveni moral je jedno , a tvoj je drugo.....tvoj moral moze da kaze da je moralno ubiti necije dete, sina, oca, majku, i nazvati ih zlotvorima , gadovima, stokom.......

Da li je moralno uci u parlament i izresetati ih sve,.....poslanike, i u vladu i izresetati sve u vladi , ukljucujuci i sluzbenicice koji su tamo naravno po liniji......?

Po ucinjenom zlu ili pretvaranju da je dobro , neko bi zakljucio da je itekako moralno, kao sto je moralno ubiti hitlera dok je jos palio knjige u rajstagu.....
Pazite njegov pokret je palio knjige i jos nije dosao na vlast, nije radio genocid, vec je bio patriotski nastrojen prema nemackoj.....dakle drustveno vrlo primamljivo....

Inace se postavlja i pitanje da li se treba ljutiti ako se gol naguzis i neko prodje i sljepi te.....ili jos gore zaskoci te.....

U prvom slucaju ce covek koji je sljepnuo da se brani da nije mogao da se uzdrzi kad si se natrcio...
E tako ti je i sa zelenasima....prosto ih glupi ljudi i ljudi koji su alavi da na brzinu zarade uvuku u to, a kasnije se zrtve nadju i medju onima koji su siromasni i nemaju nista....ali imaju velike snove....

Pa tako nekako.Zelenasi su zapravo korisni.Jer oni nas nadahnjuju.Ako je tamo neki mufljuz sa 90 I.Q. i 5 razreda osnovne skole mogao da se lahko obogati,onda mozemo i mi.
Jedna od osnovnih ideja moderne ekonomske nauke (ovo citiram iz jednog fakultetskog udzbenika) je "da se covek radja kao urodjena lenstina i da bi se podstakao na rad najbolja stimulacija je podsticanje pohlepe ".
Dalje ,zelenasi postavljaju vise standarde u drustvu,sto rezultira u daljem napretku civilizacije.
Da nije bilo pohlepnih ljudi kroz istoriju ,ne bimo imali avijone,avta ,elektricnu struju,a sami tim ni ovaj forum gde diskutujemo o pljackanju zelenasa.O Robin Hudu da i ne govorim.:per:
 
Nije moralno.....

Drustveni moral je jedno , a tvoj je drugo.....tvoj moral moze da kaze da je moralno ubiti necije dete, sina, oca, majku, i nazvati ih zlotvorima , gadovima, stokom.......

Da li je moralno uci u parlament i izresetati ih sve,.....poslanike, i u vladu i izresetati sve u vladi , ukljucujuci i sluzbenicice koji su tamo naravno po liniji......?

Po ucinjenom zlu ili pretvaranju da je dobro , neko bi zakljucio da je itekako moralno, kao sto je moralno ubiti hitlera dok je jos palio knjige u rajstagu.....
Pazite njegov pokret je palio knjige i jos nije dosao na vlast, nije radio genocid, vec je bio patriotski nastrojen prema nemackoj.....dakle drustveno vrlo primamljivo....

Inace se postavlja i pitanje da li se treba ljutiti ako se gol naguzis i neko prodje i sljepi te.....ili jos gore zaskoci te.....

U prvom slucaju ce covek koji je sljepnuo da se brani da nije mogao da se uzdrzi kad si se natrcio...
E tako ti je i sa zelenasima....prosto ih glupi ljudi i ljudi koji su alavi da na brzinu zarade uvuku u to, a kasnije se zrtve nadju i medju onima koji su siromasni i nemaju nista....ali imaju velike snove....

Јел ти увек пишеш романе и на једноставна питања, дајеш компликоване, неразумљиве одговоре?
 
aj ovo za roman je tachno, al shta ti je u njegovom postu nerazumljivo, strelo?:think:

У Холивуду кад дође неко са идејом за филм пред продуцента, ако не зна да је изложи у две-три реченице,
излети напоље. Другим речима, ко има јасне мисли, он се јасно и прецизно изражава.
 
У Холивуду кад дође неко са идејом за филм пред продуцента, ако не зна да је изложи у две-три реченице,
излети напоље. Другим речима, ко има јасне мисли, он се јасно и прецизно изражава.

za holivud me bash briga, al stvarno i ja vishe volim ljude koji u malo rechi umeju da kazu dosta... tako i na forumu, kilometarske postove uglavnom ne chitam, mada patka gotivim, pa ga tu i tamo chitam...:D
 
za holivud me bash briga, al stvarno i ja vishe volim ljude koji u malo rechi umeju da kazu dosta... tako i na forumu, kilometarske postove uglavnom ne chitam, mada patka gotivim, pa ga tu i tamo chitam...:D

Холивуд је био само пример...:cool: Немам ништа против човека, само је беспотребно у тему увео убиства, уместо
да изнесе свој став о теми.
 
Холивуд је био само пример...:cool: Немам ништа против човека, само је беспотребно у тему увео убиства, уместо
да изнесе свој став о теми.

znam strelo, shta ti je... bash me briga za sve moguce primere, opshirna izlaganja ne volim ne zato shto u svetu ne prolaze ili ih neko drugi ne ceni, vec zato shto me smaraju... chesto na nekoj temi napishem "nemam snage"... stvarno jeste tako, udjem tu da se relaxiram i treba sad da ishchitam 5 strana bla, bla, truc, samo zato shto me privukao naslov teme ili shto je jedina tema na kojoj se u tom trenutku pishe...
 
Dalje ,zelenasi postavljaju vise standarde u drustvu,sto rezultira u daljem napretku civilizacije.
Da nije bilo pohlepnih ljudi kroz istoriju ,ne bimo imali avijone,avta ,elektricnu struju,a sami tim ni ovaj forum gde diskutujemo o pljackanju zelenasa.O Robin Hudu da i ne govorim.:per:

Ako ti nije teško, molim pojasni malo ovo o zelenašima koji postavljaju više standarde. Zelenaštvo je iznad čega na vrednosnoj lestvici? Ubistva? :dontunderstand:

Smatram da su pametni i inventivni presudno uticali na nastanak aviona, auta, el. struje...a ne pohlepni. Pohlepni su zaslužni što el. struja nije besplatna a može biti.
 

Back
Top