Ne sjedaj u auto pijan!!!

tvoja_zauvijek

Zainteresovan član
Poruka
142
Posto se ovakve stvari cesce desavaju mladjim osobama stavila sam ovu temu u ovaj podforum!
Elem ne znam koliko znate za slucaj Jacquline Suburidos al ja sam za njega cula tek juce i dozivjela sam blagi sok.Od zdrave prave mlade i lijepe dijevoke sedamnaestotgodisnji pijani vozac je napravio blago receno monstruma:sad2:
Ukoliko niste culi za ovaj slucaj obavezno pogledajte na netu a moje pitanje je sljedece:
1.Da li ste nekad sjeli za volan pijani?
2.Koju biste kaznu dali npr ovom vozacu koji je unistio zivot jedne djevojke koja sad ima samo 24.god a i za nje je vec 40 operacija???
molim bez glupih odg :cao:
 
Hm, ne znam zashto spominjesh sluchaj neke X francuskinje kad kod nas ima dosta slichnih sluchajeva. Jedan od njih je nazalost dosta meni poznat...
1. Nikad nisam sela pijana, al jesam pod uticajem alkohola, priznajem
 
Nemojte nikada.
Ili bar ne pre nego sto prodje 3-4 sata od zadnjeg pica koje ste popili (pod uslovom da niste popili ceo podrum)
U saobracaju se cesto desava da pogresis i kad si najtrezniji, a ako ti se to desi kad si pijan......kriv si, sve i da nisi
 
I ja se pridruzujem apelu.
Najveci problem i jeste upravo kod klinaca koji tek poloze voznju, i oni i bez pica misle da su neunistivi kad sednu u auto i zato i prave najvise problema, tek posle 10ak hiljada predjenih km se dozovu pameti (kad vide sta se sve moze desiti i kako na putu). E sad, ima budala koji citav zivot voze kao sumanuti i od takvih ne mozes pobeci kad se zalete na tebe.
1. Pijan nisam vozio nikad, pod nekim blagim uticajem (casa piva, najvise dve ili nesto slicno tome), ali i u toj situaciji sam duvao 0.2, tako da sam bio bezbedan po sebe i okolinu.
2. sto se tice voznje u alkoholisanom stanju, i za mala prekoracenja (i da je prvi put) bih oduzimao dozvolu svakome bar na 6 meseci uz odgovarajucu novcanu kaznu
Sto se tice konkretnog slucaja sa pomenutom devojkom, po nasem zakonu to spada u izazivanje nesrece iz nehata sa teskim telesnim povredama i propisana kazna je do 8 godina zatvora (nisam siguran za godine, ali tu je negde). I mislim da je to sasvim odgovarajuca kazna, jer se na to dodaju i otezane okolnosti, da je vozio pod utcajem alkohola i verovatno bez vozacke dozvole (17 god). Uz to naravno i troskovi lecenja i izdrzavanje do kraja zivota.
 
Poslednja izmena:
Da cujes kakve se samo jos gore stvari desavaju, dozevela bi, veruj mi, vece šokove.

otkinuti udovi, smrskane lobanje... realno je jos surovije

Mislim da da, cesci uzrocnici ovakvih nesreca su mladi vozaci, a nemoj da mislis da i stariji ne sedaju u vozilo u pijanom stanju.
 
Ne vozim! [vozio sam roshke pijan jednom, bilo je to nezaboravno iskustvo :lol:]
Mada imam izuzetno strog stav prema voznji u alkoholisanom stanju. Da sam ja u pitanju verovatno nikad ne bih pio i vozio. Ako i bi, to bi bile izrazito male kolicine.

Imam tu nesrecu da mi je drug iz detinjstva poginuo pre 2 godine. Jedna od boljih osoba koje sam poznavao. A letos mi je najbolji ortak sleteo s puta i jedva ziv ostao jer je nekim cudom ispao iz kola.

Veci mi je problem jedan drugi ortak koji je neverovatno siguran u svoje sposobnosti. Misli da je uhvatio Boga za muda i tako se izivljava u saobracaju, cak i kada je nas 4. sa njim u kolima. Coveka je jednostavno nemoguce urazumiti... samo cekam dan kada ce se nesto desiti! :eek: :(
 
Malo pre sam saznala da je jedna moja drugarica dozivela nesrecu pre 2 dana....sokirala sam se:eek:....nije bila pijana,ali je sela u auto oko 1h posle ponoci,bila je nervozna,jer se posvadjala sa deckom.....ja nisam mogla da verujem......
 
Hm, ne znam zashto spominjesh sluchaj neke X francuskinje kad kod nas ima dosta slichnih sluchajeva. Jedan od njih je nazalost dosta meni poznat...
1. Nikad nisam sela pijana, al jesam pod uticajem alkohola, priznajem

O spanjolki je rijec a spominjem jer kod nas se nije desio ovako strasan slucaj ili bar ja ne znam za njega, posto mozda ipak nisi vidjela slike ove djevojke,,i smrt je bolja od onoga sto je ostalo od nje
 
Izvinjavam se, uchinilo mi se da pishe da je devojke franc. O da, i te kako je bilo strashnih sluchajeva.
Pre nekoliko godina, ja sam bila klinka, tipa 6./7. osnovne, moja sestra je ishla u osnovnu shkolu u 8. razred u Kumodrazu. Jedno jutro, pre pochetka shkole, svi su bili ispred shkolskog dvorishta kad je jedan momak naleteo na decu kolima. Ubio je jednu devojku (koja je bila zaljubljena u njega krishom i nashli su joj njegovu sliku u novhacniku), jednoj su morali da izvade matericu celu i josh svashta neshto i treca je isto bila gadno povredjena. Secam se koliko se to vrtelo po televiziji i kakav su shou pravili gore u Kumodrazu. Dechka su strpali u zatvor, bio je pijan i kad se otreznio shvatio je shta je uradio. Shta se posle s njim desilo ne znam... Svakako, strashan sluchaj. Krvavi trag je ostao jedno vreme ispred dvorishta...
 
Da cujes kakve se samo jos gore stvari desavaju, dozevela bi, veruj mi, vece šokove.

otkinuti udovi, smrskane lobanje... realno je jos surovije

Mislim da da, cesci uzrocnici ovakvih nesreca su mladi vozaci, a nemoj da mislis da i stariji ne sedaju u vozilo u pijanom stanju.

njeno tijelo je prekriveno 60% opekotinama,nema prstiju,da bi gledala mora stalno da koristi neke kapi jer nema kapke tako da ovo je isto toliko surovo kao i tvoji primjerii ako ne i vise..
Ne mislim da stariji ne sjedaju pijani za volan al ipak mislim da to cesce rade mladje osobe al opet mozda grijesim...
 
O spanjolki je rijec a spominjem jer kod nas se nije desio ovako strasan slucaj ili bar ja ne znam za njega, posto mozda ipak nisi vidjela slike ove djevojke,,i smrt je bolja od onoga sto je ostalo od nje
Како бре ниси чула... Тоше Проески, Данило Икодиновић, Миленко Заблаћански, недавно она жена трудница са још троје деце на аутопуту итд... додуше нису од вожње у алкохолисаном стању, али ето дешавају се и код нас тешке сабораћајне несреће.

Дати проблем је веома лако решити... агресивном репресијом над возачима, огромним новчаним и затворским казнама... и то гарантујем да се може урадити за само 9 месеци. Само се каже - синак хоћеш да шкрипиш гумама? 'Ајмо у ћору мало да размислиш. И ту је крај сваке приче.

Вожња у алкохолисаном стању и пролазак на црвено су ми две ствари које не бих никада у животу прекршио... на црвено светло сам прошао свега три пута и то једном у пратњи и два пута када сам возио некога у болницу (једном неког лика са саобрћајке и други пут другара који се онесвестио од алкохола).

Небројено пута ми се дешавало да за делић секунде избегнем удес због туђег пијанства и то најчешће када су у фазону ''нећу да станем на црвено, мислим ко још стаје на црвено у 4 ујутру'' и онда прођу на црвено, а ја који идем на зелено да фасујем због кретена... пре пар месеци ми се догодило нешто тако слично, где ми се другар који је био са мном у колима онесвестио од страха... да је он возио СИГУРНО не би одреаговао, овај би га ударио са неких 70-80 и сигурно би имао неке последице...

Неретко пријављујем полицији ризичне случајеве на улици или станем кад видим неку патролу па им кажем да зауставе некога због неког прекршаја... зашто? Па зато што ћу сутра возити некога од другара, или можда девојку или чак и жену и децу и излетеће ми нека будала, проћи ће на црвено и угрозиће ми путнике за које сам ја преузео одговорност... ја само кажем - не дај Боже да ме неко удари када имам некога у колима... неће се провести добро ни мало :evil: а ако буде пијан... не да се неће сећати те ноћи него је ту завршио комплену каријеру...

Али да не дужим... ценим да сам већ сморио :D
 
njeno tijelo je prekriveno 60% opekotinama,nema prstiju,da bi gledala mora stalno da koristi neke kapi jer nema kapke tako da ovo je isto toliko surovo kao i tvoji primjerii ako ne i vise..
Ne mislim da stariji ne sjedaju pijani za volan al ipak mislim da to cesce rade mladje osobe al opet mozda grijesim...

Tebe je to veoma potreslo, a i mene, jer imamo prilike i da to pogledamo.
 
Za ovako nesto ne moras biti ni pijan,jer uvek ima budala koji ne znaju da voze,koji se ludiraju,koji nisu pazljivi i koji zivcane..
U 6-om razredu sam izgubila dva jako draga prijatelja,bas zbog toga sto se jedan njihov kolega silio i hteo da pokaze svima kako njemu tata u 7-om razredu pusta da vozi najnovijeg mercedesa..

Vidjam ponekada tog njihovog kolegu,ali od onog dana nije on..
 

Back
Top