Okupacija Srbije

Да ли се Србија налази под окупацијом?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
znam naravno ali to je bilo i u drugim industrijskim drzavama samo sto su Englezi to prvi prosli , pa su prvi uveli i prava radnika ,ograniceno radno vreme ,pravo na strajk i sve ostalo,a Petrograd 1850. i nije neko merilo ,mislim bilo jer do yaya i u Versaju 1780-ih

To ih ne opravdava za eksploataciju naroda kojima su vladali. Ne okupiranih zemalja nego bash ljudi.
 
Није окупирана цијела већ један њен дио. А остали дио је у великој опасности, непријатељ се труди али ми ипак нисмо банана држава премда све више личимо. Ипак, усправиће се Србија, увијек је то радила па ће и овај пут наћи начин.
 
Nemoj da gledaš u iskrivljeno ogledalo...Nabavi normalno.

Pa je su li ih napali . Vojnicki , sa oruzjem usli u SSSR , jesu , ili nisu . Kakvo krivo ogledalo . Jesu li ucestvovali u ratu , i usli u teritoriju tudje drzaave , da pljackkaj , ubijaju , vesaju seljanke , Siluju i tako dalje . Jesu li ucestvovali u pokoljima rusa , i jesu li ucestvovali u okupaciji dela teritorije . Jesu . Pa su izgubili . Sta jea to gledam iskrivljaeno ? I lepo sam rekao ,ne sve drzave u koje su usli .

A sa druge strane , pod ovu drugu upravu su usli krajnje dobrovoljno . Ne kriticki .
Sad je 2,5 miliona Poljaka izaslo iz Poljske , i rasulo se sirom evrope . Od 9 miliona Poljskih seljaka , poljoprivrednih proizvodjaca , Brisel im je propisao da imaju 2 miliona . A ostali, ostali moraju da stanu u red za posao .
Ni jedan sistem nije savrsen . A Evropska Unija , je zasnovana , na principu love . E pa to treje dok ima love . i to je normalno ,. Mada zapravo , mislim da ce iz svega Nemacka , Francuska , Britanija , a mozda i Itlaija , izaci bogatije nego sto jesu , a druge drzave , ippak malo siromasnije . . Pa eto , videcemo .
 
Pre nekoliko mesecdi sam napisao da je BoTa izvršio tihi državni udar,isprani mozgovi i moderatori,hteli su da me rastrgnu...
Šta se ovo dešava u Srbiji???kada je apsolutna vlast u rukama jednog čoveka???gde je tu demokratija???
 
pa jeste isto i jedni i drugi , a bogami i treci... u su velike imperijalne sile koje nemaju narocito humanisticki stav prema bilo kom malom narodu , vec islkljucivo gledaju svoj interes
mada ta prica koju ti Sanovnice pricas o Rusiji i SSSR iako je meni razumljiva i slazem se u delimicno sa njom ne pije vodu u samoj Rusiji
da je to sve tako kao sto ti pricas onda bi odnos danasnje Rusije (i vlasti i vecine naroda ) prema SSSRu bio kao odnos Izraela ili moderne Nemacke prema Trecem Rajhu, a on ne samo da nije takav nego je bas suprotno , vecina naroda sa nostalgijom pamti tu drzavu ,a isti ili slican stav ima i vlast cak se i javno proglasavaju za neke nastavljace kontinuiteta sa tom drzavom tako da nece biti da je smatraju za genocidnu i antirusku kao i ti
 
Poslednja izmena:
pa jeste isto i jedni i drugi , a bogami i treci... u su velike imperijalne sile koje nemaju narocito humanisticki stav prema bilo kom malom narodu , vec islkljucivo gledaju svoj interes
mada ta prica koju ti Sanovnice pricas o Rusiji i SSSR iako je meni razumljiva i slazem se u delimicno sa njom ne pije vodu u samoj Rusiji
da je to sve tako kao sto ti pricas onda bi odnos danasnje Rusije (i vlasti i vecine naroda ) prema SSSRu bio kao odnos Izraela ili moderne Nemacke prema Trecem Rajhu, a on ne samo da nije takav nego je bas suprotno , vecina naroda sa nostalgijom pamti tu drzavu ,a isti ili slican stav ima i vlast cak se i javno proglasavaju za neke nastavljace kontinuiteta sa tom drzavom tako da nece biti da je smatraju za genocidnu i antirusku kao i ti

To je zato shto je sadashnja vlast u Rusiji antiruska kao i ona u vreme SSSRa. Narod se seca sa nostalgijom tog vremena zato shto su tada bili supersila. U Nemachkoj postoje mnoge neofashistichke organizacije. Toliko o tome. Za razliku od Nemaca, Rusi nisu dozhiveli potpunu propast. Sushtina moje cele priche je da Tatari imaju veca prava kao ruska autonomna republika, nego Madjari kao nezavisna drzhava u EU.
 
naravno da smo okupirani
sve banana drzave su uvek okupirane
e sad pitanje je jedino pod kojim okupatorom ti je bolje?
pod onim koji te mlati shutira i pushta ostalo roblje da pljuje po tebi ili pod nekim drugim za koga cesh ti biti omiljeni sluga koji moze da maltretira druge:)
 
pa jeste isto i jedni i drugi , a bogami i treci... u su velike imperijalne sile koje nemaju narocito humanisticki stav prema bilo kom malom narodu , vec islkljucivo gledaju svoj interes
mada ta prica koju ti Sanovnice pricas o Rusiji i SSSR iako je meni razumljiva i slazem se u delimicno sa njom ne pije vodu u samoj Rusiji
da je to sve tako kao sto ti pricas onda bi odnos danasnje Rusije (i vlasti i vecine naroda ) prema SSSRu bio kao odnos Izraela ili moderne Nemacke prema Trecem Rajhu, a on ne samo da nije takav nego je bas suprotno , vecina naroda sa nostalgijom pamti tu drzavu ,a isti ili slican stav ima i vlast cak se i javno proglasavaju za neke nastavljace kontinuiteta sa tom drzavom tako da nece biti da je smatraju za genocidnu i antirusku kao i ti

Derivati Komunizma imaju duzi zivot i snaznije posledica nego li i sam Fasizam . Desnica , traje kratko , napravi sta napravi , i nestaje sa svene , a levica , kao u SSR , ili u exs Jugoslaviji ( a odnosi se samo na Sbe ) , je ostavila mnogo dublje i stetnije tragove . Sve sto kazemo za Ruse , i sto se i meni ne svidja , je ono sto cesto vidim i ovde , samo smo mi mnogo manja i siromasnija zemlja . Ni ovde se ne razvija nista osim tri grada . Pklarte u Gradovima su po 9 puta vece nego u unutrasnjosti ,. i mi smo izgubili nacionalnu svest , kao i oni , s tim sto to kod nas rezultira na drugi nacimn , nego kod njih . Kod njih , nema previse kritike na racun politicara u vreme SSSR , a kod nas imas otvorene separatisticke teznje samih Srba , gomile ljudi na vaznim mestima , koje boli uvio za drzavu , a kad kazes narod , ili Srpski narod , useru se od smeha . Oni tamo imaju genetski , i podsvesni osecaj velike drzave, i velikog naroda , pa sve kao nije vazno . Od dolazska Boljsevika , pa sve do skoro , utamo nije cenjen ljudski zivot et all . a imali smo takve epizode i ovde .
U stvari zaista je mnogo paralela , a tamo gde ima razlika , one postoje pre svega zbog velicina nasih naroda i nasih Drzava .
S tim da su oni mnogo inertniji nego mi . To bar kaze njihov Dugin .
 
Derivati Komunizma imaju duzi zivot i snaznije posledica nego li i sam Fasizam . Desnica , traje kratko , napravi sta napravi , i nestaje sa svene , a levica , kao u SSR , ili u exs Jugoslaviji ( a odnosi se samo na Sbe ) , je ostavila mnogo dublje i stetnije tragove . Sve sto kazemo za Ruse , i sto se i meni ne svidja , je ono sto cesto vidim i ovde , samo smo mi mnogo manja i siromasnija zemlja . Ni ovde se ne razvija nista osim tri grada . Pklarte u Gradovima su po 9 puta vece nego u unutrasnjosti ,. i mi smo izgubili nacionalnu svest , kao i oni , s tim sto to kod nas rezultira na drugi nacimn , nego kod njih . Kod njih , nema previse kritike na racun politicara u vreme SSSR , a kod nas imas otvorene separatisticke teznje samih Srba , gomile ljudi na vaznim mestima , koje boli uvio za drzavu , a kad kazes narod , ili Srpski narod , useru se od smeha . Oni tamo imaju genetski , i podsvesni osecaj velike drzave, i velikog naroda , pa sve kao nije vazno . Od dolazska Boljsevika , pa sve do skoro , utamo nije cenjen ljudski zivot et all . a imali smo takve epizode i ovde .
U stvari zaista je mnogo paralela , a tamo gde ima razlika , one postoje pre svega zbog velicina nasih naroda i nasih Drzava .
S tim da su oni mnogo inertniji nego mi . To bar kaze njihov Dugin .

Nisam ja misli da poredim komunizam i fasizam iako ima dosta slicnosti vec samo rekoh da je misljenje vecine Rusa i njihove vlasti o SSSR-u ,potpuno drugacije od onog koje ti imas , sada ko je tu u pravu dal ti ili Rusi to je pitanje
 
Nisam ja misli da poredim komunizam i fasizam iako ima dosta slicnosti vec samo rekoh da je misljenje vecine Rusa i njihove vlasti o SSSR-u ,potpuno drugacije od onog koje ti imas , sada ko je tu u pravu dal ti ili Rusi to je pitanje

Naravno da je drugacije . Pa pazi mi smo imali turkofile , po oslobadjanju od otomanske imperije . to je u prirodi . Citao sam neke njihove analiticare , i oni kazu ovo sto je govorim . A obicen narod , u vecini , mili nesto drugo . Mnogo su otrovani . Komunizam ji te kkao ima slicnostio sa Fasizmom , mada misli da je pravo poredjenje zapravo , Kumunizam VS Globalizam . E to je tak , kad krenes , da ne poverujes .

Ti si OK lik .
 
Дефиниција мирнодопске окупације гласи:

"Преузимање институција власти у некој држави, без употребе оружја и војне силе".
Mi smo ova varijanta - osim što bih dodao da je ova situacija olakšana divljačkim "anđelisanjem" '99 godine.

Al, došo đavo po svoje, drma i njih finansijska kriza. Želim im da se teško, teško oporave za nekih 100 godina, kad mi to ne bude više važno ... :mrgreen: a ni mojoj deci.
 
Интересанто, али увек када се поведе прича о окупацији, Срби се сете Руса. Тако је било током Балканских ратова, нешто су помагали и током Првог, а богами су нам и Београд ослободили у Другом светском рату. И ето, поново смо се сетили Руса.

Па и поред свега што су учинили за нас, србин никада није задовољан са њима јер му се све чини да су учинили мало, те да су могли много више, ал' нису 'тели.

А шта је то па Србија учинила за Русију?

Вековима смо се гребали од њих за дукате, жито и џебану, а захвалили смо им тако, што смо се '48 посвађали са њима, а '50 и неке потписали тајни договор са американцима и немцима да ћемо се у случају рата борити против руса. Свака част србине! Док су руси по 12 сати чекали у реду за кило банана, ми смо испијали еспресо у Трсту и летовали у Египту. И читаво то време смо пљували по њима, доживљавајући их као "царство зла".

И данас се понашамо исто. Увлачимо се свим могућим србомрсцима: од хрвата, преко немаца, до американаца и што им се више увлачимо, то нас више презиру и мрзе. Русија нам је отворила привреду, укинула царину за много производа, укинула визе (на месец дана), поклонила гасовод... и на све то, срби је и даље презиру, па и мрзе.

*е*еш Русију, Холивуд је за нас.
 
Poslednja izmena:
А шта је то па Србија учинила за Русију?

Nikad nista, naravno. Zato im vekovima skacemo oko nogu, vucemo ih za skute, i prosimo.

I jos ih mrzimo jer ne rade vise. Mogu oni, al' nece! Isti onaj prosjak koji mrzi onog sto mu spusti banku u masni, iscepani sesir jer nije spustio dve, tri, deset, pedeset, kljuceve od kuce i kola.

Haha, koji smo bednici, pa strasno.
 
Оригинал поставио Победоносцев
Nikad nista, naravno.
О томе управо и говорим. Стално кукамо да нам ништа нису дали, ништа помогли и чим се појави неко ко је расположан да нам напуни кесу дукатима, одмах престанемо да обигравамо око руса и почнемо са пљувачином.

Зато јер нам никада ништа нису дали, нити помогли.
 
Poslednja izmena:
Интересанто, али увек када се поведе прича о окупацији, Срби се сете Руса. Тако је било током Балканских ратова, нешто су помагали и током Првог, а богами су нам и Београд ослободили у Другом светском рату. И ето, поново смо се сетили Руса.

Па и поред свега што су учинили за нас, србин никада није задовољан са њима јер му се све чини да су учинили мало, те да су могли много више, ал' нису 'тели.

А шта је то па Србија учинила за Русију?

Вековима смо се гребали од њих за дукате, жито и џебану, а захвалили смо им тако, што смо се '48 посвађали са њима, а '50 и неке потписали тајни договор са американцима и немцима да ћемо се у случају рата борити против руса. Свака част србине! Док су руси по 12 сати чекали у реду за кило банана, ми смо испијали еспресо у Трсту и летовали у Египту. И читаво то време смо пљували по њима, доживљавајући их као "царство зла".

И данас се понашамо исто. Увлачимо се свим могућим србомрсцима: од хрвата, преко немаца, до американаца и што им се више увлачимо, то нас више презиру и мрзе. Русија нам је отворила привреду, укинула царину за много производа, укинула визе (на месец дана), поклонила гасовод... и на све то, срби је и даље презиру, па и мрзе.

*е*еш Русију, Холивуд је за нас.

Rusi su nam pomagali vise puta . A bili su protiv nas u San Stefanu , iz potpuno razumljivih razloga .
Ipak smo prvo mi zasrali .
Samo ... ima jedna ispravka . nisu nas oslobodili Rusi u 2 sv. ratu , nego Sovjeti , a to je ipak nesto drugo .
Sto se tce ovog drugog . tacno je da je rusija za Srpske proizvode otvorila granice , i da je za veliki broj Srpskih proizvoda carina 1 % , a za ceo ostali Svet je 20 % . E sad , druga je stvar sto mi ne koristimo to . Najveci korisnik , povoljnog statusa Srbije u Rusiji , imaju Hrvati , i Slovenci .
. Frikom Dijamant , i zamislite Slovenacka Mlekara u Pazovi koja proizvodi Alpsko Mleko . Sunce ti .... Alpsko mleko iz Pazove . Naravno tu je jos gomila nekada Srpskih firmi , koje su sad Slovejnacke , ili Hrvatske . Sto se tice proizvodnje Hrane , prehrambenih proizvoda , najveci izvoznik za Rusiju je , koliko znam Frikom , ( Hrvatska Firma ) . Kada sam u to vreme napadao Vlahovica , veliki broj ljudi me proglasio nenormalinim .
A tek kada sam prozivao onog Svilanovica , koji je bio tu prilikom svake privatizacije , gde god sui bili zainteresovani Slovenci , tek onda su me napljuvali ko nacionalistu .
Ubi nas neznanje i lakovernost . Imamo stetocine .
 

Back
Top