Spanija i spanci=KATASTROFA

Nina78

Početnik
Poruka
49
OVO PISEM SVIMA ONIMA KOJI VOLE SPANIJU ILI MISLE KAKO JE SPANIJA SUPER.SPANIJA JE TAKVO S....,TA JE TO BRUKA.ZIVIM U SPANIJI VEC 7 MESECI I JAKO SAM RAZOCARANA.JEDINO JE LEPA GOLA SPANIJA,BEZ LJUDI,GRADJEVINE,KORIDA I NISTA VISE.PAELJA JE TAKO LOSA,SPANIJA JE TAKO PRLJAVA,SPANCI SU KAO LJUDI LOSI.GLAVNE PREOKUPACIJE SU IM HRANA,ALKOHOL I DROGA.
TOTALNO SU BEZ UKUSA,STILA,SVI SU JEDNOLICNI.OBOZAVAJU I TO IM JE JOS JEDAN SMISAO ZIVOTA,PORED GORE NAVEDENIH,DA SE SVADJAJU.
OCEKIVALA SAM OD SPANIJE MNOGO VISE.PUNO JE STRANACA-CRNACA,....NJIHOVE PAPIRE JE TESKO DOBITI, KAO I VIZU(TEK JE TO KATASTROFA-DOBITI SPANSKU VIZU) :x .
MISLE DA SU JAKO PAMETNI A CAK STA VISE,..........DALEKO JE TO OD PAMETI,LEPOG PONASANJA,KULTURE,........
AKO RAZMISLJATE O PUTU U SPANIJU,ODUSTANITE,IMA TOLIKO LEPIH MESTA,PORED SPANIJE! :wink:
 
Auuuuu.... :shock: seko, a koga ti lazes, sebe ili druge?! :roll:
Spanija je sve suprotno od onoga sto ti ovde isprica...Apsolutno sve obrnuto.I ja zivim ovde vec 3 god. i sve je ok! Zavisi u koju si ti nedodjiju otisla(toga ima svuda u svetu).Mislim da bi bilo bolje reci ljudima da sto pre posete istu i da utvrde ko je od nas 2 u pravu.
Mucho saludo y besos de mi parte y nos vemos muy pronto en Espana :lol:
 
Cao!Ja zivim na Kanarskim ostrvima (Gran Canariji u Las Palmasu).Ovde sam vec 4 godine i kanariosi uopste nisu toliko losi,jedino su jako povrsni.Ne umeju jos da se druze,nezreli su.Ali mislim da su u sustini jako ljubazan narod,vole da se provode i zive opusteno,bez briga(suprotno od srba).Odakle si?
 
ja evo vec godinu i po dana zivim u madridu, centru grada sto bi se reklo (ovo cisto da neko opet ne dobaci da sam mozda u nekoj zabiti pa pricam bezveze) i moram se sloziti sa vecinom onoga sto je izneseno u uvodu teme... naime, spanci su jako povrsni i nezreli, kao sto je vec pomenuto, ali i pored toga jaako losi sa strancima... neverovatno su nabedjeni i puni sebe, kao da im je zemlja bog zna sta (a verjte mi, i nije...). radnici su potpuno nerpofesijalni i lenji, u tom smislu, rekao bih, cak i gori od srba. covek pomisli kao evropska unija, pa bar bi na nesto trebalo da lici kad ono... posebno sto su jako prljavi, zgrade su im zidane kao od papira i u odevanju, kao i mnogim drugim aspektima zivota, nemaju apsolutno nikakvog ukusa... i povrh svega toga, postaju neverovatno amerikanizovani...

moj savet je da, ako hocete da dodjene na odmor, ima i vise nego dosta da se vidi i obidje, ali ako planirate zivot ovde... samo cu vam reci to da uskoro "menjam zemlju" i ne pada mi na pamet da se vratim ovde da zivim...

pozdrav
 
Jao Boze pa vi ste svi smesni! Kao menjam zemlju! :roll: Samo da vas obavestim da ni u jednoj zemlji nije kao u Jugi. Ljudi su svagde razliciti i ako vec zivis u inostranstvu ostaje ti samo da se naviknes!
Evo ja naprimer zivim u Norveskoj! Zivo sranye! Ljudi su veoma zatvoreni (sa mnom niko nije pricao prve dve godine), imaju drugaciji smisao za humor, drugaciji mentalitet, drugacije prioritete itd.
Ovde je nocni zivot bezveze, svi samo locu, sve je strasno skupo (najskuplja zemlja u Evropi), sada su nam zabranili pusenje u kaficima i restoranima...
Da se covek ubije! :evil:
Ali oni su takvi i ja ih ne mogu promeniti! Dzabe mi je da kukam! Kada sam tek dosla bilo mi je sranye svaki dan sam htela da se vratim, ali sada sam se navikla i nije mi tako lose.
Idem jednom godisnje u Jugu da se odmorim, izlazim, kupujem na tone itd. Ovde zivim svakodnevnicu, imam normalna primanja, neko vec stalno drustvo (jedna od najboljih drugarica mi je Norvezanka) i ne pada mi napamet da se vracam dole sve dok se ne sredim svoj zivot ovde tj. postignem nesto kad vec imam priliku!
Kada smo vec kod analiziranja ljudi-sta vi mislite kakvi smo mi i sta stranci misle o nama!? Sigurno ne sve najlepse. Pogledajte samo kako se MI ponasamo prema Kinezima, a cudimo se kakvi su Spanci, Norvezani, Francuzi... prema nama. :roll:
Daj ljudi saberite se i ljubite tu Spaniju sto vas je primila i uvek imajte na umu kako vam je bilo tamo odakle ste dosli!
 
Nikada nisam bila u Spaniji, ali mi je to zelja i nadam se da uskoro hocu !
Inace sam odusevljena Spanijom, njihovim jezikom, gradovima posebno Barselonom i do sad su mi pricali sve najlepse o Spancima...Kako su ljubazni, itd.
Sad ste me razocarali..javascript:emoticon(':cry:')
javascript:emoticon(':cry:')
 
JojaBG:
Nikada nisam bila u Spaniji, ali mi je to zelja i nadam se da uskoro hocu !
Inace sam odusevljena Spanijom, njihovim jezikom, gradovima posebno Barselonom i do sad su mi pricali sve najlepse o Spancima...Kako su ljubazni, itd.
Sad ste me razocarali..javascript:emoticon(':cry:')
javascript:emoticon(':cry:')
Ma nemoj ti na njih da se osvrces. I ja bi ti verovatno rekla sve najgore o Norveskoj da si me pitala kada sam se tek preselila i bila usamljena i ogorcena. Samo ti put pod noge pa u Spaniju, sigurna sam da ces imati sta da vidis. :D
 
ja sam na islandu. pre nego sto sam dosao ,ziveo sam na kipru i u grckoj. u principu je svugde isto. ostaje nam samo da se naviknemo i pretvaramo da ne vidimo lose stvari. mada ima i dobrih,samo ih treba iscackati. kad god vam se pruzi sansa da putujete,iskoristite je, zato sto svi imamo razlicita iskustva... u grckoj sam upoznao djubrad,ali i puno dobrih ljudi. i dan danas smo u kontaktu. ovde na islandu je isto. sve zavisi kako se postavis prema stvarima...
 
hmmm devojka je malo preterala, bar su moja iskustva drugacija...istina je da su prljavi, i da generalno nivo kulture nije previse visok-npr.ako za nesto treba da se stoji u redu, troje stoji dok se ostali ubacuju, onda ima onih fazona da cekas na salteru dok se radnica ne isprica s koleginicama/ili dok nezavrsi telefonski razgovor...ali takodje je istina da su ljubazni, i da manje-vise vole strance (ili je bolje da kazem, nemaju neki prenegativan stav prema istim), svadjaju se strasno i vicu na ulici, ali se zato i smeju i skroz su opusteni...
 
marko neka evropska mala zemlja u kojoj mozes spavti gde ti je volja ati si upravu za spaniju ja u ovije 15 god.nedeljno sam bar tri dana u toj ciganiji zemlj smeca i nereda pa kod nas u zrenjaninu u dudari je cistije al ipak me zivot doneo u Dansku SPANIJA CISTA KATASTROFA
 
JojaBG:
Nikada nisam bila u Spaniji, ali mi je to zelja i nadam se da uskoro hocu !
Inace sam odusevljena Spanijom, njihovim jezikom, gradovima posebno Barselonom i do sad su mi pricali sve najlepse o Spancima...Kako su ljubazni, itd.
Sad ste me razocarali..javascript:emoticon(':cry:')
javascript:emoticon(':cry:')
---JEDINO AKO SI ZA CENTRALNU ULICU LA RAMBLA U BARCELONI IMA RAZNIJE KAMENJARKI SLICNO PICINOM PARKU KOD EKONOMSKOG FAKULTETA U BG.
 
Atala:
hmmm devojka je malo preterala, bar su moja iskustva drugacija...istina je da su prljavi, i da generalno nivo kulture nije previse visok-npr.ako za nesto treba da se stoji u redu, troje stoji dok se ostali ubacuju, onda ima onih fazona da cekas na salteru dok se radnica ne isprica s koleginicama/ili dok nezavrsi telefonski razgovor...ali takodje je istina da su ljubazni, i da manje-vise vole strance (ili je bolje da kazem, nemaju neki prenegativan stav prema istim), svadjaju se strasno i vicu na ulici, ali se zato i smeju i skroz su opusteni...
po mom misljenju, imedju cigana i spanaca nema raylike, a da pri tom nimalo ne zelim da vredjam Rome kao narod.Romi su nesto trece
 
Ja sam iz Novog sada i zelja mi je da posetim Spaniju.Da li ima nekoga ko zivi u Barseloni ?Iteresuje me kako je tamo,bez preterivanja ...Inace studiram turizam pa mi recite kakva je tamo situacija sto se posla tice.... :roll:
 
Ja cu ukratko da odgovom na tvoje pitanje! Barselona je super grad za zivjeti i za sve ostalo, mnogo je skupo, tesko se zivi dok se ne snadjes, 50% spanaca djeli stan sa drugima.....sto se posla tice mnogo je zajebano jer bez papira ne primaju nikoga, tvoja struka je ok, mada znas i sama da toga najvise ima u turistickim mijestima....
 
Bila sam u Spaniji dva puta po dve nedelje, turisticki, Barselona, Madrid, Valensija, Toledo, Malaga, Toremolinos i odusevljena sam :-)

Vidim ovde na forumu da ima dosta nasih ljudi u Espanji i da su misljenja podeljena. Molila bih vas da mi kazete da li postoji nacin da se i ja nekako doselim tamo? Bilo kakva informacija mi je dobro dosla. Imam u Madridu jako dobrog druga Spanca koji bi mogao da mi pomogne za pocetak, ali da li je ikako moguce dobiti papire, radnu dozvolu i posao?

Muchos gracias,
besitos,
Biljana
 
Ne bih da te razocaram al mnogo je tesko ako ne i nemoguce! Nisu u pitanju veze ni prijatelji, u pitanju je zakon za strance, jednostavno ne daju papire nikome za sada.....Imam par prijatelja koji su ovde bez papira i najvjerovatnije da se vracaju skoro jer znas i sama da ako nema posla nema ni hljeba tako da....! to bi bilo to
 

Back
Top