Prepuštanje, popuštanje, odustajanje

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Kaže se u poruci, koja me je inspirisala, da je sve više žena i za koga će se one probirljive udavati kada je sve više homosa, oženjenih i ne sećam se treće grupe. Onda ide komentar da se uvoze žene za udaju, pošto naše probirljive neće da idu na selo. :think:
Često čujem, pošto sam u godinama kada svako misli da treba da imam decu već, a nemam ih: a šta čekaš? :eek: Što se ne udaš, što ne rodiš dete?
Sve je to u redu u teoriji. U teoriji bi trebalo da je svako do tridesete venčan, sa makar jednim detetom, poslom, stanom ili kućom, i formiranim životom koji razrađuje po svojoj želji. Da li je moguće da smo svi mi koji odskačemo od šablona samo razmažena derišta, probirljivi, sebični, pa nas mrzi da pružimo ruku i uberemo muža/dete/ženu/dobar posao/stan,kuću sa grane? Da li je moguće da su svi oni, koji imaju sve to, fantastični, srećni ili samo popustljivi?
E sad, nemam nameru da nekoga napadam, a nekoga veličam. Zanima me sledeće. Kada slušam te priče i komentare stičem utisak da prave ljubavi nema, da je sve kompromis, prepuštanje i popuštanje životu i vremenu, odustajanje od želja i principa, navika i praćenje konvencija, koje imaju svoje razloge zašto postoje i dobre su ako su dobro uklopljene. Da li treba zaboraviti želje i principe i prihvatiti ono što odgovara, ubediti se da je to prava stvar i onda biti miran pred sobom i drugima, pošto nema pitanja na koje nemaš pametan odgovor?
 
Poslednja izmena:
"Da li je moguće da smo svi mi koji odskačemo od šalona samo razmažena derišta, probirljivi, sebični, pa nas mrzi da pružimo ruku i uberemo muža/dete/ženu/dobar posao/stan,kuću sa grane? Da li je moguće da su svi oni koji imaju sve to fantastični, našli pravu ljubav, srećni ili samo popustljivi?"

Mislim da je svako slucaj za sebe. Ja sam razmazena i sebicna, a nemam ljubavnih problema. Al' mi zato sve ostalo ne ide bas kako treba...i stvarno mislim da sam odgovorna i za jedno i za drugo....
 
Nije lako biti zena, bilo gde na svetu.
Ako si pametna i ambiciozna, mnogi te mrze.
Lenji misle da ces im uzeti radno mesto.
Ako imas novca - ili si sponzorusa ili si svalerka.
Ako sama zaradjujes - glupa si.
Ako puno trosis - rasipnica si.
Ako imas dugacak jezik - kucka si.
Ako se doterujes - imas nekog drugog.
Ako se ne doterujes - zamenice te drugom koja se doteruje.
Ako imas muske prijatelje - ili su ti momci ili ljubavnici.
Ako si neudata - nesto ti fali.
Ako si udata - budala si, pozurila si.
Ako si udata (2) - zasto nemas karijeru?
Ako imas karijeru - zasto nisi udata?
Kad se udas - kad ces da rodis?
Kad rodis - kad ces da rodis drugo dete?
Kad rodis dvoje - ti nista ne radis? Pa zar nisi imala nekakvu karijeru?
Sto puta kazem kako mi je zao sto nisam musko.
Ali se i pored svega, u sustini, nikad ni sa jednim od njih ne bih menjala.

p.s. banalizujem primere, ne generalizujem, da se zna. :)
 
Da li treba zaboraviti želje i principe i prihvatiti ono što odgovara, ubediti se da je to prava stvar i onda biti miran pred sobom i drugima, pošto nema pitanja na koje nemaš pametan odgovor, pošto su glupa?

Na glupa pitanja je tesko naci pametan odgovor. Takvih pitanja ce biti uvek: Kad ces da se udas? Kad ce dete? Drugo dete?...a to je vec tema zabadanja nosa u tudji zivot, koja se ovde, pod razlicitim naslovom, ponavlja na vise pdf.
I mislim da biti miran pred SOBOM i DRUGIMA istovremeno, ne mozes nikad.
 
Toliko toga recenog je na mestu, mozda cak i sve. Ti, Backstage Queen, Ivana0704, qiqa... Zaista, ne znam sta bih dodala osim da mislim da su postovi jasni, precizni i...tacni. Prakticno od nas zavisi kako cemo neke stvari da pomirimo u sebi i sa sobom, jer ako se budemo oslanjale da nam zivot drugi kroje - pitanje je koliko cemo ga podneti.
 
Zanimljivo, bas sam jutros razmisljala o ovome... I, kao i uvijek, dosla do istog zakljucka - da je za mene jedini ispravan put da u pitanjima ljubavi i/ili zajednickog zivota idem na sve ili nista... Potpuno sam pripravna na to da ce najvjerovatnije da bude nista... U poredjenju sa tim da nemam sve, nego samo nesto, nista mi izgleda kao dobitak...

Covjek treba da bira ono sto ga cini srecnim... Pritom, kolicina potrebne srece, potpuno je individualna... Ja svoju mjeru znam!
 
u mojoj mahali ima jedna izreka... 'svako po svoje rabote"... i, ne razumem zasto ljudi uopste razmisljaju na taj nacin? i zasto sebe muce tako? sva ta ogranicenja... i sve te stvari koje rade samo zato sto svi drugi rade tako... a, istina je cela da nema pravog odgovora... ni pravog nacina... i, kad jednom pristanemo na kompromis, znaci da smo se pomirlili sa tim... a to je... porazavajuce... jer je lepse razmisljati slobodno... i lepse je raditi stvari na nacin koji nama odgovara... jer je to samo do nas... i samo se mi pitamo... i samo mi sudimo... treba naci ono sto nas ispunjava... ili bar traziti... traziti to, nesto, sto ce svemu dati smisao... ne odustati nikad... makar trajalo ceo nas zivot... i, cak iako ne nadjemo, opet nismo uzalud bili ovde... i moze to nekome da bude najbanalnija stvar, to nas se ne tice... jer je nama bitno... samo nama... i samo se to, na kraju, vazi...
 
Kaže se u poruci, koja me je inspirisala, da je sve više žena i za koga će se one probirljive udavati kada je sve više homosa, oženjenih i ne sećam se treće grupe. Onda ide komentar da se uvoze žene za udaju, pošto naše probirljive neće da idu na selo. :think:
Često čujem, pošto sam u godinama kada svako misli da treba da imam decu već, a nemam ih: a šta čekaš? :eek: Što se ne udaš, što ne rodiš dete?
Sve je to u redu u teoriji. U teoriji bi trebalo da je svako do tridesete venčan, sa makar jednim detetom, poslom, stanom ili kućom, i formiranim životom koji razrađuje po svojoj želji. Da li je moguće da smo svi mi koji odskačemo od šablona samo razmažena derišta, probirljivi, sebični, pa nas mrzi da pružimo ruku i uberemo muža/dete/ženu/dobar posao/stan,kuću sa grane? Da li je moguće da su svi oni, koji imaju sve to, fantastični, srećni ili samo popustljivi?
E sad, nemam nameru da nekoga napadam, a nekoga veličam. Zanima me sledeće. Kada slušam te priče i komentare stičem utisak da prave ljubavi nema, da je sve kompromis, prepuštanje i popuštanje životu i vremenu, odustajanje od želja i principa, navika i praćenje konvencija, koje imaju svoje razloge zašto postoje i dobre su ako su dobro uklopljene. Da li treba zaboraviti želje i principe i prihvatiti ono što odgovara, ubediti se da je to prava stvar i onda biti miran pred sobom i drugima, pošto nema pitanja na koje nemaš pametan odgovor?

E Treca,Treca, ne znam imam samo 22 godine,vec sam u vezi 3 godine, znaci od 19 do te godine sam spavao samo sa par djevojaka,elem nit sam neki j ebac (da imam veliku brojku iza sebe),jednostavno sam bivao sa svakom djevojkom koja mi se svidjela,pokusao sa svakom da se zbavljam,nije mi odgovaralo nista isao dalje, zaljubio se odljubio vise u djecijem fazonu,te sam naisao na ovu djevojku par puta izasli par puta prekinuli i pomirili se jednostavno se covjek zaljubi i planira da postigne to sto je nabrojano u tvom postu do 30 godine!:D Ali sta i da nema tu osobu pored sebe,opet bi trebao sve do da postigne sam,materijalna egzistencija na najvisem nivou neka makar godine ne propadaju,mozda glupo ali bar tako ja sada razmisljam,a nisam prije, :D, iako sam jos uvijek klinac :D! Zivim od maste i nekog svog zamisljenog plana da ostvarim nesto fino i ugodno do svoje 30 godine pa ako se ozenim ozenim, ako ne nista,makar cu se potruditi da ispunim dio svojih snova :D! Mozda glupo,ali je tako,mada je tesko zamisliti zivot i vezu onako kao iz pomirenja da za tebe nema nade,vjrujes li moj rodjak se zeni u 45-oj godini sa djevojkom od 33 i ona je birala nije mogla ni sa kime tako da su se nasli,pomalo teske i zajebane naravi,osobe sa uvecanim egom, ali su se skontali i nasli i sada su se vjencali, kasno jesta ali i nije :D! Zivot je dok si ziv nema veze s godinama :D :D!
 
Ja sam pizdela ranije kad me pitaju kad ces da zavrsis fakultet. Al' nisam pizdela sto me oni pitaju, nego zato sto ga nisam zavrsila. Znaci, ne pizdi se slucajno. :P

Naravno. Ne bih ja razmišljala o glupim pitanjima da sama ne želim da rešim te stvari u životu. Decu obožavam, želim ih. BIla sam zaljubljena ranije, ali nisam imala želju da se udam za njih. Bila sam svesna njihovih mana koje zbog svog temperamenta ne bih trpela. A ni oni moje mane ne bi trpeli, sasvim sigurno. Dakle, to nisu bile dobre kombinacije. E sada se ja pitam, da li je pametno, da li je jedino moguće u stvari, pomiriti se sa manama onoga koji naiđe ili treba čekati? Zanima me iskustvo drugih, način razmišljanja. Da li je moguće da je 99% veza i brakova zasnovan na kompromisu i nekom osnovnom privlačenju? Ubrati muškarca sa drveta ili sačekati još malo da naiđe onaj koga zbilja možemo da volimo? Interesuje me vaš stav.
 
Naravno. Ne bih ja razmišljala o glupim pitanjima da sama ne želim da rešim te stvari u životu. Decu obožavam, želim ih. BIla sam zaljubljena ranije, ali nisam imala želju da se udam za njih. Bila sam svesna njihovih mana koje zbog svog temperamenta ne bih trpela. A ni oni moje mane ne bi trpeli, sasvim sigurno. Dakle, to nisu bile dobre kombinacije. E sada se ja pitam, da li je pametno, da li je jedino moguće u stvari, pomiriti se sa manama onoga koji naiđe ili treba čekati? Zanima me iskustvo drugih, način razmišljanja. Da li je moguće da je 99% veza i brakova zasnovan na kompromisu i nekom osnovnom privlačenju? Ubrati muškarca sa drveta ili sačekati još malo da naiđe onaj koga zbilja možemo da volimo? Interesuje me vaš stav.

Nece on naici vec ces ti biti zrelija da prihvatis sve mane nekoga ko ce prihvatiti tvoje.
 
u mojoj mahali ima jedna izreka... 'svako po svoje rabote"... i, ne razumem zasto ljudi uopste razmisljaju na taj nacin? i zasto sebe muce tako? sva ta ogranicenja... i sve te stvari koje rade samo zato sto svi drugi rade tako... a, istina je cela da nema pravog odgovora... ni pravog nacina... i, kad jednom pristanemo na kompromis, znaci da smo se pomirlili sa tim... a to je... porazavajuce... jer je lepse razmisljati slobodno... i lepse je raditi stvari na nacin koji nama odgovara... jer je to samo do nas... i samo se mi pitamo... i samo mi sudimo... treba naci ono sto nas ispunjava... ili bar traziti... traziti to, nesto, sto ce svemu dati smisao... ne odustati nikad... makar trajalo ceo nas zivot... i, cak iako ne nadjemo, opet nismo uzalud bili ovde... i moze to nekome da bude najbanalnija stvar, to nas se ne tice... jer je nama bitno... samo nama... i samo se to, na kraju, vazi...

Tako i ja razmišljam, ali me ova pitanja i ponašanja ljudi, žena prvenstveno, teraju na razmišljanje. Ljudi će nerado priznati da nisu baš voleli svog muža/ženu. Svi vole da govore kako je ljubav bila podsticaj. A onda me pitaju - što se ne udaješ? Ako je brak instituacija koja se započinje ljubavlju, kako onda može da se pita što se ne udaješ? Ko još može da pretpostavi kada će se zaljubiti i u koga? Zato sam zbunjena u neku ruku. Grešim li ja zato što želim da se udam iz ljubavi? Da li su svi ostali pre mene shvatili da ljubav ne postoji, osim u bajkama? :think:
 
Naravno. Ne bih ja razmišljala o glupim pitanjima da sama ne želim da rešim te stvari u životu. Decu obožavam, želim ih. BIla sam zaljubljena ranije, ali nisam imala želju da se udam za njih. Bila sam svesna njihovih mana koje zbog svog temperamenta ne bih trpela. A ni oni moje mane ne bi trpeli, sasvim sigurno. Dakle, to nisu bile dobre kombinacije. E sada se ja pitam, da li je pametno, da li je jedino moguće u stvari, pomiriti se sa manama onoga koji naiđe ili treba čekati? Zanima me iskustvo drugih, način razmišljanja. Da li je moguće da je 99% veza i brakova zasnovan na kompromisu i nekom osnovnom privlačenju? Ubrati muškarca sa drveta ili sačekati još malo da naiđe onaj koga zbilja možemo da volimo? Interesuje me vaš stav.

Ja sam iz sredine gde me sa mojih dvadeset i dve vec odavno pitaju kada cu da se udajem.
Ja isto obozavam decu. I zelim ih. Jednog dana.
Ako i kada budem docekala nekog sa kim cu moci.
Ja sam isto strasno temperamentna i puna mana koje drugi tesko podnose.
Za sitne kompromise u svemu jesam.
Ali pomiriti se sa necim tako krupnim kao sto je deljenje zivota i stvaranje porodice sa nekim samo zato sto si u godinama kada svi to od tebe ocekuju i cisto reda radi, nikad.
Doslovce, nikada.
Radije cu cekati ceo zivot pa mozda i na kraju ostati sama, nego se prepustiti necemu za sta nisam svim srcem.
 
dobra tema. i dosta slojevita.
nekako, kompromisi sa okolinom znace da si na neki nacin odustao. kad pocinjes da prihvatas arsine sredine, sebe stavljas u drugi plan na sopstvenoj listi. to je predaja.
treba ici u svojim nastojanjima do te tacke kada si prinudjen da pravis kompromise sa samim sobom, jer tada znaci da ne ides PROTIV sebe.
 
Tako i ja razmišljam, ali me ova pitanja i ponašanja ljudi, žena prvenstveno, teraju na razmišljanje. Ljudi će nerado priznati da nisu baš voleli svog muža/ženu. Svi vole da govore kako je ljubav bila podsticaj. A onda me pitaju - što se ne udaješ? Ako je brak instituacija koja se započinje ljubavlju, kako onda može da se pita što se ne udaješ? Ko još može da pretpostavi kada će se zaljubiti i u koga? Zato sam zbunjena u neku ruku. Grešim li ja zato što želim da se udam iz ljubavi? Da li su svi ostali pre mene shvatili da ljubav ne postoji, osim u bajkama? :think:


ne, nista nisu shvatili. cak ni to da su odustali, predali se. a meni je tragicno.
kompromise mozes da pravis samo sama sa sobom, tek tada su prodonosni. svaki kompromis sa strinom, komsijom, mahalom i slicno nivelise tebe i utapa te u bezlicnost, u opstost.
 
Naravno. Ne bih ja razmišljala o glupim pitanjima da sama ne želim da rešim te stvari u životu. Decu obožavam, želim ih. BIla sam zaljubljena ranije, ali nisam imala želju da se udam za njih. Bila sam svesna njihovih mana koje zbog svog temperamenta ne bih trpela. A ni oni moje mane ne bi trpeli, sasvim sigurno. Dakle, to nisu bile dobre kombinacije. E sada se ja pitam, da li je pametno, da li je jedino moguće u stvari, pomiriti se sa manama onoga koji naiđe ili treba čekati? Zanima me iskustvo drugih, način razmišljanja. Da li je moguće da je 99% veza i brakova zasnovan na kompromisu i nekom osnovnom privlačenju? Ubrati muškarca sa drveta ili sačekati još malo da naiđe onaj koga zbilja možemo da volimo? Interesuje me vaš stav.

Moji roditelji su u braku 30 god, pritom je moja majka najnepodnosljivija osoba ikada.. LJubomorna i u svojoj sestoj deceniji, ponasa se kao klinka u smislu da ima tripove i da je totalno opicena.. Ne mlada duhom vec nepodnsljiva.. ali kad je pogleda moj otac tu vidim samo ljubav.. kada place sto on kupuje nov auto (jer misli da je to zbog neke klinke) ili kad drami sto nije on kuci u 6 vec u pola 7 , a obecao je , on je samo dugo tesi i smiruje.. prosto sam zbog njih ukapirala da ljubav znaci apsolutno i kompromis i da kad nekog volish kakav jeste da je to:ok:
 
dobra tema. i dosta slojevita.
nekako, kompromisi sa okolinom znace da si na neki nacin odustao. kad pocinjes da prihvatas arsine sredine, sebe stavljas u drugi plan na sopstvenoj listi. to je predaja.
treba ici u svojim nastojanjima do te tacke kada si prinudjen da pravis kompromise sa samim sobom, jer tada znaci da ne ides PROTIV sebe.

A pile o kom dobu pricas posto iste stavove imaju i tinejdzeri?jel ti kapiras sebe isto sad i pre 5-10godina?
 

Back
Top