Da li treba da postoji CPC u Crnoj Gori?

Da li treba da postoji CPC u Crnoj Gori

  • Da, treba da postoji

  • Ne, ne treba da postoji

  • Ne treba nam ni srpska ni crnogorska. Ja sam za to da crkva bude "samo" pravoslavna

  • Nemam stav


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Razmišljao sam se da li da ovo postavim na podforumu religija ili politika. Na kraju sam zaključio da je ovo više političko, nego religiozno pitanje.
Pitanje je jednostavno: Da li treba da postoji crnogorska pravoslavna crkva u Crnoj Gori?

Brate obavesti se pre nego sto pocnes da shkrabash.

Cnogorska crkva ne postoji niti moze postojati.
Centralna crkva je u konstantinopolju.
Ona zaseda svakih ja mislim 100 godina i donosi osluke slicne ovoj.
Skup je zasedao ja mislim pre par godina :mrgreen:
znaci do sledecig otprilike 90 godina svaka crkva sem priznatih je SEKTA.

A koliko znam da je shansa i za tih 90 godina da crnogorska crkva bude priznata je 1%.
 
samo se pitam kada ce gluplje pitanje da se pojavi na ovoj krstarici,..mislim da nece bar do Nove Godine 2011
pa kako neko moze da pita treba li postojati,..postojala je ,postoji i postopjace,sta god da neko ovde odgovori..Ali je ona u okviru jedne svete pravoslavne Crkve .A to nema veze sa Marasevim seperatistima i sektasima,..
Hvala Bogu da je tako
 
Poslednja izmena:
Da, treba da postoji
olympiakos,

E ovo ne mogu da vjerujem, da je olympiakos glasao da treba da postoji

Brate ja se zaebah:hahaha::hahaha: mislio sam da pishe SPC inace nisam vernik a dole ti objasnih........nismo ja i ti validni da raspravljamo o tome niti iko da glasa,crkva ti nije politika i tamo nema mila da krade glasove-dakle da li ce postojati ili nece to ce da odluci centar pravoslavlja,niti amerika niti crna gora,niti EU,ni srbija ;)
 
Brate obavesti se pre nego sto pocnes da shkrabash.

Cnogorska crkva ne postoji niti moze postojati.
Centralna crkva je u konstantinopolju.
Ona zaseda svakih ja mislim 100 godina i donosi osluke slicne ovoj.
Skup je zasedao ja mislim pre par godina :mrgreen:
znaci do sledecig otprilike 90 godina svaka crkva sem priznatih je SEKTA.

A koliko znam da je shansa i za tih 90 godina da crnogorska crkva bude priznata je 1%.

Ja pitam šta ljudi misle, a ne šta će reći centralna crkva. CPC postoji dok god ima svoje vjernike.
 
samo se pitam kada ce gluplje pitanje da se pojavi na ovoj krstarici,..mislim da nece bar do Nove Godine 2011
pa kako neko moze da pita treba li postojati,..postojala je ,postoji i postopjace,sta god da neko ovde odgovori..Ali je ona u okviru jedne svete pravoslavne Crkve .A to nema veze sa Marasevim seperatistima i sektasima,..
Hvala Bogu da je tako

Kad je postojala
i ko joj je odobrio delovanje :rtfm:
 
CPC postoji dok god ima svoje vjernike.
Ма та ЦПЦ је псевдо-религиозна групација чији се сав "правни и канонски легитимитет" темељи на трагикомичној полицијској регистрацији извршеној из приземних партијско-политичких побуда јануара 2000. године у локалној станици МУП-а на Цетињу колико ја знам.
 
Naravno da treba da postoji razlicita crkva.

Koliko znam razlicite smo drzave, a vi se upinjete da dokazete da nismo isti narod.
Za sta ce nam onda ista crkva ako nismo isti narod?

Ja mislim da sam objasnio u prvom postu........mozemo mi ovde da se sprdamo........gledaj nema tu glasanja i polemika,kao sto nema veze ni drzava.

U crkvi postoji malo drugaciji zakon...........to moze jedino i samo da dozvoli sabor........kako sam rekao ja mislim da se odzava u konstantinopolju.
 
Ма та ЦПЦ је псевдо-религиозна групација чији се сав "правни и канонски легитимитет" темељи на трагикомичној полицијској регистрацији извршеној из приземних партијско-политичких побуда јануара 2000. године у локалној станици МУП-а на Цетињу колико ја знам.

Pa slabo znas, jer Crnogorska crkva je dobila autokefalnost 1766. godine ukidanjem Pecke patrijarsije, pa je ista ukinuta 1918. godine poslije pripajanja Crne Gore Kraljevini SHS, pa je ponovo stupa na snazi 1996 godine na celu sa Mirasom Dedejicem, iako je na snazi bila Mitropolija Crnogosko-primorska.
 
Pa slabo znas, jer Crnogorska crkva je dobila autokefalnost 1766. godine ukidanjem Pecke patrijarsije, pa je ista ukinuta 1918. godine poslije pripajanja Crne Gore Kraljevini SHS, pa je ponovo stupa na snazi 1996 godine na celu sa Mirasom Dedejicem, iako je na snazi bila Mitropolija Crnogosko-primorska.

Ne 1996 nego 1993.
I ne pod Dedeicem nego pod nekim Antonijem (zaboravih mu prezime :mrgreen: ).

I nije priznata od strane drugih pravoslavnih crkava, cak je na vladiku te crnogorske crkve Vaseljenski patrijarh bacio anatemu.
 

Back
Top