Kako redizajnirati DVD

ocean

Početnik
Poruka
34
Dobio sam DVD disk sa BUP - IFO - VOB fajlovima. Ovi poslednji idu normalno u WMP, dok su prva dva Windowsu nepoznata.

Krajnji cilj mi je da u nekom programu (po mogućnosti Adobeovom) demontiram ceo sadržaj, tj. da dobijem video clipove, slike, tekst, audio zapise... sve pojedinačno, pa da ih onda u Premiere presložim drugačije i da nakon toga ponovo napravim DVD sa titlovima, menijima i sl.

Da li neko zna i da li može malo detaljnije da opiše ceo postupak?
Hvala unapred!
 
.IFO files = Information files
.BUP files = More information files
.VOB files= Movie files (Video and Audio)

Prva dva se ne citaju kao video fajlovi.

I ne razumem kako da ih demonitiras? U principu, oni vec jesu demontirani, tj. podeljeni.

Evo slike DVD-a na HD-u:
k51u0o.jpg


Najveci VTS fajlovi su film, oni manji su reklame.

Tacnije, sta imas na DVD-u? Film ili nesto drugo?
 
Treba, naime, da napravim jedan spot od par minuta, ali materijal za montažu mi tematski odgovra sa nekih klipova koje sam video na YouTube, kao i sa DVDa koji sam dobio.

Uvezao sam clip 352x288 (skinut sa YouTube) u podešen format u Premieru (DV PAL 720x576), izrenderovao i u izlaznom .avi fajlu dobio tu veću rezoluciju, ali format, tj. veličina frejma ostaje ista tj. mala, ne popunjava display - crni prostor okolo. Kako da podesim to?

Da li je on u stvari povećao rezoluciju i ujedno smanjio veličinu piksela?

Da li je uopšte moguće raditi spot za TV sa materijalom sa YouTuba.

Postoji li neko mesto na mreži gde se mogu skinuti klipovi koji su u startu DV PAL?

Nabavio sam knjigu, ali za cs2, za trojku nema nigde.
 
Tesko da ces moci nesto da uradis sa klipovima sa YouTube-a. Oni su, grubo govoreci, unisteni na minimum.

Za povecavanje rezolucije (bicu dosadan) ja koristim VirtualDub. Malo mukotrpan posao ali ga odradi.
Jedino sto ce ti trebati malo vise slobodnog prostora na HD-u.
Naravno, nemam pojma, kada bi ubacio klip sa YouTube-a u VirtualDub, da li bi kvalitet bio bolji ili bi ostao isti. Ali moze on (VD) i to. Ortak je sa VD-om radio neke .CAM snimke i ispeglao ih kao da su recimo DVDScreeneri.
 
Mozes li ga pitati kako je to uspeo, li me povezati s njim? Verovatno neki filteri, ali koji i kojim redom.

VD uopste ne moze da ucita video sa YouTube. Pokazuje da mu je format nepoznat, iako je .avi.

Postoji li negde neki dobar tutorijal za VD?
 
Video sa YouTube je u .flv formatu.

Za manipulaciju sa manjim video i audio zapisima preporucujem total video converter. A ako je video jako zamagljen nema sanse da se tu nesto znacajno uradi.
Jedino ako ima kockice a i s njima je kvalitet zadovoljavajuci,moguce je ispeglati ih i dobiti solidan snimak...kao sto Buntovnik rece...samo sanse su realno gledano jako male. ;)
 

Back
Top